Премини към съдържанието
nani

Проблем с NEC ND4550

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес си купих това DVD , но съм неприятно изненадан. Проблема ми е че неиска да запише повече от 4.5GB информация на DVD. Изкарва ми съобщението че диска е неподходящ, но в същото време пише че диска който съм сложил е с големина 4.8GB а изискваното място е 4.6GB. Също така когато си адвам файлове ограничителната линия за големината на диска седи на 4500 sad.gif(. Пробвах с 2 версии на NERO: 6.0.0.18; 7.0.0.4 и няма промяна. Дисковете върху които се опитах да запиша са следните:

1. Datawrite DVD-R 8 speed (със старата ми записвачка TOSHIBA само такива съм записвал и този диск е от същия шпиндел)

2. Mediasys DVD+R 8 speed

3. Epro DVD+RW 4 speed

Дали е нужно да сменя firmware с по новата версия 1.07 та да мога да използвам пълноценно капацитета на едно DVD или проблема е друг.

Благодаря ви предварително за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, несъм и си мислех че проблема е в записвачката. Да не би аз да съм в грешка нещо ? Понеже на обикновенно CD се записват 700MB колкото си е би трябвало и при DVD да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Търговски трик и безхаберие на ползвателя.Записвачката си е наред.1МВ=1024байта, от там и разминаването или замазването на производителя.Дефакто ще записваш до към 4.43GB, oстаналото е overburn или съкратен живот на печката. Аналогично с твърдите дискове-купуваш си 20GB диск, а той по-малко.

Под ръка ми е записвачка Philips и моята NEC_3551A.Записвам с различен софт и двете са на едно положение с големината на запис.

Редактирано от Profruit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това е положението с nec ас сам с 3520А лимита е 4438 ако не те кефи вземаш си двуслоини за 6.50-7 лв броиката и си готов иначе NEC много добри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.