Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Циганин или ром ? Новини свързани с интеграцията и още нещо

Препоръчан отговор

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

не ме учудва - бях още дете, когато баща ми повтаряше: Помнете че един ден циганите ще ни владеят

Аз не, че не ги харесвам, аз направо ги мразя. Заставам зад това мнение и каквото и да кажете то няма да се промени. Да видим малко факти, а не репортерски измислици: Те са номадски народ. Потвъ

1.)Невъзпитани , не  могат  да разговарят с другите хора спокойно 2.)Отвратителни расисти - за тях ние, българите не сме хора, а нещо по-низше - като животните.Самта дума РОМ означава човек.Всички ост

Публикувани изображения

Джипа здрав ли е ? Ако трябва за ремонт нещо да съберем пари ....

циганина 14 пъти бил осъждан  https://trafficnews.bg/krimi/kradetsat-pregazen-i-ubit-krai-plovdiv-e-osazhdan-14-pati-141822/

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.24chasa.bg/novini/article/7449728

Ако беше в затвора, където му е мястото можеше да се избегне тази трагедия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

В България неприкосновеността на човека и имуществото му е само юридическо понятие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега е момента да се променят нещата, иначе отиваме към анархия и тогава и полицията няма да може да се справи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те тези цинганя българи ги пазят - нали ги знам тука кой и какво, че прокурори, че адвокати, че кметове, че шефове на полиции. Търся кмета по личния му телефон да го питам по кой закон съм длъжен аз и няколко жилищни квартала да слушаме посред нощ цигански сватби, и музики - няма го. После официално обръщение да сме били толерантни към традициите им разбираш ли .... то чак ти иде да се самоубиеш само дето си чул подобна тъпотия. Същевременно лапетиите из квартала, а са направили някое съботно- неделно купонче и ченгетата им цъфват рано, рано, и актове си им пишат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.png

Цитат
Над 250 души от ромската махала се изсипаха пред общината в Бургас с настояване до края на деня да им бъде пусната водата. Те дължат на ВиК над 100 хил. лева, които очевидно няма да платят. Организатори на протеста са ромските лидери Йордан Фратев и Румен Чолаков, пише ”Флагман”.

Циганите крещят "Оставка" и "Искаме си водата"....

Бургаският кмет Димитър Николов слезе пред кметството, където ромите скандираха „Оставка на ръководството на Общината”.

Няма да ме уплашите, не съм кмет на един ден , каза Николов пред протестиращите роми. Кметът ги увери, че ще се потърси решение на проблема. Градоначалникът обаче обясни, че законността е за всички и не той определя действията на ВиК дружеството.

Когато си платят водата, ще им я пуснат.

Стига привилегии!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

те протестират срещу ГЕРБ, защо не ги подкрепи нали обичаш протести срещу ГЕРБ, защото провеждат антидемократични действия срещу социално слабите единици в обществото

знаеш ли каква мизерия оставиха след тях

155842789431407.jpg 155842789489602.jpg

а дали могат да прочетат какво пише на плакатите им, като си толкова вярна демократка

155842433388914.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Без умствен капацитет написа:

а дали могат да прочетат какво пише на плакатите им, като си толкова вярна демократка

:lol6:

Сигурно ти си ги писало тези плакати, затова не разбират. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Мойра написа:

:lol6:

Сигурно ти си ги писало тези плакати, затова не разбират. :D

сред протестиращите са засечени хора от Евророма и БСП :D

Йордан Фратев в защита на своите събратя - Евророма

fratev.jpg

Румен Чолаков - Чолаков в официален костюм и вратовръзка бе сред първите посрещачи на площада, където се състоя митинг-концерт на Елена Йончева и още трима от листата на БСП за евровота. Днес Чолаков бе сред водачите на ромския протест. 

2(4).jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и най странното бе как си тръгнаха: знаем протест как си тръгва, бавно бавно оредява в всички посоки - а тези като по команда 200 човека се изнесоха за 3 минути

Сред възгласите се откроиха истеричните крясъци на жена, заплашваща, че утре няма да се яви на работа. Оперативните служители на МВР отвърнаха на заканите й с бурен смях. Оказа се, че жената е жрица на любовта - стара познайница на органите на реда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Без умствен капацитет написа:

и най странното бе как си тръгнаха: знаем протест как си тръгва, бавно бавно оредява в всички посоки - а тези като по команда 200 човека се изнесоха за 3 минути

Сред възгласите се откроиха истеричните крясъци на жена, заплашваща, че утре няма да се яви на работа. Оперативните служители на МВР отвърнаха на заканите й с бурен смях. Оказа се, че жената е жрица на любовта - стара познайница на органите на реда.

Само 2-3 грешки - приемливо!

Но ти като какъв(каква) присъства на протеста?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, dedidi написа:

Само 2-3 грешки - приемливо!

Но ти като какъв(каква) присъства на протеста?

сиирджия, защото знам че ще се смея на глупостите им - знаеш ли как казват че са на квартира, че са на курвартира,

също казаха че работят в чистота и няма да идат на работа - а контейнерите ги изпразниха още в 7 и 10 само с 10 мин. по късно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо циганите не сеят незаконно пшеница?

Най-честото оправдание на циганите за незаконните им къщи е, че няма къде да живеят.

Най-честото им оправдание за кражбите и грабежите е, че няма какво да ядат. Добре, обаче като се замисля, щом циганинът има желание да си направи къща за живеене на чужда земя, без да пита никого при това, защо на същата тази земя не си спретне и една незаконна зеленчукова градина? А кой би го спрял да направи и една незаконна кошара и да гледа незаконно овце? Нали няма какво да яде?

На всичкото отгоре, при наличието на доста пустееща земя у нас досега да сте чували за незаконна циганска нива?

Да сте попадали на новина как циганин сее незаконно пшеница? Още нещо - цяла България е пропищяла от незаконната циганска сеч, но как досега нито веднъж не чухме за незаконно циганско залесяване? Да си го посеят незаконно дървото сами, пък като порасне, да си го отсекат? Не, нали? Странно.

Излиза, че те могат да нарушат закона, за да откраднат, но не и да нарушат закона, за да произведат.

Замислете се - някой да е виждал циганска къща с насадени домати, краставици и картофи в двора? А да е забелязал някой да гледат други животни, освен коне за каруците си? Примерно овце, крави, кокошки? Не, нали?

Много хора в България няма какво да ядат, най-вече старите българи. За наш срам в бившата българска държава, а сега територия, е така.

Обаче как досега не видях и не чух банди от гладни пенсионери да крадат, грабят и убиват, защото няма какво да ядат?

Как може по селата хора на по 80 години и горница още да човъркат дворчетата си, за да изкарат земеделска продукция, а техните цигански съседи, млади и пращящи от сила и здраве, да не могат?

И вместо това да чакат да узрее, за да им я оберат?

Няма смисъл от повече приказки. Всички знаем българската поговорка "Който не работи, няма да яде". Когато се приложи като държавна политика, и когато законите започнат да се спазват, циганският проблем ще изчезне.

Само че, едно нещо ме гложди. Всичко е много хубаво, но как да провеждаш държавна политика, като няма държава?

Автор: К. Костадинов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да ви кажа ,че в Дупница интеграцията върви добре .Същата тази прослойка поне 85 % работят.Имам приятели от малцинството по работливи от някои българи,и в същото време имам приятели българи дето не пипат работа за никакви пари(не искат да разнасят ,брошури ,каталози и флаери ,защото била срамна работа,а няма пари за едно кафе в седмицата да изпие  ,и са си купили дипломите за средно и без книжки,и ми казват ,,Ти имаш пари трябва да ми даваш ей така",а представителите на малцинството ми викат ,,Дай нещо работа?" и рекламните материали си ги разнасям ,защото тея от малцинството ,които познавам си намериха работа ,а плащах добре /един квартал дето се обикаля за по-малко от един час = 10 лева/).Та те така те ,всичко си е до човека вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Anjel Dimitrov написа:

,,Дай нещо работа?

В Нова махала е същото .. но тук не става въпрос за интегриране на циганите, а за интегриране на българите, защото тук специално малцинство са българите ...

И да не забравяме - Дупница е все пак град ...

Проблема е в квалификацията, а не в класификацията!!!

Политизирането и използване на популизъм не ще реши основния проблем на българското общество - Взаимно съжителстване на различните етноси в дадено населено място и като интеграл в самата България. Само и единствено чрез правилна политика на различните партийни и непартийни организации може да се реши така наречения проблем с интеграция на малцинствата, независимо от коя етнос са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

Значи да ви кажа ,че в Дупница интеграцията върви добре .Същата тази прослойка поне 85 % работят.Имам приятели от малцинството по работливи от някои българи...

Истина е!

Преди години се изненадах, че хората от този етнос се отличават твърде много от събратята си в други части на България.

Не знам на какво се дължи, но е факт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Истина е!

Преди години се изненадах, че хората от този етнос се отличават твърде много от събратята си в други части на България.

Не знам на какво се дължи, но е факт.

В Бургас ги мързи дори да говорят

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване