Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с стартиране на компютър

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!!Имам следния проблем,един приятел ми донесе неговия компютър доста старичък,и в какво се отразява проблема.Пускаш компютъра тръгва захранване хардове процесор но на монитора показва че няма сигнал с видеото или все едно като си изключите монитора от компютъра и си пуснете само монитора излиза един надпис който показва че монитора не е включен към комп,но тук в случая не е така.Смених видеокартата с друга такава но пак така пише,и забелязах,че на клавиатурата имаедни светодиоди-то 99% от клавиатурите го имат,не светят натиснах NUM LOCK,CAPS lock,но не светнаха,също и мишката отдолу червенит диод които свети и той не светеше.Светва само където ми е SCROLL-а (колелото)там имам един син светодиот само той святка,прегледах захранването, нищо му няма- сложих друго пак същата работа.И си нямам на идея,на какво може да се дължи този проблем.Моля помагайте!! :wors: :wors: :wors:

Редактирано от bube760205 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е заминало най-вероятно,щом не бачкат клавиатурата и мишката. Виж тази тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=163976&st=0&p=1815656&hl=%ED%E5%20%F2%F0%FA%E3%E2%E0&fromsearch=1&#entry1815656

Редактирано от skidrow (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е заминало най-вероятно,щом не бачкат клавиатурата и мишката.

Ами незнам и аз,свети на дъното диодчето,но едва ли това е от значение,а и д аизгори дъното сигурно пак ще свети,незнами аз за това се обръщам към вас :P дано нееизплющяло найстина :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам и аз,свети на дъното диодчето,но едва ли това е от значение,а и д аизгори дъното сигурно пак ще свети,незнами аз за това се обръщам към вас :P дано нееизплющяло найстина :)

Може да се е скапал и биосът на самото дъно. Може и да е полуизгоряло( уж показва че работи а всъщност е за боклука).

Има ли издути кондензатори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменил си видеокартата,но предишната предполагам пак е била външна?С клавиатурата и мишката това ми се е случвало.Предполагам са PS/2.Пробвай с преходник към USB.WGA кабела проверен ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменил си видеокартата,но предишната предполагам пак е била външна?С клавиатурата и мишката това ми се е случвало.Предполагам са PS/2.Пробвай с преходник към USB.WGA кабела проверен ли е?

Да пак беше външна видеокартата,клавиатурата и мишката са нови,но не мога да се сетя за кой кабел имаш предвид
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да пак беше външна видеокартата,клавиатурата и мишката са нови,но не мога да се сетя за кой кабел имаш предвид

Кабела монитор-видеокарта.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кабела монитор-видеокарта.

Е кабела е перфектен-аз го ползвам този монитор постоянно на него ми е пуснат моя комп и си ми работи без забележки,хубав монитор кабела си е нов,комплект с монитора едва ли е от това незнам
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е кабела е перфектен-аз го ползвам този монитор постоянно на него ми е пуснат моя комп и си ми работи без забележки,хубав монитор кабела си е нов,комплект с монитора едва ли е от това незнам

Какво е дъното?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам и аз,старичък е компа и то доста :nono: нямам си на идея а и за момента няма как да разбера :huh:

Вградено видео има ли за проба?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам и аз,старичък е компа и то доста :) нямам си на идея а и за момента няма как да разбера :)

А процесор има ли? :angry: Ако има - може и да не работи. Някакви звуци от свирката? Диода на диска да премигва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вградено видео има ли за проба?

Не няма вградена видеокарта :hush:

А процесор има ли? :( Ако има - може и да не работи. Някакви звуци от свирката? Диода на диска да премигва?

Никакви звуци от свирката-кой диот на диска имаш предвид на оптичното устройство ли да примигва.имаш предвид процесора да е изпушил ли?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не няма вградена видеокарта :)

Никакви звуци от свирката-кой диот на диска имаш предвид на оптичното устройство ли да примигва.имаш предвид процесора да е изпушил ли?

Ами както изглежда - дъното или процесора ! Обикновено процесорите са по издържливи, но няма как да разбереш без замяна на едното или другото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване