Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Предполагам, че всеки се е сблъсквал с този проблем. Откакто започнах да пътувам по служебни командировки, постоянно ми написват сметките за мобилния телефон. Дори и без да говоря, понякога сметките са учудващи и затова се чудя какво да правя. В момента съм при "големия" оператор" М-Тел и не плащам такса и ДДС и въпреки това сметките ми са от порядъка на 50 лева без почти да говоря когато съм в страната и без изобщо да говоря, когато съм навън. Чудя се, ако мина при конкуренцията, дали ще се оправи положението, защото при тях поне дават и разпечатки. Посъветвайте ме какво да направя?

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, всички са от един дол дренки ;)

Чудя се, ако мина при конкуренцията, дали ще се оправи положението, защото при тях поне дават и разпечатки

От няколко месеца и при MTel има безплатни разпечатки - през уеб страницата им.

Предполагам, че ако използваш телефона за бизнес или нещо от сорта, за клиентите ти ще е по-добре, ако ти си с MTel-ски, но пък, ако ти говориш предимно с абонати на Глобул, БТК и Мобиком - тогава лапваш дървото.

А иначе аз лично съм абонат на MTel, но не съм забелязал да ми надписват сметките (засега).

Cheers!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз лично не съм забелязал нищо такова вече четвърта година. Абонат съм на М-тел. Сметката ми е от порядъка на около 35 лева и като сравня горе долу колко говоря ми се струва че не надписват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм с прима и смучат импулси като вампири.

Хммм, да не би да си активирал някое условно пренасочване от телефона? Възможно е например да си пренасочил някои от обажданията към номера на гласовата поща, а после да си се обадил да ти я изключат. При това положение вече нямаш гласова поща, но пренасочването се осъществява и вече се заплаща от теб.

Ето тук има дискусия на тази тема. Може би ще намериш нещо полезно.

В общия случай обаче съм склонен да допусна, че понякога наистина правят далавери със сметките де. Аз например недоумявам, защо още не съм си получил поръчаната награда от т.нар. MTel Club - програмата за лоялни клиенти, която измислиха наскоро. Размених част от точките си за награда преди около почти 2 месеца, но досега нищо

;)

Редактирано от Daemon (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

телефона на дъщеря ми е с договор към глобул и заедно със сметката получавам и разпечатка на разговорите:

после следва моливчето, кой с кого е говорил, нямам впечатление да е надписвано

аз самата съм на би конект и може и да се е случвало един-два пъти, но ми е трудно да преценя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато бях на Мтел падаше здраво надписване,но сега преминах към конкоренцията Global и не съм забелязала...всичко си е ок!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквито са ви първите няколко сметки, после около тях се въртят и соаналите, независимо дали сте говорили или не. И при двата оператора е същото положение, такаче не се заблуждавайте! Разликата е че при Глобул като си размърдате задниците малко повече извън София(или другите градове) опхвата и сигнала стават чудни->да ти е кеф да си разбиеш телефона, щото нищо не се чува, бега обхват и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен също сметките се въртяха около една сума, но щом започнах да пътувам, рязко скочиха. Имал съм максимум по две минути и то от Италия или от Франция, но разликата беше почти тройна. Това е причината да питам, защото искам да видя как е при конкуренцията, но всяка смяна на телефонния номер е свързана с много проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При мен също сметките се въртяха около една сума, но щом започнах да пътувам, рязко скочиха. Имал съм максимум по две минути и то от Италия или от Франция, но разликата беше почти тройна. Това е причината да питам, защото искам да видя как е при конкуренцията, но всяка смяна на телефонния номер е свързана с много проблеми.

Предполагам, че не пропускаш факта, че когато си в роуминг, проведените разговори се заплащат и от двете страни - и от търсещия, а и от търсения. Така че, дори да си направил 1-2 мин. изходящи разговори, ако си приел 10-20 мин. разговори от България, тогава не е чудно, че сметката ти е набъбнала значително.

Мисля, че това ти е известно, но все пак го казвам, за всеки случай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предполагам, че не пропускаш факта, че когато си в роуминг, проведените разговори се заплащат и от двете страни - и от търсещия, а и от търсения. Така че, дори да си направил 1-2 мин. изходящи разговори, ако си приел 10-20 мин. разговори от България, тогава не е чудно, че сметката ти е набъбнала значително.

Мисля, че това ти е известно, но все пак го казвам, за всеки случай.

Направих нещо повече от това. Проверих какви са таксите, които плащам, когато отговарям на повикване и когато правя такова от чужбина. Но пак не се връзва. Случвало ми се е дори в БГ да "хващам" да ми написват сметките. Например правя разговор от 2 минути към Глобул (по тарифата, на която съм това е около 1,30 лева) не съм говорил 1 ден преди това и 1 ден след това и проверявам няколко пъти сметката си. Разликата беше около 3 пъти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Докато бях на Мтел падаше здраво надписване,но сега преминах към конкоренцията Global и не съм забелязала...всичко си е ок!!!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Например правя разговор от 2 минути към Глобул (по тарифата, на която съм това е около 1,30 лева) не съм говорил 1 ден преди това и 1 ден след това и проверявам няколко пъти сметката си. Разликата беше около 3 пъти.

Е, това вече наистина е неприятно. Всъщност, защо ли се чудя въобще, това е БГ все пак. Тук всичко е възможно.

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

И М-ТЕЛ и ГЛОБУЛ са един дол дренки.Важно е гушата да е пълна.А за клиентите _i_. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

мдааа

Надписват

аз лично за Мтел знам, че надписваха смс-ите

те едно време на разпечаткаите не излизаха като номер към който си го пратил ами като номер на сървъра

тогава от човек който работи в Мтел съм го чувала че надписват.....

сега сигурно пак е така но по малко по раличн начин

също имах колега на който 2 или 3 месеца му дойде една и съща сметка до стотинката !!!!

така че надписване има........но едва ли е само при мтел ;)))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим и БТК Мобайл...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надписват като бесни,мръсниците му ниедни! Има някаква странна закономерност:

Каквито са ви първите няколко сметки, после около тях се въртят и останалите, независимо дали сте говорили или не. И при двата оператора е същото положение, такаче не се заблуждавайте!

Най-голямата врътка,беше когато въведоха предплатения пакет минути.Аз,като пръв балък,взех че клъвнах - любезен служител,изчисли че средно говоря N брой минути,преминах към съответния пакет и сметката веднага ми стана двойна! Средно плащах около 150лв.Още първият месец,сметката ми беше 300,изчаках втория - пак 300,преминах на по- голям пакет - 260.Накрая побеснях и направих един офис на М-Тел,на мат и маскара,след като порядъчно им се накрещях,обясних им какви бандити и мизерници са,сметките ми отново станаха около 150лв.

С две думи,мобилните оператори са едни от най-големите измамници в държавата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам думи, това е ужасно, направо е престъпление. Неискам да се правя на интересен, но нямам голям опит с българските оператори, живея в чужбина и всеки месец със сметката ми пристига и подроба разпечатка, в колко часа с кого колко време съм говорил. И тези разпечатки нито съм ги поръчвал нито съм ги искал, но хората ми ги пращат. Незнам докога тези монополисти ще продължават с мизериите си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Прима изглежда или надписват или таксуват едва ли не и зареждането на батерията :shake_puter:

Във всеки случай не може да се разбере, тъй-като няма възможност за разпечатка. sad.gif

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един приятел дъщеря ми учи в Лондон и последната сметка за малко да му докара инфаркт. Поиска разпечатка оказа се че от този телефонен номер небеше набирано нито веднъж, а всичко е роуминг което женаму е набирала телефона на дъщеря им зада се доуточнят къде е по трасето кой самолет е хванала и кой ще хваща.

и всичкото това удоволствие струва 360 лв. без да си набрал и един номер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...
Предполагам, че всеки се е сблъсквал с този проблем. Откакто започнах да пътувам по служебни командировки, постоянно ми написват сметките за мобилния телефон. Дори и без да говоря, понякога сметките са учудващи и затова се чудя какво да правя. В момента съм при "големия" оператор" М-Тел и не плащам такса и ДДС и въпреки това сметките ми са от порядъка на 50 лева без почти да говоря когато съм в страната и без изобщо да говоря, когато съм навън. Чудя се, ако мина при конкуренцията, дали ще се оправи положението, защото при тях поне дават и разпечатки. Посъветвайте ме какво да направя?

На мен, пък ми надписаха сметка от Глобул!

Тлябва да има някакъв праграф по-който да си разбере човек правата...в договора, който се подписва...

Според мен и с разпечатки не става...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване