Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Moira

Скандал : Бебе във фризер в АГО Горна Оряховица.

Препоръчан отговор

В момента съм бесен с обратен знак - вчера бях ( и все още съм ) на полицаите, които правят арести, но сега съм иоще по-бесен на колегите, за които явно мнението ми е било адски добро. Абе аз ли съм толкова наивен, че да не разпозная подобно престъпление ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си забравил, че не може всички да са перфектни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе,наистина си наивен и най-накрая сам го осъзна.Чета и други твои теми и мислех да го напиша,но се въздържах по едни или други причини.Задай си въпроса-ако си чист и не си направил нищо незаконно,ще идва ли някой да те проверява на работа или в къщи,да те закопчее с белезници и отведе в ареста?Много са корумпирани лекарите в това АГО,няма нищо случайно в тази работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета, чета телефонните разгори и все повече све убеждавам , че всъщност директорът е наредил на всички да мълчат.

Сега ми става ясно и защо никой досега не е публикувал данни колко е тежал плодът.

Защото ако плодът е над 600 грама и над 22 седмица - това си е раждане, а не аборт, и съответно е тябвало да се направи всичко каквото е необходимо за него.

В моемента изпитвам срам от постъпката на тези в Горна Оряховица....

Нека сега прокуратурата да си свърши работата както трябва и ако се докаже вината им - дано най-после да има поне един подобен изрод в затвора !

Значи все пак, първото ми впечатление по случая е било вярно :

Това е интересен казус....

ще отделя поста ти в отделна тема, тъй като със сигурност ще има продължение....Ако е иситина -тия двамата трябва да изгният в затвора

Чак не мога да повярвам, че може да е станало така, както се описва в статята - трябва да си много , ама много тъп за да направиш това.Да не говорим, че гинеколог, дето всяка седмица убива бебета при аборти, да почне да звъни по телефона, защото не знаел какво да прави ?!

Не знам....

не мога да дадм категорично менение по въпроса - все още уинформацията е малко.

Е, вече информцаията е повече.

Явно са били точно "много, много тъпи" за да направят това.

И не само тъпи, ами и самозабравили се.

пфу!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus,не се срамувай заради чужди грехове - вредиш на себе си!

Който е виновен да си носи и вината и срама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравният министър за бебето във фризера:

Срам ме е

Публикувано изображение

Изпитвам чувство на срам, коментира министърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов оповестената от вътрешния министър Цветан Цветанов информация по случая с умъртвеното пеленаче в Горна Оряховица.

По думите на здравния министър това е един криминален случай, по който трябва да се произнесе следствието. Константинов, който е акушер-гинеколог, подчерта, че стандартите са категорични – плод над 600 грама и над 22-ра седмица, е раждане.

Малко по-рано Цветанов обяви в НС, че според данни от видеозона детето е на 23 седмици и 5 дни към 17. 11. 2010 година.

И след като се говори, че бебето е дишало, какво повече да го коментираме. Дори да е аборт, чисто технически, дали му е било писано, статистиката казва, че тези деца живеят малко, но какво трябва да бъде човешкото отношение. Тук не говорим даже за медицинска етика. Тук става въпрос за нещо съвсем различно”, заяви здравният министър.

„Попитайте Лекарския съюз. Те винаги са много „хард”, но има етична комисия, нека те да кажат, след всичко, което се е случило, какво ще правим? Лекарският съюз – за какво е тази организация”, каза Константинов в отговор на въпрос дали трябва да се отнеме правото на тези лекари да практикуват.

От хронологията на водените разговори става ясно, че в началото детето е било живо, дори се оказа, че е било доста жилаво и дори се говори, просто не ми е удобно да ви споменавам тези неща, да го давят кофа, за да се отърват от това дете, каза в парламента вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов.

Когато се променя вече ситуацията, когато става публична и започват процесуално следствените действия с разпитите на докторите, които имат отношение по този случай, тогава вече продължава нагласата за поведението – говори се детето да бъде под 500 грама, а не 600 грама – колкото е било родено. Говорят за седмици, които са по-малко, но те предполагат, че ние имаме вече като доказателство от видеозона, където е видно, че детето е 23-та седмица, 5-ти ден, заяви още МВР-шефът.

Той каза, че допълнително са взети съответният материал за ДНК-анализ на бащата, майката и детето. Министър Цветанов е разговарял и с главния прокурор Борис Велчев – на база на всички доказателства и на база на резултата от съдебната експертиза, при необходимост, може да бъде направена повторна експертиза в чужбина, ако първата не съответства на събраните доказателства.

Майката е желала това дете да бъде родено, каза още вицепремиерът.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-лошото е, че тия доктори нямат никаква съвест, в тази болница ги разследват за корупция, а на тях им цъфват мръсните гащи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обвинените в убийство лекари:

Бебето беше мъртво много преди записите от СРС-тата

Публикувано изображение

Горнооряховските лекари, посочени от вътрешния министър Цветан Цветанов за убийци на новородено бебе, обявиха, че записаните със специални разузнавателни средства разговори помежду им са проведени 20 часа след смъртта на плода. Така те се защитиха от обвиненията, че са се уговаряли по телефона как да умъртвят детенцето.

"Безкрайно много съжалявам за този грозен разговор по телефона. Може би е следствие от професионална деформация. Сега разбирам защо полицията се държа така. Самият спонтанен аборт обаче е станал в резултат на това, че плодът е загинал в утробата. По време на телефонния разговор аз все още не знам, че д-р Дончева е направила реанимация на плода. Парите, за които става въпрос от записите пък са за плевенските специалисти, които щяха да дойдат при необходимост, а не за майката", каза шефът на горнооряховската болница "Свети Иван Рилски" д-р Миролюб Кожухаров.

Колегата му Михаил Милатович също призна, че разпознава думите си от аудиозаписа. И той обаче беше категоричен, че СРС-тата не доказват нищо и истината ще се разбере след резултатите от петорната медицинска експертиза.

В същото време стана ясно, че Етичната комисия към Българския лекарски съюз ще проведе собствено разследване на инцидента.

"Лекарският съюз категорично няма да обсъжда ситуацията от чисто медицински аспект, докато не направим своята изключително сериозна и точна преценка на действията на нашите колеги в Благоевград и Горна Оряховица. И ако се докаже, че в случая има непрофесионално действие, има неглежиране и даже обида на лекарското съсловие от лекари, те ще бъдат наказани изключително сурово от нашата комисия. Много по-сурово може би, отколкото от всички останали, защото няма да търпим черни овце в нашите среди", съобщи председателят на Етичната комисия проф. Милан Миланов.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега обществото изкарва всички лекари чудовища.Заради няколко мърши,които не заслужават даже презрение, страда и репутацията на много кадърни и себеотдайни колеги.Има лекари в чието присъствие стоя със страхопочитание,защото знам какви жертви са дали за професията си ,даже някои са се лишили от семейство,тези герои в сянка за тях никой не говори,за тях никой не се сеща,важното е да се хвърля помията.Драги съфорумци утре всепак ще опрете до лекарите ,и повечето от тях ЖЕЛАЯТ да Ви помогнат,просто безпаричието и унижението понякога тласка колегите към не толкова професионално отношение.Скърбя за бебето ,колкото и да е недоразвито то заслужва НАЙ-ДОБРОТО възможно отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си забравил, че не може всички да са перфектни.

Тук не става дума за "перфектни" професионалисти, а за нещо много по-гнусно и недопустимо. В началото и аз като Трихо си мислех, че това е поредната инсинуация и режисиран скандал с цел оправдаване средствата, отпускани на МВР, за да осъществяват безбройните си операции със звучни имена. За съжаление, при последната оповестена информация мнението ми почти изцяло се промени. Още повече, че "лекарите" /да, в кавички, защото при доказване на всичко те не само ще се сбогуват с професията си, ами и ще се озоват на едно много неуютно за тях място / започнаха да твърдят съвсем други неща, звучащи вече съвсем неубедително. Дори и да се окаже, че някой им е платил за извършеното / не знам, дано да няма и други забъркани в грозната история /, недопустимо е точно лекар да извърши предумишлено убийство, още повече на безпомощно бебе. В такъв момент и аз бих се срамувал да кажа какъв съм по професия.

P.S. Може и аз да съм наивен или идеалист, но ми се ще всичко да се окаже недоразумение и лошо съвпадение на обстоятелства. Не искам да повярвам, че лекар може да извърши подобно нещо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехх, какъв човек трябва да си, за да посегнеш на най-беззащитното същество на тоя свят, просто съм потресена от нещата случващи се напоследък в България.... :P Вече наистина почвам да вярвам, че сме страната на абсурдите. Това и по филмите го няма, баси ... :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, ако това се беше случило в САЩ - гъзовете им щаха да съдерат адвокатите за неимуществени щети, за уронване на престиж и т.н. и т.н.

Ако това беше САЩ нямаше да се случи никога, защото щеше да е немислимо лекари да извършат подобно престъпление и подобен "компромат" щеше да изглежда наивно  смешен още преди да е стигнал до пресата...

Стряскащото в случая е, че у нас не само че стигна до пресата, до прокурорите и т.н., но дори и хората не бяха сигурни дали е истина или не.

Това ми говори, за две неща:

1) че българите без да се замислим бихме приели лекаря за чудовище;

2) че лекарите не са толкова "святи", за колкото се мислят - щом е толкова лесно да се внуши на българина че има и чудовища сред тях... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах-живо ли е било бебето или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах-живо ли е било бебето или не?

Никой не знае...Или няма интерес истината да се узнае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това беше САЩ нямаше да се случи никога, защото щеше да е немислимо лекари да извършат подобно престъпление и подобен "компромат" щеше да изглежда наивно  смешен още преди да е стигнал до пресата...

Стряскащото в случая е, че у нас не само че стигна до пресата, до прокурорите и т.н., но дори и хората не бяха сигурни дали е истина или не.

Това ми говори, за две неща:

1) че българите без да се замислим бихме приели лекаря за чудовище;

2) че лекарите не са толкова "святи", за колкото се мислят - щом е толкова лесно да се внуши на българина че има и чудовища сред тях... :whist:

Хайде-хайде, и там лекарите не са съвсем светци! За справка- напиши в Google "accused doctors in USA" например и ще намериш невероятен брой случаи на обвинени и осъдени лекари в щатите. И те не работят за 500-600 долара месечно, а за десетина пъти повече / или много повече, не знам точно /. С една дума- нямат битови проблеми или трудности да инвестират в квалификацията си, за разлика от българските им колеги. Нито пък се ползват с всеобща омраза и презрение както в България. Само прочети коментарите под новината в dir.bg например- според тях всички лекари са за бесило, затвор, разстрел и т.н. Е, как да остане дълго човек нормален и човечен в тези условия? Не всеки български лекар е непременно чудовище или психопат, но колко по-лесно е да се превърне в такъв, когато от всички страни го убеждават точно в това. И си представям колко е трудно за Трихо, Шумаров и други колеги да запазят човещината в себе си и да помагат на същите тези, които ги плюят по форумите. А когато и последните стойностни медици напуснат страната- на кого ще разчитат "критиците"? Никой не мисли за това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dimadoctor,ние българите много обичаме да мразим...Мразим всичко и всеки с голямо настървение,мислейки че там се корени причината за тежкия ни живот.

Недей да мислиш,че омразата е насочена само към лекарите - просто напоследък медиите се пълнят с какви ли не ужасяващи случаи,в които главните отрицателни герои са лекари.

В България всеки е мразен - и учителя и прависта и инженера и каналджията...

Докато не се освободим от склонността си да мразим,все ще сме зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ние българите много обичаме да мразим...

Както е казал П.Славейков,през далечната 1875:

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша."

Необходимо ли е изобщо да се добавя нещо повече?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горнооряховските лекари отказаха детектор на лъжата

Публикувано изображение

Медиците Михаил Милатович, Катя Гецова и Шефът на горнооряховската болница "Свети Иван Рилски" д-р Миролюб Кожухаров, които бяха арестувани преди една седмица за убийство на новородено бебе, са били извикани в полицията във Велико Търново, за да бъдат тествани с детектор на лъжата, съобщава “Труд”. Те обаче отказали.

Тримата се оправдаха с адвокатите си, които им забранили да участват в процедурата. Въпреки това Миролюб Кожухаров настоял да се тества, но в последния момент бил разубеден от колегите си. Той използва засиления заради полиграфа журналистически интерес и изрази съжалението си от грубия език, използван от него в телефонните разговори с другите лекари.

Тошко Георгиев - баща на 17-годишната родилка Боряна, пък обяви, че няма да съди медиците. Той е получил указания да не се изявява медийно, заради което допълни лаконично, че дъщеря му е дала показания в полицията и се чувства добре психически, но тепърва ще трябва да се възстановява от психологическата травма.

В същото време стана ясно, че д-р Миролюб Кожухаров е бил отдавна нарочен от ГЕРБ. Управляващата партия е искала на два пъти неговата оставката заради установени финансови нередности при ревизия през 2008 г. Кметът на Горна Оряховица Йордан Михтиев обаче подновил договора на директора на болницата. “Свиквам в понеделник извънредна сесия на Общинския съвет, на която ще предложа ръководството на болницата да бъде освободено”, коментира Михтиев.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шефът на болницата с бебето във фризера оцеля на поста си

Публикувано изображение

Два гласа не стигнаха на извънредното заседание на Общинския съвет за освобождаването на д-р Миролюб Кожухаров от поста му след скандала в ръководената от него болница в Горна Оряховица

Управителят на болницата "Свети Иван Рилски" в Горна Оряховица д-р Миролюб Кожухаров остава на поста си.

За отстраняването му бяха нужни 17 гласа, но не достигнаха два. От 33-ма общински съветници на заседанието са присъствали 28. При проведеното гласуване за отстраняване на д-р Кожухаров – 15 са били „за” (ГЕРБ, РЗС и ДПС), четирима са гласували „против”, а деветима са гласували с „въздържал се”, обяв ипред bTV кметът на Горна Оряховица Йордан Михтиев.

Общинският съвет ще заседава отново, след като прокуратурата се произнесе по случая.

Михтиев подчерта, че се очакват резултатите от съдебно-медицинската експертиза и произнасянето на компетентните органи по тях. Разрешаването на този казус е важно за бъдещето на болницата ни, в която се раждат по 900 деца годишно, каза Михтиев.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

Михтиев подчерта, че се очакват резултатите от съдебно-медицинската експертиза и произнасянето на компетентните органи по тях. Разрешаването на този казус е важно за бъдещето на болницата ни, в която се раждат по 900 деца годишно, каза Михтиев.

БЛИЦ

Логично - ако отстранят от работа тримата гинеколози участници в случая - още утре ще трябва да затворят АГ отделението в болницата....Така поне получават отсрочка за няколко месеца докато приключи следствието.

Виж директора защо не искат да махнат - това не разбирам.

Той с лечение не се занимава.И с него и без него болницата ще продължи да работи.като видях какви ги е приказвал по телефона - май е по-добре без него.И то не само като директор на болница.Публикувано изображение

Ама без лекарите - жените от Горна Оряховица и Търново няма да има къде да раждат и ще трябва да ходят в други области.

p.s. защо имам чувството, че чета не "kaldata.com", ами жълтия "БЛИЦ" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама без лекарите - жените от Горна Оряховица и Търново няма да има къде да раждат и ще трябва да ходят в други области.

Че в Търново нямаше ли акушеро-гинекологично отделение? Горе в старата болница имаше май, поне преди няколко години...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че в Търново нямаше ли акушеро-гинекологично отделение? Горе в старата болница имаше май, поне преди няколко години...

В началото на месеца се пенсионираха два от там.Сега в АГо-то в Търново работят всичко на всички 1 лекар със специалност.

мхм.

Д-р Димитър Ленков, БЛС: Независимата ни експертиза за случая в Горна Оряховица ще приключи до 10 дни

06 декември 2010 | 11:38 | Агенция "Фокус"

София. До 10 дни ще приключи независимата експертиза на лекарите от Българския лекарски съюз (БЛС) за смъртта на бебето в Горнооряховската болница. Това каза за Агенция „Фокус” д-р Димитър Ленков – главен секретар на съюза.

„Ако нещата продължават по същия начин – българските лекари да бъдат дискредитирани и доброто им име да бъде мачкано, ще заведем дело срещу българските власти в Страсбург”, заяви д-р Ленков. Той добави, че ще посъветва и колегите си от Горна Оряховица да направят същото, тъй като те са преките потърпевши от действията на полицията.

Христина ДОБРЕВА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горна Оряховица брани с подписи Болницата на ужасите

Подписка в подкрепа на МБАЛ "Св. Иван Рилски" в Горна Оряховица и на медицинския персонал, работещ в т.нар. Болница на ужасите, започна в града. Повод за това са атаките срещу акушер-гинеколозите след скандалния случай с починалото преждевременно родено бебе от 17-годишната Боряна.

Подписката ще се събира до 23 декември. Само за няколко часа в центъра на Горна Оряховица са се подписали над 350 души. Някои от активистите споделиха пред БНТ, че са се лекували в болницата, доволни са от лекарите и им имат доверие. Според тях не трябва от един такъв случай да се вадят негативни изводи, които касаят всички, включително и бъдещето на лечебното заведение в града.

Прокуратурата и полицията пък отново ще нищят имало ли е през последните години финансови злоупотреби и далавери в МБАЛ "Св. Иван Рилски". Според регионалния в. "Борба" в резултат на разразилия се през последната седмица скандал държавните институции са се самосезирали и отново ще влязат в здравното заведение. Те ще установяват на какво основание преди две години прокуратурата тогава е прекратила разследването и се е произнесла за липса на данни за извършено престъпление.

Прокурорското решение за прекратяване на проверката отпреди две години е основният коз в ръцете на управителя д-р Миролюб Кожухаров, че не е замесен в нечисти сделки и далавери. Общински съветници обаче споделиха, че при предишния назначен одит и последвалата прокурорска проверка от ръководството на болницата отказали да предадат цялата документация на проверяващите и поради това тогава не са били открити данни за умишлено престъпление.

От прокуратурата не потвърдиха официално информацията за предстоящата проверка. "Не бих могла на този етап да ви кажа нищо повече. Искаме сега да поработим малко на спокойствие. Достатъчно информация ви дадохме", заяви зам.-окръжният прокурор Румяна Ирманова.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията е предостатъчна!Плодът влиза в стандарта за над 500гр!Сблъсквайки се с неписан по книгите казус докторите са показали пълна безпомощност.Потрепванията и агонията са продължили близо 24 часа...и са чакали окончателната смърт без да направят нищо...не щял да мре -ужас!Можехте да направите това,което би направил истински лекар.Да спасите живот...или толкова време борба за живот не е чудо?!Като не са го вярвали и с апаратура от 2050 пак нямаше да успеят.А за всичко това говори само 50% от записаните разговори...другото го пишете манипулация!Лично аз съм потресен...но не и изненадан.Само си спомнете случаите с Бърза помощ.Идвайки вече за труп или мятайки Ви като чувал в линейката... :cookies:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията е предостатъчна!Плодът влиза в стандарта за над 500гр!

...

И това къде го прочете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...