Премини към съдържанието
mireto

"Когато си мислиш, че не те гледам"-едно послание

Препоръчан отговор

Съобщението, което всеки възрастен трябва да прочете, защото децата наблюдават и правят това, което ти правиш, а не това, което казваш.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях, че закачи първата ми картина на хладилника и веднага поисках да нарисувам друга.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как нахрани изгубено коте и научих, че е добре да си мил с животните.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как направи любимата ми торта за мен и научих, че малките неща могат да бъдат най-специалните неща в живота.

Когато мислеше, че не те гледам, аз чух как каза една молитва и аз знаех, че някъде има Бог, с когото винаги мога да говоря и се научих да вярвам в Господ.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как приготви храна и я занесе на приятел, който беше болен и научих, че ние всички трябва да помагаме грижейки се един за друг.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как отдели от времето и парите си, за да помогнеш на хора, които нямат нищо и научих, че тези които имат нещо трябва да дават на тези, които нямат.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се грижиш за нашата къща и всеки в нея и научих, че трябва да се грижим за това, което ни е дадено.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се справяш с отговорностите си, дори когато не се чувстваш добре и научих, че би трябвало да бъда отговорен когато порастна.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях сълзите в очите ти и научих, че понякога биваш наранен, но няма нищо страшно в това да поплачеш дори.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се безпокоиш и исках да бъда всичко онова, което бих могъл да съм.

Когато мислеше, че не те гледам, аз научих най-много от уроците на живота, които трябва да знам, за да бъда един добър и творчески човек, когато порастна.

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам.

Всеки от нас оказва влияние на някого около себе си!

Всички вие правите толкова много за другите дори когато си мислите, че те не ви виждат!...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просълзих се ... това е толкова истинско...

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мире, както винаги ни представяш невероятни неща.

Колко е истинско! sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Посланието наистина е хубаво. Най-важното е да ни накара да се замислим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Истинско е, да! Дори да не си го признаваме, ние копираме хората, на които се възхищаваме или само харесваме. Опитваме се да бъдем като тях... Затова правете добро и знайте, че то не само ще ви се върне, а ще сте помогнал на друг човек да прави добрини, да разграничи кое е важно в живота и кое не. И най-важното - обичайте се! :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

красиво е да. в наше време обаче доста хора прекаляват с това като копират всичко от някой, който просто се прави на интересен и не само че не е нищо особено, а даже е или невъзпитан или тип "дупе" и т.н. просто когато се заглеждате опитвайте се да преценявате кое ще се хареса и на хората около вас и ще ги прави щастливи. идоли има много, но не всички заслужават да сте техни поклонници..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мирето Браво :wors::):wors:

Трогателно е !!!

Редактирано от ToBy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предлагам да се отвори една специална тема която да се казва например

"Велики мъдри мисли на човечеството" и там който където види мъдра мисъл из Интернет да я Copy/Paste а останалите да се просълзяват от умиление и възхищение колко умни и проницателни хора имало по света и колко верни неща казвали тези хора. Да не говорим че има цели сборници с мъдри мисли на умни хора така, че хляб за умиление и възхищение ще има достатъчно.

В тази връзка онзи ден получих стотното писмо което ме препращаше към сайт с подобен текст като този (дали не беше и същия даже). И аз доста си поплаквах в началото от възхищение от тези титани на човешката мъдрост ама вече взе да ми става досадно от толкова много мъдри мисли. Явно умствения ми капацитет е ограничен и не мога да ги възприема всичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Предлагам да се отвори една специална тема която да се казва например

"Велики мъдри мисли на човечеството" и там който където види мъдра мисъл из Интернет да я Copy/Paste а останалите да се просълзяват от умиление и възхищение колко умни и проницателни хора имало по света и колко верни неща казвали тези хора. Да не говорим че има цели сборници с мъдри мисли на умни хора така, че хляб за умиление и възхищение ще има достатъчно.

<{POST_SNAPBACK}>

Имаме си такава тема вече: :rolleyes:тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Имаме си такава тема вече: :rolleyes:тук

<{POST_SNAPBACK}>

Сори Мире, не я видях. Грешката е моя.

Off topic - Мире много си ми симпатична ама да ти кажа съпругата ми е от Севлиево ................ без коментар :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, наистина трябва да се замислим , че като станем родители, детето ни ще се впечатлява от това което правим..... ! Трябва да се замислим за много неща, аз смятам, че хората , които копират или имитират някого, нямат своя индивидуалност и чар!

Всеки трябва да намери себе си, а не да подражава на някого.... !

Няма нищо по-хубаво от това да си различен!

Много хубава статия :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво!Това е най-милото и красиво нещо,което съм чувала!Поздравления за мирето за това така искрено нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много истинско,вярно,мъдро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво казано.... ;)

Замислих се дали да не възпитавам дъщеричката си по този начин (като порасне и започне да разбира, де).

П.С. Мире,знаеш ли,че имаме общ Ч.Р.Д.? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички вие правите толкова много за другите дори когато си мислите, че те не ви виждат!...

Така е, все от нас оказва добро или лошо влияние на другите около себе си...

Колко би било хубаво да влияем положително!

Удивително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оказваме влияние?!Дали ние оказваме влияние на хората или масмедиите го правят?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Оказваме влияние?!Дали ние оказваме влияние на хората или масмедиите го правят?!

И ние го правим, англече. Благодаря ти, че изкопа тая тема, за да мига да я видя и аз :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Посланието е прекрасно. Хареса ми нного ! Смятам, че много рядко ни остава време, да се замислим, че не думите ни са важни в повечето ситуации, а действията. Още повече, че малките деца са едни невероятни "попивателни гъби"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина е така,сестра ми е същата малко лапе,което попива всичко като гъба.Иначе е мн трогателно ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    И ние го правим, англече. Благодаря ти, че изкопа тая тема, за да мига да я видя и аз :)

Да, и ние го правим може би...а може би не можем толкова да окажем влияние колкото медиите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.