Премини към съдържанието
ivod2e

Проблем с мрежа. Успешно свързване към интернет, но няма споделяне на файлове.

Препоръчан отговор

Здравейте. Проблема ми е, че щом свързах успешно един десктоп PC(XP Pro) и лаптоп(XP Home Edition) към интернет чрез рутер (модема на БТК с ethernet изходи) всичките ми опити да направя възможно споделянето на файлове м/у компютрите остана неуспешни. Проверих стойностите на Computer Browsing и Server в services.msc прозореца и двете са стартирани и са на automatic. Също и съм преминал през network setup wizard и на двата компютъра (с диск на XP само на десктоп PC-то). + това групата и на двата компютъра е с едно и също име - WORKGROUP. До скоро имах проблем с регистрите, заради премахването на някои регистри сързани с излишни действия в context menu-то (бях с премахнат share tab на папките, но го възтанових като внесох много от регистрите на друг компютър). Не мога да добавям мрежови места и да споделям файлове, защото и двата компютъра не могат да се засекат един друг.

Публикувано изображение<< снимка от прозореца за добавяне на мрежови места на декстоп компютъра, показва само самият компютър, без свързаният към рутера.

Публикувано изображение<< снимка от прозореца за добавяне на мрежови места на лаптопа , показва само самият лаптоп, без десктопния комютър.

Публикувано изображениеTCP/IP настройките на втория компютър (лаптопа) са автоматични.

Публикувано изображениеTCP/IP настройките на десктоп комютъра.

Така че общо казано имам интернет и на двете устройства, но не мога да ги накарам да споделят файлове и папки!?

Благодаря предварително за предложените решения на проблема! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако напишеш в лентата на Explorer на лаптопа : \\192.168.1.2\c$ какво става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако напишеш в лентата на Explorer на лаптопа :

\\192.168.1.2\c$

какво става ?

Windows не може да намери това място...

други предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в Event viewer -> System log дали има някакви грешки.

погледнах и показва, няколко пъти error-source:MrxSmb и много пъти warning-source:Dhcp и двете са от времето, когато се опитвах да поправя проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

погледнах и показва, няколко пъти error-source:MrxSmb и много пъти warning-source:Dhcp и двете са от времето, когато се опитвах да поправя проблема.

Има ли ping между машините ?

В настройките на Firewall-а разрешен ли е File and printer sharing ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли ping между машините ?

В настройките на Firewall-а разрешен ли е File and printer sharing ?

ping явно няма щом в cmd въведох ping Ivod2e (име на декстоп PC) от лаптопа и отговори че е несъществуващ host.

Firewall-а има като изключение да пропуска споделянето на файлове и принтери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много странно, а какъв е модема? някои модеми имат опция "изолация" на "клиентите" предлагам все пак да пробваш пинг до ИП-то и в двете посоки и да дадеш резултата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не сложиш и двата компютъра на DHCP (автоматични адреси)

Махни този втори DNS, особено пък с адреса на мрежата...

За препоръчване е да сетнеш някаква работна група, не дафолтната на Уиндоус.

Няма да е лошо да дадеш след това по едно ipconfig /all от двете машини.

Апропо, в настройките на мрежите, не се вижда дали има въобще услугата File and printer sharing ?

Грешката в Event log-a да не е 8003 ? Ако е тази грешка, то не може да се избере мастър браузъра на мрежата.

Спри на единия комп (XP Home-а за препоръчване) сървиза Computer browser. Спри и забрани даже !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колегата Topper има предвид "File and printer sharing for microsoft windows" , виж картинката:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение<<< Ето включено е било винаги и на 2-те устройства.

Публикувано изображение<<< Пинг тест от десктопния(XP Pro) към лаптопа(XP Home Ed.).

Публикувано изображение<<< Пинг тест от лаптопа(XP Home Ed.) към десктопния(XP Pro).

Промених IP адреса на лаптопа на 192.168.1.3 (на десктопния PC е 192.168.1.2) и всички ост.адреси в прозореца са еднакви на тези, които са на деск.PC-то - не настъпи промяна в интернет връзката и споделянето на папки остана невъзможно.

Няма error или warning с число 8003 - само много се повтаря - error-source:MrxSmb-3019

Публикувано изображение<<< ipconfig /all десктопният компютър.

Публикувано изображение<<< ipconfig/all лаптоп.

Публикувано изображение<<< при опит за добавяне на мрежови места, лаптопа не показва нито своите споделени папки нито тези на другото устройство, при десктоп компютъра се показват само самите негови споделени папки в HOMEGROUP групата. // смених името на групата и на двата компютъра на - HOMEGROUP

При поставяне на автоматични адреси и на двата компютъра инернет връзката спира.

Тоpper каза: Махни този втори DNS, особено пък с адреса на мрежата... - това не го разбрах.

модема ми е на BTK - първия модел с възможности на рутер.

//local area connection 3 е bluetooth-а ми, винаги е изключен.

Редактирано от ivod2e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм, на настолния отвори един windows explorer и на адрес бар-а напиши: \\192.168.1.3 друго което се сещам като проблем: срещал съм при инсталиранито на nVidia мрежови драйвери се инсталира и един вид firewall, който е възможно да ти филтрира локалната мрежа провери

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри си Firewall-а нацяло и пробвай така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, какъв е този ДНС http://prikachi.com/images/990/2759990i.png Махни 192.168.1.0 !!! и направи ресет на TCP стековете (с тази М$ програмка http://go.microsoft.com/?linkid=9664547 ) Също така махни докато не се оправи проблем Service advertising protocol. Има верятност или драйверите да не са ти наред (опитай ъпдейт с нови от Интернет) или мрежовата карта... да е сдала багажа с тази грешка MrxSmb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях си всичките firewall-и -ZoneAlarm на десктоп PC-то, и Windows Firewall на лаптопа.

Публикувано изображение<<<За щастие, когато написах \\192.168.1.3 в адрес лентата компютъра успя да влезе в споделяната папка от лаптопа и успях да прехвърля файл.

Публикувано изображение<<<Но, когато написах \\192.168.1.2 в адрес лентата на лаптопа се появи грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юзера който ползваш да не би да е без парола. Това също може да е проблем. Сложи му някаква парола и пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стига въобще до юзъра.

"Не може да намери"...сигурно още стоиш с фалшивия ДНС 192.168.1.0

Увери се, че ти е активен guest акаунта: Start - Run -"cmd" и пишеш "net user guest /active:yes"

Също така се увери, че гост акаунта е без парола: Start - Run - "control userpasswords2" и дай ресет на паролата, без да пишеш нова

Апропо, спри и Касперски и всички програми, дето не знаеш за какво служат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм авоматично IP адрес, ДНС ... Интернета го има, мога от десктоп PC-то пращам на лаптопа файлове. Само от лаптопа не мога да получа достъп до споделените файлове от настолния PC. Сега само проблема е това, че ми дава error-а че нямам достъп. Изключил съм всички антивирусни, firewall-и и windows защити. Написах control userpasswords2 и ресетнах паролите, изпълних net user guest /active:yes успешно. сега не знам какво :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега не знам какво :rolleyes:

търси в контрол панела или в add-remove programs нещо от рода: "nvidia network access manager"

според мен там ти е проблема, поразгледай тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери следните сървизи и на двата компа:

Workstation, Server, TCP/IP Netbios helper, Computer Browser

Какво споделяне ползваш на Pro-то - simple share или user access ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, но предпочитам да преинсталирам операционната система. Без това щях да го правя скоро. Предполагам, че проблема ще се разреши след това. :dancing18:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, но предпочитам да преинсталирам операционната система. Без това щях да го правя скоро. Предполагам, че проблема ще се разреши след това. :dancing18:

няма да се реши ако пак инсталираш споменатия по-горе софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз за прехвърляне на файлове между компютри в локална мрежа ползвам LAN.FS Това е мързеливият начин...Не ми се занимава да правя мрежи и да се занимавам с недоразуменият в споделянето при Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване