Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Циганин или ром ? Новини свързани с интеграцията и още нещо

Препоръчан отговор

Плъховете първи напускат потъващия кораб, така ли беше? :D

Подло и мръсно...

Има и други начини.

абе плъхове плъхове ама ние се давим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Проблемът ще се реши доста лесно, поне според мен, стига да има закони и да има смелост да се спазват (въпреки лесните гласове по избори).

Например:

1. Всички циганки раждат по няколко деца преди да са навършили пълнолетие. Това е незаконно, следователно затвор за бащата.

2. Помощи да се дават само, ако децата на циганите ходят редовно на училище и задължително завършат поне средно образование.

3. Изчислено си е какъв доход трябва да имаш, за да издържаш 1-дете и вече нагоре умножаваш. Ако циганите не могат да го правят, детето се взима в дом, а родителите се наказват по закон.

4. Стоп на привилегиите - незаконни къщи, махали, квартали. Стоп на вода и електроснабдяване при неплащане, а също така стоп на такива услуги до незаконни постройки, махали и квартали, дори да си плащат.

5. Всеки българин може да започне работа и да си плаща квартира. Следователно това, че циганина стои незаконно жилище, на незаконна площ, с незаконни средства, за да може да живее някъде не е оправдание. Може да си намери работа, да си наеме квартира със семейството, да си плаща съответните сметки и да живее както всички останали.

Сега ще ви кажа и какво става в момента по училищата и интегрирането на ромите. Масово се плащат пари на ромите, напълно законно, за да посещават училище - при всички останали граждани на РБ, това го няма. Ромските лидери много умело използват това, защото много училища си запълват бройката ученици с ромите и ако ги няма, доста учителски места увисват. Поради тази причина малките ромчета са осведомени как да действат и си правят ежедневно гавра с българските учители, защото знаят че те са зависими от тях. Не искам да навлизам в подробности, защото ще се отвратите до безобразие.

Ако искаш - може!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е че това новина ли е... ? Редактирано от NikitoY (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има Роми има и Роми(цигани) първите единствено расата им е различна,но ходят на училище учат,работят плащат си и се издържат честно(до колкото е възможно) стартаят се от тях да стане нещо ЕВАЛА!!!Мангалите (проблема) неграмотни,тъпи,прости,нагли,нахални,крадливи,мързели,кърлежи,опасни(вадят оръжие и т.н. ако не им се угоди) живеят на наш гръб те не ебават да плащат по-лесно е да се чака помощ от държавата или около изборите да им дадът по 20лв и да гласуват,затова сме на тоя ред,те правят копелета постоянно по на 14-15 раждат вече по 2-3 деца отново на наш гръб!Тези деца или ще умрат от глад,ще идат по домовете или ще просят а някои стават убийци и престъпници.... Проблемът ще се реши кардинално по един начин"който НЕ работи НЕ трябва да яде" с др думи не стане ли човек от тебе мри от глад и тва е !!!Как може да няма детски надбавки за българските деца,които са сирачета и така нататък а да има помощи за читави цигани?Те с какво са повече от нас?Почакайте още малко така те от малцинство ще са мнозинство тогава българите ще трябва да се интегрираме в ЦИГАНСКИЯ свят!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ви кажа и какво става в момента по училищата и интегрирането на ромите. Масово се плащат пари на ромите, напълно законно, за да посещават училище - при всички останали граждани на РБ, това го няма. Ромските лидери много умело използват това, защото много училища си запълват бройката ученици с ромите и ако ги няма, доста учителски места увисват. Поради тази причина малките ромчета са осведомени как да действат и си правят ежедневно гавра с българските учители, защото знаят че те са зависими от тях. Не искам да навлизам в подробности, защото ще се отвратите до безобразие.

Не е луд, който яде зелника, а който му го дава...и който разрешава да му го дава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все повече започвам да се замислям, че план РАН-ЪТ - https://www.google.b...iw=1301&bih=656 постига бавно бавно целта си.

Редактирано от Greak (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все повече започвам да се замислям, че план РАН-ЪТ - https://www.google.b...iw=1301&bih=656 постига бавно бавно целта си.

отдавна работи ако някой още не го е разбрал

и унищожението е започнало

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плъховете първи напускат потъващия кораб, така ли беше? :D

Подло и мръсно...

Има и други начини.

Имам и други начини така е. Ето ви 1. Аз ще правя деца, жените ще раждат, сега само остана да запретнем ръкави и да намерим кой ще ги гледа, защото нека да се разберем още отначало, не мога всичко аз да върша :D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам и други начини така е. Ето ви 1. Аз ще правя деца, жените ще раждат, сега само остана да запретнем ръкави и да намерим кой ще ги гледа, защото нека да се разберем още отначало, не мога всичко аз да върша :D

на тва блато как ли не ще родя дете - ми нали ще е нещастна жаба бе

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ще се реши доста лесно, поне според мен, стига да има закони и да има смелост да се спазват (въпреки лесните гласове по избори).

Например:

1. ...

...........................

6. Имат право да гласуват само граждани на РБ, които имат завършено (поне) прогимназиално образование.

"Изправени сме пред един изключително опасен социален проблем. След 8 години почти за всеки четвърти българин трябва да плащаме социални помощи. Този проблем е можело да бъде решен и преди 10-20 години, но не е направено. Сега за първи път имаме интегриран подход", обясни Цветанов.

Той обяви, че през следващия програмен период ще се търсят финансов ресурс за интеграцията на ромите с европари. Ще се ползват и добрите практики у нас – тези в Каварна и село Караджово.actualno.com

Ама, защо ще трябва да плащаме НИЕ, целокупно, помощи?! Закони има, само трябва да се спазват. Т.е., да се задействат всички институции, свързани със спазване на Закона!!!

Редактирано от Efe (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6. Имат право да гласуват само граждани на РБ, които имат завършено (поне) прогимназиално образование.

Има голяма доза логика в това предложение. Как може да си неграмотен, както се казва да не знаеш да си напишеш името, а да си политически ориентиран. Разбира се "логиката" е понятие валидно за някоя западноевропейска държава , но не и за държавата Абсурдистан. Редактирано от keba (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма доза логика в това предложение. Как може да си неграмотен, както се казва да не знаеш да си напишеш името, а да си политически ориентиран. Разбира се "логиката" е понятие валидно за някоя западноевропейска държава , но не и за държавата Абсурдистан.

те парите ги познават - стига им толкоз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо никой политик( български и не само ) не се ангажира да ни обясни -ДЛЪЖНИ са ако ги питаме избрани са от НАС защо се дават луди пари за помощи и нежелана интеграция на бързо нарастващо паразитно "малцинство" (в кавички защото са такова ама друг път ) от ...Съжалявам но е така прогресивно намаляващите българи. И на всичко отгоре чуждите политици искат да интегрираме като и те не знаят какво и как да стане- един ЧЕРГАРСКИ народ както и те самите си казват ,че са тук в България и в Румъния за да съм честен. Франция и не само проплакаха от 10 -15 000 цигани и САМО заради тях ни въртят за Шенген не за друго ? Правила и закони еднакви за всеки ! До 3-то дете ..добре но за ВСИЧКИ да има добавки. За 3 то и 4-то само на платили данъци и осигуровки ,а за над 4 БЕЗ . Щом си ги позволяваш може и да ги храниш и изучаваш САМ. Стига с конвейра за деца за просене ,продан и соц.помощи родени от малолетни в голямата си част!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поредната тъпотия на стакмистиката :) Ама как пък са казали точно кога и ще стане :)

Честно казано, ако проявиш интерес може и сам да провериш и да си направиш долу горе сметката.

Като ходиш на профилактичен преглед при ДЖП-то, виж в родилното какво е съотношението. Положението ще е следното - долу горе на всички 10 деца, 6-7 са роми.

Преди 5-6 години, се бях зарадвал, защото доста познати си направиха дете, та и второ..., ходих на сватби поне 6-7 пъти годишно. Последните 2-3 години обаче наблюденията са ми страшни. Българина се страхува да има дори 1 дете, защото бъдещето е непредвидимо, покупателната способност постоянно намаля, заплатите не мърдат, малкия бизнес изчезва - бавно, но сигурно, остават само големите монополисти, които все повече разчитат на машини, а не на работна ръка и още и още. Та това са проблеми, които тревожат и възпират "редовия гражданин на РБ" да отгледа повече от 1 дете, но за ромите това не е проблем и продължават да се плодят както е било и преди 5-10-15 години. "Редовия гражданин на РБ" с кръв и пот изкарва пари, за да изучи детето си, докато на ромите им плащат, за да се разходят до училището. "Редовия гражданин на РБ" се притеснява коя сметка по-напред да плати и се надява да си намери по-добра работа, за да създаде и да издържа семейство, един ром например няма притеснения, защото никой не го дири за сметки, доволни са от помощите, а евентуална работа - ако дойде, дойде, ако не - няма проблем, има помощи. "Редовия гражданин", за да създаде семейство работи доста години, взима жилище на кредит, докато за ромите не е проблем да си заплюят поляна и да си построят къща, дори цял катун.

Затова ромите не се притесняват всяка година, докато е "способна родилката" да им се ражда дете, а "редовия гражданин" иска първо да е сигурен, че може да даде най-доброто на детето си, преди да предприеме тази стъпка и като я предприеме, детето е едно - максимум две.

Изобщо не съм оптимист за развитието на нацията при сегашното статукво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Социолози прогнозират, че към 2030 година населението на България ще намалее до 5 милиона. И ще живее в София. - http://vicove24.bg/vicove/Sotsiolozi_prognozirat Още на първо четене се вижда , че демографския въпрос си има и положителни страни. Е па ще чекам тогива да стане въпросната година , та белким и ние от провинцията намажеме, стига само са ни ритале у гъ-о и са ни лъгале , че било за убаво. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Социолози прогнозират, че към 2030 година населението на България ще намалее до 5 милиона. И ще живее в София. - http://vicove24.bg/v...ozi_prognozirat

Още на първо четене се вижда , че демографския въпрос си има и положителни страни. Е па ще чекам тогива да стане въпросната година , та белким и ние от провинцията намажеме, стига само са ни ритале у гъ-о и са ни лъгале , че било за убаво. :D

Точно това е плана РАН-ЪТ, населението да стигне до 5 000 000 души и да останат само старите хора които да се ,,експлоатират'' в България от целия свят като боклук... :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, ако проявиш интерес може и сам да провериш и да си направиш долу горе сметката.

Като ходиш на профилактичен преглед при ДЖП-то, виж в родилното какво е съотношението. Положението ще е следното - долу горе на всички 10 деца, 6-7 са роми.

Преди 5-6 години, се бях зарадвал, защото доста познати си направиха дете, та и второ..., ходих на сватби поне 6-7 пъти годишно. Последните 2-3 години обаче наблюденията са ми страшни. Българина се страхува да има дори 1 дете, защото бъдещето е непредвидимо, покупателната способност постоянно намаля, заплатите не мърдат, малкия бизнес изчезва - бавно, но сигурно, остават само големите монополисти, които все повече разчитат на машини, а не на работна ръка и още и още. Та това са проблеми, които тревожат и възпират "редовия гражданин на РБ" да отгледа повече от 1 дете, но за ромите това не е проблем и продължават да се плодят както е било и преди 5-10-15 години. "Редовия гражданин на РБ" с кръв и пот изкарва пари, за да изучи детето си, докато на ромите им плащат, за да се разходят до училището. "Редовия гражданин на РБ" се притеснява коя сметка по-напред да плати и се надява да си намери по-добра работа, за да създаде и да издържа семейство, един ром например няма притеснения, защото никой не го дири за сметки, доволни са от помощите, а евентуална работа - ако дойде, дойде, ако не - няма проблем, има помощи. "Редовия гражданин", за да създаде семейство работи доста години, взима жилище на кредит, докато за ромите не е проблем да си заплюят поляна и да си построят къща, дори цял катун.

Затова ромите не се притесняват всяка година, докато е "способна родилката" да им се ражда дете, а "редовия гражданин" иска първо да е сигурен, че може да даде най-доброто на детето си, преди да предприеме тази стъпка и като я предприеме, детето е едно - максимум две.

Изобщо не съм оптимист за развитието на нацията при сегашното статукво.

Тези хора си извоюваха това право със единство и скандали. Ако и ние бяхме единни и скандални, сега нямаше да сме на този чеп.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прекъсна интелектуалния ви разговор може ли да попитам няколко неща?!?! Колко от тук писалите са общували с цигани/роми? Колко от тук писалите са опитвали да интегрират цигани/роми, било то по проект някакъв или по собствено желание и инициатива? Колко от тук писалите са работили/учили/живяли с цигани/роми? Колко от тук писалите им е било помогнато в някаква кризисна ситуация от цигани/роми? И накрая (не на последно място) защо слагате всички цигани/роми под един общ знаменател?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прекъсна интелектуалния ви разговор може ли да попитам няколко неща?!?!

Колко от тук писалите са общували с цигани/роми?

Колко от тук писалите са опитвали да интегрират цигани/роми, било то по проект някакъв или по собствено желание и инициатива?

Колко от тук писалите са работили/учили/живяли с цигани/роми?

Колко от тук писалите им е било помогнато в някаква кризисна ситуация от цигани/роми?

И накрая (не на последно място) защо слагате всички цигани/роми под един общ знаменател?

1.Да, даже ми откраднаха 3 колела и много други неща.

2. Аз се опитах, но ми писна аз като им се доверявам те да ме предават като №$%§*(, не стига, че се опитвах да им помогна на едни, те ми откраднаха един много скъп за мен предмет (антична стойност, е парична).

3. Учил съм с роми - Само разваляха дисциплината в час.

4. Има един ром - няколко пъти ми е помагал, това е единствения ром, на който имам малко доверие, което е растяло през годините (от 7 години се познаваме). Те не са лоши а нагли, мързеливи, крадливи, и искат някой да им дава пари за да живеят, и др неща. (написани са в по горните постове), затова ги мразя, ненавиждам ги, 3 колела и 1 ценна за мен вещ, а бяха защитени много добре...

5. Защото всички са едни и същи крадци ( може би 1,5% от тях не са).

ПС: Мразя само мързеливите, крадящи и смръдливи роми, а срещу работещите и даващи и последната си капка сила за една филия хляб, бих помогнал , защото който не работи, не трябва да яде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко са тези извън общия знаменател? Т.е. достатъчно ли са, за да не се правят генерални изводи? Знаем, че от всяко правило си има изключения и най-често тези изключения потвърждават правилото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прекъсна интелектуалния ви разговор може ли да попитам няколко неща?!?!

Колко от тук писалите са общували с цигани/роми?

Колко от тук писалите са опитвали да интегрират цигани/роми, било то по проект някакъв или по собствено желание и инициатива?

Колко от тук писалите са работили/учили/живяли с цигани/роми?

Колко от тук писалите им е било помогнато в някаква кризисна ситуация от цигани/роми?

И накрая (не на последно място) защо слагате всички цигани/роми под един общ знаменател?

Заради такива интелектуалци като теб, които симулират загриженост сме на това дередже. Проблемите трябва да се оправят, а ти се ловиш за сричката. Много ясно, че не всички са на това дередже, но МАСАТА е на това дередже.

Аз между другото ти задавам 1:1 същия въпрос и ще ти кажа, че аз мога да влезна в една циганска махала (с роми, които споделят моето мнение), налепен с всички мои цитати от тук и да пия по бира с хората там, но не знам дали ти можеш дори да се здрависаш с ром. Аз се познавам с роми, завършили средно образование, които споделят мнението ми и се ожениха и имаха деца след 20 години, когато завършиха образованието си и започнаха работа. Познавам и ром-и, които нямат образование, но бачкат здраво, а не ходят да крадат, да убиват, да се напиват и да правят деца, които да живеят в нищета, докато майката и бащата се напиват от помощите и детските дадени им от държавата.

Вместо да дам пари на фирми, които укриват данъци, аз съм викал и съм работил рамо до рамо с роми на село, при ремонтите в двора и къщата.

Мога и още да споделям, но не мисля, че такива като теб заслужават. Някакви "изкуствени моралисти", които само гледат от телевизора - не благодаря!

ПП: Сега като се зачетох, ти повтаряш думите на тези от "Българския хелзински комитет", където осъдиха няколко пъти държавата, че е премахнала цигански катун, настанил се пред жилищен блок незаконно и още купища подобни абсурди. Ходят по всички телевизии и само тези въпроси повтарят и докато се усетят водещите, времето свършило и нито един проблем не е обсъден.

Редактирано от kaldataforumuser (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Да, даже ми откраднаха 3 колела и много други неща.

2. Аз се опитах, но ми писна аз като им се доверявам те да ме предават като №$%§*(, не стига, че се опитвах да им помогна на едни, те ми откраднаха един много скъп за мен предмет (антична стойност, е парична).

3. Учил съм с роми - Само разваляха дисциплината в час.

4. Има един ром - няколко пъти ми е помагал, това е единствения ром, на който имам малко доверие, което е растяло през годините (от 7 години се познаваме). Те не са лоши а нагли, мързеливи, крадливи, и искат някой да им дава пари за да живеят, и др неща. (написани са в по горните постове), затова ги мразя, ненавиждам ги, 3 колела и 1 ценна за мен вещ, а бяха защитени много добре...

5. Защото всички са едни и същи крадци ( може би 1,5% от тях не са).

ПС: Мразя само мързеливите, крадящи и смръдливи роми, а срещу работещите и даващи и последната си капка сила за една филия хляб, бих помогнал , защото който не работи, не трябва да яде.

Радвам се, че ми отговори на въпросите.

Обаче всичко изброено го правят в пъти много повече българите.

Ти, обаче, негодуваш против циганите/ромите.

Защо?

Защо не възнегодува, когато 5-има българи разваляха дисциплината в час?

Защо не възнегодува, когато българчетата от съседния вход откраднаха нечие колело, кола и т.н.?

Защо не възнегодува, когато българи, но които си помогнал ти туриха пръста и те предадоха?

Не, не очаквам отговор на въпросите ми, защото този път са риторични.

Всичко е въпрос на вътрешна нагласа и обръщаме внимание на детайли и случки, които искаме да забележим.

И не, не оправдавам циганите/ромите, но наистина не сте общували достатъчно дълго време с такива, за да знаете как обичат, колко са верни, как помагат, как дават и последния си залък на човек в беда и т.н.

Заради такива интелектуалци като теб, които симулират загриженост сме на това дередже. Проблемите трябва да се оправят, а ти се ловиш за сричката. Много ясно, че не всички са на това дередже, но МАСАТА е на това дередже.

Аз между другото ти задавам 1:1 същия въпрос и ще ти кажа, че аз мога да влезна в една циганска махала (с роми, които споделят моето мнение), налепен с всички мои цитати от тук и да пия по бира с хората там, но не знам дали ти можеш дори да се здрависаш с ром. Аз се познавам с роми, завършили средно образование, които споделят мнението ми и се ожениха и имаха деца след 20 години, когато завършиха образованието си и започнаха работа. Познавам и ром-и, които нямат образование, но бачкат здраво, а не ходят да крадат, да убиват, да се напиват и да правят деца, които да живеят в нищета, докато майката и бащата се напиват от помощите и детските дадени им от държавата.

Вместо да дам пари на фирми, които укриват данъци, аз съм викал и съм работил рамо до рамо с роми на село, при ремонтите в двора и къщата.

Мога и още да споделям, но не мисля, че такива като теб заслужават. Някакви "изкуствени моралисти", които само гледат от телевизора - не благодаря!

ПП: Сега като се зачетох, ти повтаряш думите на тези от "Българския хелзински комитет", където осъдиха няколко пъти държавата, че е премахнала цигански катун, настанил се пред жилищен блок незаконно и още купища подобни абсурди. Ходят по всички телевизии и само тези въпроси повтарят и докато се усетят водещите, времето свършило и нито един проблем не е обсъден.

Нямам идея от какво произлиза това мнение, пълно с негативизъм към моя милост и даже с поставени ми диагнози.

Не е лошо да се опитате да избягвате такива констатации, за да не се стига до изтрити мнения и затворени теми.

Кой какъв е, какво прави в работното си и свободно време не мисля, че е тема на дискусията.

Прочетете отново първия пост и опитайте да вземете отношение по същество, а не да се нахвърляте срещу хора, изразили по-различно като идея мнение от болшинството.

Благодаря предварително за усилието!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея от какво произлиза това мнение, пълно с негативизъм към моя милост и даже с поставени ми диагнози.

Не е лошо да се опитате да избягвате такива констатации, за да не се стига до изтрити мнения и затворени теми.

Кой какъв е, какво прави в работното си и свободно време не мисля, че е тема на дискусията.

Прочетете отново първия пост и опитайте да вземете отношение по същество, а не да се нахвърляте срещу хора, изразили по-различно като идея мнение от болшинството.

Благодаря предварително за усилието!

Няколко пъти съм се изказал точно и ясно по темата. Вашият първи пост в тази тема, ме осъжда мен в частност, че само си правя проветрение на устата. Извинявам се, но точно Вие не се изказахте по темата, а аз бях длъжен да отговоря. По-принцип не се изказвам по теми, за които не съм подготвен и нямам информация от първа ръка, затова Вашата вметка, мисля не беше изобщо на място.

С най-добри пожелания!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване