Премини към съдържанието
tipin

Развалено CD. Какво му има?

Препоръчан отговор

Имам едно три годишно CD - NEC. Използвал съм го само около месец - вземах си записвачка и CD-то го захвърлих на рафта.

Тези дни го закачих за компа, но не подкара. Като му сложа кабелите започва да върти лудо и изобщо не иска да се отваря и затваря.

Дали нещо не се е понапрашило?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си го джаснал на рафта може и да се е повредило! Това което ми описваш не звучи на се е понапрашило, ами на се е поразчикрантило cool.gif ! Можеш да идеш до някой сервиз да ти го погледнат ако ти трябва, иначе едно ново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Имам едно три годишно CD - NEC.  Използвал съм го само около месец - вземах си записвачка и CD-то го захвърлих на рафта.

Тези дни го закачих за компа, но не подкара.  Като му сложа кабелите започва да върти лудо и изобщо не иска да се отваря и затваря.

Дали нещо не се е понапрашило?

<{POST_SNAPBACK}>

Как така върти като лудо. а пък не иска да се отваря и затваря? Забележи, написал си с "и".

Говориш за оптично устройство, което не иска да отвори слота/таблата за сд диска ли? Механизмите за отваряне са чрез зъбна рейка задвижвана от редуктор.Редукторът получава движещ момент с гумен ремък или гумен пасик от изпълнителен мотор.

Moтор, електорника към него, разтеглен ремък , износен конусен гумен пасик, счупен зъб на рейката, липса на 12волта захранващо напрежение са възможните причини.

Бъди по-подробен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.