Премини към съдържанието
deian_k_dinev

Звука изпреварва картината

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже защо когато си пусна някои филм или клип картината забавя,а звука си върви нормално.Дали ще може да се оправи тази работа.Видео картата ми е NVidia RIVA TNT2 Model 64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет.

При мен този проблем се получаваше навремето и мисля, че го оправих като инсталирах нови кодеци за картината. Също така компютърчето ми беше слабичко и се поразтърсих за по-леки прогамки за пускане на филми.

Пробвай на първо време да инсталираш някакви кодеци (препоръчвам ти k-lite) и BSplayer и кажи какво е станало или направо опиши по-подробно текущата ти конфигурация (процесор, рам памет) и софтуер (какви кодеци имаш, какъв плеър и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи на всички филми ли го прави?Какъв ти е процесора,какъв е релийза който искаш да гледаш и с какъв плеър?С какъв кодек си,и откога ти прави проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен е от това, че компютъра е слаб. Аз го имах тоя проблем на моя стария комп. Не е от кодеците. Като пусна някой по - голям видео файл, да речем филм, в който битрейте е висок и се получава така. Компютъра е слаб и не може да върже картината със звука. При мене повечето филми вървяха без проблем, но при Матрицата 3 : битката м/у Нео и Смит - с тия светкавици(активни са пикселите по- целия екран), битрейта се повишава и звука изпреварва с около 5 секунди.

Може да е от кодеци, ако само на някои клипчета ти става, ако не - от компютъра е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.Най вече на TRAGEDY.Тези кодеци наистина помогнаха.Сега филмите ми вървят без проблем.Още един път мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.