Премини към съдържанието
GFreeman

RAM модулите не дават контакт

Препоръчан отговор

Проблемът е следния (отнася се за стария ми комп):

Наскоро му намерих SDR 64 - ка. И това помогна за намирането на следния проблем. Модулите с рама дават контакт отчайващо трудно. Първият път, когато наврях модула, компютъра започна да пюлка като го включа - сигнал, че не дава контакт рама. След упорито набиване на модулите памет дава контакт и тръгва, но при най - малкото раклащане на дъното или чипа, отново се губи контакта. Или ми изписва, че имам само старите 32 МВ или 96 МВ (много рядко) или само пюлка. Засега върви с 32 и ме е страх да бутам, щото да така и така е тръгнало де не стане йок. Единият път, когато беше тръгнало с 96, трябваше да свържа едно CD устройство и само като съм слагал дебелия кабел към втория IDE connector и съм разклатил дъното, въпреки цялото ми старание да го направя без последствия, и след пускането пак - пюл, пюл ...

Кажете, това означава ли, че дъното издава багажа? Имайте предвид, че модулите са напълно съвместими!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, дъното си е наред.Никакви багажи, куфари, щайги и т.н. не се сдават.Има лош контакт.Контактите на рам платката минават баня от техническо злато.За да ги почистиш ти трябва ученическа гумичка и старание, да не отрониш елемент близо до тях.Дънните платки може да са от 4-слойни до 16 слойни-това е по преценка на производителя и сложността й.Slot-a за инсталация на рам модулите е подложена на запрашаване.Продухване с въздух.Има и спрейове, но предвид местоположението ми, е безсмислено да ги препоръчвам.Това е решението.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Има и спрейове, но предвид местоположението ми, е безсмислено да ги препоръчвам.

Наистина бил съм свидетел,че тези спрейове вършат чудеса,нарича се контактен спрей и тук (София) се намира лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта! Но ако не си намеря такъв спрей, по какъв друг начин може да стане почистването? 100 % ли сте сигурни, че не е от повреда?

П.П. Това с ученическата гумичка беше шега, нали? :)

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря ви за помощта! Но ако не си намеря такъв спрей, по какъв друг начин може да стане почистването? 100 % ли сте сигурни, че не е от повреда?

П.П. Това с ученическата гумичка беше шега, нали?  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Никаква шега,това е отдавна известен метод за почистване на контактни повърхности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи с гумичка почиствам контактите на дъното. Извинете ме за тъпия въпрос, ама това за 4 и 16 - слоевите дъне не го разбрах ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Значи с гумичка почиствам контактите на дъното. Извинете ме за тъпия въпрос, ама това за 4 и 16 - слоевите дъне не го разбрах  ohmy.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Почистваш контактите на рам модула от двете страни внимателно.Те са позлатени както казах, чрез електролиза с техническо злато.Целта е перфектен контакт по сравнение с други благородни метали.(От тази година всички спойки трябва да са златни, калаено-оловната сплав отпада като технология.)Контактите на дъното няма как да почистиш с гумичката поради спецификата им.Погледни ги визуално за изкривявания от монтиране и изваждане на модули.

"това за 4 и 16 - слоевите дъне не го разбрах"-какво има за разбиране , нали говорим един език-български?

Проводим слой, изолатор, проводим слой, изолатор и така до 16.При военни модули се стига до 32.Всичко е с цел миниатюризация.Това за 100% може да бъде сигурно, ако разполагаш с тестер на фирмата производител или се обърнеш към оракулите на Тибет.Моето е предположение. icon10.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.