Премини към съдържанието
haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

България е най-тъжното място на света, ако вземем предвид връзката между доходите на глава от населението и задоволството от живота.

Този извод прави сп. "Икономист" в статия, озаглавена "Богатите, бедните и България".

Списанието се опитва да развенчае популярния мит, че парите не могат да ни купят щастие (теза, издигната през 70-те години от Ричард Истърлин, професор по икономика от университета на Южна Калифорния, който установил твърде слаба връзка между двете).

Статията цитира нови изследвания, особено на Бетси Стивънсън и Джъстин Уълфърс от университета на Пенсилвания, които откриват такава връзка в зависимост от съответната държава.

Според тях, че доходите и щастието са пропорционални не е било съвсем ясно поради липсата на достатъчно статистика. Сега обаче има данни, които доказват тази зависимост навсякъде по света.

Американските изследователи са събрали информация за въздействието на доходите върху удовлетворението от живота от почти всички места по света, като са групирали държавите по 10-пунктова скала.

Според тази класация жителите на по-богатите държави са определено по-щастливи.

Това съотношение обаче не е идеално навсякъде, което предполага, че за житейското щастие играят роля и други, вероятно културологични фактори, отбелязва списанието.

Така например западноевропейците и северноамериканците са близо едни до други по резултати, макар че има и аномалии като учудващо унилите португалци.

Хонконг и Дания, например, имат сходни доходи на глава от населението при паритетна покупателна способност, но задоволството от живота на хонконгците е 5,5, а на датчаните 8.

От класацията се вижда, че латиноамериканците са радостни, жителите на бившите съветски републики са забележително окаяни, а България е най-тъжното място на света според доходите на глава от населението, заключава "Икономист".

vesti.bg

http://www.economist.com/node/17722557?story_id=17722557&CFID=151408056&CFTOKEN=64030993

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Сега обаче има данни, които доказват тази зависимост навсякъде по света...

vesti.bg

http://www.economist...FTOKEN=64030993

Любопитното за мен е, че в публикация на реномирано по цял свят списание дори не е и намекнато за какви данни става дума, да не говорим за очевидните противоречия в оскъдния текст - имам предвид оригиналния. Надявам се, че не само скромната и неясно по какви критерии направена графика е била в основата на авторовите изводи.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любопитното за мен е, че в публикация на реномирано по цял свят списание дори не е и намекнато за какви данни става дума, да не говорим за очевидните противоречия в оскъдния текст - имам предвид оригиналния. Надявам се, че не само скромната и неясно по какви критерии направена графика е била в основата на авторовите изводи.

Грешки стават навсякъде...

Очевидно авторът не е чувал за Сомалия, Бангладеш, Афганистан, КНДР и други страни, чиито жители би трябвало да са по-щастливи от българите, ако вярваме на статията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, на мен подредбата ми изглежда правдоподобна. Не съм се интересувал от детайлите. Нормално е резултатът да ги стряска, все пак сме членки на ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България едва ли е най-тъжното място на света,но със сигурност е едно от тъжните...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не се твърди точно това. Погледнете графиката. С доходи много над и под наще, няма никой толкова разочарован. Този обширна зона си е само наша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България била най-тъжното място на Света. Добре че си имаме денонощното теливизионно шоу на Б.Б., че да не се чувстваме толкова тъжни. :cool:

Редактирано от DVB_Racer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България е Страната на Чудесата-

тук няма тъжнотия,защото не знаеш какво ще ти се случи.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешки стават навсякъде...

Очевидно авторът не е чувал за Сомалия, Бангладеш, Афганистан, КНДР и други страни, чиито жители би трябвало да са по-щастливи от българите, ако вярваме на статията.

Да, но не е само това. Тази сутрин в "24 часа" прочетох един коментар по темата от Константин Вълков, който интересна позиция по темата - http://www.24chasa.b...rticleId=712753
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да не е на най-тъжното място България? Ние сме народа с най-голямото его на този свят, донякъде подплътено... и въпреки това сме на опашката на всяка положителна класация :lol6:... Ние лижем г*з*ве откакто се помним, за да ни слагат тук и там, а сме с нагласата, че заслужаваме нашите г*з*ве да бъдат лизани... ние сме неосъществени гении... типичния пример на провален потенциал... толкова е тъжно, че чак ми е гадно да го пиша това, но е факт :lol6: Но нали знаете, на Коледа стават чудеса - ние имаме всички качества, заложени в гените ни... може пък да стане така, че да видим положителен резултат в крайна сметка... Или поне да си мечтаем за такъв :wors:

Редактирано от ImMortsSis (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

България е най-тъжното място на света, ако вземем предвид връзката между доходите на глава от населението и задоволството от живота.

Този извод прави сп. "Икономист" в статия, озаглавена "Богатите, бедните и България".

Списанието се опитва да развенчае популярния мит, че парите не могат да ни купят щастие (теза, издигната през 70-те години от Ричард Истърлин, професор по икономика от университета на Южна Калифорния, който установил твърде слаба връзка между двете).

Статията цитира нови изследвания, особено на Бетси Стивънсън и Джъстин Уълфърс от университета на Пенсилвания, които откриват такава връзка в зависимост от съответната държава.

Според тях, че доходите и щастието са пропорционални не е било съвсем ясно поради липсата на достатъчно статистика. Сега обаче има данни, които доказват тази зависимост навсякъде по света.

Американските изследователи са събрали информация за въздействието на доходите върху удовлетворението от живота от почти всички места по света, като са групирали държавите по 10-пунктова скала.

Според тази класация жителите на по-богатите държави са определено по-щастливи.

Това съотношение обаче не е идеално навсякъде, което предполага, че за житейското щастие играят роля и други, вероятно културологични фактори, отбелязва списанието.

Така например западноевропейците и северноамериканците са близо едни до други по резултати, макар че има и аномалии като учудващо унилите португалци.

Хонконг и Дания, например, имат сходни доходи на глава от населението при паритетна покупателна способност, но задоволството от живота на хонконгците е 5,5, а на датчаните 8.

От класацията се вижда, че латиноамериканците са радостни, жителите на бившите съветски републики са забележително окаяни, а България е най-тъжното място на света според доходите на глава от населението, заключава "Икономист".

vesti.bg

http://www.economist.com/node/17722557?story_id=17722557&CFID=151408056&CFTOKEN=64030993

Аз ли нещо не разбирам или има някаква грешка? Струва ми се, че в статията (оригиналната) се говори за някаква връзка между брутния продукт на глава от населението и удовлетворението от живота, а не между личните доходи и удовлетворението. Брутният продукт на глава и личния доход са твърде различни неща и макар че имат връзка, не са едно и също.

Освен това у нас има мнения, че растежът на нашите доходи значително изостава от растежа на брутния ни продукт.

Да не говорим, че човек живее не само "хлебом едином".

Редактирано от Tendo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа,не е чак толкова тъжно - понякога ни развеселяват! :rolleyes:

Депутат от РЗС заля с вода бивш съпартиец, Цачева го отстрани за три заседания

Публикувано изображение

Бивши съпартийци се спречкаха в пленарната зала на парламента, където текат разискванията по искания от премиера Борисов вот на доверие към правителството. Емил Василев от РЗС плисна чаша с вода в лицето на доскорошния си съпартиец Тодор Великов, заради писмо, което независимият депутат четеше от трибуната.

Великов намекна, че Василев е автор на критичното писмо до лидера на РЗС Яне Янев.

Парламентарният председател Цецка Цачева отстрани за три заседания Емил Василев от залата. Той не пожела да напусне и Цачева даде 5 минути почивка, в която убеди избраника да излезе от залата.

В писмото Янев предлага да предостави 100 хил. лв. за финансиране на кампанията, от които 50 хил. лв. да са под формата на личен заем на члена на РЗС. За това трябвало да бъдат подписани и съответните документи, задължаващи сумата да бъде върната. "Само напълно луд или авантюрист би приел такава оферта", се казва в писмото. И се допълва, че предложената схема е абсурдна гаранция за лоялност и поставя в зависимост от незнайно кого.

Василев, който обяви 24-часова гладна стачка в знак на протест срещу негови данни, че управляващите "купуват подкрепа" от различни депутати за вота на доверие, беше раздразнен от прочетено от Тодор Великов писмо.

"Моля ви, г-н Василев, не гладувайте, това води до ниски нива на кръвната захар, което води до озлобяване, а ако се повтаря и до затъпяване", каза от трибуната след почивката здравният министър Стефан Константинов, който взе думата, за да отчете дейността си.

Емил Василев е член на РЗС, а Тодор Великов преди време напусна партията на Яне Янев.

Изт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) това, с ниското ниво на кръвната захар и затъпяването си е вярно :mad:
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отдавна не причислявам българия(с малко б-не виждам за какво е голямото) към ЕС. Ние не сме за там. Вътре сме,ама само на хартия.Нещо промени ли се?Живота по-добър ли стана?Никога няма да станев по-добър,изгулбил съм наджежди.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скандал с филм за България

Лента на Майкъл Пейлин по BBC ни представя като чалга държава

Публикувано изображение

Филм на Майкъл Пейлин за България, излъчен по BBC, е на път да предизвика скандал, подобен на случая с инсталацията тоалетна на чеха Давид Черни. Възмущението дойде от наши сънародници в Англия, които смятат, че страната ни е прекалено очернена.

След спорната творба Michael Palin's New Europe от 2007-а актьорът от смешното шоу "Монти Пайтън" и журналист продължава да натрапва визията за нас като държава на чалгата и циганите - при това точно днес, когато се опитваме да получим подкрепа за Шенген. За тенденциозното представяне на България алармира в електронното издание "Подземна медия" писателят и публицист Мартин Ралчевски, който живее и работи във Великобритания. Той е гледал филма на Пейлин на 15 февруари т.г. по телевизия Yesterday. Водещият, който прави тв пътеписи от света, пътешества през Румъния, Сърбия, Македония, България, Турция. Навсякъде авторът показва хубавите страни на държавите, през които минава.

"Пeйлин показваше на зрителите най-интересното според него от всяка страна. Беше обещаващо. Той не правеше паралел между отделните държави, а само показваше плюсовете и минусите. Той посещаваше стари квартали, кокетни ресторанти, интервюираше известни личности, а преводачките му бяха все хубавици", разказва Ралчевски.

"Както виждате, Румъния е не само красива, но и модерна, отдавна няма нищо общо с комунистическото си минало. Пазарната икономика е установена напълно и тук практически може да се намери всичко", цитира кадри от филма българинът.

Следва обаче представянето на родината ни, което започва със София.

"България е известна най-вече с това, че тук живеят много цигани. Те са около половината население", разказва Пейлин, който обаче не поема към забележителностите на града, а към дома на Азис. В интервюто чалга звездата говори за дискриминацията.

"Ти ли си най-известният циганин в държавата? А как се чувстваш? Има ли дискриминация към теб?", са част от въпросите на журналиста, на които Азис отговаря утвърдително. "Защо? Какво не харесват хората у теб, та ти си музикант. Не си политик", продължава водещият.

"Този цвят на кожата ми не е тен. Такъв съм се родил. Това явно винаги ще е трън в очите на някои", отговаря Азис и интервюто с него приключва.

Филмът на Пейлин продължава с покъртителни кадри от Столипиново в Пловдив. "Този град е известен с това, че в него живеят най-много цигани", разказва британецът, качен в каруца. Звучи чалга, фонът е от стари панелки, боклуци и десетки цигани около водещия.

"Какво работят тези хора?", пита той. "Повечето - нищо", отвръща му преводачката. Пейлин отпива глътка безалкохолно и шептейки към камерата, шеговито казва: "Да се махаме оттук."

Така приключва репортажът от България. След това британецът продължава към Турция, която също като Сърбия и Македония е показана като чудна страна с богата култура.

"Защо този уважаван английски журналист и артист направи толкова лошо представяне на България, в която има толкова стойностни неща за показване. Азис и "Столипиново" ли са най-емблематичните неща в страната ни? Уви, Пейлин не е единствен. Като се има предвид часът на излъчването и популярността на програмата, сигурно поне още 5 милиона британци вече мислят като него", пита Мартин Ралчевски, който вече е написал и лично писмо до Майкъл Пейлин.

Легендарният комик, тв водещ, продуцент и пътешественик преди две години бе специален гост на "София филм фест". Тогава получи наградата на столицата за изключителен принос в киното и телевизията и направи премиера на книгата си "Хималаите". Киноманите пък видяха два от неговите екранни пътеписа.

За заслугите си към родината 67-годишният Майкъл Пейлин е удостоен с ордена на Британската империя (2000), а от 2002-а струващият 5 млн. лири високоскоростен влак Super Voyager в Средна Англия носи неговото име.

standartnews.com

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не сме за там.

Вътре сме,ама само на хартия.Нещо промени ли се?Живота по-добър ли стана?Никога няма да станев по-добър,изгулбил съм наджежди.

Отчайвай се колкото искаш, но тия неща, които ги пишеш, нито са вярни, нито са хубави.

Ако бях на мястото на модераторите, онова изпълнение с малката буква да го няма отдавна.

Уви, Пейлин не е единствен. Като се има предвид часът на излъчването и популярността на програмата, сигурно поне още 5 милиона британци вече мислят като него", пита Мартин Ралчевски, който вече е написал и лично писмо до Майкъл Пейлин.

Тенденциозното отношение на англичаните не ме изненадва. Те още са в епохата на империализма. Впрочем и други държави го изпитват незаслужено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тенденциозното отношение на англичаните не ме изненадва. Те още са в епохата на империализма. Впрочем и други държави го изпитват незаслужено.

Хмм.

Човекът обаче с нищо не е излъгал.

даже е и прекалено мек в оценката си и кадрите, които е снимал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм.

Човекът обаче с нищо не е излъгал.

даже е и прекалено мек в оценката си и кадрите, които е снимал.

Понякога това не е достатъчно. Не ми казвай, че изборът е случаен...

Ти добре знаеш, че циганите са проблематични и мъчно може да им се помогне. ЕС, със се всички положителни качества, ги изгони за нула време, нали?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога това не е достатъчно. Не ми казвай, че изборът е случаен...

Ти добре знаеш, че циганите са проблематични и мъчно може да им се помогне. ЕС, със се всички положителни качества, ги изгони за нула време, нали?

Разбира се, че е тенденциозно.

Я си представи , че си на тяхно място ?

Ще искаш ли тези "хора" да ти пристигнат в задния двор да си направят катун ?

Аз лично не бих искал и бих още преди това да започна кампания против държава, която позволява такова нещо като на кадрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е тенденциозно.

Я си представи , че си на тяхно място ?

Няма нужда да си го представяме. Те ги правят при нас.

Ще искаш ли тези "хора" да ти пристигнат в задния двор да си направят катун ?

Аз лично не бих искал и бих още преди това да започна кампания против държава, която позволява такова нещо като на кадрите.

Сигурно не. Но това е директно заявление, че не могат да се справят с проблемът. Ако бях на тяхно място щях да се скрия някъде, без повече да повдигам въпросът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго - представи си някоя чужда телевизия да направи подобен филм за Англия - да показва само гетата и бродягите, китайските картали, индийците, без изобщо да покаже старините, паметниците, дворците :rolleyes: Как ще реагират англичаните ? И изобщо ще им пука ли ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго - представи си някоя чужда телевизия да направи подобен филм за Англия - да показва само гетата и бродягите, китайските картали, индийците, без изобщо да покаже старините, паметниците, дворците :rolleyes:

Как ще реагират англичаните ?

И изобщо ще им пука ли ?

Ами май няма да им стане хич приятно.

И не само на тях-а и на която и да е друга държава.

Всички имаме гета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще реагират англичаните ?

Най-вероятно изобщо няма да допуснат камери. Нямаш представа на какво са готови.

И изобщо ще им пука ли ?

Веднага мога да ти кажа, че ще има свиреп вой.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-тъжното място на света – България

В нея цари произвол вместо ред, сочи бивш немски дипломат

"България е най-тъжното място на света - в тази държава цари произвол вместо ред, мрежите на ДС продължават да си разменят постове и услуги, а за премиера се знае, че навремето е бил близък до бандитите“.

Това се посочва в анализ на Клаус Шрамайер, бивш зам.-посланик на Германия в България, пред списание "Europäische Rundschau", цитирано от българската редакция на DW.

В материала си бившият немски дипломат твърди, че в България никой няма интерес от преосмислянето на комунистическото минало.

“Напротив, този период от историята на България, с всичките престъпления и несправедливости, просто се премълчава”.

“Невъзможно е да се започне начисто по простата причина, че номенклатурните кадри все още са внедрени по всички етажи на властта и държавните структури”, отбеляза юристът дипломат и обобщава:

"На всички е известно, че промените в България са само фиктивни. А така нареченият преход логично вече от 20 години тъпче на място”.

Шрамайер продължава с оценките си и категорично заявява, че бившите сътрудници на ДС са се предрешили като бизнесмени, организирали са се в спретнатите редици на престъпни групировки, а “през свободното си време работят като политици, депутати, съдии, прокурори и на други отговорни позиции, като никак не се интересуват от общото благо”.

“Престъпността се е сраснала с политиката, а правовата държава е удушена още в зародиш. Макар и невидима, мрежата на бившите доносници продължава да функционира безупречно”, продължава анализа си Шрамайер.

Той не пропусна да критикува и настоящите управляващи в страната.

"Премиерът Бойко Борисов беше сред най-възмутените, когато Комисията огласи имената на действащи български дипломати, бивши агенти на ДС. Нека се запитаме обаче доколко Борисов е независим политик, като си припомним миналото му на офицер от МВР и близък до престъпните групировки телохранител“, запита Шрамайер и подкара и президента Георги Първанов.

"Самият президент Първанов, разобличен като агент Гоце, не намира за нужно нито да подаде оставка, нито да упражни правомощията си и да освободи компрометираните дипломати. А сегашното правителството, при цялото си възмущение срещу дипломатите-агенти, е назначило осем от действащите посланици, въпреки известното им минало като агенти на ДС“.

Според дипломата юрист, най-тревожната тенденция в България напоследък е свързана с масовите подслушвания, които са напът да превърнат България в „полицейска държава“.

изт.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами срам не срам-не е излъгал изобщо

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.