Премини към съдържанието
danina

помощ за запис на BIN файл

Препоръчан отговор

ЗДравейте!Може би ще ви бъде досадна темата,но честно казано много четох и нищо не разбрах.Моля ви,ако може по-простичко да ми обясните как се записва BIN файл!Имам DVD записвачка и DVD плеар със следните характеристики:

DVD ПЛЕЙЪР

-ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ НА :

-DVD, DVD-RW/R, CD, SVSD/VCD,CD-R/RW, WMA, MP3, DIV-X

-СУБТИТРИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

-192KHZ / 24BIT AUDIO

-10BIT / 54MHZ VIDEO

-S-VIDEO, COMPONENT, COMPOSITE, SCART

-ДИСТАНЦИОННО УПРАВЛЕНИЕ

Свалих си един филм от нета,който има един BIN файл и един cue.Към филма няма субтитри,обаче аз успях да си ги намеря от другаде.

Като се опитам да отвморя с Неро cue ми дава грешки.Когато дам burn image нерото ми го приготвя,обаче въобще не знам какво всъщност ще записва.Освен това,като стигна до тук,единствената ми алтернатива е да направя запис.Добре,ама аз искам да запиша и субтитрите,че да може филма да се гледа с тях.Как да стане това?И въобще,ще бъда безкрайно благодарна,ако обясните точно как,къде и на каква подложка да записвам.Какво да правя със субовете-sub формат.Трябва ли да се конвертират,ако записвам имидж файл и въобще,ако имате време,пишете и помогнете!Предварително :):clap::clap:

Редактирано от danina (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо ти препоръчвам да попрочетеш малко ТУКА

има много полезна информация. А за вкараш субтитри в имиджа на диска ти трябва програма от сорта на Ultra ISO. Има и други разбира се. Чрез нея, не само можеш да вкараш субтитрите в image файла, но и направо след това да го изпечеш.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти много,но трябва ли непременно да правя BIN файла в DVD формат?Линка,който си дал найстина е много полезен и аз често посещавам този сайт и чета,но там има най-вече програми за обработка.Трябва ли да обработвам този файл?Не може ли просто да го запиша с нерото и да ползвам препоръчаната програма за субовете или не става така?Още веднъж благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, защо. Bin файла и придружаващи го .cue файл са напълно достатъчни за запис. Просто bin/cue са един от форматите на image файловете. Аз ти посочих Ultra ISO, защото с нея можеш да си добавиш субтитрите в image файла. Ако искаш можеш да го конвертираш от bin/cue в iso формат. За да не се бъркаш с bin/cue формата. А и с

Ultra ISO може после да дадеш да я запишеш на CD вместо да я записваш впоследствие в Nero. Не е толкова сложно, просто аз лошо го обяснявам.

А ако искаш от DivX да го обърнеш на DVD и да го гледаш по - комфортно на DVD плеъра (поне аз правя така, защото субтитрите на DivX са ми прекалено дребни), то и това можеш да направиш, но това е друга тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отново много ти благодаря и продължавам да питам.

Свалих ultra iso и то на български,обаче нещо не правя както трябва.Отворих въпросния бин и ми излезе VCD1 с 5 папки,които няма да изброявам,защото май знаеш за какво става дума.С добави сложих субовете,както си бяха в sub формат.После дадох запис,отчете ми нещо за неро и после даде фал при записа.Незнам защо.После пробвах и записах всички тези неща на компа и се получи някакъв uibac файл и незнам въобще какво е това и какво да правя.Побърках се с тези формати.Каза,че не обичаш да обясняваш,но моля те кажи какво да правя от тук насетне,че да стигна до запис,за да гледам на дивиди плеар.Как да добавя субовете? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тука вече не мога да ти помогна. Съжалявам. Явно филма е в VCD формат, който аз никога не съм ползвал. Аз ползвам само DivX/VidX и DVD форматите. Нямам представа какво е съдържанието на папките, които пишеш , че ти излизат и къде трябва да се поставят субтитрите.

Тук има една огромна тема посветена на VSD -> http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=255 , но не знам доколко ще ти е полезна.

Най - добре е някой, който е по-навътре в нещата от мен да се намеси и да те упъти какво да правиш.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.