Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Задава се нова ценова война на хипермаркетите

Препоръчан отговор

А защо в магазина са без колички? Проблема с тази навалица можеше да се реши, като просто не пускат хора без колички и ограничат тълпата вътре до броя на количките в магазина. Останалите да чакат отвън, докато се освободи количка. А сигурно и някои са дошли с цялата рода, защото е ограничено по бройка количеството от дадена стока. Но всички тези, които днес са отишли за откриването до един са за освидетелстване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif на скотове се превърнахме ... ще се избием за една бутилка евтино олио !!!

Викаш-поне да беше за бутилка вино или уиски, или поне зехтин, а то - за олио ... :D

А защо в магазина са без колички? Проблема с тази навалица можеше да се реши, като просто не пускат хора без колички и ограничат тълпата вътре до броя на количките в магазина. Останалите да чакат отвън, докато се освободи количка. А сигурно и някои са дошли с цялата рода, защото е ограничено по бройка количеството от дадена стока. Но всички тези, които днес са отишли за откриването до един са за освидетелстване.

правилно.

ама кой да се сети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маймуни с трици не се ловят а с банани хайде народе

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Митак, като отвори нашия Лидъл ще ти пазя ред...Грабваш две мрежички и идваш...

Ходихме с колеги да видим на живо простотията. Току-що се прибирам в офиса. не можахме да Улезем в Лидъла... Около 300 човека чакаха на опашка отвън и под контрола на полицаи... А в края на работното време се очакват още желаещи... Неам думи наистина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif на скотове се превърнахме ... ще се избием за една бутилка евтино олио !!!

Не е нужно да се превръщаме, така или иначе никога не сме били нещо друго.

Е, тук-там има изключения, но те не променят правилото.

------------

Виж, в Германия беше друго. Отиваш на спирката сутрин и десетина непознати ти кимат и ти казват "добро утро". Ти отговаряш със същото и усмивка. Така беше едно време, сега и там нещата са се влошили поради наплива от чужденци и всеобщата криза.

Немците скоро ще се оправят, а ние - пак индивидуално, и всичко ще ни е съвсем наред, когато попаднем в тясното пространство 2 х 0,80 м, където нито банани, нито олио - нищо няма да ни трябва. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходихме с колеги да видим на живо простотията. Току-що се прибирам в офиса. не можахме да Улезем в Лидъла... Около 300 човека чакаха на опашка отвън и под контрола на полицаи... А в края на работното време се очакват още желаещи... Неам думи наистина.

Ако си спомняш преди доста години откриването на Била в Сливен, беше същото, и държа трескав народа цели 3 дена http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif ... Както и на Кауфланд .... Нищо ново под слънцето ... В началото промоции,блъсканици на пенсионери , а после нещата улягат ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си спомняш преди доста години откриването на Била в Сливен, беше същото, и държа трескав народа цели 3 дена http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif ... Както и на Кауфланд .... Нищо ново под слънцето ... В началото промоции,блъсканици на пенсионери , а после нещата улягат ...

и цените си отиват на мястото, тоест там, високо горе... :lol6:

Дано Lidl като hard discounter не спази тази традиция.

Чух слухове, че немското Aldi се кани да пусне корени у нас. От студентските години имам много добри спомени от тази верига магазини с евтини хранителни стоки. Продаваха и други дреболии, но основното бе папото. Любопитен съм, как ще изглежда в България. Дано подозренията ми не се оправдаят. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и цените си отиват на мястото, тоест там, високо горе... :speak:

Дано Lidl като hard discounter не спази тази традиция.

Грандиозният план на търговската верига Lidl да влезе на българския пазар ударно, като отвори едновременно 14 магазина в 11 града, придоби гротескни измерения в четирите обекта на София и тези в Стара Загора, Сливен, Пловдив, Петрич, Пазарджик, Монтана, Ловеч, Кърджали, Габрово и Варна.

Въпреки че PR-а не беше предвидил всичко и събитието не мина без зрелища, трябва да сме сигурни в едно - маркетинга е изчислил със стерилна точност всички фанфари, реклами и намаления около откриването и със сигурност ще си ги избие! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грандиозният план на търговската верига Lidl да влезе на българския пазар ударно, като отвори едновременно 14 магазина в 11 града, придоби гротескни измерения в четирите обекта на София и тези в Стара Загора, Сливен, Пловдив, Петрич, Пазарджик, Монтана, Ловеч, Кърджали, Габрово и Варна.

Въпреки че PR-а не беше предвидил всичко и събитието не мина без зрелища, трябва да сме сигурни в едно - маркетинга е изчислил със стерилна точност всички фанфари, реклами и намаления около откриването и със сигурност ще си ги избие! :)

Не вярвам, че ако ти беше акционер в Lidl, щеше да имаш нещо против.

Аз не бих... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, Лидъл!

О, Лидъл!

Три часа бабички и лелки

пред входа му чакат. Сивите панелки

трепетно повтарят на Тотю гласът.

Пристъпи ужасни! Дванайсетий път

гъсти орди лазят по плочките криви

и тела се блъскат, и псувни изливат.

Бури подир бури! Рояк след рояк!

Данчето Фандъкова сочи входа пак

и вика: „Търчете! Ниски са цените!“

И ордите тръгват с викове сърдити,

и „Банани!“ мощно въздуха разпра.

Лидълът отвръща с други вик: ура!

И с нов дъжд от лакти и псувни на майка

лелки, пенсионери спират да се вайкат,

влизат и се блъскат, без сигнал, без ред,

всякой гледа само да бъде напред

и гърди висящи на щанда да сложи

и един банан повеч в торбата да положи.

Бабичките блъскат. Лелките крещят,

персоналът жално ги моли да спрат.

Няма вече олио! Има хекатомба!

Всеки банан меч е, всяко киви – бомба,

всяка стока – удар. Всяка душа – срам.

Свинско и сланина изчезнаха там.

….

Персоналът тръпне, друг път не видели

така да се блъскат овци подивели.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

И днес йощ кварталът, щом буря зафаща,

спомня тоз ден бурен, шуми и препраща

срамът му дивен като някой ек

от дупка на дупка и от век на век!

Божидар Божанов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера минахме с колата покрай магазина в Хаджи Димитър. Около сто метрова опашка от чакащи се виеше вън пред магазина. Истерията продължава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около сто метрова опашка от чакащи се виеше вън пред магазина. Истерията продължава...

И в Сливен вчера е имало подобна опашка.. В дъжда...

Язък за огромните количества закупено олио - оказало се, че е с отвратително качество и вече не се харчи или поне в наше село е така. За Алди и аз чух новината, имам отлични спомени за тях от Германия. Основно от тях пазарувах. Спомням си, че любимото ми папо бяха пържени кюфтета. Много нещо съм изял от тях, по 6 щест бяха в опаковка, някъде за около 2 евро. Тия кюфтета и шунковия салам по 4 евро ми бяха почти 50% от менюто... Саламчето го използвах и за мезе на ракията, като ме мързеше да ходя до турчалята за някаква туршия, шунковия салам влизаше в ролята си на вълча трева и мезенце. Леко просташки ама какво да се прави, след като веднъж по живково време изпихме бутилка уиски със салата от марули и краставички... :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хипермаркети + Обзор

Магазин на "Алди" посетих само един път докато работех в Германия и не повторих. Ако ми трябваше нещо бързо отивах до "Норма", която беше близо до работата. Ходил съм и до "Лидл" и до "Плус", но седмичното пазаруване правех в "Кауфланд". Най-голямата верига, обаче, в света според мен е френската "Карфур". Mrx++

Очаквам откриването на Първият сръбски магазин "Темпо"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след 1 месец ще е като във всеки друг такъв магазин и човек спокойно ще може да си пазарува ! Тъпи селендури се бият за олио и банани :lol6: Все едно няма в дргуите магазини , но там било с 10ст по евтино :lol6: :lol6: :lol6:дано тези 10ст да им излезат солено :speak::):baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в кауфланд имаше промоции. Ходих да си пазарувам и се чудех какво става, а то промоции! Едни селяни пред мен бяха взели цял стек олио при лимит 3 бутилки и не знам колко торбички с мандарини при лимит 3 килограма. Все едно ще ги пускат на Кирков, или пък ще им стигне до края на живота. Аман от селяндури!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чух слухове, че немското Aldi се кани да пусне корени у нас. От студентските години имам много добри спомени от тази верига магазини с евтини хранителни стоки. Продаваха и други дреболии, но основното бе папото. Любопитен съм, как ще изглежда в България. Дано подозренията ми не се оправдаят. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

За Алди и аз чух новината, имам отлични спомени за тях от Германия. Основно от тях пазарувах. Спомням си, че любимото ми папо бяха пържени кюфтета. Много нещо съм изял от тях, по 6 щест бяха в опаковка, някъде за около 2 евро. Тия кюфтета и шунковия салам по 4 евро ми бяха почти 50% от менюто... Саламчето го използвах и за мезе на ракията, като ме мързеше да ходя до турчалята за някаква туршия, шунковия салам влизаше в ролята си на вълча трева и мезенце. Леко просташки ама какво да се прави, след като веднъж по живково време изпихме бутилка уиски със салата от марули и краставички... :)

Снощи, счетоводителката на фирмата строител на магазините Aldi ми каза, че със сигурност ще ги строят. Което значи, че чакаме поредната голяма верига...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи, счетоводителката на фирмата строител на магазините Aldi ми каза, че със сигурност ще ги строят. Което значи, че чакаме поредната голяма верига...

По дърветата ли ще ги строят а-то място остана ли?

А да,ще изчезнат няколко детски площадки...

Аз обаче пак няма да ставам рано и да ходя в меле-

ако ще и злато да дават на промоушън

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"В този свят най-отвратителното е, че при голямата бедност мечтите могат да бъдат единствено малки" (Александър Симов)

ALDI - по света и у нас

А утре ще заработи и Хипермаркет "Темпо"

Ето им и брошурата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Делта М" отвори "Темпо" в София

Публикувано изображение

Разпложен е върху 30 000 кв.м площ, което го прави най-големият хипермаркет в страната. Предлага над 60 000 хранителни и нехранителни стоки – 1000, от които, са на сръбски доставчици. Хипермаркетът работи 24 часа. Разполага с безплатен детски кът с професионални аниматори. Дава възможност за отложено плащане на големи покупки, като мебели и маркова техника, с разсрочване до 2 години и 0% оскъпяване.

В магазина има пекарна за прясно изпечен хляб, щандове с прясна риба и свежо месо на обслужване. Разполага със сектор с готови решения за дома - мебели, аксесоари и декорация, както и голям сектор с всичко за децата - разнообразие от текстил, обувки, аксесоари, играчки и други. Паркингът е с 1000 места.

Регал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;)

Ау,тука много празно бре,сигурно не е имало гранясало олио на аванта,мдам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;)

:eek:

Ау,тука много празно бре,сигурно не е имало гранясало олио на аванта,мдам

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Делта М" отвори "Темпо" в София

...

"Делта М" - търговия на дребно.

Дали ще могат да приближат цените си до тези на "Метро - Кеш енд Кери", където търговията е предимно на едро?

Този хипермаркет и магазините на "Лидл" причиняват доста кошмари на собствениците на "Билла", "Фантастико", "Т-Маркет" и пр.

Повечето квартални магазинчета ще загинат, както това става навсякъде по света. Жалко, защото са много удобни, но това удобство струва твърде много и при криза, започват да капят първо те.

Повече магазини - по-сериозна конкуренция. От това печелят клиентите, стига да няма задкулисни договори и съглашения.

-------добавено--------

Аха, прочетох повече за "Делта М".

Има стоки и на дребно, и на едро, значи ще подпалят опашката и на "Метро", което е особено хубаво. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Да ви е честит новият хипермаркет! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този хипермаркет и магазините на "Лидл" причиняват доста кошмари на собствениците на "Билла", "Фантастико", "Т-Маркет" и пр.

Че какви кошмари-освен кошмари за пенсии и луди-дето трябва да стават рано и да ходят за промоция на гранясало олио...

През десет махали у единайстата

Ей сега познай кога ще стане.

Фантастико си ми е до гъзо и не се вдигам повече за 10 или 30 стинки разлика-ходете си вие.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се опитвам,не мога да я разбера тази истерия с евтините новооткрити магазини! Има пристрастени,които всеки ден ги обикалят и купуват огромни количества от всичко което е най-евтино и в повечето случаи долнокачествено. По този начин харчат повече пари и се усещат едва когато са им останали стотинки в джоба. Човек може да си пазарува на спокойствие и на сметка необходимите неща от всички магазини като се съобразява и с качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какви кошмари-освен кошмари за пенсии и луди-дето трябва да стават рано и да ходят за промоция на гранясало олио...

През десет махали у единайстата

Ей сега познай кога ще стане.

Фантастико си ми е до гъзо и не се вдигам повече за 10 или 30 стинки разлика-ходете си вие.

:P

Тъпо е да се влачиш до хипермаркет за дребни покупки, но именно там ходиш веднъж на месец-два, за да се снабдиш с нужните ти стоки с по-продължителна трайност. Спестената сума може да достигне няколкостотин лева, в зависимост от обема и стойността на покупките. Вторият плюс на хипермаркетите е разнообразието, което трудно се открива в кварталния магазин, пък бил той и "Фантастико". :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...