Премини към съдържанието
rrruuummm

Какво мислите за т.нар. благотворителни кампании

Препоръчан отговор

Какво мислите за тази кампании и набирането на средства чрез СМС или парични дарения.

Аз мисля че не е редно всички тези СКЪПО СТРУВАЩИ реклами да не карат да се чувстваме виновни за нещастието на нуждаещите се хора и още по виновни ако не пратим СМС-че на операторите които ,странно защо пък ,си вземат комисиона от тия пожервования на обеднелия българин.Отделно се наяислява и ДДС коеот държавата си прибира.

Човек се прибира сяда пред ТВ, и от екрана започват да се протягат десетки ръчички ,които искат да докопат остатъка от мизерния му надник за деня.

Грижа за всички пострадали от наводнения,сираци пенсионери и други нуждаещи се трябва да поеме ДЪРЖАВАТА.За това тя взема данъци.Не съм чул някоя богата компания (Мтел Глобул или др. ) да дари 10% от дневната си печалба,та нали толкова му струва средно на обикновения гражданин!

Отделен е въпроса ,че от тези 1.20 лв. по предназначение отива абслютно неизвстна част,но това е дълга тема.

Не разбирайте ,че не искам да помогна с каквото мога на хората в нужда.Просто съм възмутен от нагли начин по който се опитват да лапат някои хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Призоваването към състрадание (което е "богу угодно" дело ) е много ефективен метод за набиране на парични средства.

2. Сред хората, които наистина се нуждаят от средства се появяват и мошеници.

3. Тъй като хората в България, които се нуждаят от средства, са повече от нормалното, то и мошениците могат да "се смесят в тълпата" и да действат по-лесно.

4. Практиката е много стара (и изпитана :-).

Съвета ми е да проверявате , когато искате да дарите нещо, финансовите отчети на фондацията/дружеството/лицето, което ще получи парите (или потърсете повече информация за тази организация). Както се казва "... всичко си пише".

Заб.: При даването на малки суми на някой (лично или чрез GSM) се набляга на "много съм зле и парите ми трябват веднага". За нея не се отнасят четирите точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

абсолютно вярно-мошенници много.ти по-добре се огледай наоколо и ще видиш истински нуждаещите се-помогни на тях... "Благотворителността принизява онези,които я получават,и огрубява душите на хората,които я раздават..."-това също го има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да

мошенници :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.