Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с фонетиката на Windows 7

bojanad
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да споделя за един много необичаен проблем-изчезна ми фонетиката на уин 7,за да съм по точна остана само БДС-а и латинската клавиатура.Избрала съм да пиша с фонетиката,днес като пуснах компа се оказа ,че въпреки че е на фонетична клавиатура буквите са като при БДС-а,освен това ми се смени шрифта на Clock,Language and Region,стана затъмнен.Сканирах за вируси -няма.Моля помогнете ми да оправя това.Надявам се да не се налага да преинсталирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да пробвах но не става,избирам фонетиката,на иконката ми дава ,че е тя,запаметявам го, и като започна да пиша е на БДС,т.е. фонетиката ми не е фонетика.Изтеглих" новата фонетика" инсталирах я избрах да пиша на нея - и отново същия проблем. Преди всичко това да се случи,още при самото пускаме на компа,след като зареди изведнъж се показа цял син екран с някакви натписи,това за ноколо секунда ,успях да разчета само че става въпро за грешка.Системата се рестартира и като поисках да напиша нещо в скайпа се оказа че не пиша с фонетиката,въпреки че е избраната клавиатура.

Редактирано от bojanad (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да започнеш с това, че се е появил син екран. От My computer - Properties - Advanced System Setting - Startup and Recovery се маха отметката пред Automatically restart и записваш (или снимаш), какво пише на синия екран, когато се появи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакви други кирилизатори освен на М$ ползвани ли са? Долу в таскбара нямаш ли клавиатурката и като цъкнеш на нея да ти показва какъв тип да избереш ? Ето при мен как е:

Публикувано изображение и Публикувано изображение

Пробвай така! Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.....

Някакви други кирилизатори освен на М$ ползвани ли са? Долу в таскбара нямаш ли клавиатурката и като цъкнеш на нея да ти показва какъв тип да избереш ? Ето при мен как е:

Публикувано изображение и Публикувано изображение

Пробвай така! Успех!

Благодаря,но проблема е в това,че не става по този начин.:rolleyes:

Трябваше да започнеш с това, че се е появил син екран.

От My computer - Properties - Advanced System Setting - Startup and Recovery се маха отметката пред Automatically restart и записваш (или снимаш), какво пише на синия екран, когато се появи.

[/quote

Ок.Махнах отметката,въпроса сега е ,как да накарам да се появи този син екран за да го снимам?

преди малко писах от въпросния комп,с липсващата фонетика,за което моля да ме извините

как да накарам синия екран да се покаже?

Редактирано от bojanad
кирилица!!! (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да провериш, какви грешки са възниквали, като отвориш My computer и копираш това в лентата : Control Panel\System and Security\Action Center\Reliability Monitor Провери какви съобщения за грешки има напоследък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Премахни българския език (всичките български клавиатурни подредби) и рестартирай компютъра. После отново изикай българския език и фонетичната клавиатура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Премахни българския език (всичките български клавиатурни подредби) и рестартирай компютъра. После отново изикай българския език и фонетичната клавиатура.

Не става по този нбачин с премахването.

Може да провериш, какви грешки са възниквали, като отвориш My computer и копираш това в лентата : Control Panel\System and Security\Action Center\Reliability Monitor

Провери какви съобщения за грешки има напоследък.

Нищо не излиза .Копирам това което ми прати в My computer,да търси обаче не ми излизат грешките,а съм сигурна че има проблем защото ми излизаше прозорче,което ми казва че има троблем с Windows online.Също така ,когато искам да проверя ощенката на компа, ми изписва: Sistem ratihg is not available ,правя диагностика за оценяване ,но отново нищо,все си е изключена,а преди я имаше.

Прикачвам фаил със снимка на това ка къв ми стана шрифта на - Clock, Language, and Region, а също и на кошчето,и на uTorrent.

post-284776-0-44371800-1289805653_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не излиза .Копирам това което ми прати в My computer,да търси обаче не ми излизат грешките, също така ,когато искам да проверя ощенката на компа, ми изписва: Sistem ratihg is not available ,правя диагностика за оценяване ,но отново нищо,все си е изключена,а преди я имаше.

Ето такова нещо трябва да се получи :

http://www.windows7news.com/2010/07/28/reliability-monitor/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си програмката Whocrashed от тук: http://www.resplendence.com/downloads . Тя ще ти покаже коя е причината за синия екран. Тогава ще му мислим. :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето такова нещо трябва да се получи :

http://www.windows7news.com/2010/07/28/reliability-monitor/

Това ми излиза като сканирам с програмката Whocrashed : Please scroll down windows to read the report.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, именно, погледни надолу в прозореца, който се е отворил да видиш резултата.

Да ама въпроса е в това,че не ми отваря нщо друго освен това прозорче.Давам ок и то се затваря и толкова.Намерих го,сега ще направя снимки

Е, именно, погледни надолу в прозореца, който се е отворил да видиш резултата.

Това е резултата от анализа:

--------------------------------------------------------------------------------

Analysis

--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Sun 14.11.2010 г. 09:38:32 your computer crashed

This was likely caused by the following module: ntkrnlpa.exe

Bugcheck code: 0x1000008E (0xC0000005, 0x8321C483, 0x944D6974, 0x0)

Error: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

Dump file: C:\Windows\Minidump\111410-18049-01.dmp

file path: C:\Windows\system32\ntkrnlpa.exe

product: Microsoft® Windows® Operating System

company: Microsoft Corporation

description: NT Kernel & System

The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Sun 7.11.2010 г. 19:21:59 your computer crashed

Bugcheck code: 0x9F (0x3, 0x88182030, 0x8316FAE0, 0x8943F8E8)

Error: DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Dump file: C:\Windows\Minidump\110710-17378-01.dmp

The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect, possibly the culprit is in another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Wed 3.11.2010 г. 13:03:20 your computer crashed

Bugcheck code: 0x9F (0x3, 0x88150030, 0x83167AE0, 0x88E75218)

Error: DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Dump file: C:\Windows\Minidump\110310-19141-01.dmp

Conclusion

3 crash dumps have been found and analyzed. Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is really responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, я пусни през Start-Run-CMD.exe . В прозореца напиши " SFC /scannow". Това проверява Уина за грешки. Иначе причината за синия екран е проблем с някой от драйверите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не става изписва ми това "You must be an administrator running a console session in order to use the sfc utility"

Хм, я пусни през Start-Run-CMD.exe . В прозореца напиши " SFC /scannow". Това проверява Уина за грешки. Иначе причината за синия екран е проблем с някой от драйверите.

Нищо не става изписва ми това "You must be an administrator running a console session in order to use the sfc utility" Какво да направя сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не става изписва ми това "You must be an administrator running a console session in order to use the sfc utility" Какво да направя сега?

Значи в полето където пише "Search programs and files" пишеш cmd, показва ти се cmd.exe с една черна иконка, десен клик върху нея и избираш "Run as Administrator". Така вече си с админски права и може да пуснеш sfc /scannow в промпта.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи в полето където пише "Search programs and files" пишеш cmd, показва ти се cmd.exe с една черна иконка, десен клик върху нея и избираш "Run as Administrator". Така вече си с админски права и може да пуснеш sfc /scannow в промпта.

Готово,започна да сканира.

Изписа ми това след сканирането "Windows Resurce Protection did not find ani integrity violations"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли не може никой да ми помогне в случая?Не ми се преинсталира wimdows :computer2:

Погледни за грешките, където ти казах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни за грешките, където ти казах.

Проверих,ама нищо такова не ми излиза.Явно неправилно търся.Стана,Излязоха много грешки,какво да правя сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих,ама нищо такова не ми излиза.Явно неправилно търся.

Дай отдалечен достъп на някой твой познат до компа да го направи ли поне да разбере какъв е проблема, така ще се чудим цяла седмица, безсмислено е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай отдалечен достъп на някой твой познат до компа да го направи ли поне да разбере какъв е проблема, така ще се чудим цяла седмица, безсмислено е ?

Това са част от грешките които ми дава :

escription

A problem caused this program to stop interacting with Windows.

Faulting Application Path: C:\Windows\explorer.exe

Problem signature

Problem Event Name: AppHangXProcB1

Application Name: explorer.exe

Application Version: 6.1.7600.16450

Application Timestamp: 4aeba271

Hang Signature: c677

Hang Type: 128

Waiting on Application Name: svchost.exe

Waiting on Application Version: 0.0.0.0

OS Version: 6.1.7600.2.0.0.768.3

Locale ID: 1026

Additional Hang Signature 1: c677877c2d5129918deefdb20725cea8

Additional Hang Signature 2: c4e5

Additional Hang Signature 3: c4e5900fb31100b1af6c0df1a3119ea3

Additional Hang Signature 4: c677

Additional Hang Signature 5: c677877c2d5129918deefdb20725cea8

Additional Hang Signature 6: c4e5

Additional Hang Signature 7: c4e5900fb31100b1af6c0df1a3119ea3

Extra information about the problem

Bucket ID: 824735738

Problem Event Name: BlueScreen

BCCode: 1000008e

BCP1: C0000005

BCP2: 8321C483

BCP3: 944D6974

BCP4: 00000000

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

roblem signature

Files that help describe the problem (some files may no longer be available)

110310-19141-01.dmp

sysdata.xml

View a temporary copy of these files

Warning: If a virus or other security threat caused the problem, opening a copy of the files could harm your computer.

BCCode: 9f

BCP1: 00000003

BCP2: 88150030

BCP3: 83167AE0

BCP4: 88E75218

Description

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000009f (0x00000003, 0x88182030, 0x8316fae0, 0x8943f8e8). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 110710-17378-01.

Files that help describe the problem

110710-17378-01.dmp

sysdata.xml

WERInternalMetadata.xml

View a temporary copy of these files

Warning: If a virus or other security threat caused the problem, opening a copy of the files could harm your computer.

BCCode: 9f

BCP1: 00000003

BCP2: 88182030

BCP3: 8316FAE0

BCP4: 8943F8E8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са част от грешките които ми дава :

Нямат особено значение тези грешки. Имах в предвид с някоя от програмките за отдалечен достъп някой знаеш и можещ да се логне за 5 минути на твоя комп и да оправи/разбере проблема ? За тия грешки има много причини но едно опитно око ще реши да ще има формат или ще се оправи набързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване