Премини към съдържанието
nickfox

SuSe 10 - Проблем с принтер

Препоръчан отговор

Имам следния въпрос. Ако някой знае как става да помага.

Имаме следната ситуация. Принтер HP LaserJet 1020 свързан с USB кабел към работна станция под управлението на MS Windows XP P2. Компютъра с свързан в локална мрежа с IP 192.168.1.102 примерно. Принтерът е шернат в мрежата.

Въпросът ми е - Как се свързва работна станция под управлението на SuSe 10 с такъв принтер? Какви настройки се правят?

Предарително благодаря на тези, които могат да помогнат.

П.П. Отговори от вида "Смени си дистрибуцията" не са желателни. Както и опити да се превръща темата в арена за спорове. Имам практически въпрос и очаквам практически отговор.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е флаш анимация, която илюстрира процеса на свързване към такъв принтер, стъпка по стъпка: http://itsyourpc.org/Tutorials/Samba_Print...ed_printer.html

За да я стартираш, натисни бутона "Play" и изчакай няколко секунди.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей ! Аз също ползвам дистрибуцията SuSE 10.1 , но да ти кажа честно нямам проблем с моят принтер ! Не искам да се хваля или да те дразня , но "LexMark"-а ми го разпозна още при инсталацията ! Работи перфектно и в интернет и в локалната мрежа ! Да не би да няма драйвери за твоят принтер ?! Провери ли пак в настройките за принтери ? Съжалявам , но не мога да ти кажа нищо друго ! Дано да се справиш с проблема ! Успех ! :) Моите уважения към теб !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравей ! Аз също ползвам дистрибуцията SuSE 10.1  , но да ти кажа честно нямам проблем с моят принтер ! Не искам да се хваля или да те дразня , но "LexMark"-а ми го разпозна още при инсталацията ! Работи перфектно и в интернет и в локалната мрежа ! Да не би да няма драйвери за твоят принтер ?! Провери ли пак в настройките за принтери ? Съжалявам , но не мога да ти кажа нищо друго ! Дано да се справиш с проблема ! Успех !  :) Моите уважения към теб !

<{POST_SNAPBACK}>

maicky, не може ли преди да си даваш мнението да прочетеш внимателно въпросът... не става дума за локален принтер, а за мрежов... Ако не знаеш каква е разликата, попрочети малко.

Нищо лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sorry ! Няма да се обаждам повече ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж това дали ще ти свърши работа:

http://www-uxsup.csx.cam.ac.uk/pub/doc/sus...c.p.config.html

Linux:To view shared Windows folders in SuSE 9.3 with KDE 3.4, open theNetwork Browsingicon on the KDE desktop and select theSMB Sharesicon in the Konqueror file manager window that opens. After a short delay, you should see icons for all of the Windows workgroups available on your local network. Open a workgroup icon to view the computers that have shares available. Open an individual computer icon to view its shared folders--it's just like browsing the network in Windows XP.

Редактирано от johnnie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За сега резултата е отрицателен

Отговора е

NT_STATUS_BAD_NETWORK_NAME

Успях да стигна до положение

NT_STATUS_ACCESS_DENIED

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    За сега резултата е отрицателен

Отговора е

NT_STATUS_BAD_NETWORK_NAME

Успях да стигна до положение

NT_STATUS_ACCESS_DENIED

<{POST_SNAPBACK}>

....Значи , че все пак има някаква забрана сложена на компа ти , .. на системата ти ?! ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не позна. Не на моя, а на станцията на която е принтера. Както и да е, оправих проблема с ACCESS_DENIED, казва ми, че приема заявки, но при проба за разпечатане на пробна страница принтера си остава мълчалив. Няма печат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

..Сега провери да не ти е изсъхнало мастилото ?! Продължавам да следя темата , защото ми е интересно ! Следя и тази тема http://forums.data.bg/viewforum.php?f=9 , пия си ракийката , ядосвам съседите със DJ Tiesto по уредбата , разровичках из моето SuSE , но единственно моите настройки виждам за принтера ! Дано да се справиш с проблема ! Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ..Сега провери да не ти е изсъхнало мастилото ?! Продължавам да следя темата , защото ми е интересно ! Следя и  тази тема http://forums.data.bg/viewforum.php?f=9 , пия си ракийката , ядосвам съседите със DJ Tiesto  по уредбата , разровичках из моето SuSE  , но единственно моите настройки виждам за принтера ! Дано да се справиш с проблема ! Успех !

<{POST_SNAPBACK}>

Абе що не прочетеш наистина за какво става дума и да спреш да спамиш :)

HP LaserJet 1020 - какво мастило, какъв бял кон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ..Сега провери да не ти е изсъхнало мастилото ?! Продължавам да следя темата , защото ми е интересно ! Следя и  тази тема http://forums.data.bg/viewforum.php?f=9 , пия си ракийката , ядосвам съседите със DJ Tiesto  по уредбата , разровичках из моето SuSE  , но единственно моите настройки виждам за принтера ! Дано да се справиш с проблема ! Успех !

<{POST_SNAPBACK}>

maicy,

Ти наистина не четеш. Нямам нищо против теб и желанието ти да помогнеш.

Обаче ако ми обясниш как на лазерен принтер ще му засъхне мастилото, защото аз не виждам как ще стане.

Проблемът май май се нарича драйвери. Защо ли? Ами защото в базата данни на SuSe има HP Laser Jet 1010, 1015,1022, но няма 1020. Разликата между 1010 и 1020 е почти никаква, но не иска да печата. Така беше и когато го свързах локално към работната си станция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искрено се извинявам ! Бях се заплеснал по другите форуми ! Sorry ! :)

Допълнение : И при моят принтер беше така - нямаше точно за моят модел драйвер , но аз си го изтеглих от домашната страница на принтера ! Опитай така ... може и да стане !

Редактирано от maicky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж ТОВА дали ще ти свърши работа.Само че е на английски

ПП: и ТОВА

Редактирано от shedule (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерих драйвер, всичко е настроено през Samba, приема пакети опашката за печат, но принтера не печата.Значи има още някъде проблем по връзката за да не печата принтера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога вече да го разбера това защо се получава така.

Намерих и инсталирах драйвери за точния модел принтер

Настроих връзката през YaST и Samba.

Направих си достъп до работната станция с принтера с администраторски акаунт.

Опашката за печат там получава заявките, но само ги нарежда една след друга.

Не се отпечатва нищо и блокира възможността на останалите в мрежата да ползват принтера.

Е те това не ми го побира ума защо се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добре дошъл в ада nickfox cool.gif Твоите приятели от М$ са се погрижили са обсолютната НЕсъвместимост. Не само ти се ядосваш за подобни глупости

Редактирано от daninel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че в началото на темата написах точно и ясно, че не желая темата да се превръща в спор от типа Уин и Лин. Искам точно и ясно решение. За това, кой е виновен и кой невинен - за мен в случая няма значение. А дали е така както ти казваш - съмнявам се, но нека спрем до тук

Дали е ад или не е - остави на мен да решавам.

Така, че ако нямате нищо конкретно по въпроса, то по-добре не пишете. Не са ми нужни подобни постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако питаш мен - точно по темата си е ама само дето не ти помагам много :help: Няма да се изненадам ако и ти намалиш репутацията - трябваше като някои "умници" от форума да напишеш "Спам"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.П. Отговори от вида "Смени си дистрибуцията" не са желателни. Както и опити да се превръща темата в арена за спорове. Имам практически въпрос и очаквам практически отговор.

<{POST_SNAPBACK}>

Случайно да прочете това. Така, че хайде да спреш. Става ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ви става бе хора - аз искам да се забавляваме, а не да ме псувате. Какво толкова съм направил - да бях гръмнал президента, за да ми намалявате репутацията :) Човек иска да си искаже мнението - а вие му забивате нож в гърба.

Като жени по време на 28 цикала сте!!! Това сериозно ви го пиша - не ми пука за тъпата репутация - тя е само за "мижи да те лажа"!!!! :help::baby::baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Какво ви става бе хора - аз искам да се забавляваме, а не да ме псувате. Какво толкова съм направил - да бях гръмнал президента, за да ми намалявате репутацията :) Човек иска да си искаже мнението - а вие му забивате нож в гърба.

Като жени по време на 28 цикала сте!!! Това сериозно ви го пиша - не ми пука за тъпата репутация - тя е само за "мижи да те лажа"!!!!  :help::baby::baby:

<{POST_SNAPBACK}>

Случайно да виждаш, че темата не е в раздел "Веселба". Да не мислиш, че имам време за забавления. Имам конкретен въпрос и търся конкретно решение на проблема, а не безмислени постове.

И никой не те е псувал по темата и няма смисъл да обвиняваш когото и да било, че те напсувал. Ясно ли е.

Така, че престани да спамиш темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо по темата - незнам коя е версията на Samba-та ама ти препоръчвам да използваш последната ти по-възможност версия. Проблема ти е много тънък и мисля, че сам ще намериш решение. Просто няма как да ти помогнем - наистина е интересно, че се приемат заявките ама не се изпълняват. Printer Spooler-a е станно животно.

Видях, че е Samba 3.0.21a - виж дали има пакет за Сусе 10. Успех :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

nickfox пробвай следното...закачи принтера локално на машината и пробвай да принтираш. Ако успееш то проблема е в мрежовата връзка. Ако ли не..просто намери читав драйвер.

Също те съветвам да поразгледаш този сайт:

http://www.linuxprinting.org/show_printer....P-LaserJet_1020

Оказва се че 1020 не е същият като 1010, а по скоро като 1000 и 1005.

Там има и линк към модифициаран драйвер. Също там споменават и за проблеми със СУСЕ 9.3 :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.