Премини към съдържанието
trakAtrak

Каква е разликата между MP3, mp3PRO и WMA?

Препоръчан отговор

Каква е рзликата между форматите WAV и MP3 мисля, че ми е ясно. Но това PRO какво ПРОменя? :-)

А форматът Windows Media Audio да не е някой от другите, но маскиран от Бил Гейтс като тяхно изобретение? cool.gif

Редактирано от trakAtrak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това mp3pro не съм го чувал. А за разликата м/у wav и mp3, ми mp3 е компресиран WAV, с цел по - малък обем и нищо повече. Когато слушаш мр3, wav -a се декомпресира в реално време. Когато компютрите станаха толкова бързи да декомпресират в реално време се появи и мр3 формата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Това mp3pro не съм го чувал. А за разликата м/у wav и mp3, ми mp3 е компресиран WAV, с цел по - малък обем и нищо повече. Когато слушаш мр3, wav -a се декомпресира в реално време. Когато компютрите станаха толкова бързи да декомпресират в реално време се появи и мр3 формата.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря, някои неща ми се доизясниха! А за WMA нещо да знаеш?

Въпросът ми всъщност е породен от 4-те възможности за формат на записа, които предлагат някои плеъри, когато сваляш музика от CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

pro дава по-добра компресия, но технически не съм запознат какви честоти и т.н. орязва. Не е съвместим с повечето плеъри и обикновенно трябват допълнителни плъгини. От конвенционалните плеъри, не знам някой да поддържа про, но може и да има такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pro дава по-добра компресия, но технически не съм запознат какви честоти и т.н. орязва. Не е съвместим с повечето плеъри и обикновенно трябват допълнителни плъгини. От конвенционалните плеъри, не знам някой да поддържа про, но може и да има такъв.

<{POST_SNAPBACK}>

Става дума за Musicmath Jukebox...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има ли някъде такава тема или да си продължаваме дискусията тук защото искам да питам и по какъв начин става компресията на .ogg и на .flac - интересно ми е как така хем .flac е Lossless хем доста се смалява размера на едно CD примерно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Каква е рзликата между форматите WAV и MP3 мисля, че ми е ясно. Но това PRO  какво ПРОменя? :-)

А форматът Windows Media Audio да не е някой от другите, но маскиран от Бил Гейтс като тяхно изобретение? cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

С развитието на интернет и комуникациите между хората нараства потребност или се дава такава на по-лениви хора вместо да пишат електронни писма, да изпращат кратки гласови съобщения. С това дело се е заело института в "Фрайнховен".Меломаните съзират възможност да използват този инструмент и с оглед непретенциозност по отношение на качество на музиката да записват аудио файловете си в формат *.мр3.Към Фрайнховен се присъединява фирмата Thomson.Интернет става по-достъпен, по бърз.Компютрите по-мощни и по-достъпни.Пред МР3 стой зелен сигнал и закономорено той става присъщ за бита на хората.2003г двете организации официално обявяват създаването на мр3Pro.Формат даващ при по-голяма компресия на входящия файл, по-добро качество на изходния.Техен пример е 96kB/s mp3Pro e равнозначен на 360kB/s mp3.С други думи, MP3Pro e еволюция на MP3.

Nero 5.5.10.50a ви дава възможност до 30 файла да компресирате в MP3Pro.

Следва закупване и инсталиране на patch, и можете спокойно да продължите да компресирате.За да слушате, към WinAmp 2.91 трябва да инсталирате patch (коментирам тези версии тъй като съм с тях).

Тези функции са дублирани от една сериозна програма-JetAudio.

Същата година г-н.Гейтс не закъсня (в отговоро на куренцията) и обяви wmaPro.Той утвърждаваше, че запис в такъв формат е по-вярен към оригинала, отколкото записан в CD Audio.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.