Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с Toshiba NB100. Става дума за преинсталацията на Windows. Няма CD... .. ок. Трябваше да създам Boot USB Flash. Хубаво! Но едната програма, която използвах за форматиране първо ме прекара през FDISK и там май стана белята... Сега като Boot-на от USB-то... ми казва, че не мога да продължа заради проблем в конфигурацията на HDD-то. Иска и някаква липсваща библиотека HAL.DLL Как мога да получа на екрана онова същото меню, което се появява при инсталационното CD за XP? Явно с FDISK е по-трудно и иска по-спациални умения. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като прочетох заглавието на темата помислих, че имаш проблем с някакъв повреден нетбук. Ти какво всъщност направи с FDISK ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами имаше опции за Create и Delete Logical и Extended DOS partitions. Уж създадох Active партиция, но след рестарта.... нещо се оплеска... Сега въпросът ми по-скоро е по какъв начин да изчистя всички партиции и да създам нови.. точно както с инсталационно CD за Windows? Освен да намеря CD на USB.... Просто съм позабравил DOS и няма да се справя с FDISK. Да не говорим, че изтормозих флашката от форматиране с различни WinSetupUSB, WinFlash и тн....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 има програма която прави USB версия за инсталация от CD

http://download.cnet.com/Windows-7-USB-DVD-Download-Tool/3000-18513_4-10972600.html

Редактирано от nikstoun (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами имаше опции за Create и Delete Logical и Extended DOS partitions.

Уж създадох Active партиция, но след рестарта.... нещо се оплеска...

Сега въпросът ми по-скоро е по какъв начин да изчистя всички партиции

и да създам нови.. точно както с инсталационно CD за Windows?

Освен да намеря CD на USB....

Просто съм позабравил DOS и няма да се справя с FDISK.

Да не говорим, че изтормозих флашката от форматиране с различни WinSetupUSB, WinFlash и тн....

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=134992&view=findpost&p=1505747

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох го това, именно от там дръпнах програмката и направих ново форматиране на флашката... но съвсем други неща се случват от описаното. При мен излиза първата стъпка, веднага втората и започва да иска HAL.dll и изобщо не стига до форматиране и питане къде да инсталира....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох го това, именно от там дръпнах програмката и направих ново

форматиране на флашката... но съвсем други неща се случват от описаното.

При мен излиза първата стъпка, веднага втората и започва да иска HAL.dll

и изобщо не стига до форматиране и питане къде да инсталира....

Направи едно хубаво и подробно описание на проблема, включително и с картинки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване