Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mmiinneevv

Компютъра умря за пореден път.

Препоръчан отговор

Здравейте. Снощи си цъках на компа, и си легнах като го оставих пуснат. Аз попринцип не го спирам. Сутринта ставам, гледам компа не бачка. Цъкам го, пак не тръгва. Викам си смотаното дъно пак прави мизерии. (всъщност откакто съм си взел дъното, почти всеки път като цъкам компа, той не тръгва и трябва да махам батерията на дъното... аз и затова не го спирам) Викам си ок, отварям кутията, вадя батерията чакам малко вкарвам я, тръгва, обаче на монитора нищо не вади. Всички вентилатори се завъртат, монитора не светва, а записвачката постоянно мига (вътре няма диск). Какъв е проблема? Онзи ден му купих хубава кутия, сложих и вентилатори, а той ми се отблагодарява като се разваля :) Искам само да тръгне 1 път и да разкарам тва смотано дъно и да си взема някой асус... Никога повече ГИГАБАЙТ! Gigabyte GA-MA770-UD3 REV 2.0 AMD Phenom II X2 555 Black отключен до X4, въртял прайм95 без никакви проблеми. ASUS EN9600GT 3GB RAM Fortron SAGA 450W

Редактирано от mmiinneevv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като така и така ще разкарваш дъното, за какво ти е да подкарваш старото ? И компа от подписа нещо не съответствува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като така и така ще разкарваш дъното, за какво ти е да подкарваш старото ?

И компа от подписа нещо не съответствува.

Ще го разкарвам, обаче точно сега не ми достигат пари и искам да го оправя. Хем мога да го продам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах си първия пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно не е ли в гаранция ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от неправилно изгасване,може да е изгубил важни данни от системата.затова не тръгва. препоръчвам преинстайл и този път без овърклок. дъното по принцип не е лошо,може проблема да е и в захранването.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли са ти виновни Gigabyte,щом дъното е втора ръка,още повече,че производителите не гарантират безпроблемна работа при овърклок и такива работи!И захранването е лошо!

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с същото дъно и нямам проблеми, най-вероятно са ти продали развалено дъно, 2 ра ръка няма смисъл да се взима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с същото дъно и нямам проблеми, най-вероятно са ти продали развалено дъно, 2 ра ръка няма смисъл да се взима.

Преди като бях с Athlon X2 5400+ бях с първия биос и нямах проблеми. После си взех фенома и за да го отключа трябваше да ъпдейтна биоса, и оттам почна всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случва се при не добре поставен процесор или RAM да прави такива магарии. Може случайно при поставяне на процесора да не си го натиснал добре или да е влязла прах и да не прави добър контакт, като това за прахта се отнася и за RAM-a. Свали охлаждането на процесора, свали и самият процесор, както и паметта, и после ги монтирай обратно, като при поставяне на процесора спазвай условието да го държиш натиснат с пръст към сокета като сваляш лостчето. Също така самото лостче трябва да е в максимално повдигнато положение при самото сваляне или поставяне на процесора. RAM-а след като го извадиш, му почисти контактната повърхност с бяла гума за молив. Това с батерията ти е ясно вече, но опитай за по-дълго време - например поне 5мин. Сетих се и още нещо - гледам, че си с 3GB RAM - 2GB+1GB ли е или 2x1GB+2x512MB? Ако са 2+1 ги сложи в едноканален режим. Противно на очакванията и логиката, се оказва, че при такава комбинация с AM3 процесор, едноканалният режим дава по-добра производителност и по-безпроблемна работа. После виж и видеокартата - същата процедура като с паметта - вадиш, чистиш, поставяш и накрая, дали е възможно при поставянето на дъното в новата кутия да опира накъде по "тавата" и да окъсява? Можеш да провериш на "стенд" като извадиш дъното от кутията и го пуснеш така. п.п. Ако се окаже, че все пак дъното е заминало, свържи се с човека който ти го е продал - със сигурност трябва да има остатъчна гаранция, понеже GB дават 36месеца гаранция, а дъното е по-ново. Мост и Вали са вносители на Gigabyte и в краен случай можеш да се обърнеш директно към тях - по серийният номер могат да ти кажат дали дъното е все още в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди време имах проблем с кутия. Компа не тръгваше все едно нямаше ток, и карах без дъно. Дъното беше на бюрото. Одеве изкарах процесора, духнах го, вкарах го пак, рама ми е 2x1+2x512. 2x1 са в жълтите слотове, 2х512 в червените. Изакарах го, духнах го и пак не тръгва. Довечера ще го изкарам от кутията да видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен проблем с дъно на Gigabyte преди време. Просто в един момент биос-а сам си рещи, че повече няма да стартира. Проблемът беше, че на тия дъна не може да се извади ЦМОС чипа и да се флашне на ръка. Така, че мнението ми е, че цялото ти дъно е най-вероятно за кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен проблем с дъно на Gigabyte преди време. Просто в един момент биос-а сам си рещи, че повече няма да стартира. Проблемът беше, че на тия дъна не може да се извади ЦМОС чипа и да се флашне на ръка. Така, че мнението ми е, че цялото ти дъно е най-вероятно за кофата.

MA770-UD3 е с Dual BIOS технология и ако стане фал с BIOS-a, то системата автоматично се възстановява от резервния, дори и при неправилно флашване. Проблемът обаче, явно е някъде другата, но така от разстояние е трудно да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарах всичко отвън, пуснах го пак така... Намерих един стар Атлон сокет АМ2, сложих го, но като дадах на късо двете клемички за да тръгне безда искам докоснах третата, излезе силна искра и вече не пали изобщо... мисля че това беше. GA-MA770-UD3 REV 2.0 - DEAD Препоръчайте някое хубаво дъно до около 170 лева, в никакъв случай гигабайт... Дъното трябва да подържа ACC ПП. Имам един приятел с абсолютно същото дъно, само дето неговото е в гаранция. Ще му дам моето, което уж е неговото, изгоряло и от магазина би трябвало да му го сменят ;)

Редактирано от mmiinneevv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарах всичко отвън, пуснах го пак така... Намерих един стар Атлон сокет АМ2, сложих го, но като дадах на късо двете клемички за да тръгне безда искам докоснах третата, излезе силна искра и вече не пали изобщо... мисля че това беше. GA-MA770-UD3 REV 2.0 - DEAD

Препоръчайте някое хубаво дъно до около 170 лева, в никакъв случай гигабайт... Дъното трябва да подържа ACC

ПП. Имам един приятел с абсолютно същото дъно, само дето неговото е в гаранция. Ще му дам моето, което уж е неговото, изгоряло и от магазина би трябвало да му го сменят ;)

И как ще стане номера като дънната платка има номер ?! :Д може би ще го преправиш с гумичка и молив :D

Та сега по темата не мога да разбера какво ти е виновно дъното при положение че си го купил 2 ра употреба този преди теб може да е направил същото на АМ3 сокет да е сложил АМ2...П.П аз съм с същото дъно и не бих го заменил за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще стане номера като дънната платка има номер ?! :Д може би ще го преправиш с гумичка и молив :D

Та сега по темата не мога да разбера какво ти е виновно дъното при положение че си го купил 2 ра употреба този преди теб може да е направил същото на АМ3 сокет да е сложил АМ2...П.П аз съм с същото дъно и не бих го заменил за друго.

На моето тръгват AM2 Процесори... преди фенома бях с Athlon и Athlon X2...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моето тръгват AM2 Процесори... преди фенома бях с Athlon и Athlon X2...

GA-MA770-UD3 REV 2.0 - DEAD е с ДДР2 рам памет което значи че поддържа почти всички процесори на AMD.

AM2, AM2+ и AM3 основната разликата между въпросните процесори е в контролера за рам памет.

Закопай го някъде въпросното дъно, и следващия път ако цениш парите си дай на някои да ти сглоби компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ми докараха същото дъно, пуснах го, тръгна всичко, казах на човека че го купувам :dollars: Вече съм с ново (старо) дъно. Ако пак ми направи проблем... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти е идвало на ум, че не е дъното? Какъв точно проблем ти прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти е идвало на ум, че не е дъното? Какъв точно проблем ти прави?

Прочети ми първия пост. След като взех другата гига, компа тръгна от раз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това поне има ли някаква гаранция ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети ми първия пост. След като взех другата гига, компа тръгна от раз.

А, аз прочетох, че и това ти прави проблем. Вече ще гледам първо да пия кафе и после да пиша, че иначе недовиждам и пиша глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...