Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AlonsoBest

Как да разбера кога ми е сменен процесора

Препоръчан отговор

Имам някакви съмнения относно дали са ми сменили процесора в сервиза та да попитам мога ли разбера кога е сменен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те , ако са ти го сменили би трябвало да те уведомят задължително.Защо мислиш , че е сменян?Сега с какъв процесор си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процсора е същия като стария.

И кое поражда съмнения, че са го сменили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое поражда съмнения, че са го сменили?

Искам да разбера защото ми казаха че е сменен, а копютъра е в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да разбера защото ми казаха че е сменен, а копютъра е в гаранция.

Всички тук искат да разберат, защо мислиш така. Нещо проблеми ли имаш или просто някой ти е казал, че процесорът е сменен? Дори да е така, какво от това, след като явно си нямаш понятие от хардуер? Аз преди много години се пънех, че някои работи са ми сменени и конфигурацията ми не е същата още при поръчването. Така си и беше. Затова сега разчитам само на себе си. Съмнява ме да може да направиш нещо по въпроса, освен да отидеш във фирмата, да отвориш врата с трясък и да извикаш: " Защо ми сменихте процесора, а? Ще ви съдя! " Ако наистина са ти го сменили, може би ще се стреснат. Само че какво печелиш от това? Старият ти процесор е по добър? И как разбра? имаш някакви проблеми с конфигурацията ли? А може би си мислишш, че ще загубиш много, заменяйки твоя процесор за същия? Ами няма начин да разбереш, освен ако не си го белязал. Ако все пак е с различна спецификация, можеш да научиш това с някои програми, които ти казаха по-горе. Обаче трябва да знаеш и какъв е бил предният ти. Примерно, ако са ти дали някакъв хвърчащ лист с оферта, може да сравниш данните. Ако се различават, дори да не са ти сменили процесора в тоя момент, може да отидеш да се разправяш. При мен бе точно така 50 % от онова на хвърчащия лист не отговаряше на действителната ми конфигурация. Не се разправях, но като цяло мошениците от тая фирма спечелиха може би 200-250 лева от една конфигурация за 1250.

ПП: -Стар хард, който се раздрънка след няколко месеца. Изкупиха ми го на 30 % и ми продадоха нов.

- Процесор на 2.7 MHz вместо на 2.8, което не бе проблем, освен с цената

-RAM памет от 2002 година, която ми продадоха за нова през 2004 година. След като отидох във същата фирма за замяна с уж по-добра, пича ме попита - кой те е излъгал с тая памет. Казах му, че съм я взел от тяхната фирма и млъкна.

-дъно - платих за по-скъпо, което имаше повече функции. В последствие ми трябваха, но мошениците ми пробутаха по-евтино на цената на по-скъпото

-старо флопи, което изобщо не работеше и ми го смениха също със старо, което работи. Да де, но платих за ново. Някой ще каже - 10 лева... тръгнал си да се заяждаш. Де да бе само това.

-видеокарта, която уж бе 128 мегабайтова, имаше и такава лепенка, но everest ми казваше друго - 64 MB.

-да добавя и стандартната надценка в тая фирма - десетина процента спрямо цените, които са интернет. Е добре де, ако е така, аз ще си поръчам всичко директно с куриер.

И за да не звуча напразно ще кажа, че това са представителите на фирма Globall System Solutions, която и без това продава на високи цени в интернет.

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...фирма Globall System Solutions...

Тия сладури подбиха сериозно пазара с цени в сферата, в която работя, а после собственикът им се оплакваше как никакви приходи не си докарвал. Еми нормално, тоя софтуер си има някаква цена, то хубаво ще вземеш клиентите, ама като не печелиш нищо от него за какво са ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия сладури подбиха сериозно пазара с цени в сферата, в която работя, а после собственикът им се оплакваше как никакви приходи не си докарвал. Еми нормално, тоя софтуер си има някаква цена, то хубаво ще вземеш клиентите, ама като не печелиш нищо от него за какво са ти?

Явно си прав, но аз съм нямал вземане даване с тая фирма, а с представителите им за града ми. Като цяло не мога да обвиня фирмата в мошеничество. Просто бях купувач, който макар и да се бе занимавал с програмиране, бях зарязал тая сфера от 7 години, а 7 години са много в тоя бранш. Бях изостанал с материала и се възползваха от това. Някакъв колега ме заведе при тях, уж при познати. Както и да е, аз не мисля, че само представители на тая фирма са били мошеници. През годините следих , как много познати, колеги и роднини, си закупиха нови конфигурации за първи път. За мен всички те бяха излъгани, защото разчитаха на реклами, ниски цени и големи и известни търговски вериги и фирми. Много пъти са се хвалили, как били минали по тънката лайстна с тяхната конфигурация за 600-800 лева. Обикновено се подсмихвам и си замълчавам. Блажени са верующите. Все пак това бе преди 6 години. Просто дадох пример, как може да бъдем излъгани, ако разберат, че си нямаме понятие от хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да разбера защото ми казаха че е сменен...

А каква е била причината за смяната?

...Просто дадох пример, как може да бъдем излъгани, ако разберат, че си нямаме понятие от хардуер.

То във всичко е така. Затова преди да се направи някаква покупка, е задължително поне малко да се проучат нещата и да се поиска съвет от професионалисти. Човек като не разбира от коли, няма да тръгне сам да купува, ами ще плати на някой от занаята да му помогне. В крайна сметка се дават не малко пари, не е като да си вземеш кило картофи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой тук ме убеждаваше, че в сервизите не били мошеници? Много вероятно е и мен да са ме преметнали с някой Атлон, на който са му изпити силите и сега не може да премине един пиклив Прайм95! Жестоко съжалявам, че се подведох под някои хора тук и реших да гласувам доверие на сервиза. Още при закупуването на частите се опитаха да ме преметнат с употребявана видео карта, която ми е поднесоха в пликче при това отворено! Хард диска и захранването също бяха в някакви найлони...ай докажи, че не са свалени от някоя друга машина и не са ми ги натресли на мен. Просто жестоко съжалявам, че не си поръчах частите по нета и не викнах някой от познатите ми да асемблира машината. Изгорях с 180 лв. и тва е...ще събирам пари за нов процесор.Не е нормално другите да изцеждат процесорите си на макс и да бичат Прайм 95, ЦПУ бърн и Тест ЦПУ Стабилити по 24ч.без никакви проблеми, а моят Атлон уж нов пък се дъни още в началото на тестовете! Ей тва е българщината...всеки гледа да те прецака!Българинът няма да е българин ако не те излъжи, майна...тва е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разправях ме ти ние да пазариш онлайн и да сглобяваш сам, ама не слушаш. Сега за капак си имаш и гаранционни лепенки за всеки слуай :blink: Каквото си надробиш това ще сърбаш, е казал народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...употребявана видео карта, която ми е поднесоха в пликче при това отворено!

Хард диска и захранването също бяха в някакви найлони...

А защо реши, че са употребявани компонентите? Видеокартите, които са bulk идват точно в пликче, хардовете винаги са в пликче, а евтините захранвания са без такова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разправях ме ти ние да пазариш онлайн и да сглобяваш сам, ама не слушаш. Сега за капак си имаш и гаранционни лепенки за всеки слуай :)

Каквото си надробиш това ще сърбаш, е казал народа.

От сърце ти пожелавам моите проблеми в двойна мяра!

Дано Господ ти го върне тъпкано!

Такива подигравчии като теб заслужават само това - същото отношение! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сърце ти пожелавам моите проблеми в двойна мяра!

Дано Господ ти го върне тъпкано!

Такива подигравчии като теб заслужават само това - същото отношение! :)

???

Никои не е застрахован от лош късмет, не беше опит за подигравка и присмех съжалявам че така си го разбрал.

Всеки си получава това което е заслужил.

Още в една друга тема се опитахме да ти обясним за видовете опаковки и че някои от нещата пристигат в найлоново пликче ама ти си знаеш най-добре.

Ето и линк към тематана които му се чете.

Лека вечер ти пожелавам аз приключих с теб.

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

???

Никои не е застрахован от лош късмет, не беше опит за подигравка и присмех съжалявам че така си го разбрал.

Всеки си получава това което е заслужил.

Още в една друга тема се опитахме да ти обясним за видовете опаковки и че някои от нещата пристигат в найлоново пликче ама ти си знаеш най-добре.

Много се извинявам ама 900 лв само аз си знам как съм ги събирал и не мисля, че съм заслужил това!

Аз какво да направя, че в сервизите са пълни мошеници? И с какво съм заслужил да бъда така измамен, че не мога да си обясня?

Вие тук също така ме убеждавахте в една друга тема, че в сервизите работят честни и съвестни техници!

За опаковките някак си ще го приема, ама другото ми е чуждо!

Както и да е спираме със спама!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За последно само и наистина спирам. Не ти ли хрумва че си попаднал на дефектен процесор които си има гаранция? Не минавал някакъв тест това отразявали се по някакъв начин на работата на процесора?Освен грешката в посочения тест имали и други проблеми ако има беж в магазина и да ти го заменят Или ти по цял ден цъкаш тестове? Повече няма да коментирам твои мнения и няма да пиша в твои теми.Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C.O.M.O.D.O , риск винаги има. И аз миналия месец си поръчах хард в пликче по интерент, заедно с новата видеокарта и за моя изненада, тоя хард взе да издава странни звуци. Работи много добре, но е дразнещо. И аз се чудех, дали все пак не е някоя куца бройка, която са ми пробурали. Няма как да разбера. Все пак си работи добре и е дори по-бърз от двата ми харда, които съм ги пуснал в RAID 0 :(Малко съм разочарован, но за 80 лева толкова. дали ще поръчаш в магазин или по интернет, риск има. Съжаляваам за Атлона ти. След време вероятно сам ще намериш решение на проблемите си. Обаче в тоя бизнес има хора, които са много напред с "материала". Винаги могат да те излъжат, без да разбереш. А и да разбереш, няма да можеш да направиш нищо. А и още нещо. Не се доверявай на непознати в нета, та били те и от тоя форум :) Сталин е казал: " Ест человек, ест проблема. Нет человек, нет проблема". Да не ти пука изобщо. Утре иди и излъжи някой, за да си върнеш отчасти тия 900 лева. Все пак сме в България, управляват ни мошеници, работодателите ни са мошеници, както и сайтовете, на които се доверяваме, включително и тоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Да не ти пука изобщо. Утре иди и излъжи някой...

А, така де! Евала за това! :):(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам ама 900 лв само аз си знам как съм ги събирал и не мисля, че съм заслужил това!

Аз какво да направя, че в сервизите са пълни мошеници? И с какво съм заслужил да бъда така измамен, че не мога да си обясня?

Вие тук също така ме убеждавахте в една друга тема, че в сервизите работят честни и съвестни техници!

За опаковките някак си ще го приема, ама другото ми е чуждо!

Както и да е спираме със спама!

А частите нови ли са? Ако са нови трябва да имат гаранция, демек занеси процесора от където си го купил и им обясни проблема. И на мен Герман*с ми продадоха мемори карта, която замина на втория час, но отидох в магазина с касова бележка и ми я замениха.

Редактирано от marto008 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...