Премини към съдържанието
MorTimaR

Конфигурация до 400 лв. с възможности за ъпгреид

Препоръчан отговор

Здравейте решил съм до месец два да си закупя нов компютър, но не разполагам с голям бюджет около 400лв. Компютъра ще се използва за игри но не говорим за най-новите/ не ги знам даже и кои са :hush:/ а става въпрос за нещо от сорта на WOW, интернет, офис приложения и филми. Ако може конфигурацията да бъде с опция за подобрения за това може да се лиша на първо време от някои неща /по ваша преценка/, които в последствие да закупя. Имаше в форума една примерна конфигурация от Daredevil_666 ако не се лъжа с Атлон x3 и вградена видео карта и той беше записал, че после ставал за ъпгрейд компютъра но за съжаление не мога да намеря темата :(. Мерси предварително. П.С Видях , че повечето твърди дискове които предлагате са на WD blue, като разглеждах в нета си харесах същият но green. Каква е разликата ? Знам, че парите са малко но това е с което разполагам евентуално може да се увеличи бюджета до 500. А и не искам нещо което е най-ново, а нещо което да не шуми много :( и да ми върши работа.

Редактирано от MorTimaR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъно:GIGABYTE 880GM-D2H, AMD 880G, DDR III - 129лв

процесор:AMD Athlon II X2 Dual Core 245 - 101лв

хард диск:WD 500GB 7200 16MB SATA II Blue - 75лв

рам:ADATA 2GB DDR III 1333 - 53лв

захранване + кутия:FOXCONN 3GTS001 - 108лв

за тези пари това :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте решил съм до месец два да си закупя нов компютър, но не разполагам с голям бюджет около 400лв. Компютъра ще се използва за игри но не говорим за най-новите/ не ги знам даже и кои са :blink:/ а става въпрос за нещо от сорта на WOW, интернет, офис приложения и филми. Ако може конфигурацията да бъде с опция за подобрения за това може да се лиша на първо време от някои неща /по ваша преценка/, които в последствие да закупя. Имаше в форума една примерна конфигурация от Daredevil_666 ако не се лъжа с Атлон x3 и вградена видео карта и той беше записал, че после ставал за ъпгрейд компютъра но за съжаление не мога да намеря темата :wub:.

Мерси предварително.

П.С Видях , че повечето твърди дискове които предлагате са на WD blue, като разглеждах в нета си харесах същият но green. Каква е разликата ?

Знам, че парите са малко но това е с което разполагам евентуално може да се увеличи бюджета до 500. А и не искам нещо което е най-ново, а нещо което да не шуми много :gift: и да ми върши работа.

Като решиш да купуваш си поднови темата отново, два месеца е страшно много време.Препоръчаните сега компоненти най-вероятно ще са с нови цени и няма да бъдат налични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото при мен е,че докато реша да си взема компютър/и каквото и да е друго/ предварително искам да видя какво се предлага, какви отзиви има за него и просто да съм сигурен, че като го взема после няма да си кажа защо не избрах другият вариант. За това искам по от рано да почна да решавам. А и не знаех, че два месеца са толкова време, последният комп си го взех преди 5 години!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет дъно с два слота за памет и слабо захранване,ъпгрейда е донякъде ограничен.Събери за тези два месеца още парички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подновявам малко темата от дълго четене на темите в форума има няколко въпроса за следната конфигурация /събрана по малко от постовете на Людмил и Дявола/ . 1. Какви са възможностите за ъпгрейд след време? 2.Тази рам която съм сложил или ADATA 2 x 2GB DDR III 1333, или KINGSTON със същите параметри? 3.Дъното дали има добър аналог за тези пари или е достатъчно добро? Като производителност как ще бъде конфигурацията ? А ме интересува шума не искам да е шумен компа. Също така приема всякакви предложения но до посочената сума. Кутията разбрах че е добра а зхранването до колко ще издържи? post-34670-0-62704700-1298405396_thumb.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да смениш дъното с ->http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=16320

Между другото това е другото дъно с което мислех да е конфигурацията но като цяло четох не добри отзиви във форумите за дъната на Гигабайт като общо.

А и не видях да има голяма ралика поне по моето Некомпетентно мнение а и на асрока пише Six-Core CPU Ready , ако правилно съм разбрал става въпрос поддържане на процесор с шест ядра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да поддържа но само определени процесори и с ъпдейт на биос (може да се бъркам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASrock-a поддържа всички AM3 процесори, с изключение на 940 и 920 Phenom. Може и да тръгнат с ъпдейт на BIOS. Но все пак в бъдеще, ако взимаш нов процесор, избягвай тези двата.

В крайна сметка, което и да вземеш, няма голяма разлика, идентични са. Има и един ASUS, който е в същата категория: ASUS M4A88T-M.

Поддържани процесори:

GIGABYTE 880GM-UD2H - CPU Support List

ASROCK 880GMH - CPU Support List

ASUS M4A88T-M - CPU Support List

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASrock-a поддържа всички AM3 процесори, с изключение на 940 и 920 Phenom. Може и да тръгнат с ъпдейт на BIOS. Но все пак в бъдеще, ако взимаш нов процесор, избягвай тези двата.

940 и 920 са АМ2+ процесори имат контролер само за ДДР2 памет няма как да тръгнат на дъно с ДДР3.

Към автора шума зависи от охлаждащите вентилатори.

Процесора върви с Боксов охладител а той е доста шумен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ясно трите дъна са горе долу еднакви, някои може ли да ми каже кое е по добро или да си избирам на късмет ? А и като цяло за конфигурацията да си изкажете мнението .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих заложил на ASRock-а. Имам 880 GXH/USB3, но от скоро и не мога да кажа точно дали е добро. Доволен съм от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички постове по-горе, лъха на общи препоръки. А човека иска да играе WOW и пита за "зелените" дискове. WOW с карта на дъното - забрави. Това не е просто нова игричка, а постоянно обновяваща се такава. За зелените дискове е писано доста и ако искаш да го ползваш за основен, не е най-доброто решение, предвид това, че са по-бавни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко офтопик. Но несъм съгласен с pataran относно WoW. Първо автора на темата най-вероятно играе пиратски и играе на 3.3.5 lich king-а. И второ за личкинг експанжана нети трябва мощно видео. Защото съм играл WoW личкинг на лаптоп с двуядрено амд, 1гб рам, вградено видео чипсет ати х800. И си вървеше на медиум някъде и то доста гладко. Така че на първо време вграденото ще му стигне. Пък и той щом си взима нов компютър на стария вероятно му върви на лоу и няма да го бърка сега да е пак на лоу графиката. Но за сметка на това с по бързия процесор и памет ще върви доста по гладко играта. Аз бих ти предложил следната конфигурация туко що като я смятах от скай 519лева и 46 стотинки излиза. Знам че излизам с 19 лева от бюджета но е доста добра. CPU:AMD Phenom II X2 Dual Core - http://sky.bg/Details.aspx?ID=15311 - 162.94 лв. MB:GIGABYTE 880GM-UD2H - http://sky.bg/Details.aspx?ID=16320 - 134.03 лв. - Малко подобро е от това което е предложено по горе пък разликата 10 лева но има 4 слота за рам. HDD:HITACHI 500GB 7K500 16MB SATA II - http://sky.bg/Details.aspx?ID=9473 - 71.66 лв. Case/PSU:COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 400W PSU - http://sky.bg/Details.aspx?ID=17670 - 112.80 лв. Ram:ADATA 2GB DDR III 1333 - http://sky.bg/Details.aspx?ID=14215 - 38.02 лв. - Винаги като събереш пари може да земеш по добра или да сложеш още. Но аз ти препоръчвам когато ще взимаш външна видеокарта направо да смениш рамта с някоя 2х2 гб 1600мхз латентност от рода CL7 или CL8. Ако си късметлия фенома ще може да го отклучиш на 4 ядрен феном. Но смятам, че това което предлагам аз спрямо конфигурация предложена по горе. Ще ти донесе по голяма производителност основно заради процесора. А пък и с този процесор няма да имаш спънки от към видео картата след това.

Редактирано от sauron909 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване