Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Таксиметров шофьор поиска 98 лева за 2 км

Препоръчан отговор

Таксиметров шофьор постави нов рекорд за сметка, след като поиска от клиент 98 лева за около 2 км.

Ужиленият пътник пристигнал тази сутрин на автогарата в софийския квартал "Овча Купел", откъдето си хванал такси, съобщава БГНЕС. За разстоянието от приблизително 2 км до турски ресторант, намиращ се на булевард "Братя Бъкстон", недалеч от резиденция Бояна, на него му е поискана сумата от 98 лева. От тях рекордните 64 лева за престой.

Публикувано изображение

Между пътника и шофьора на "луксозното" такси възникнал конфликт. На място пристигнал и полицейски патрул. Все пак между спорещите било постигнато съгласие и пътникът трябвало да плати част от цената. Не се съобщава обаче колко.

През лятото на 2009 г. таксиметров шофьор поиска 200 лева от чужденка за превоз от летище София до ул. "Раковски". Тогава също бе повикан екип на полицията, които установиха, че тарифите на таксиджията са такива, че предполагат подобна сметка - 8.60 лв. за километър и 4,30 лв. на минута престой.

На първо четене в парламента миналата седмица минаха промените в Закона за автомобилните превози, според които общинските администрации ще получат право да въвеждат пределни цени на таксиметровите превози. Така ще се премахне сегашният либерален режим, при който цените се регулираха изцяло от пазара.

news.dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таксиметров шофьор постави нов рекорд за сметка, след като поиска от клиент 98 лева за около 2 км.

Ужиленият пътник пристигнал тази сутрин на автогарата в софийския квартал "Овча Купел", откъдето си хванал такси, съобщава БГНЕС. За разстоянието от приблизително 2 км до турски ресторант, намиращ се на булевард "Братя Бъкстон", недалеч от резиденция Бояна, на него му е поискана сумата от 98 лева. От тях рекордните 64 лева за престой.

Публикувано изображение

Между пътника и шофьора на "луксозното" такси възникнал конфликт. На място пристигнал и полицейски патрул. Все пак между спорещите било постигнато съгласие и пътникът трябвало да плати част от цената. Не се съобщава обаче колко.

news.dir.bg

Поредният смешен,тъп,глупав АБСУРД.Това ако е на друго място да му е взет лиценза,че и други глоби ще отнесе. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е абсурд ! хората са си залепили цените , а че ние не сме свикнали да четем и да се качваме там където ние по джоба сами сме си виновни ! по коледа миналата година гледах по тв как едни се качиха в такси до Мола на Стамболийски на което пишеше 8лв/км и репортерка ги предупреди и те пак се качиха :) въобще не погледнаха цената !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно на автогара Овча купел съм виждал една Шкода Октавия,чийто шофьор живее в Люлин-4 (за негова участ аз изминавам същия маршрут всяка сутрин и минава покрай спирката,накоято аз чакам автобус 111).Та той вози на 4.70лв на километър,отделно първоначалната такса и цена за престой...са пак някви юнашки,нямащи нищо общо с нормалните 55-79 стотинки първоначална и 10-20 ст. за минута престой. Нали общината щеше да има право да налага минимални и максимални цени за таксиметров превоз? Май ще чакаме още дълго докато се споразумеят за това и го въведат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е абсурд ! хората са си залепили цените , а че ние не сме свикнали да четем и да се качваме там където ние по джоба сами сме си виновни ! по коледа миналата година гледах по тв как едни се качиха в такси до Мола на Стамболийски на което пишеше 8лв/км и репортерка ги предупреди и те пак се качиха :) въобще не погледнаха цената !

То ,че клиента не е видял цените си е и негов проблем. Но говоря че се слагат безобразни цени. Лъжат се чужденците и така си правим лоша реклама. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иди по време на сезона в наш курорт да видиш какво става ! бил в Банско по време на сезона ! Дерат здраво щом не си българин ! За българите цени в лв , за чужденците същите цени само че в евра ! да не споменавам , че цените в лв са двойно по високи от тези тук в СФ ! Просто по време на сезона е такава сеч !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден се качих в едно такси много имитиращо ОК.Видях цените на стъклото на страничната врата,бяха нормални.Влизам и викам на шофьора,че се навъдиха много фалшиви таксита и на един щях да му счупя главата.А той ми вика ама аз возя на 5 лева на километър не гледайте какво пише на стикера.Слязох срещу два лева за половин спирка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден се качих в едно такси много имитиращо ОК.Видях цените на стъклото на страничната врата,бяха нормални.Влизам и викам на шофьора,че се навъдиха много фалшиви таксита и на един щях да му счупя главата.А той ми вика ама аз возя на 5 лева на километър не гледайте какво пише на стикера.Слязох срещу два лева за половин спирка.

как ги уцелвате тези таксита бе :P за 3г нямам такъв случай !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен веднъж ми искаха подобна сума, от Английското посолство до ЦГ.Сигурно шофьорът още помни случката.Не очаквах, че ще изпитам удоволствие от блъскане на глава във волан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как ги уцелвате тези таксита бе :speak: за 3г нямам такъв случай !

Сигурно живееш в беден квартал или си ги поръчваш по телефона. :P
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като ти гледам аватара сигурно вече си носиш чук за да не те болят ръцета от блъскането :lol6:

Сигурно живееш в беден квартал или си ги поръчваш по телефона. :P

не обиждай бе ! откога Св.Троица е беден квартал бе :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване