Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Отскоро имаме компютър и не сме много наясно с него . От доста време имам досаден проблем . След като преинсталираха WindowsXP какъвто и кодек и плейър да сложим субтитрите тръгват на неразбираем език . Моля някой ако може да каже къде е проблема, и как се отстраниава! Благодаря! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отскоро имаме компютър и не сме много на иасно с него . От доста време имам досаден проблем . След като преинсталираха WindowsXP какъвто и кодек и плейър да сложим субтитрите тръгват на неразбираем език . Моля някой ако може да каже къде е проблема, и как се отстраниава!  Благодаря! :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

Трябва да му се даде субтитрите да бъдат на Cyrilic

С bSplayer това става:

Пускаш филма и субтитрите към него, десен бутон в/у филма > Subtitles > Subtitle Properties > Font

Там от падащото меню избираш Cyrilic :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отскоро имаме компютър и не сме много на иасно с него . От доста време имам досаден проблем . След като преинсталираха WindowsXP какъвто и кодек и плейър да сложим субтитрите тръгват на неразбираем език . Моля някой ако може да каже къде е проблема, и как се отстраниава!  Благодаря! :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

Настрой си плеъра (съответно кодека-ако ползваш VobSub) да показва субтитрите в стил "Cyrillic".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В контрол панел къде да търся регионалните настройки и какво трябва да направя? Моля за просто обяснение, защото съм много зле и няма кой друг да помогне! :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

control panel -> regional and language options -> regional options & Advanced

там трябва да смениш навсякъде където пише English или United States на Bulgarian. Това не знам дали е задължително специално за субтитрите, но ако не ти е на български всичко, текстове на кирилица ще ти излизат като маймунки. Иначе важното за субтитрите е шрифта да е кирилица. Ако и тогава на излизат - в регионалните настройки. Май много сложно го казах, ама кажи ако нещо не е ясно Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влязох . Отгоре сложих в малкото прозорче България по надоло имам голям прозорец над който пише Code page conversion tables и в него имам отметки на 10000[MAC-Roman] 10005[MAC-Hebrew] 10007[MAC-Cirillic] , {MAC-Romania],[MAC-ukrine],[ANSI-Central Europe],[ANSI-Cirilic] и така до безкрай .Какво да правя там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влязох . Отгоре сложих в малкото прозорче България по надоло имам голям прозорец над който пише Code page conversion tables и в него имам отметки на 10000[MAC-Roman]  10005[MAC-Hebrew] 10007[MAC-Cirillic] , {MAC-Romania],[MAC-ukrine],[ANSI-Central Europe],[ANSI-Cirilic] и така до безкрай .Какво да правя там?

<{POST_SNAPBACK}>

Нищо, просто от падащото меню избираш Bulgarian и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак съм аз На BSPleyar ми тръгнаха субтитрите на български, но отгоре стоиат старите на другия език и освен това ниама звук .На медиа плейар класик имам звук ,но субтитрите са на друг език ,а на Уиндоус медиа плейър изобщо не тръгва. Моля помогнете! Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия излишните субтитри дето не излизат както трябва се получават от програмката Vobsub. Тя следи дали пускаш филм и ако е така се зарежда автоматично, зарежда автоматично и субтитрите. Когато пуснеш някакъв филм една иконка със зелена стрелка се появява долу вдясно до часовника. Оттам може да и кажеш да скрие субтитрите, или да ги показва на кирилица.

Но BS плеъра си има собствена функция за субтитри, и за това ти излизат двойно субтитрите. Едните са на плеъра, а другите на вобсуб, които не са оправени на кирилица. Останалите плеъри, които изброи нямат функция за субтитри и там виждаш само субтитрите от вобсуб.

Препоръчително е направо да затриеш вобсуба и да си гледаш филмите с BS плеъра.

Предполагам, беше достатъчно подробна информацията Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже съм зле с компютрите би ли обяснил откъде да си пусна говор на би си плейъра и от къде да направя субтитрите на VobSub на кирилица?Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже съм зле с компютрите би ли обяснил откъде да си пусна говор на би си плейъра и от къде да направя субтитрите на VobSub на кирилица?Благодаря!

<{POST_SNAPBACK}>

За субтитрите и кирилицата има в горния ми пост. Просто го махни тоя вобсуб, не ти трябва!

А за звука, понеже казваш, че само на BS плеъра нямаш звук, явно си намалил/а звука само на плеъра.

За да го оправиш, цъкни два пъти върху говорителчето долу до часовника и виж дали всичко е усилено или пък нещо не е mute.

Другия начин е като си пуснеш филма на биес плеъра както си върви филма задръж стрелката нагоре, за да усилиш.

Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Коя стрелка пробвах всичко ? И за субтитрите на Vob Sub не разбрах, може да съм ви досадила и искренно съжалявам! ;)

Kоя стрелка пробвах всичко? и за субтитрите на Vob Sub не разбрах от къде става точно като натисна зелената стрелка после какво правя ? Може да съм ви досадила и съжалявам! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ползавш K-Lite, отиди на Start меню (бутона долу, в ляво) - All Programs - K-Lite Codec Pack - Configuration - DirectVobSub.Натискаш и ще ти излезе прозореца за настройките:

Публикувано изображение

Там натискаш бутона под Text Settings,

Публикувано изображение

от новопоявилият се прозорец, натискаш бутона под Font

Публикувано изображение

и от падащото меню под Scrypt, избираш Cyrillic.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз много съжалявам, че не мога да ти обясня Публикувано изображение

Но мисля, че ако се върнеш на предните постове и прочетеш внимателно, няма да има проблем.

За звука, както си гледаш филма, задържаш стрелката нагоре на клавиатурата. Това ще усили звука на самия биси плеър. Ако не стане:

В долния-десен ъгъл има едно говорителче. Кликваш в/у него 2 пъти с мишката. От там регулираш силата на звука на всички потоци. Виж някой от потоците да не е спрян или намален докрая.

За субтитрите на кирилица - изтрий вобсуб - не ти трябва!

Това по- долу, също не ти трябва!

Щом ползавш K-Lite, отиди на Start меню (бутона долу, в ляво) - All Programs - K-Lite Codec Pack - Configuration - DirectVobSub.Натискаш и ще ти излезе прозореца за настройките:

Публикувано изображение

Там натискаш бутона под Text Settings,

Публикувано изображение

от новопоявилият се прозорец, натискаш бутона под Font

Публикувано изображение

и от падащото меню под Scrypt, избираш Cyryllic.

<{POST_SNAPBACK}>

Да, прав си, но не си разбрал проблема. Тя вече е оправила кирилицата на биси плеъра, но и излизат и субтитрите на вобсуб, които не са на кирилица. Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, прав си, но не си разбрал проблема. Тя вече е оправила кирилицата на биси плеъра, но и излизат и субтитрите на вобсуб, които не са на кирилица.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами ако скрипта на VobSub не е нагласен на Cyrillic, естествено че субтитрите му ще излизат на друг шрифт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами ако скрипта на VobSub не е нагласен на Cyrillic, естествено че субтитрите му ще излизат на друг шрифт.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами и аз това се опитвам да обясня до сега - да си махне вобсуба. Разгледай темата отначало и ще се увериш, че в това е проблема.

П.П. Niagara е момиче ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използвах "субтитрите му" в смисъл - субтитрите на VobSub.

Разбрах, че помагам на дама Публикувано изображение

И все пак не мога да разбера и изобщо не съм съгласен, че VobSub трябва да се махне, за да се реши проблема със субтитрите.Необходима е само една малка настройка така, както съм показал по-горе.

Аз спирам, че темата заприлича на чат, пък и няма какво повече да се каже.

niagara, желая ти успех!нещата не са сложни и съм сигурен, че ще се справиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря stanley56 това стана и сега имам нормални субтитри и на медиа плеар класик ,но там ми пуска само 15 минути от филма може ли да помогнеш как да пусна звука на BSPlear?! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами за звука, ако ти обяснявам, просто ще се повторя.

Затова виж по - горните ми постове. Успех! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и още нещо,ако смените BsPlayer с този:Pro.v.1.37.826 Retail,няма да има втори субтитри.а и няма да има нужда да ровите из кодека.

Редактирано от todor76 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам същия проблем, имам кирилица като език, но не мога да чета субтитрите в Notepad (излизат като ироглифи) и когато ги заредя в BSPlayer пак са ироглифи (кодеците за BS ги имам) някой знае ли как да го оправя ?

Също така нямам фонт Cyrilic .....

Публикувано изображение

Редактирано от gear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.