Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със сайт

Препоръчан отговор

Здравейте знаещи.Търся помощ за следния проблем.Значи опитвам се да кача едно малко,детско сайтче във freehosting.bg.Сайта е правен с Web Page Maker.Та...мисля,че съм качила всичко правилно на сървъра,но картинките не се виждат-ето нагледно какво излиза-http://www.denis.freehosting.bg/.Има ли някой,който би могъл да ми обясни какъв е проблема?Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте знаещи.Търся помощ за следния проблем.Значи опитвам се да кача едно малко,детско сайтче във freehosting.bg.Сайта е правен с Web Page Maker.Та...мисля,че съм качила всичко правилно на сървъра,но картинките не се виждат-ето нагледно какво излиза-http://www.denis.freehosting.bg/.Има ли някой,който би могъл да ми обясни какъв е проблема?Благодаря предварително.

Каква информация се вижда за първата картинка:

Location: http://www.denis.freehosting.bg/images/111%20copy.gif

Type: text/html

Size: 0,33 KB (337 bytes)

Dimensions : 0px × 0px (scaled to 875px × 324px)

Явно нещо с картинките не е наред.

Как ги качи на хостинга ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избягвай да има празни места в имената на картинките. Именувай ги на латиница без интервали. Добре е да е само с малки букви - линукс сървърите, каквито са повечето хост сървъри правят разлика м/у малки и големи букви в имената, за разлика от windowsa. Така че - оправи имената, нагласи го да е наред на твоя комп. и после го качи на сървъра !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избягвай да има празни места в имената на картинките. Именувай ги на латиница без интервали. Добре е да е само с малки букви - линукс сървърите, каквито са повечето хост сървъри правят разлика м/у малки и големи букви в имената, за разлика от windowsa. Така че - оправи имената, нагласи го да е наред на твоя комп. и после го качи на сървъра !

С всичко съм съгласен, но с последното изречение - не.

Неговият компютър едва ли е линукс сървър. Нали той, точно там го е проверявал.

P.S. Към автора на темата: сигурен ли си, че имаш папка images с изображенията на сайта ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С всичко съм съгласен, но с последното изречение - не.

Неговият компютър едва ли е линукс сървър. Нали той, точно там го е проверявал.

P.S. Към автора на темата: сигурен ли си, че имаш папка images с изображенията на сайта ?

Неговият комп. със сигурност не е линукс и там страничките ще изглеждат добре, даже и да има разлика в името на картинката(относно малки и големи букви) и това, което е записано в html-кода, но уеб сървъра на freehostnig, сигурно не е windows serwer и там ефекта ще е точно такъв. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неговият комп. със сигурност не е линукс и там страничките ще изглеждат добре, даже и да има разлика в името на картинката(относно малки и големи букви) и това, което е записано в html-кода, но уеб сървъра на freehostnig, сигурно не е windows serwer и там ефекта ще е точно такъв. :hush:

Да, но ти така го съветваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи водейки се от съветите ви смених имената на всички картинки,качих отново сайта /картинките са в папка imagres/,но проблема си остана.Освен това се появиха и няколко нови-първо отваряйки сайта все още ми показва стария сайт,второ-това,което е писано на кирилица ми излиза като иероглифи и трето-мисля,че проблема е в компа ми,защото кликвайки на индекс файла от компа ми отново не се показват картинките,а кликвайки само на картинката тя се вижда.Продължавам да чакам помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи водейки се от съветите ви смених имената на всички картинки,качих отново сайта /картинките са в папка imagres/,но проблема си остана.Освен това се появиха и няколко нови-първо отваряйки сайта все още ми показва стария сайт,второ-това,което е писано на кирилица ми излиза като иероглифи и трето-мисля,че проблема е в компа ми,защото кликвайки на индекс файла от компа ми отново не се показват картинките,а кликвайки само на картинката тя се вижда.Продължавам да чакам помощ.

images или imagres ?

Какво имаш предвид с това "кликвайки на индекс файла от компа ми" и "кликвайки само на картинката" ? Ако отваряш картинка през Explorer с програма за преглед на изображения, естествено, че ще се вижда. Но това няма връзка с отварянето на изображение през web.

Убеди се, че си качил самите файлове с изображение в съответната папка на сървъра.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не сменяй нищо, остави ги, както програмата си ги прави в папката "images", експортирай наново и качи всичко пак. Ето аз си направих един експеримент в рамките на 15 минути и го качих в същия хостинг, всичко си излиза без проблем. ПРОБА , но съвета ми е да не използваш тия куци хостинги, ще дойде време, ще ти спрат сайта уж, че си запълнил квотата и ще те карат да си закупиш хостинг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване