Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Задава се нова ценова война на хипермаркетите

Препоръчан отговор

Битката за клиенти между големите вериги хипермаркети става още по-голяма - до дни на пазара бизнеса си стартира новата марка "Лидл".

На 25 ноември, четвъртък, германската компания, която наскоро погълна магазините “Плюс” в България и Румъния, ще открие 14 супермаркета наведнъж - 4 в София и 10 в страната, съобщава в. "Труд".

Публикувано изображение

07:52 | 22 ноември 2010 | днес.дир.бг

От компанията уточняват, че столичните магазини ще са на бул. "Сливница", в "Дружба", "Надежда" и на ул. "Резбарска" в кв. "Хаджи Димитър". Освен това ще бъдат отворени магазини в Монтана, Петрич, Пловдив, Пазарджик, Кърджали, Стара Загора, Сливен, Габрово, Ловеч и Варна.

Още през февруари обаче само новите обекти ще бъдат вече 20-25. До няколко месеца под името “Лидл” ще заработят и магазините “Плюс”, общо 24 в България, вече преустроени.

Все още не е ясно дали ще настъпи истерията като при старта на веригата “Карфур”, когато се продаваше продукт, подобен на кисело мляко, за 9 стотинки.

Засега "Лидл" пази в тайна дали ще атакува със свръхниски цени на основните стоки. Но компанията е сред така наречените дискаунтъри - които залагат на ниските цени. Тя е част от гиганта “Шварц груп” и има над 9000 магазина в 25 европейски страни.

"За нас всички са конкуренти. Дори малкият квартален магазин взема част от пая", казва пред изданието Милена Денчева - шеф на “Лидл България”.

“Вместо 5 вида кетчуп ще предлагаме три, но качествени и на ниска цена. Ще може да се пазарува бързо. Хората ще знаят мястото на всяко нещо и ще могат да приключат с покупките за 5-10 минути. Ще има винаги дребни стотинки на касата, няма да ви карат да мерите продуктите сами. В “Лидл” ще намерите също много видове прясно изпечен топъл хляб, свежо месо и зеленчуци, както и цигари по 3,99 лв. кутията", уточнява тя.

Тези дни литовската верига “Т-маркет”, която откри 31-вия си супермаркет, също обеща много стока и убийствено ниски цени.

Своя 663-ти магазин откри и кооперативната верига “Кооп”, която е без конкуренция по селата.

Предстои обаче и още една голяма изненада на пазара. Към България интерес вече проявява и голямата германска “Алди”.

Хранителните продукти, алкохолът, детските играчки, техниката и дрехите са най-търсените стоки в коледното пазаруване. Това заяви междувременно пред Дарик радио Рая Попова - член на браншова организация на търговците на дребно. Според нея тази година купувачите ще се насочат предимно към стоки на промоция. Намаленията ще варират между 20 и 50%. Очакванията са обаче купувачите да са пестеливи в покупките си около Коледа.

Тази година търговците ще са принудени да се съобразят с решение на антимонополната комисия, според което комплектоването на стоки от различен вид и продаването им като промоция е в нарушение на закона, обясни пък Венета Господинова от Комисията за защита на конкуренцията.

„Ако съм производител на хляб и ако давам на клиентите си отстъпка от 100 хляба при продажба на всеки 1000, тоест им давам 1100 хляба на цената на 1000, не е възможно вместо тези 100 хляба, вместо натуралната отстъпка, аз да предложа друг предмет на същата цена, например мобилен телефон”, обясни тя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, затова днес раздаваха сини кутийки в центъра на София. Както казах и на едно друго място, борбата за клиенти и то точно преди празниците е безмилостна :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека има конкуренция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека има конкуренция

Съгласен съм.

Един пример от вчера в Плевен : кутия бонбони Merci беше по-евтина в Кауфланд, отколкото в Метро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека има конкуренция

Дано, дано! Тя е единственият естествен регулатор.

През последните години търговците съвсем тръгнаха през просото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека има конкуренция

При нас няма как да се получи това с конкуренцията! Градчето е малко, предимно с възрастни хора, пазари се най-необходимото и най-евтиното, пък било то и некачествено...Днес имаше някаква промоция на кайма за 2.29лв.:ph34r:за кило??????

И нашия "Плюс" ще се именува "Лидл", но ще си пробутват все същите безименни боклуци...и непознати марки, просто защото за нас е единствен и другия най-близък е във Варна.Колко пенсионери могат да си позволят да ходят до Варна за кило захар да речем?

Да живее гаражната търговия!:mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи продължават да навлизат нови и нови хипермаркети в страната. Хубавото е, че по този начин се откриват повече работни места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи продължават да навлизат нови и нови хипермаркети в страната. Хубавото е, че по този начин се откриват повече работни места.

Тия на шапката си ги разправяй-

знаеш ли какво е по тия търговски вериги-не знаеш,нали?

Който иска да им бъде роб-негова воля.

Аз още мазохист не съм станала.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз горе долу знам какво е и наистина нещата не са розови. Експлоатират хората за никакви пари, изискванията са огромни, а нямаш никакви права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия на шапката си ги разправяй-

знаеш ли какво е по тия търговски вериги-не знаеш,нали?

Който иска да им бъде роб-негова воля.

Аз още мазохист не съм станала.

ЗНАМ какво е.

Веригите предлагат много работни места и който желае, нека да отива. Това е въпрос на избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗНАМ какво е.

Веригите предлагат много работни места и който желае, нека да отива. Това е въпрос на избор.

Ами или си голяма клечка там или наистина НИЩО не знаеш какво е. Имах училтека която обичаше да казва "Голяма фирма - бедно положение". Те това е и с хипермаркетите в БГ - големи фирми, гръмки имена, много магазини, много изисквания и голям обем работа и накрая - НИКОЙЙЙЙ. Дават ти 250-300 колкото да не пукнеш. Пък недай боже да имаш и семейство и деца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Дават ти 250-300 колкото да не пукнеш. Пък недай боже да имаш и семейство и деца.

Чакай малко бе човек - такава заплата получава и една медицинска сестра в болница.А тя е учила 4 години за да стане сестра, и от нея зависи човешки живот.

Ти колко пари искаш да получиш за работа като продавач или разносвач в склада ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко бе човек - такава заплата получава и една медицинска сестра в болница.А тя е учила 4 години за да стане сестра, и от нея зависи човешки живот.

Това само говори за нивото на живота и заплащането у нас. Но тук проблема е че заплата на мед. сестрата е малка, а не че в хипермаркетите е УЖАСНО голяма. Хайде да не се залъгваме че с 250-300 лв може да живеете нормално ти и двама ученици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗНАМ какво е.

Върви ти тогава-да си им роб,добиче,нечовешко същество и т.н.-

само знаете нали,какво знаеш,кажи?

Преди да постъпвате в тези търговски вериги,четете-

в този сайт,произволно избран линк

http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=3573

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, обаче това нормално ли е ? То за това не останаха медицински сестри в България. За мен нормална минимална заплата, осигуряваща стабилност, при сегашните цени в страната е от порядъка на 400 евро- сега е 122 евро. Демек много сме далеч от това, към което сме тръгнали. Скоро четох, че в щатите най-високо платените специалисти са лекарите- анестезиолозите получавали средно по 140 000 долара на година ако не се лъжа. Както каза наскоро един известен български хирург взимащ заплата 1001 лв и правещ 20 операции средно на месец - "много е лошо да има гладни доктори, полицаи и тем подобни- това е предпоставка за развитие на сериозна корупция". Но това е друга тема.

Относно маркетите нека има разнообразие, макар че се съмнявам да предложат нещо различно от сега съществуващите. И все пак заплата от 400-500 лв. е по-добра от никаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо обърнахте темата за заплатите на медицинските сестри и лекарите, и заплатите в хипермаркетите?... Ще ходя да си пазарувам, не ме интересува колко е заплатата на служителите там... Обаче ме интересува цените да са възможно най ниски и очевидно това няма как да стане, ако работника в склада взима 2000 лева заплата. И като отворихме темата за заплатите, никой няма да се хване на заплата от 250-300-400 лева, ако няма някаква скрита изгода от цялата работа, примерно да краде и да си докарва още поне толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, обаче това нормално ли е ? То за това не останаха медицински сестри в България. За мен нормална минимална заплата, осигуряваща стабилност, при сегашните цени в страната е от порядъка на 400 евро- сега е 122 евро. Демек много сме далеч от това, към което сме тръгнали. Скоро четох, че в щатите най-високо платените специалисти са лекарите- анестезиолозите получавали средно по 140 000 долара на година ако не се лъжа. Както каза наскоро един известен български хирург взимащ заплата 1001 лв и правещ 20 операции средно на месец - "много е лошо да има гладни доктори, полицаи и тем подобни- това е предпоставка за развитие на сериозна корупция". Но това е друга тема.

Относно маркетите нека има разнообразие, макар че се съмнявам да предложат нещо различно от сега съществуващите. И все пак заплата от 400-500 лв. е по-добра от никаква.

Да де, но едва ли има маркет който предлага такава заплата на основния си персонал /за управителите не говорим/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм.

Един пример от вчера в Плевен : кутия бонбони Merci беше по-евтина в Кауфланд, отколкото в Метро.

В Пени маркет до скоро беше 3,60 а последно като погледнах се продаваше за 4,60.

Мина времето когато ходехме до метро да си на пазарим за целия месец за да хванем ниските цени. Сега в магазина до нас се продават същите стоки на-по ниски цени и то по една бройка.

Конкуренцията е хубаво нещо но освен и цените свалят и качеството а това вече е лошо.

Редакция: До колкото ми е известно стартовата заплата в тези вериги за персонала е около 350лв като се вдига след време, а това си е добра заплата за един малък град.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдение за ценова война,напротив даже цените се вдигат по малко и тихомълком по повод наближаващите празници.За да могат тогава да направят "намаление" на вече повишените цени.Колкото и нови хипермаркети да направят у нас,политиката на търговците е еднаква-печалба от високи цени но не и от оборот.Конкуренцията между тях не поражда ниски цени,а монопол за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който не иска да работи в големите вериги негова си работа.Никой не те задължава.Не знам колко от вас са излизали извън България,и който са излизали дали са виждали магазин тип "гараж" просто няма.Нека има конкуренция за да може цените да вървят на долу.Лошото е че веригите като Пени,Лидел,Плюс, не предлагат стока от никъде другаде освен от България а в никоя друга стана не ползват само името както е при нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка пета търговска верига планира експанзия у нас

Почти една пета (19%) от международните търговски вериги, участвали в проучване на консултантската компания CB Richard Ellis (CBRE), планират експанзия в България през 2011 г. С този дял страната ни се нарежда на 14-о място сред 20-те топ пазара в плановете за експанзия на компаниите в доклад на компанията за активността на веригите в Европа, Близкия изток и Африка. Докладът разглежда плановете за разширяване на бизнеса през 2011 г. на 212 водещи вериги в региона на базата на интервюта, проведени през лятото. Веригите планират експанзия в 38 държави в Европа, Близкия изток и Африка преди края на 2011 г. Десет от държавите представляват интерес за най-малко една четвърт от веригите. Лидер е Германия, където 41% от веригите предвиждат да отворят магазин в страната. Следващите най-желани пазари са Полша, Франция, Испания и Великобритания.

Въпреки че ключовите пазари в Западна Европа остават приоритет за веригите, много от тях планират също увеличаване на мрежите си в развиващи се пазари, които формират над половината от държавите в топ 20. Сред тях Полша е основна цел, следвана от Русия и Чехия.

Веригите предпочитат да оперират собствени магазини, като само 11% имат ясни предпочитания за франчайзингов модел, а половината от анкетираните казват, че предпочитат да управляват магазините си директно. Значителен дял (40%) казват, че ще разчитат на комбинация от франчайзинг и собствени магазини. Като цяло докладът разкрива, че веригите са по-оптимистично настроени за бъдещето. Въпреки това те предприемат различен подход към разширяване на мрежите си, като се придържат към пазари, на които вече развиват дейност, възможно най-много с цел да ограничат риска.

Доверието на веригите определено расте, като 77% от тях планират да открият над 5 обекта до края на 2011. Това е значително увеличение спрямо миналогодишните резултати, когато близо половината от анкетираните са планирали да открият по-малко от пет обекта.

Източник: Монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка пета търговска верига планира експанзия у нас

Странно...Уж сме най-бедната страна, с най-ниска покупателна възможност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно...Уж сме най-бедната страна, с най-ниска покупателна възможност...

Веригите планират експанзия в 38 държави в Европа, Близкия изток и Африка преди края на 2011 г.

Не само в Бг ще се разширяват тези магазини, а освен това все пак сме в Европа, което също ни дава някакво предимство, тъй като и веригите са европейски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай,народе,25 ноември в 8 часа-леко да няма жертви -

бира 50 стотинки,шоколад 45 стотинки...

Още да ви чета ли от брошурата им-да знаете за какво да се биете де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай,народе,25 ноември в 8 часа-леко да няма жертви -

бира 50 стотинки,шоколад 45 стотинки...

Още да ви чета ли от брошурата им-да знаете за какво да се биете де

Давай брошурата. Направо я сканирай, ако не е проблем :rolleyes:

Просто любопитство, аз няма за нищо да ходя да се редя там докато има народ, но определено ще ги посетя, щом мине истерията (ако изобщо има, защото сме доста претръпнали вече). Ако цените са ми по-ниски от Метро, това ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...