Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Алуминиев радиатор - не топли?

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам алуминиев радиатор в мойта стая. Стаята няма директна външна стена, а закрита тераса от едната страна. Проблемът е, че дори и да пусна на 5 радиатора, не чувствам много топлина в стаята. Имам чувството, че няма мощност. Има ли възможност към този радиатор да се добавят още няколко ребра, ако това би решило проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам алуминиев радиатор в мойта стая. Стаята няма директна външна стена, а закрита тераса от едната страна. Проблемът е, че дори и да пусна на 5 радиатора, не чувствам много топлина в стаята. Имам чувството, че няма мощност. Има ли възможност към този радиатор да се добавят още няколко ребра, ако това би решило проблема?

ти пипна ли радиатора ?! дали все пак е топъл ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти пипна ли радиатора ?! дали все пак е топъл ?!

Радиаторът е горещ. Но в срещуположния край на стачта не се усеща много топлина. Пред радиатора имам бюро, което е на разстояние около 20-25см. Може ли бюрото да спира топлината по някакъв начин?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радиаторът е горещ. Но в срещуположния край на стачта не се усеща много топлина. Пред радиатора имам бюро, което е на разстояние около 20-25см. Може ли бюрото да спира топлината по някакъв начин?

не ;) по-добре питай някой който се занимава с парно дали са достатъчно ребрата !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грубо ребро кубик нормално е в другия край на стаята да е топло защото топлия въздух се издига нагоре а радятора поема студен от долната част да не си с плочки или някаква подобна подова настилка под която да няма никаква изолация

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грубо ребро кубик

нормално е в другия край на стаята да е топло защото топлия въздух се издига нагоре а радятора поема студен от долната част

да не си с плочки или някаква подобна подова настилка под която да няма никаква изолация

С паркет съм.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от паркет до паркет разлика голяма  каква му е температурата  да не си го покрил радиатора с някоя завеса 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не знам каква му е температурата. Как мога да разбера? Радиаторът не е завит. Над него има перде, но не вярвам да пречи..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш си ръката на пода и преценяваш дали е студен  също така дали ако си задържиш ръката по дълго се затопля или е като ламарина само да поема топлина  

Редактирано от saentist (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай някакви данни за размера на стаята вида на стените (тухла/панел) и размера на радиатора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай някакви данни за размера на стаята вида на стените (тухла/панел) и размера на радиатора

Стаята е с размери 5 х 3,50 х 2,60 м. Стените са панел, мисля че се водеше МПК. Радиатора е с 12 ребра, всяко с приблизителни размери 10х10х60 см.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 киловата и отгоре ако подаваната мощ е в нормите 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:cool: Тука стана много издържана тема ;) Както се казва - 10 мнения и нито една " тегловна" характеристика :) А бе хора, едни други хора преди вас бяха измислили едно нещо, дето му викали градус целзий... защо ли :( Така както я карате ми напомнихте един скандал от времето ,когато слагах климатици: обажда се една жена и без много церемонии ни обвинява, че сме мошенници и климатика бил повреден още откакто сме го поставили ( беше LG) ...естетвено проверка.... вътре 26 градуса, обаче жената ни обяснява- Вие ми обещахте топло, обаче виждате че не е, ако не вярвате ще ви запаля печката ( печка Чудо с въглища) и да видите какво е наистина топло :wors: Сега по сериозно - поне сложете един термометър "отсреща" и измерете , да има някаква опора - това 1. 2 - ако радиатора издава някакви звуци може да е "глътнал" някакъв въздух например, и 3 - алуминиевите рздиатори са скъпи и често, когато инвеститотът ;) споменава цени и тяхното значение Изпълнителят занижава мощноста ( ако въобще се базира на някакви изчисления), така цената спада и "взима" обекта от разни " скъпари" - резултата е подобен :ph34r:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това за въздуха съм 100% съгласен има ли малко в глидера няма топло относно климатика жива духалка не става за греене освен фактора отопление се гледа фактора загуби в панелка без изолация те са големи 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свен фактора отопление се гледа фактора загуби в панелка без изолация те са големи

Ами как големи ... 40 см железобетон има изолациони свойства колкото 4 см дърво :) яка работа :rolleyes:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах..значи може точно въздуха да е проблем. Аз понеже съм на последния етаж и не знам защо, само радиатора в мойта стая от време на време шуми. Аз го обезвъздушавам и след няколко дена пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е кофтито, че съм с централно. Не знам как посред зима другите биха се навили да останат без парно за 1-2 часа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при централно парно на всеки блок има такива обезвъздушители в абонатната ! говори с този който се грижи за абонатната да го обезвъдуши от там ! Може в цялата система да има въздух !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично е че в системата има въздух - все пак на човека радиатора нали е от системата...ако в него има... сега разбира се има един интересен момент - когато си на централно парно, когато почва сезона идват и проверяват/допълват/напълват системата. Обаче искат всички да са отворили кранчетата ( термо вентила) на максимум..естествено ние сме Българи което значи че има поне 30% които не им пречи да го направят, но те НЯМА да го направят..защото са на долни етажи и не им дреме. И като започне сезона - ту този , ту оня си пуска радиатора, въздуха му се измества нагоре и отива пре тези на последния етаж ;) Естестсвено за тях има супа за духане и така...докато не се изпусне всичкия въздух. Не знам как е в абонатните...нашите отоплителни системи ( чилъри) си имат автоматични обезвъздушители на ключови места, и така наречена ( допълваща група) , която допълва динамично системата при течове,обезръдушавания и т.н. Пълен автомат. обаче не вярвам да е така за парното... идеята е че има автоматика, ( 40 - 50 лева) която ..може и без нея и другото е че ако текне някъде нали разбирате че ще тече вечно докато не се появи някой да ви затвори теча, а иначе ...ще тече и накрая ще спре само :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението - автоматичен обезвъздушител ( желателно е на всички радиатори, щом си на последния етаж ) Цена 5-10 лева за бройка. ВИЖ НА КАКВА РЕЗБА СА !!! 1/2, (рядко 3/4) или с размера на тапата. Да не ходиш пак до магазина :) Време за поставяне 3-5 мин.( ако ти е за сефте ) Не ползвай калчища !!! Особено за алуминиеви радиатори . Продава се ПВС лента - попитай в магазина. Ако радиаторите имат кранове ( и ако крановете работят :) ) просто ги спираш , развиваш горната ТАПА !!! на радиатора подлагаш леген би трябвало да изтече около 500 грама вода - ПРИ ЗАТВОРЕНИ КРАНОВЕ !!! Поставяш няколко навивки от ПВС лентата на резбата на обезвъздушителя, завиваш, леко затягаш, пускаш водата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване