Премини към съдържанието
snoopdoggystyle

RQ: линкове или примери за готови мотивац. писма

Препоръчан отговор

Здравейте,

предтои ми да подавам документи за работа, но искат и мотивационно писмо. Знам какво представлява, но ми е трудно да го направя, затова ще съм благодарен на всеки за всякаква помощ.

10х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

предтои ми да подавам документи за работа, но искат и мотивационно писмо. Знам какво представлява, но ми е трудно да го направя, затова ще съм благодарен на всеки за всякаква помощ.

10х

<{POST_SNAPBACK}>

Някое от тези не ти ли върши работа? :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря dixi,

разгледах всичко и мисля, че ще ми е от голяма полза.

Ще съм задължен на всички във форума за предоставена допълнителна информация, образци и линкове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мотивационно писмо не се пише по образец! Уникалността на написаното в мотивационното писмо е нещото, което грабва окото на работодателя при разглеждане на вашите кандидатури. Ако това писмо беше стандартизирано, нямаше да има смисъл от него - и без това повечето данни ги има в CV-то на кандидата. Мотивационното писмо е вашият шанс да кажете това, което формата на CV-то не позволява - защо кандидатстваш точно за тази позиция, как смяташ че досегашния ти опит ще ти помогне, какви очаквания имаш за работата и работодателя. Целта на мотивационното писмо е да ви осигури интервю/пряко събеседване с работодателя. Ето защо, колкото по-нестандартно и креативно (в рамките на добрия бизнес етикет, естествено) подходите, толкова по-голям е шансът да отидете с предварителен "актив" при работодателя.

Аз самият съм одобрявал кандидати за работа, и мога да кажа, че човекът, който впоследствие спечели позицията, ме заинтригува със стила на обосновка, който беше използвал в мотивационнта писмо. От останалите кандидати видях само прекопирани образци от jobtiger, с променени данни на кандидата и името на позицията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.