Премини към съдържанието
danina

Windows XP Profesional - изчезнали икони

Препоръчан отговор

Извинете,ако темата ми е в неподходящ форум,но просто нямам никаква идея какъв ми е проблема.Моля ви за помощ.Изчезнаха ми иконите от десктопа и не мога да правя нищо,а ми трябва спешно компа.Помогнете.Ето и малко инфо-пробвах с f8,но нищо не става,защото рестор пойнта ми е изключен.Незнам какво да правя.Последно си записвах програми на диск от харда.Чустно казано записах и някои програмни файлове от С.Май от тук произтича проблема.Моля ви,кажете мога ли да направя нещо и какво,защото в момента компа въобще не функционира.Очаквам с нетърпение съветите ви. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей danina

На пръво време бих те посъветвал да прегледаш темите в този подфорум, които са по този въпрос - http://www.kaldata.com/forums/index.php?ac...%E8%EA%EE%ED%2A

След това ако не намериш решение можеш да напишеш какви са били последните програми, които си слагала и кога са изчезнали иконите - дали е след рестарт или нещо друго е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравей danina

На пръво време бих те посъветвал да прегледаш темите в този подфорум, които са по този въпрос - http://www.kaldata.com/forums/index.php?ac...%E8%EA%EE%ED%2A

След това ако не намериш решение можеш да напишеш какви са били последните програми, които си слагала и кога са изчезнали иконите - дали е след рестарт или нещо друго е станало.

<{POST_SNAPBACK}>

Много ти благодаря Tragedy.Използвах търсачката на форума,но не ми отчете показаните от теб резултати-сигурно не съм дефинирала правилно.Както и да е,много ти благодаря за линка.Четох,но моят проблем изглежда е доста по-сложен.Влизам в сейф мод и пак нищо не ми се появява.Напрактика въобще не мога да ползвам компа.Дори не мога да го проверя за вируси.Последно свалях от сайта на би ти ви-quick time player и игра -симс2.Записвах си с нерото програми от твърдия диск на си ди.Още преди да рестартирам исках да вляза в my computer и не успях.Никаква реакция.Аз затова и тръгнах да рестартирам.След рестарта,ми изчезнаха всички икони,стартовата лента и въобще имам само тапет на десктопа.Това е.Май ще трябва прейнстал.Поне да знаех от къде дойде това чудо,че да не става друг път.Очаквам с нетърпение мнението ти,което високо ценя.Много,много благадаря! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е вярно, че не може да ползваш компа си. Комбинацията "Уин бутон + Е" ще ти отвори уин експлоръра, а от там може да правиш всичко. :)

Надявам се да решим проблема ти. За сега пробвай това! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не е вярно, че не може да ползваш компа си. Комбинацията "Уин бутон + Е" ще ти отвори уин експлоръра, а от там може да правиш всичко.  :)

Надявам се да решим проблема ти. За сега пробвай това!  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Много ти благодаря.Остава да ми кажеш къде е този уйн бутон и просто ще си върха.Извинявай,ако въпроса ми е тъп,ама толкова знам.Казвай бързо да пробвам! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уин бутона се нарича този дето е между Ctrl и Alt в лявата страна, дето има върху него едно флагче. Има го и от другата страна на шпацията.

Много се радвам, че съм ти помогнал! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

бутона на клавиатурата намира се между левия ctrl и alt или до десния Alt :)

ако го няма този бутон .. пробвай следнто

Ctrl + Alt + Del отваря се Task Manager-а след това отиваш на Fail > New Task (Run) и като се отвори Run менюто пишеш explorer.exe (мисля че и без .ехе ще тръгне ама за всеки случай )

Редактирано от DreX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, да. Начини колкото си искаш. Ако става въпрос, може да си пъхнеш някое CD и като ти се появи избора за автоплей си отваряш папката.

Може и от старт менюто доста работи.

Win + E стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, да. Начини колкото си искаш. Ако става въпрос, може да си пъхнеш някое CD и като ти се появи избора за автоплей си отваряш папката.

Може и от старт менюто доста работи.

Win + E стига.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ви много.Бутона се оказа този,който предполагах,обаче не става нищо за съжаление-никаква реакция.Пробвах и с таск менажера-пак нищо не отваря.Това е положението.Продължавам опитите,но почвам да си мисля,че щом не става по никакъв начин явно съм изтрила нещо важно от програмните файлове без да изкам.По друг начин не мога да си го обясня засега.Много ви благодаря и ще пиша за развитието на събитията и дано никога не ви се случва такава гадост.Сега се сетих-номера с бутона в какъв режим да го дам-f8 save mode или нещо друго.Да не би пак аз нещо да бъркам?Отново ви благодаря за светкавичните отговори и за всичко! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    бутона на клавиатурата намира се между левия ctrl и alt или до десния Alt :angry:

Ctrl + Alt + Del  отваря се Task Manager-а след това отиваш на Fail > New Task (Run) и като се отвори Run менюто пишеш explorer.exe (мисля че и без .ехе ще тръгне ама за всеки случай )

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря на всички взели участие по темата!Научих от вас много неща и ако ми се наложи в бъдеще се надявам да се оправя.Разбрах,че посочените начини при мен не работят,защото по някаква причина explorer не ми работеше въобще.Когато пробвах да вляза на друго място,успях в сейф мод.За съжаление това разбира се не ме удовлетворяваше и се наложи преинстал.Пиша,за да споделя своите наблюдения и евентуално да предпазя някой от моята участ.Май ще се окаже,че цялата поразия дойде от nero.Записвах си програми от твърдия диск на CD и забелязах,че когато давам маркиране и add съответния файл ми се подготвя за запис,а когато кликна 2 пъти на файл,който искам да записвам в 2 от случайте файла изчезна./nero expres/

По-късно се оказа,че всъщност не е изтрит,а по някакъв начин преместен в друга папка.Открих го с търсачката.Когато съм започнала да приготвям за запис от program files изглежда се е случило същото и затова е било невъзможна работата на експлорера.Такова е скромното ми мнение.Ако съм права,внимавайте с nero expres-давайте си add,да ви е мирна главата.Че иначе стават грешки-в моя случай фатални. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря на всички взели участие по темата!Научих от вас много неща и ако ми се наложи в бъдеще се надявам да се оправя.Разбрах,че посочените начини при мен не работят,защото по някаква причина explorer не ми работеше въобще.Когато пробвах да вляза на друго място,успях в сейф мод.За съжаление това разбира се не ме удовлетворяваше и се наложи преинстал.Пиша,за да споделя своите наблюдения и евентуално да предпазя някой от моята участ.Май ще се окаже,че цялата поразия дойде от nero.Записвах си програми от твърдия диск на CD и забелязах,че когато давам маркиране и add съответния файл ми се подготвя за запис,а когато кликна 2 пъти на файл,който искам да записвам в 2 от случайте файла изчезна./nero expres/

По-късно се оказа,че всъщност не е изтрит,а по някакъв начин преместен в друга папка.Открих го с търсачката.Когато съм започнала да приготвям за запис от program files изглежда се е случило същото и затова е било невъзможна работата на експлорера.Такова е скромното ми мнение.Ако съм права,внимавайте с nero expres-давайте си add,да ви е мирна главата.Че иначе стават грешки-в моя случай фатални. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Добре, а каква е причината да записваш program files по този начин? Ако искаш да правиш backup, сложи си Acronis True Image. След това можеш да запишеш архива на CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, а каква е причината да записваш program files по този начин? Ако искаш да правиш backup, сложи си Acronis True Image. След това можеш да запишеш архива на CD.

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей!Отговарям ти чак сега,защото нямам смислено обяснение за опитите ми за запис от Program file.Исках да си запиша програми от там-голяма глупост се оказа,ама нали човек се учи от грешките си.Интересно би ми било,ако кажеш с две думи за какво се използва предложената от теб програма.Доколкото разбирам е свързана с Program file.Моля,да ме извините,че малко измествам темата,но ми се ще да науча още нещичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

untitled18km.jpg

Аз пък бих те посъветвал да си ползваш Нерото за да правиш архиви...С него се работи изключително лесно и интуитивно...За самия архив можеш по желание да си въведеш парола, компресия,криптиране..и т.н....

И като извод бих казал че според мен няма нужда от Acronis при положение че сигурно имаш в пакета на Неро такава мощна архивираща програма!!!

Поздрави... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравей!Отговарям ти чак сега,защото нямам смислено обяснение за опитите ми за запис от Program file.Исках да си запиша програми от там-голяма глупост се оказа,ама нали човек се учи от грешките си.Интересно би ми било,ако кажеш с две думи за какво се използва предложената от теб програма.Доколкото разбирам е свързана с Program file.Моля,да ме извините,че малко измествам темата,но ми се ще да науча още нещичко.

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей danina,

Знаеш ли, за мен наистина е голямо удоволствие да отговарям на потребители като теб.

Относно въпроса ти за Acronis - има доста хубаво описание на заглавната ни страница в линка, даден ти от dixi.

Накратко казано това е програма, с която можеш да направиш резервно копие (backup) на системата си и в случай на проблем, да я възстановиш напълно. Казано по друг начин - когато си инсталираш всички програми, можеш да използваш тази програма, която ще ти създаде пълно огледало на операционната система (заедно с инсталираните програми) и ако се случи така, че системата ти да се срине, можеш лесно да я възстановиш от това копие. В зависимост от това, какво си задала, копието може да бъде разположено на CD или DVD дискове или на друг дял на компютъра ти.

dixi те питаше защо си искала да си копираш програмите. Аз ще се опитам да внеса малко пояснение. Понятието "програма" се отнася до приложение в дадена операционна система, което извършва някакви функции. Програмата има две състояния (най-общо казано) - преди да бъде инсталирана и след като се инсталира. Преди да бъде инсталирана, прогамата е архивирана по даден начин, за да заема по-малко място и заради една друга причина. Тази причина е свързана с факта, че за да бъде функционална една прогама, тя се интегрира с операционната система, като копира файлове на различни места (различни папки), създава записи в регистрите на Windows и т.н.

След като се инсталира прогамата, тя буквално се разпръсква по хард диска и става трудно преместването й на друго място (в повечето случаи), защото трябва да се съберат всички файлове. По тази причина не може да дадеш дадена програма на някой приятел, ако тя вече е инсталирана. Можеш да му (й) дадеш само инсталационният файл(ове).

Друг обаче е въпроса за запазване на настройките на дадена прогама, ако да речем ще преинсталираш системата, а искаш да си запазиш тази програма. Тук обаче трябва да направиш разграничение между нещата, които искаш да запазиш. Дали ще бъдат файлове, създадени с програмата, които се съхраняват в нейната папка или в други папки (например файлове на Word) или да речем файлове със статистики. От друга страна може да искаш да запазиш конфигурационните файлове на програмата, т.е. да ти тръгне по същият начин на новата система, без да се налага да я пренастройваш. Да речем си си сложила NOD32 и си я настроила и искаш да я преместиш. Тук опциите ти са няколко - някои програми вече имат опция за копиране на настройките (най-добър пример е приложението MozBackup, което копира настройките на Firefox). Друга възможност е просто да копираш папката на дадената прогама, защото доста програми си пазят настройките в техните собствени папки и след това като инсталираш програмата на нов дял, да презапишеш старото копие, върху новото. Този метод крие рискове, но има прогами, с които става. Друга подобна възможност е да намериш конфигурационните файлове на програмата, които са копирани на различни места по хард диска ти. Но за целта ще ти трябват по-задълбочени компютърни познания, или по-скоро повече ровене.

Най-последният вариант за копиране на дадена програма остава използването на специализиран софтуер за това. В случая както вече казахме, един от най-добрите в това отношение е Acronis True Image.

И така, върнах се там, от където почнах. Надявам се да съм ти бил полезен и да съм ти обяснил някои неща. Ако мога да ти помогна с нещо друго, не се колебай да питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай това:

pomo6t3dm.jpg

Следвай картинката и ще се справиш.Цъкаш с десен бутон на мишката.Другото е на картинката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей Tragedy!

За мен пък е голямо удоволствие да чета постовете ти.Аплодирам огромното ти благоразположение и снизходителност към по-неуките/като мен/ и търпението с което пишеш и обясняваш.

Благодарение на теб и dixi,получих доста инфо за тази програма.В момента я свалям и започвам опитите.Звучи страхотно-вместо прейнстал.В моя случай,може би щеше да помогне.Много добре си обяснил и за програмите.Не ми се смейте,обаче се опитвах да си запиша от там програми-както казах вече-голяма глупост,но сега вече знам от къде и какво да записвам.Даже си направих папка instal и там си пазя всички програми.Що се отнася до конфигурацията им,найстина би било чудесно да ги съхраня и после да ползвам на готово,дори и само заради факта,че имам доста програми на BG-фен съм на българското.Вместо всеки път наново,да вкарвам езиков файл или да заменям,ще е супер програмите да си тръгнат,както са си били.Да не говорим,че заменя прейнстал.Отново ти благодаря за всичко и ти желая всичко най-най! :angry::angry::huh:

Аз пък бих те посъветвал да си ползваш Нерото за да правиш архиви...С него се работи изключително лесно и интуитивно...За самия архив можеш по желание да си въведеш парола, компресия,криптиране..и т.н....

И като извод бих казал че според мен няма нужда от Acronis при положение че сигурно имаш в пакета на Неро такава мощна архивираща програма!!! 

Поздрави...  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей vlsar!

Ще пробвам да архивирам и с Nero,но май той не може да ме спаси от преинстал.Сега започвам да го разучавам нерото и тогава ще започна да правя и по сложни неща-като описаните от теб.Купих си две книжки за nero,които до утре вероятно ще изгълтам и дано тогава да ми се изяснят поне някои от невероятните възможности на тази програма. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,отскоро имам следния проблем,в някои програми иконите ми излизат с червен кръст по средата sad.gifНапример в тази програмата TuneUp utilities-всичко останало си е нормално!Даже тези икони на същата програма в старт менюто се виждат???А и иконата на скайп изчезна и седи непознат вид файл?Помогнете,моля!Ето и снимка,какво точно се получава с програмата http://fedho.com/image/view/8041.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте,отскоро имам следния проблем,в някои програми иконите ми излизат с червен кръст по средата sad.gifНапример в тази програмата TuneUp utilities-всичко останало си е нормално!Даже тези икони на същата програма в старт менюто се виждат???А и иконата на скайп изчезна и седи непознат вид файл?Помогнете,моля!Ето и снимка,какво точно се получава с програмата http://fedho.com/image/view/8041.

Интересно.

А щракването на иконите стартира ли съответното приложение - и в TuneUp и Skype.

Можеш ли да си спомниш, какво си правил наскоро, и по-точно преди да се появи този проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Интересно.

А щракването на иконите стартира ли съответното приложение - и в TuneUp и Skype.

Можеш ли да си спомниш, какво си правил наскоро, и по-точно преди да се появи този проблем ?

Значи отстрани като кликнеш върху линковете свързани с иконите,всичко е наред и се стартира,а самите икони,разположени в старт мениджъра се виждат и си работят!Последно имах Адобе Фотошоп ЦС3 и го деинсталирах( не знам до колко успешно,защото в адд/ремоов програмите още има части от него.Другото,което имам е Виста пакет за изглед под Уиндоус ХП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Деинсталирай напълно Adobe Photoshop CS3 по-този начин:

http://kb.adobe.com/selfservice/viewConten...2&sliceId=1

Само при TuneUp Utilities ли се появява проблема

Защо не преинсталираш TuneUp Utilities, защото има вариант да си изтрил по някакъв начин *.png файлове от папката на

TuneUp => C:\Program Files\TuneUp Utilities 2008\Data\Integrator\modules и останалите...

Пример за липсваща икона на Windows functions!

97035323nz5.jpg

Ако не си ги изтрил пробвай с командата Start => run => assoc.png=pngfile да възстановиш евентуално прецаканата асоцията на *.PNG файловете

Може да има доста причини за това състояние...

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Деинсталирай напълно Adobe Photoshop CS3 по-този начин:

http://kb.adobe.com/selfservice/viewConten...2&sliceId=1

Само при TuneUp Utilities ли се появява проблема

Защо не преинсталираш TuneUp Utilities, защото има вариант да си изтрил по някакъв начин *.png файлове от папката на

TuneUp => C:\Program Files\TuneUp Utilities 2008\Data\Integrator\modules и останалите...

Пример за липсваща икона на Windows functions!

97035323nz5.jpg

Ако не си ги изтрил пробвай с командата Start => run => assoc.png=pngfile да възстановиш евентуално прецаканата асоцията на *.PNG файловете

Може да има доста причини за това състояние...

Последното през старт го пробвах,не иска нищо да стане,имам същия проблем и при ИЕ7,Макстон и Авант-от къде може да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж тази тема.Ако имаш проблеми с английския пиши!

http://inetexplorer.mvps.org/answers/51.html

Най-отдолу са отговорите (скролирай до тях за да ги видиш)

http://www.experts-exchange.com/Software/I...Q_20853700.html

Още полезна информация:

http://www.fjsmjs.com/IE/redx.htm

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже защо изчезват иконите от работния плот и как да ги върна :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Някой може ли да ми каже защо изчезват иконите от работния плот и как да ги върна :P

Най-елементарно - щракни с десния бутон на работния плот, иди на Arrange icons by и сложи отметка на Show Desktop icons

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Най-елементарно - щракни с десния бутон на работния плот, иди на Arrange icons by и сложи отметка на Show Desktop icons

Или погледни за наличие на папка на десктопа с име "Unused Desktop Shortcuts" Ако има иконите са там :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.