Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Moira

Скандал : Бебе във фризер в АГО Горна Оряховица.

Препоръчан отговор

Абе още ли има бунаци из този форум. Плодът е бил мъртъв и лекарите са си правили ташак с полицаите. И те кат балъчета се хваната на въдицата. И каква първа Коледа щеше да има дори да беше живо родено, толкова преждевременно родено, щеше да си иде дни след раждането. Айде да спрем по тази тема че Анито Цолова пак ще вика от ефира на Бтв за лекари-убийци и видиш ли колко са се обичкали двамата с Борянка, па не е казала дори на родителите си че е била бременна. Те кат гледам новините, не ми трябва да си пускам никакъв филм - има си екшън - арести, комедия - Парламентарен контрол и по някоя трагедия. Весели празници на всички и повече вяра в българските лекари. Те я заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То котката ми го разбра-те на малоумници се правят...

Нямам думи,не знам какво са правили-

но е било живо,имало е шанс да бъде спасено-нищо че мъничко.

И днес щеше да е първата му Коледа.

Добре че е при Бог,хич и не му трябваше тук да живее.

Съжалявам че съм толкова пряма

Извинявай, но ти добре ли си с главата ?! :baby:

Знаеш ли какво значи "вътреутробна асфикция" ?

Ако ли не - вземи малко прочети - най-простото обяснение за такива акато теб е, че още преди да тръгне да се ражда е погълнало вода и се е задушило.

За какви "шансове" говориш ?

За каква "първа Коледа" ?

:cool:

Колкото до това, че "бащата ще съди лакратите " :

Поредният хубав ден за родната демокрация - затворник ще съди лекари, а публиката му ръкопляска. Младеж с големи планове за бъдещето се оказва в затвора за побой, дете ще ражда дете, а долните доктори им провалят живота. Но властта бди и ще се погрижи справедливостта да възтържествува, точно като в американските екшъни.

Коментарът е от дир.бг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според патоанатома д-р Станислав Христов бебето е родено мъртво.

Мускулен тик,който често се получава при мъртви хора е подвел санитарка,която пък от своя страна е подвела лекарите,слагайки бебето в кувьоз,мислейки го за живо.

Страшно нелеп случай! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Колкото до съденето на лекарите,никак не ме учудва че бащата ще го направи - някои хора са свикнали от всичко да извличат материални облаги.Да лъжат е в природата им!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то е ясно, че "бащата" - затворник рецидивист не се появява на сцената току-така. Платено му е, за да налива масло в огъня и да хленчи сърцераздирателно колко искал детето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви "шансове" говориш ?

За каква "първа Коледа" ?

За ей такива.

Отгледаха бебе, родено под 600 грама

Поздравления на лекарите от Добрич!

:lol6:

http://www.moetodete.bg/novini/p3_6244_0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ей такива.

Отгледаха бебе, родено под 600 грама

Поздравления на лекарите от Добрич!

:lol6:

http://www.moetodete.bg/novini/p3_6244_0.html

Абе, момиче - пак те питам -ти добре ли си ?

Бебето в Горна Оряховица е било задушено още преди да се роди.

Кой ти говори за грамове и килограми тук ? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Санитарка чула бебето да плаче 17 часа след раждането

Повече от 40 дни след инцидента все още не е категорично ясно дали бебето е родено мъртво или е починало от лекарска небрежност.

Санитарка влиза в родилното отделение на горнооряховската болница и се сепва.

На кантара завито в пелена нещо помръдва. Надниква и вижда новороденото. В следващия момент, като чува, че бебето се опитва да плаче и издава различни звуци, тя хуква към стаята на дежурната лекарка.

Това си спомня служителката в болницата за близо 20-те часа живот на бебето на 17-годишната Боряна от Лясковец, пише "24 часа".

Случаят се прочу в края на миналата година след ареста на четирима лекари по сигнал, че са умъртвили умишлено новородено бебе От трибуната на парламента вътрешният министър Цветан Цветанов прочете шокиращи разговори, записани със специални разузнавателни средства, според които на живо бебе не е била оказана помощ.

Дни преди Нова година пък петорна съдебно-медицинска експертиза установи, че бебето се е задушило в утробата на майката.

Странни обстоятелства излизат наяве, преди великотърновските прокурори да са решили още дали ще повдигат обвинение за небрежност на лекарския екип. Едно от тях: лекарят извадил бебето, е правил епизотомия (разрез на външните полови органи на жената, за да се улесни изваждането на бебето) - намеса, която се прави само при раждане.

По-късно медикът обяснил, че тази процедура е направена, за да се предпази плодът от мозъчен травматизъм, е разказал източник от разследването.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) хаххаххаххахха :lol6:

Олееее - баси статията :nono::lol6:

Странни обстоятелства излизат наяве, преди великотърновските прокурори да са решили още дали ще повдигат обвинение за небрежност на лекарския екип. Едно от тях: лекарят извадил бебето, е правил епизотомия (разрез на външните полови органи на жената, за да се улесни изваждането на бебето) - намеса, която се прави само при раждане.

Боже, боже, боже - и това доживях да прочета

хахаххахха :):lol6:

Абе, haidukpikaso, що не вземаш преди да копираш нещо от някъде, да прочетеш какво се говори, и ако нещо не ти е ясно, да чукнеш в гъгъл и да се пообразоваш ?

Защо ме караш да се хиля с глас в 11 и половина вечерта и с агенция"БЛИЦ" и с теб самата, че им вярваш ?

Що за глупости си постнала ? :down:

Санитарката била чула един мъртъв плод да плаче.Кой я знае какво е чула .Баси полицията, дето не вярва на собствените си експерти, ами на чистачката в болницата :lol6:

Епизиотомия се прави за да се съхрани родилката, когато се вади плода, тъй като може да се разкъса целия перинеум.Какви са тия глупости , че се правело само при раждане ?

Що за простотии четеш, ами на всичкото отгоре правиш копи-пейст изтипосвайки тези проблясъци тук, че да ти се смеем всички ?!:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мда,колкото ти разбираш от Хебар Б толкоз и аз разбирам от епизиотомия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хебар Б :cant believe: ??? P.S. Ако не разбираш от епизиотомии, защо си толкова сигурна в твърденията си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хебар Б :cant believe: ???

P.S. Ако не разбираш от епизиотомии, защо си толкова сигурна в твърденията си?

Публикувала съм статия по темата,която нито е моя,нито аз съм я писала-

ето линка

http://www.blitz.bg/news/article/96534

P.S.HebarB в CorelDraw

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни статии не могат да бъдат достоверен източник на данни. А да не говорим и за самата информация- че точно санитарка "разбулва" цялата история. А и авторът на статията си позволява да прави заключения в област, където явно не е компетентен. Епизиотомията се прави, както обясни Трихо, за да се помоге на плода да излезе по-лесно перинеума, когато последният е по-тесен и има опасност от тъканни разкъсвания. Няма никакво значение мъртво ли е или живо детето, щом се изражда по нормален път / в смисъл без секцио /- може да има нужда от епизиотомия. А в момента на раждането никой лекар не е сигурен живо ли е детето или не, това се установява впоследствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда,колкото ти разбираш от Хебар Б толкоз и аз разбирам от епизиотомия

Хайде позволи ми, освен от епизиотомии ( правил съм такива), да разбирам и от шрифтове за текстообработка, може ли ?

потемата : днес сутринта тази информация се тиражираше и от бТВ.

Абе, делото още не е започнало, а свидетелски показания излизат в медиите !

какво става в всъщност в прокуратурата и следствието в Търново?!

Кой изнася тия неща и най-вече с каква цел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и резултата от приверката, а не слухове и вестникарски измишльотини :

Проверката на Изпълнителна агенция ”Медицински одит” е установила редица документни нарушения по случая със 17-годишната родилка Боряна Георгиева в болницата в Горна Оряховица.

Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването.

Болницата стана скандално известна, след като на 28 ноември м.г. там бяха арестувани четирима лекари по подозрение за умишлено умъртвяване на новороденото бебе на 17-годишната ученичка. Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов разсекрети разговори между тях, записани с подслушване и диалозите шокираха обществото.

Петорната медицинска експертиза обаче констатира, че детето е родено мъртво. С това бяха отхвърлени обвиненията срещу лекарите, че са го умъртвили умишлено.

Одитът бе назначен на 3 декември м.г. от министъра на здравеопазването д-р Стефан Константинов. Три дни по-късно тричленна комисия с участието на външен експерт, предложен от Българския лекарски съюз - проф. Тодор Чернев, започна проверката.

Резултатите от нея показват, че са извършени редица документални нарушения при проведеното лечение на пациентката. На 28 ноември Боряна Георгиева от Лясковец е потърсила Спешна помощ заради силни болки ниско в корема, започнали преди два дни. Филиалът в Горна Оряховица насочва момичето в АГ-отделението на МБАЛ „Горна Оряховица” с данни за бременност в 6-7 лунарен месец. В болницата е направена ехография на пациентката и тя е настанена в родилна зала.

На изследването обаче липсват данни за точния час и дата на провеждането му, както и имената на пациентката. Според писменото становище на дежурния лекар – д-р Стефан Лазаров, той е направил епизиотомия (разрез, улесняващ раждането - бел.ред.), пукнал е околоплодния мехур на момичето, от който са изтекли кално-зелени води. След това с един напън е изродил плод без видими признаци за живот.

В документите липсват данни за извършването на епизиотомия, за вида на околоплодните води, за плода – колко тежи, имал ли е признаци на живот, дишане, сърцебиене, както и за определяне на срока на бременността. Също така в официалната документация липсват данни за това дали е извършена реанимация, няма епикриза, данни за кръвната група на майката, не са изследвани хепатитните й маркери, въпреки че тези дейности са задължителни. Освен това не е изпратен материал от плода за хистологично изследване.

Одиторите са констатирали и разминаване в часовете на повикването на Спешна помощ и часа на прием в болницата. Липсва информация и за случая в рапорта на лекарите в АГ-отделението.

Всички тези пропуски показват, че не са спазени медицинските алгоритми за поведение в подобни случаи. За констатираните нарушения ще се съставят съответните актове.

По случая тече досъдебно производство, затова целият доклад е предоставен на прокуратурата, което не позволява пълното му представяне, допълват от пресцентъра на МЗ.

dnes.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно документацията за подобни случаи, се попълва след като се разбере какъв ще е резултата от действията на лекарите. Поне на мен така ми изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно документацията за подобни случаи, се попълва след като се разбере какъв ще е резултата от действията на лекарите.

Поне на мен така ми изглежда.

Не, просто документацията е прекалено много и на никой не му се е занимавало да пише в момента.

Тия всичките там са си пълни идиоти -това си е моето мнение и не го крия.Не може да не си попълнил документите , а сле това да даваш показания.

И аз на днешното дело, на което бях, се оказа, че не бях попълнил всичко, което се изисква ( чак ме е срам да си призная), но пък според мен е по-добре да огледам пациента, а след това да пиша, от колкото да съм като GP- само да пиша, без да поглеждам пациента.Да, във втория случай ще съм изряден при проверка, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина се надявам, че е извадено мъртво. а не е умъртвено умишлено. Наистина. Не знам сега жените в Горна Оряховица дали няма да ходят на прегледи и да раждат със още по-голям страх...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам сега жените в Горна Оряховица дали няма да ходят на прегледи и да раждат със още по-голям страх...

Предполагам ще предпочетат близкото Велико Търново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам ще предпочетат близкото Велико Търново.

А знаеш ли , че там няма свестни гинеколози (сега е останал само един-единствен със специалност) и заради това всяка жена, която не искаше да има проблеми при раждането ходеше в Горна Оряховица ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаеш ли , че там няма свестни гинеколози (сега е останал само един-единствен със специалност) и заради това всяка жена, която не искаше да има проблеми при раждането ходеше в Горна Оряховица ?

;)

Един-единствен?

Нямам думи тогава.

Явно са станали зле нещата там,защото моя приятелка роди през 2004-та в Търново,не знам в коя болница обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;)

Един-единствен?

Нямам думи тогава.

Явно са станали зле нещата там,защото моя приятелка роди през 2004-та в Търново,не знам в коя болница обаче.

;) че там има една-единствена с АГО .....

Вие в София явно си мислите, че всичко в провинцията е цветя и рози.

В целия регион там - от Плевен до Русе, АГ отделението с най-добро реноме досега беше това в Горна Оряховица.

Беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е де да знам аз колко болници има там и къде раждат,пък и къде ще ходят сега нямам на идея

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще идват до Плевен- тук имаме някой-друг добър специалист ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва с китайците и индийците е много гадно...малее...тия не са хора а изроди бе и какво като са голямо населения малий...ИЗРОДИ,НЕЩАСТНИЦИ!!!КАК СМЕЕ КИТАЙСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО и другите там део са против момичетата да се нарекат хора изобщо?МРЕТЕ БЕ ИЗРОДИ...егахти слагали вестник на детето на устат за да се задуши и да умре...въъъй... ;):wors::speak::speak::speak::huh::mad::eek: нямам думи просто...как жените пускат децата им да бъдат убивани?ИЗРОДИ!!! А за замразеното бебе-тия роми няма ли да спрат да си правяват бебенца ейтака...ПОЗЛВАЙТЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ БЕ ПРОСТАЦИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още вести от болницата в Горна Оряховица.

Болницата в Горна Оряховица си напазарувала 8 коли

Публикувано изображение

Драстични финансови нарушения са открити в болницата на Горна Оряховица при проверка на Икономическа полиция. Документите са изпратени на прокуратурата във Велико Търново. Разследването започна след скандала с бебето във фризера на 17-годишната Боряна.

Най-фрапиращото нарушение било със закупуването на 8 автомобила. Те станали собственост на болницата в рамките на 2-3 години. Два от тях са микробуси. Купени са като втора ръка от чужбина от частни лица. Сделките са скрепени с договори за покупко-продажба. Така общината, която е принципал на болницата, била загубила около 10 000 лв. от ДДС.

Всички коли са били обслужвани от двама шофьори. Микробусите се използвали за превоз на външни лица у нас и в чужбина. Услугите обаче са извършвани за сметка на болницата.

Шефът на лечебното заведение д-р Миролюб Кожухаров пък пътувал в задгранични командировки със служебни коли, но без оправдателни документи. Било установено още, че ходел на екскурзии в чужбина за по седмица, но без да си пуска отпуска.

Изт.

Кой знае още какво ще открият ако поразровят малко повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...