Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

same

Навехнах си китката - колко време ще се възстановява?!

Препоръчан отговор

Значи преди около 17 дни паднах и си навехнах китката по много странен начин. Падането стана на лакътя след което веднага на ръката, като дланта ми се прегъна навътре и по този начин я контузих. И та на другия ден ходих да ми я наместят и се очакваше да се оправи до седмица. След седмица подобрение нямаше. Имах болки при подбиране на тази ръка също и при въртене. Реших да отида на друго място отново да ми я наместят човека каза че до 4 5 дни трябва да е е оправила. Днес е 3ти ден подобрение почти няма. Най ме притеснява това, че при огъване на ръката отгоре над дланта в китката се подува лекичко и тогава се появява болката. Действително аз не мога да застана на лицева опора (като пример) без болки. Не съм ходил при никакви лицензирани медицински лица до момента. Въпроса ми е колко реме ще отнеме на травмата да отмине, нужна ли е лекарска помощ и изобщо ще мога ли отново да използвам ръката си изцяло?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направиха ли ти снимка? Правил ли си компреси през тези дни? Тези хора при които си ходил да ти я наместват да не са били чекракчии? С нещо мазал ли си ръката? Аз си бях навехнал крака през септември месец. Първите две седмици едвам ходех, не беше счупен просто адски болеше. Правих му компреси и след около месец болката почти изчезна, но все още глезена ми е подут. Бяха ми казали, че до 1-2 месеца трябва да ми се оправи крака, но аз просто много го натоварвам и може би това е причината поради която не се е оправил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както казах медицински лица не са ме преглеждали нито съм се консултирал с такива. Компреси също не съм правук. Обездвижих ръката няколко пъти с ластичен бинт. Иначе на чекракчии бях да. Ръката почти не съм я натоваржал с повече от 5 кг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както казах медицински лица не са ме преглеждали нито съм се консултирал с такива. Компреси също не съм правук. Обездвижих ръката няколко пъти с ластичен бинт. Иначе на чекракчии бях да. Ръката почти не съм я натоваржал с повече от 5 кг

Пич вземи ходи на лекар да направят една снимка, че от тия чекръкчий след някои ден има вероятност да не може и мишката да държиш ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре още ако имаш възможност отиди на лекар, защото първите 2-3 дни след контузията се правят студени компреси (компреси с лед), а след това се правят компреси със спирт и вода.

П.П: Един съвет от мен: не ходи на чекракчии, защото доста мои приятели са страдали заради такива хора, защото на няколко човека им е намествал крайниците накриво и се е налагало да им чупят отново ръцете/краката, за да им ги оправят. Един преглед не струва нищо, но един крайник...

Редактирано от GetFun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме притеснява факта че може да не се оправи и да си остане болката така това ме интересува най-вече. Ама ще ида на лекар сигурно за всеки случей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме притеснява факта че може да не се оправи и да си остане болката така това ме интересува най-вече. Ама ще ида на лекар сигурно за всеки случей.

Най-вероятно опасенията ти ще се сбъднат, тъй като вече си се забавил достатъчно.....

Ама така е с народните лечители, чаръкчиите и т.н.

Между другото - колко им плати досега ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е притиснат нерв бързо няма да се оправи - може да мине половин година че и повече, аз бях паднал с колело и си контузих крака - цяла година че и повече имах болки в коляното, особено при клякане, но не съм ходил на лекар (щото физически нищо ми нямаше, даже оток не се получи)... внимавай с чекръкчиите щото навехнатото може да е пукнато и при "наместването" от пукнато да стане счупено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus: А какво трябваше да сторя? Та аз съм на 18 и не се спирам постоянно правя накакви щуротии адреналинът ме поддържа жив ако така мога да се изразя. Тая ръка ще ми трябва а аз едва се подпирам на нея. Взеха ми общо 30 лева до сега и двамата са наистина добри единият до сега винаги ме е намествал като съм имал разместено. А ако е нерв напълно възстановяване ще има ли и мога ли да натоварам ръката? ;):eek:

Редактирано от same (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, не знам дали точно адреналинът те поддържа жив, но не ти ли мина през ума, че един лекар-травматолог би ти помогнал повече? Да започнем с това, че в китката има ни повече ни по-малко 8/да, осем/ малки костици и всяка една от тях би могла да се счупи при падане. Отделно там има и други кости по съседство, които също могат да се травмират. Никой чекръкчия или подобни му назначават рентгенови снимки, а една такава би доказала евентуална фрактура. Та с една дума- лекичко ти се чудя на ума, сменил си вече двама видни специалисти-костонамествачи, а не си се сетил да потърсиш помощ от логично най-правилното място. Не говоря за притиснати нерви, там симптоматиката е друга. Но една фрактура, която не се лекува правилно може да доведе до псевдоартроза, т.е. костта не зараства, а се образува нещо като ставна повърхност между фрагментите, която обаче не е покрита с хрущял и е болезнена при движение. Така че ако искаш занапред да си използваш ръката пълноценно- бегом при лекар-травматолог!

Редактирано от dimadoctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи преди около 17 дни паднах и си навехнах китката по много странен начин. Падането стана на лакътя след което веднага на ръката, като дланта ми се прегъна навътре и по този начин я контузих. И та на другия ден ходих да ми я наместят и се очакваше да се оправи до седмица. След седмица подобрение нямаше. Имах болки при подбиране на тази ръка също и при въртене. Реших да отида на друго място отново да ми я наместят човека каза че до 4 5 дни трябва да е е оправила. Днес е 3ти ден подобрение почти няма. Най ме притеснява това, че при огъване на ръката отгоре над дланта в китката се подува лекичко и тогава се появява болката. Действително аз не мога да застана на лицева опора (като пример) без болки. Не съм ходил при никакви лицензирани медицински лица до момента.

Въпроса ми е колко реме ще отнеме на травмата да отмине, нужна ли е лекарска помощ и изобщо ще мога ли отново да използвам ръката си изцяло?

Здравей!При всякакви по-сериозни проблеми свързани със здравето е разумно човек да посети лекар.Ако предписаното лечение не даде резултат,търсиш по-добър специалист в съответната област.

При проблем като твоя никога не бих се доверила на чекръкчия защото повечето от тези които са се обявили за такива са шарлатани.Вместо да ти намести ръката,такъв човек може да те направи инвалид.

Ако не си посетил лекар,направи го час по-скоро!

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не дай си Боже-да не се случва на никого-

но няма да отида при чакръкчия

:wors:

Баща ми имаше дископатия,направо го "оправиха" такива-

стана още по-зле и го оперираха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво стана ?

Хич не ми се отговаря...

Вчера бях на ортопед, снимаха ме 2 пъти имам разместена кост (познай от кого). Днес бях отново за диагностика и ми казаха че е счупено и разместено. В момента съм с гибс за 1 месец. След гибса до колкото разбрах ако на снимка не излезе нищо няма да има оперативна намеса, без значение дали имам болка. Не са ми намествали ръката което ме притеснява адски много, и си мисля че след 1 месец ще си зараснтне на криво и така ще си остане http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif. На снимката видимо има разстояние между костите вижте сами до колкото можете >тук<

След месец мога само да се надявам да се намести костта сама зараствайки щото тая ръка ще ми трябва тепърва..

Благодаря за отговорите и ще ви държа в течение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, ти си съвсем млад и ще се възстановиш бързо. Само недей да правиш глупости докато си с гипса, да не се задълбочи разместването. В смисъл кротувай и не се адреналинизирай излишно :yanim: !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получил си горчив урок,но не се притеснявай - ще се оправиш напълно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема, като че ли ще трябва да я направя важна- за да е за урок на тия, които и за в бъдеще се лъжат и ходят на разни "намествачи".

"same" - помниш ли какво каза в началото ?

Trichocephalus: А какво трябваше да сторя? Та аз съм на 18 и не се спирам постоянно правя накакви щуротии адреналинът ме поддържа жив ако така мога да се изразя. Тая ръка ще ми трябва а аз едва се подпирам на нея.

Взеха ми общо 30 лева до сега и двамата са наистина добри единият до сега винаги ме е намествал като съм имал разместено. А ако е нерв напълно възстановяване ще има ли и мога ли да натоварам ръката? :P:cool:

Публикувано изображение

Спокойно - усложненията при такива размествания са редки, но дори и да се получат оперативната синтеза след това е успешна.Тоест - до 6 месеца ще бъдеш отново добре.

Внимавай само да не разместиш гипса.

p.s. между другото : гипс се пише именно със "П". не "гиБс", а "гиПс" ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно - усложненията при такива размествания са редки, но дори и да се получат оперативната синтеза след това е успешна.Тоест - до 6 месеца ще бъдеш отново добре.

Внимавай само да не разместиш гипса.

p.s. между другото : гипс се пише именно със "П". не "гиБс", а "гиПс" ....

При положение че не са намествали нищо шри гипсиране, няма ли да си остане на криво и съответно да имам перманентна болка? :cool:

Надявам се да сте прави всички и да съм поне по-добре ако не напълно ама след месец ще разберем. Ще пусна и новите снимки за сравнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе нормално ли е ръката ми вътре в гибса да се изсмуе. Става както като седим в банята доста дълго време пръстите стават така (примерно). Това щипе и сърби. За сърбежа съм на ясно ама с това спарване да не стане някоя екзема или да гнояса?? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е днес ми махнаха гипса. Ръката ми е леко променена нищо фрапиращо. Фрпиращото е че си ме наболява.Доктора ми каза след месец ако имам болки да отида и ще ми направят снимка. Не отиват на добре нещата с тази моя пуста ръка. След още месец ще казвам на къде са нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да те боли още две-три седмици, както и да нямаш сила заради леката атрофия на мускулите. След месец - върви за контролен преглед задължително :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...