Премини към съдържанието
hide`and`seek

Сайт за начално училище

Препоръчан отговор

www.ng-school.hit.bg

Сайтът е на едно бургаско начално училище,още е under construction :help: Ще се радвам да науча мнението ви за дизайна :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като цяло добре. Но на първо място опитай цветовете на менюто да ги промениш. Това зелено хич не ми седи някак си... Пробвай например да ги степенуваш в низходящ ред от по-светло към по-бледо. Фона също може да го разнообразиш с един градиент - от нещо по-топличко да започва, например HEX - FACE8A. Това разбира се е по твое осмотрение. Просто такова е моето мнение.

За хедъра - нещо много важно - не със този шрифт. Не, не, не. Абсолютно същото се отнася за менюто в ляво. За менюто пробвай с Verdana. А хедъра го направи с нещо по-нетипично, например комбинация от Helen и някой друг, или пък просто "Найден Геров" да е получер. Освен това кавичките са излишни. Заприличва на заглавие на административен документ. В загллавия на сайтове се избягват кавичките обезателно.

Снимките в централната част не се връзват с боксовете в които са разположени. Опитай да заоблиш и техните ръбчета. Освен това оранжевия им бордър е твърде натрапващ се според мен. Предлагам следното - фона (с градиента) отзад и фоновете на боксовете в бодито да са с един цвят, а фона на хедъра, фона на заглавията на кутийките в бодито и на рамките на снимките - в друг. Така ще се получи нещо като цветова композиция.

Това е от пръв поглед. По-късно евентуално ще доложа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното внимание! Това сътворих тази вечер,но е много късно вече и утре ще порължа да го пооправя :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря за отделеното внимание! Това сътворих тази вечер,но е много късно вече и утре ще порължа да го пооправя :)

<{POST_SNAPBACK}>

Първо да поправя една своя глупост - с толкова светъл фон (с шестнайсетичния код, който аз ти дадох) преливка (градиент) не е нужна.

Забележка към сегашната промяна: първо - серфни шрифтове в хедърите се избягват, защото употребата им е много тънко майсторство и изисква голям усет (който, признавам си, като че и аз нямам и затова не ги използвам). Второ - основно правило на хедърите - многото лъскавеникави ефекти не водят до добър резултат. Така надписа седи твърде изпъкнал и малко... абе не се използва този ефект в хедърите. Сега на мода е стъкловидния (glassy) ефект.

Ще видим довечера какво си направила и евентуално ще ти постна примерче за това, което имам предвид. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята ти да направиш сайт на едно начално учиище е много добра. Помисли и по още един аспект, а именно наличието на вариант на сайта на поне един западен език. Ще ти обясня защо. В момента, а и след приемането на България в Европейския съюз ще действат няколко програми за финансиране в сферата на образоването като Коменски, Леонардо, Грюндвиг. По принцип се финансират проекти, които са в партньорство с училища от друга страна членка или кандидат за ЕС и в такъв случай наличието на версия на сайта на английски ще бъде от полза при кандидатстването с проекти по тези програми.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нннне... Фона - не. Тези черни точки за фон на хедъра и отдолу - ннне... sad.gif Менюто - определено програес. :hush: Аз казах нещо че ще направя примерно с хедъра, не направих... По-късничко може да постна нещо. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За фона на страницата и аз приемам че е неподходящ,дайе го смених веднага след поста,трябваше да съобразя да го кажа :whist: Черните точки и те отпадат,защото изобщо не бях сигурна дали имат място там...

За хедъра-разбирам че още не е на ниво - ами,значи продължавам да работя върху него ! :>

nickfox,благодаря за идеята за чуждоезичен вариант,струва ми се подходяща,но първо ще го реализирам на български,а после и на друг език. :bye:

Oтново redone :)

Направих го по-широк,защото ми се струваха много големи празните полета отстрани,смених и заглавието.Ако може да ми кажете дали има някакви грешки под браузъри,различни от IE i Firefox,защото само на такива го тествам.Благодаря! :bye:

Редактирано от hide`and`seek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.