Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

haidukpikaso
 Сподели

Препоръчан отговор

Зъболекарят знае как съм осигурен и ме успокоява че здравната каса щяла да ми върне почти 95% от парите които ще платя при него.

Ама който няма здравна каса да му връща парите, май си е жив пладнешки обир да отидеш на зъболекар в Белгия.

Здравната ни каса в подобни случаи връща ли пари? Или това е само в Белгия?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Премиерът Бойко Борисов намери удобен ъгъл да коментира излязлото наскоро изследване, според което българите са сред най-нещастните нации в света.

В началото на Страстната седмица и предстоящите светли празници, министър-председателят опита да обясни, че щастието се крие и идва от самите нас.

"Скандинавските държави нали виждате, че се изпозастреляха от щастие", опита неуместна препратка премиерът пред bTV.

http://society.actua...ews_383101.html

Ето един "железен" аргумент, който е достатъчен да ни накара да се чувстваме щастливи и доволни от положението в което се намираме :D

:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, след този довод направо си събирам багажа и си тръгвам по спешност, че се депресирам от толкова много нещастни хора около мен.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак тоя Бойко......

http://www.vbox7.com/play:864d0be192

Кой плаща всичко?

http://imageshack.us/photo/my-images/267/937320013279506.jpg/

Дано да не нарушавам правилата на форума с това видео,ако пък ги нарушава изтрийте поста ми. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, след този довод направо си събирам багажа и си тръгвам по спешност, че се депресирам от толкова много нещастни хора около мен.....

Аз все пак опитвам да ги разбера, но не успявам. Преди три години поискаха милиционер да ги управлява, избраха го. Сега вече май не знаят какво искат (или от кого да го поискат, или какво те самите да направят) и отъждествяват това си ментално състояние с нещастие.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак опитвам да ги разбера, но не успявам. Преди три години поискаха милиционер да ги управлява, избраха го. Сега вече май не знаят какво искат (или от кого да го поискат, или какво те самите да направят) и отъждествяват това си ментално състояние с нещастие.

Не, не ме разбра правилно. Аз се намирам точно в една "нещастна" скандинавска държава, която според Б.Б. е зарината в скръб, убийци и самоубийци. Просто тиквата за пореден път изтресе глупост. И той не е никакъв милиционер, а най-елементарен необразован глупак, но с байгановски тарикатски усет към ситуацията.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И той не е никакъв милиционер, а най-елементарен необразован глупак, но с байгановски тарикатски усет към ситуацията.

Докторе доктореее,

добре че няма да ми се налага точно ти да ме лекуваш, че като гледам как се изказваш и ме хваща страх от некомпетентността ти.

Я кажи сега, милиционерите умни ли са ?

А образованите глупаци какви са ?

А когато не е имало образование, всички ли човеци са били задължително глупаци ?

Сега, преди да ръсиш ти глупости, вземи та се информирай бе докторееее ... питай гугъл бе, в Швеция нямате ли си търсачки ?

Те ти за ББ:

През 1982 година Борисов се дипломира като инженер по специалността „Противопожарна техника и безопасност“

От 1985 до 1990 година инж. Бойко Борисов е преподавател във Висшия институт за подготовка на офицери и научноизследователска дейност (ВИПОНД) на МВР. Защитава пред ВАК дисертация по темата „Психо-физическата подготовка на оперативния състав“ и с диплома № 20109 от 8 май 1990 година му е присъдена научната степен „кандидат на науките“ (равностойна на „доктор“)

И да те светна докторе, да имаш байганьовски усет към ситуацията е много полезно качество на характера.

На мен лично ББ не ми харесва, отвратителен ми е даже, ама като знам калко парички е натрупал и си викам че добре се е уредил мутрата му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ме разбра правилно. Аз се намирам точно в една "нещастна" скандинавска държава, която според Б.Б. е зарината в скръб, убийци и самоубийци. Просто тиквата за пореден път изтресе глупост. И той не е никакъв милиционер, а най-елементарен необразован глупак, но с байгановски тарикатски усет към ситуацията.

мисля че като специалист можеш да обясниш на хората тук че основната причина да сме на това дередже е че не си използваме главите по основното им предзнаначение, тоез да мислим и разсъждаваме. едно от най-омразните неща след 1989г. е да те накарат да мислиш сам въпреки

че не ни представлява особена трудност, предпочитаме мнението ни да бъде оформено от медиите .

за ББ този елементарен тарикат ни превъзхожда всички нас, поради факта че използва своя ограничен мозък за да мисли с него.

и пак повтарям колко хора осъзнават че ползвайки популярните масмедии стават жертва на професионалните лъжци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докторе доктореее,

добре че няма да ми се налага точно ти да ме лекуваш, че като гледам как се изказваш и ме хваща страх от некомпетентността ти.

Я кажи сега, милиционерите умни ли са ?

А образованите глупаци какви са ?

А когато не е имало образование, всички ли човеци са били задължително глупаци ?

Сега, преди да ръсиш ти глупости, вземи та се информирай бе докторееее ... питай гугъл бе, в Швеция нямате ли си търсачки ?

Те ти за ББ:

И да те светна докторе, да имаш байганьовски усет към ситуацията е много полезно качество на характера.

На мен лично ББ не ми харесва, отвратителен ми е даже, ама като знам калко парички е натрупал и си викам че добре се е уредил мутрата му.

Belge, изобщо не се учудвам, че в твоите очи Б.Б. е високообразован интелигент. Образованието и интелектът не се отъждествяват само с налична диплома и ти си доста добър пример за това. Вече съм наясно с житейската ти философия, от която, честно казано, ми се гади.

Не се притеснявай, няма начин да се лекуваш при мен, защото мога донякъде да си подбирам пациентите. И въпреки че не съм особено гнуслив- не бих могъл да се погрижа за теб, много ще ми дойде.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Образованието и интелектът не се отъждествяват само с налична диплома и ти си доста добър пример за това.

Това ще да е някаква скандинавска "мъдрост".

Образованието е яко зазубряне на неща които, или ги забравяш след 5 години или са в 95% от случайте безполезни.

Та това зазубряне се доказва с диплома, поне аз така знам че се прави.

Предполагам че ползваш думата "необразован" ( + глупак ) ама си искал да кажеш че е невъзпитана мутра. Демек , поведението му не отговаря на комунистическото ти възпитание, да си честен и работлив труженик на заплатка и да презираш частната собственост, щото тя създава бедни и богати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щастието българско

В навечерието на светли празници дойде тъмна вест - сред най-нещастните нации в света сме.

Сутрин по телевизията ни развличат политици, вечер комици, но това не ни носи смях, а само тъга. На първо място сме по хумористични шоута и на последно по усмивки.

Казват, че задето сме бедни, затуй сме нещастни.

Помните ли онзи Голям българин, който нямаше пари за цигари в джоба, но се чувстваше Щастливец, защото имаше морал и съвест?

Същия този Щастливец някакви умници го превърнаха в нещастник, като го сложиха върху банкнотата от 100 лева. Той, който презираше парите, сега е рекламно лице на стотарката.

И Бай Ганьо, героят му, го сложи в джоба си - в прекия и преносен смисъл на думата.

Та помните ли какво ни казваше Алеко: че идеали трябват, това не са празни думи... Съвест, чест, достойнство - днес се оказват празни думи, защото не ги виждаме около нас.

Около нас борбата е за власт и за пари.

Българското издание на "Форбс" класирало най-влиятелните българи по властта и парите им.

По такива критерии Алеко никога нямаше да се класира сред най-влиятелните българи. Там първите места са запазени за Бай Ганьо.

Ганьовци с власт и пари видяхме доста за тия години.

И нито един Алеко. Нито един Щастливец!

Къде са хората с морал, издигнали се над постове, пари и имоти? Усмихнатите хора, с лек и ведър характер, които гледат на живота от смешната му страна. Онези, дето са способни да иронизират простотията, а не да са част от нея.

България ще възкръсне, когато възкръсне Алековият дух!

Не духът на банкнотата, а духът на усмивката!

Само тогава ще тръгнем да се качваме нагоре по стълбата на щастливите нации...

Михаил Вешим

Стършел

http://viewpoint.act...ews_383649.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

България е на 123-то място в класация на щастието

България е на 123-то място от 151 страни в класация на щастието, съставена от британския научен институт "Ню Икъномик Фаундейшън".

Индексът на щастието (Happy Planet Index), който се публикува за трети път, поставя на първите три места Коста Рика, Виетнам и Колумбия. При изчисляването на индекса се вземат предвид удовлетвореността от живота, очакваната продължителност на живота и потреблението на енергия, отбелязва ИТАР-ТАСС

Докладът, който поставя българите в топ 10 на най-нещастните в света, обхваща изследвания в периода между 2005 г. и 2011 г., а поводът за публикуването му стана организираната от ООН конференция за щастието на нациите през април.

Публикувано изображение

Авторите на доклада посочват, че резултатите тази година потвърждават, че все още не живеем в щастлива планета, тъй като нито една страна не е постигнала високо и трайно благосъстояние, а само девет са близо до постигането му.

Осем от страните в първата десетка са от Латинска Америка и Карибския басейн. На четвърто място се нарежда Белиз, следвана от Ел Салвадор, Ямайка, Панама, Никарагуа, Венецуела и Гватемала. Най-високо класираната западноевропейска държава е Норвегия - на 29-то място, изпреварена от Нова Зеландия, която е на 28-мо място. САЩ са едва на 105-то място от 151 страни.

В статистиката за държави с най-много самоубийства, България заема 32-ото място в света./БГНЕС

vesti.bg , 24chasa.bg , News.bg , webcafe.bg , paralel44.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Българите не представляват проблем" – доклад на Ричард Морнингстар

Автор: love4today

Секретно

Екз. единствен

до държавния секретар Хилъри Клинтън

на вниманието на Института за стратегически анализи към ЦРУ

Доклад

относно защитеността на нашите интереси на територията на България

Предоставям на вашето внимание заключенията и впечатленията които получих по време на изпълнението на мисията ми в България, която бяхте така добри да ми поверите, относно защитеността и бъдещето развитие на нашите интереси в този регион с нарастващо геостратегическо значение. Още в началото искам да ви уверя, че нашите краткосрочни и дългосрочни интереси по-никакъв начин не са накърнени в момента или заплашени в бъдеще. Смея да твърдя, че наскорошните протести, които доведоха до обезпокоителни последствия относно някои наши намерения, са по-скоро изключение и с епизодичен характер, а последиците от тях скоро ще бъдат преодолени. Станалото по-скоро можем да приемем като временно тактическо отстъпление по пътя за постигането на стратегическите ни цели. Основните положения върху които градя своите заключения са следните:

Българите са застаряваща нация, като най-застаряващ е основният етнос. Единствено ромският етнос, като съставна част на българската нация е с преобладаващо младежки характер, но поради ниската му образованост неговите действия са сведени до рамките на физическото оцеляване и поради това не оказва никакво влияние върху вземаните политически решения в страната. Уверих се, че това положение няма да претърпи скорошна промяна, тъй като всички пари които се дават за подобряването начина им на живот, отиват за материални блага, а не за образование, което е успокояващо. Благодарение на тази политика на преимуществено материално стимулиране, между българският и ромският етност се натрупва нетърпимост, която ние в случай на нужда бихме могли да използваме.

Както знаете бъдещето на една държава е в ръцете на младите, тъй като те са по-склонни към идеализъм, себеотрицание и жертвоготовност. Възможността една държава да се отклони от пътя който сме и предначертали и да застраши нашите интереси се крие в следните изходни условия – образованост на населението, ясна ценностна система основаваща се на нематериални положения и преобладаващо младежки характер на обществото. Едно от тези условия да не е изпълнено е достатъчно да предотврати каквито и да било опити за въздействие, от страна на народа върху политиците, за промяна на водената политика. Що се отнася до България мога да ви уверя, че нито едно от посочените условия не е изпълнено.

Въпреки, че българите се смятат за образовани, то аз се убедих, че тяхната образованост се свежда преимуществено до технически умения и познания. Основната цел на тяхното образование е подчинена на придобиването на умения и навици които биха им помогнали да се реализират на трудовия пазар, да са конкурентноспособни. Тяхното образование е подчинено на нуждите на корпорациите, като основна цел е да придобият умения за които да им плащат, тоест основен мотив за тяхното образование е и ще си останат парите. Тази подчиненост на образователната политика на интересите на бизнеса, чрез издигането в култ на парите, ще се задълбочава и занапред, както се уверих от разговорите си с българският министър на образованието.

Българите са обречени никога да не осъзнаят, че образованието, ако искат да бъдат свободни, трябва да бъде подчинено на интересите на държавата и обществото. Че то трябва да стимулира мисленето, а не знанието като самоцел. Че от изключителна важност са социалните умения, познаването на различните идейно философски течения относно строежа на обществото и функциите на държавата, и изграждането на ценности извън парите и материалните придобивки като такива.

В България са изключителна рядкост хората, които биха могли да отговорят какви са идейните постановки на различните идеологии и обществени строеве като комунизъм, социализъм, капитализъм, демокрация, либерализъм и т.н. , какви са техните преимущества и недостатъци. Това се наблюдава не само сред редовите граждани, но и сред самите членове и симпатизанти на партии, които са вплели в своите абревиатури въпросните понятия. Именно тази идейна неграмотност и съсредоточаването на образованието върху придобиването на както споменах – технически познания и умения, е успокоителна за нашите стратегически интереси.

Приемането на парите, като основна ценност от младото поколение и не само от него, спомага за по-лесно моделиране на начина им на мислене и реагиране на случващото се, както в страната им, така и по света. Емигрирането зад граница в търсене на по-добра реализация и заплащане се възприема като нещо нормално и спомага за източването на мозъците от страната. Изповядването на даден идеал е по-скоро обект на подигравки, а национализмът като идея е опорочен и сведен до фашизъм, което е в унисон с нашите интереси.

Чрез тази засилена емиграция, комбинирана със застаряването на нацията и насоките в образованието които по-горе споменах, бъдещето на България все повече ще се изплъзва от ръцете на обществото, а от там и политиците им (доколкото могат да се нарекат такива) ще са по-податливи на външни интереси. И сега политиците им са изключително корумпирани, както и почти целият държавен апарат, което също спомага за налагането на нашите интереси, чрез раздаването на материални стимули.

Отново ще се спра върху ролята на ромският етнос в страната, като генериращ основната част от бъдещето младо поколение. За да бъдем спокойни и да можем да управляваме този нарастващ фактор, ние трябва да стимулираме засилването на материалните помощи за този слой от населението, като същевременно ограничаваме до възможният минимум придобиването на каквото и да е образование. За да бъде това възможно, ние трябва да сме тези, които чрез различни фондации да контролираме образоваността на ромите, като под формата на стимулиране, чрез отпускане на стипендии откриваме тези от тях, които желаят да се образоват и ги изтегляме зад граница, а в същото време оказваме натиск върху българското правителство за увеличаване на материалното подпомагане на въпросният етнос и по този начин, подпомагаме задълбочаването и насаждането на етническа омраза в държавата. Благодарение на тази политика, в бъдеще в България при необходимост би било възможно да се разиграят сценарии от рода на Косово или така наречените “арабски революции”, в които ромският етнос би имал водещо значение.

Относно опасенията ви, че случващото се в Гърция, би могло да повлияе върху мисленето и действията на българското общество, то бързам да ви успокоя, че това е изключено. Независимо от непосредствената близост на двете държави, българите възприемат случващото се в Гърция преимуществено през очите на масмедиите, които са контролирани и направлявани в желаната от нас посока. В българското медийно пространство информацията за гръцките протести е оскъдна, а доколкото все пак я има се представя изцяло едностранчиво, като се набляга на кадри с насилие и безредици и се втълпява, че гърците протестират понеже не искат да работят.

Българите не подозират, че на улицата в Гърция протестира целият гръцки народ, от ученици до пенсионери, включително и инвалиди. По никакъв начин не се забелязват признаци на пренасяне на гръцките протести в България, въпреки, че българите са в много по-тежко икономическо положение отколкото редовия грък. Докато в България минималната заплата е 135 евро, в Гърция тя дори и след орязването и е 586 евро, но това някак си не стига до умовете на българите. Те дори изпитват злорадство и едва ли не щастие от случващото се в Гърция. Българите са убедени, че редовите гърци са виновни за натрупването на въпросният неизплатим дълг и ще трябва да си понесат последствията. Те не виждат в случващото се опит за заробване на цяла една нация, а просто получаване на заслуженото. Българите никога не биха проумели, че протестите в Гърция са една адекватна обществена реакция, на едно общество образовано в ценностите на истинската демокрация, защото както споменах по-горе българите са идейно неграмотни.

Освен, че са идейно неграмотни, българите не биха могли да се противопоставят на осъществяването на нашите интереси поради своята бедност, дезориентираност и стрес. Въпреки, че са най-бедните в Европа, голяма част от тях попадна под властта на банките, чрез тегленето на кредити за щяло и нещяло. Веднъж взели кредит, те се превърнаха в тотални роби на системата. Неспособността и затрудненията които срещат да погасяват кредитите си им се втълпяват като собствени грешки и им се насажда чувство за вина и малоценност, а от там те губят и малкото вяра в собствените си сили и възможности. Те не могат да осъзнаят, че са станали жертва на измама от страна на финансовите институции, които едностранно определят и могат да изменят както си искат условията по отпуснатите заеми. Вместо да въстанат и да се противопоставят бурно, като общество на въпросната въпиюща несправедливост, те се затварят в собственото си нещастие и чувство за вина.

Българите не осъзнават, че те самите са част от държавата и като такива биха могли да я принудят да действа в защита на техните интереси, а не въпреки тях. За неспособността им да се организират като общество, спомага и абсолютната им дезориентация относно случващото се в държавата, едно поради хаотичността в политиката на управляващите, друго поради тоталната медийна бомбандировка с различни проблеми, отвличащи вниманието им от цялостната картина на ставащото. Активните българи, доколкото ги има, са отдадени на различни каузи и тъкмо когато решат, че са спечелили някоя, се оказва, че тя е заменена от друга, или че уж отстранената заплаха се е върнала, но под друга форма. Това разбира се е политика, която ние водим по целия свят, но която с особен успех се провежда и в България. Така докато разпиляват усилията си върху различните проявления на едно и също нещо, те губят увереност, че някога ще успеят да контролират живота си. Те не могат да проумеят, че всяка една битка която водят, е битка между интересите на парите и интересите на човека, като разумно същество. Че за да спечелят, трябва да променят ценностната си система и да ограничат ролята на парите в управлението на държавата и обществото.

И последно, българите не представляват проблем за осъществяването на нашите интереси, докато са готови да предоставят бъдещето си и управлението на държавата в ръцете на лидери, а не на идеи. Българите търсят лидер, на когото да поверят отговорността за собственият им живот, като го избират по обещанията които им дава. Те никога не си задават въпроса,какви идеи този лидер изповядва и въобще има ли такива? Те не осъзнават, че не им трябват лидери, а учители. Че трябва да търсят не лидери които сляпо да следват, а учители от които да се учат и чрез наученото и осмисленото да променят и ръководят живота си и бъдещето на държавата.

Един от малкото образи, който ги обединява, е на техния, както го наричат – Апостол на Свободата, Васил Левски, но те и него не познават достатъчно. За наше щастие те са съсредоточили вниманието си върху въпроси от рода, кой е виновен за залавянето му и къде е погребан, а не върху идеите и ценностите които е изповядвал и пътя който е извървял. Дори и посланието му – “Да бъдем равни с другите европейски народи, зависи само от нашите собствени задружни сили.”- не успява да отвори очите им.

В този смисъл, въз основа на гореизложеното, искам още веднъж да ви уверя, че българите не представляват проблем пред осъществяването на интересите, които имаме в тази част на света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Българите не представляват проблем" – доклад на Ричард Морнингстар

...

Щом вече почнах да вярвам на всичко написано, работата никак не е добре. Ако се опитам да погледна света около мен без да намесвам моите проблеми виждам, че тоя доклад ако е истински, е много реален. Нас ни съсипа банковата система и кредитите, които имат повечето от нас. За идеите може би нещата са малко по-различни, защото 20 години почти българина гласува за идеи и едва наскоро се окопити и почна да гласува за личности. Когато обаче гласувахме за идеи, нещата не бяха по-добри. Да, идеите са хубаво нещо, но виждаме какво става. Един Станишев, който дори според своите избиратели не се справи добре, е все още начело и никой не може да го мръдне от там. Как човек да гласува за идеи като вижда какво става в идеологическата партия? Грешката на БСП е че не осъзнава защо всъщност хората гласуват за тях. Що се отнася до циганите, ще кажа само едно. Аман ни системата, както казват братушките. Скоро зададох въпроса на мои познати - защо отвориха границите, а циганите стоят тук? Ами тоя доклад дава много ясен отговор. Това се вижда и с прости очи и не става въпрос само за САЩ, а за много други държави от ЕС. Единственото ни спасение ще бъде идването на китайците. Само с тях може да се надяваме, че големите държави като САЩ, Германия, Франция и сие, ще ни оставят на мира. Иначе ще подарят държавата ни на циганите, а ние или тия, които идват след нас, ще се разпръснат по света като евреите и същите тия цигани. Само че след това никой няма да ни събере отново. Просто ще сме вече американци, германци, французи, турци...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом вече почнах да вярвам на всичко написано, работата никак не е добре. А

Няма нужда да "вярваш", защото това е написано от някой тотален лузър и точно с цел да промива мозъците на нормални хора като теб и мен.

Ето оригиналната статия :

http://neverojatno.wordpress.com/2012/02/20/morningstar/

а ето какво пише и в условията за ползване на сайта :

Всичко написано на тази страница е художествена измислица и не отговаря на действителността.

Съвпадението с реални събития, свързани с дей- ствително съществуващи субекти и обекти, носещи същите имена както героите в изложените писмени текстове е случайно и неволно. Всеки читател и посетител на тази страница приема безусловно гореизложеното.

Читателите са единствените, които носят отговорност, за това как приемат информацията от художествените измислици. Никой няма право да я разпространява (информацията), тълкува и внушава като истинна.

kmvasilev - посочването на източник е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е точно поради тази причина - за да може всеки да вижда кой какво и от къде е копирал.Приеми това като дружеска забележка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да "вярваш", защото това е написано от някой тотален лузър и точно с цел да промива мозъците на нормални хора като теб и мен.

Ето оригиналната статия :

http://neverojatno.w...20/morningstar/

а ето какво пише и в условията за ползване на сайта :

kmvasilev - посочването на източник е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е точно поради тази причина - за да може всеки да вижда кой какво и от къде е копирал.Приеми това като дружеска забележка.

Да, както виждаш съм написал "...ако е истина". А това с вярата го казвам, защото е така :) В един момент човек почва или иска да вярва на всичко. Дори това да е измислица, не е далеч от истината. Нима имаш отговор на въпроса защо всички големи държави защитават циганите, а в същото време ги изритват от териториите си? Или пък защо българина не протестира, а работи като роб без пари? Отговорите са много прости. Аз напоследък съм с отворена уста какво се случва. Мога да ти дам фрапиращи примери, но все още и аз не мога да повярвам, че са истина, макар това да е заобикалящата ме действителност. Ще го направя вероятно скоро, но искам да изчакам за развръзката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, както виждаш съм написал "...ако е истина". А това с вярата го казвам, защото е така :) В един момент човек почва или иска да вярва на всичко. Дори това да е измислица, не е далеч от истината. Нима имаш отговор на въпроса защо всички големи държави защитават циганите, а в същото време ги изритват от териториите си? (1) Или пък защо българина не протестира, а работи като роб без пари? (2) Отговорите са много прости. Аз напоследък съм с отворена уста какво се случва. Мога да ти дам фрапиращи примери, но все още и аз не мога да повярвам, че са истина, макар това да е заобикалящата ме действителност. Ще го направя вероятно скоро, но искам да изчакам за развръзката.

за мен отговорите са следните :

1.)Защото никой не иска цигани при себе си.И големите силни държави са именно силни и големи защото искат техните граждани да се чувстват добре - и махат циганите от своите територии.Заради това и има толквоа "програми за интеграция" - дават се пари само и само циганите да седят тук и да не плъпват на Запад.Притискат се нашите политици да приемат закони в същия дух.Под притискане имам предвид по всякаквъ начин, включително пари кеш, екскурзии, почести, дребни подаръчета.С нас се постъпва по същия начин като с колониите през миналите векове.И нашите управници нямат нищо против да ги получават облагите.

2.)Защото сме мързеливи, смачкани мухльовци, които завиждат на комшиите си и правят всичко възможно комшията да се провали.И това не е от днес, не е от вчера или онзи ден.Такива сме си от тракийско време.Не случайно като са дошли българите на Аспарух тук толквоа лесно са завоювали територията.И след това са ичезнали яко дим.Не случайно след това турците са ни завоювали толоква бързо.Наши национални герои и пример на подражание са предатели на същия този народ като Крали Марко, Шибил и т.н. за които пеем песни....

Още много може да се приказва по темата, но не виждам смисъл - така си живеем от памтивека и ще си векуваме по същия начин.

Между другото, веднъж разбереш ли го - ще видиш как животът ни изобщо не е толвкоа лош, колкото го изкарваме.

Но по-добре да се оплакваме и да казваме, че сме зле, защото могат да ни завидят, нали ? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докторе, за първата точка съм съгласен, но за втората не толкова, макар да има и там истина. Айде да ти дам един пример, макар да е толкова тъжен, а аз да съм толкова бесен. Нашата фирма ни дължи около 4-5 заплати, които не са никак малки за родната ни действителност. Това как да е, всеки се оправя както може със заемите и сметките си. проблемът обаче е, че някои не могат да се оправят, защото са се надценили или просто са постъпили глупаво, теглейки заем колкото половината си заплата. В един момент заплатите падат наполовина и банките почват да си искат парите от работника, който не е виновен за това, че чорбаджията му си прави каквото иска със заплатта му. Стига се до съд, съдия изпълнител, който също гълта много парички и така запор на заплата на друг работник, станал поръчител на ..да кажем приятеля си, макар вече да се съмнявам да са такива. Айде върви се орпавяй сега. Фирмата ти дължи пари с които спокойно би покрил голям процент от заема си, но същата тая фирма не и пука за теб. та така колегата със запорирана заплата, а дори самият той няма нищо общо с тоя заем освен това, че си е сложил главата в торбата, ставайки поръчител. Кой може да предполага, че ще се стигне до тая ситуация? И тук вече стигам до същността на нещата. Всеки дължи пари на някоя банка, енерго, водно, има деца, жена...и всеки се е навел и скрил в черупката си, защото няма какво да направи. Темата е не голяма, а огромна, но повярвай ми, работодателите хвърлят десетки хиляди по адвокати, които им изпипват работите. Ти не може нищо да направиш. Може би не си наясно с тия неща, защото твоята работа е по-различна или пък си наясно, но всичко това е малко далече от теб. От мен обаче не е. Но какво става с протестите? какво ли? Нищо. Има едно много хитро нещо, което са разбрали онбашиите - разделяй и владей. Давай на единия тоя месец, като вземеш от колегата му. След това дай пари на едните, а остави другите в безтегловност. Когато все пак се стигне до някакви събирания, почва едно говорене за курви и футболни мачове и накрая се обещава всичко ВЕЧЕ да е наред след...обикновено 2 седмици. Ти имаш още една седмица за размисъл докато те лъжат и пак старата песен на нов глас. нямаш пари да плащаш нито сметки, нито каквото и да е, затова си предоволен като ти подадат малко трохи. И така години наред. Знам, че много от вас сечудят - абе как така карате с 4-5 заплати назад? Вие да не сте ненормални? Така е, напълно нормални сме, затова и вярваме на лъжи. Повярвай ми, работника много лесно се манипулира, както се манипулира и тълпата, както ББ манипулира с всички възможни средства до които се е докопал. Така е и във висшите ешалони на властта, така е и отдолу. И сега черешката на тортата. Не стига, че всички ние работим без пари или да кажем с постоянни задължения, ами работим като мравките - като ни креснат, правим всичко по инерция. В един момент обаче някой не издържа, разлепва някакви плакати и познай какво става сега. Един прост плакат се оказва голям проблем, водещ до наказание на тия хора. Честно да ти кажа, нямам си понятие по кой член, но явно има нещо в договорите, които сме подписвали, щом могат да те накажат за нещо написано на ръка. А това нещо е :) "Искаме си заплатите" . Я ми кажи сега на къде сме тръгнали, след като някой ти дължи хиляди левове, ти си вършиш всички задължения съвестно и с нищо не си набутал фирмата, защото не си стачкувал, не си работил и некачествено, а в същото време те наказват за едно твое право - правото на труд и заплащане? Докторе, отговори ми на тия въпроси и след това заключавай, че сме мързеливи. ако бяхме мързеливи, щяхме да сме затрупани от поръчки, щяхме да имаме десетки рекламации, а ние просто си изпълняваме задълженията и нямаме ни една рекламация! Това за теб мързел ли е? Ако ти може да работиш без пари, ела, заповядай при нас. такива хора търсим, повярвай ми :) Знаеш ли, мога да ти разправям още много фрапиращи неща, но сам се сещаш, че ще са все в тоя тон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bildera_ -защо си мислиш, че само ти или твоите колеги сте в това положение ?!

Аз съм с две висши магистратури+специалност, инвестирал съм в образованието си 13 години от живота си ( през които ти например си си живял добре) и работя цифром и словом за 638 лв заплата. Имам два заема - от заплата ми Алианц и Райфайзен си удържават всеки месец по 200 лв ( по 100 за единия и 100 за другия) + един климатик на кредит, който ми остават още 4 месеца за да го изплатя. остават ми чисти около 400 лв с които да плащам сметките и да си отглеждам детето. Миналата година реших да си допълня дохода, като подписах граждански договор с една фирма да чета лекции на рабониците и да оправям документите по трудова медицина.Договорката ми със шефа на фирмата беше сега, през юни да ми платят 4 000 лв за всичко което съм направил за тях през изминалите 6 месеца.Демек - по още една зпалта отгоре да взема.Смятах с тия пари да си изплатя заемите и да отида на почивка.Да, ама йок.Миналата седмица, като отидох да си искам парите - шефът каза "криза е, няма пари, съжалявам.Ако искаш-върви ме съди, ама пари няма". И толкоз.Няма пари, няма нищо, нито пък мога да си позволя адвокат да водя дело, което предварително знам, че няма да спечеля.

Да си ме чул да се оплаквам или да викам "много сме зле" ?

Не знам твоята заллата колко е, но предполагам, че е къде-къде по-голяма от моята, за да си позволиш да си купуваш нова кола, пък дори и на изплащане.Намалили са ти я.Е, де -колко да са ти я намалили ? Излъгали са ви -ами-всички ни лъжат.Не може всички да сме хитреци и да лъжем останалите, защото ще почнем да си пречим.Винаги по света и у нас е имало такива, които лъжат и такива, които са лъгани.Това си е животът.

Пък и айде сега -едни пари.Пари се печелят - има ли човек желание възможности винаги се отварят.Пък и какво ще направиш с тия пари ? Да си купиш дрънкулки ли ? .Повярвай ми -в ръцете са ми умирали и бедни и богати -мога да ти кажа, че и едни и другите смърдят по еднакъв начин :)

Няма за какво да се самообвиняваме и да хленчим колко сме зле.

Повярвай ми - изобщо не сме зле ( поне аз и ти , пък и всички, които четем и пишем по форумите).

Има къде-къде по-лоши неща , които могат да ни се случат в живота, от това да ни излъже някой със заплащането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама като не може да си вземеш нито лев от заплатата? Какво правим и ако нямаш хора до теб, които да ти дадат? Ами ти за 2-3 месеца фалираш тотално. Почват енрго, водно, други банки към които лично дължиш...омагьосан кръг. И докато на богатия не му пука дали ще даде на теб или на мен пари, щото си е оплел предварително нещата, давайки хиляди левове на адвокати, бедния човек няма накъде. И не съм казал че сме зле. Казах, че сме вързани, което е различно. Поради тая причина нищо не правим. Нали въпроса бе, че статията е измислена. Измислена, но истинска в голямата си част. Поне моите наблюдения съвпадат с прочетеното. Беше обаче времето, когато може да зарежеш всичко, да теглиш една майна на всички и да почнеш отначало. Сега няма как да стане с тия огромни заеми, нямаш ли поне мъничка подкрепя от друго място. Навеждаш глава, работиш и се надяваш на благословии. Реално това и правим в нашето общество. Карат ни да се чувстваме виновни, задето работим. ПП: Сори, отивам да бачкам без пари или по-точно с надеждата, че каквото било било и от тук нататък живот :)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приветствам споделеното от Trichocephalus и bildera_, но си позволявам да цитирам и едно мнение на Джордж Фридман относно бъдещото на България:

Един е пътя, но вариантите са два. Пътят минава през пълното разрушение и изграждането наново на вашата държава. Вариантите са да го направите вие като народ, или да дойде някои да ви освободи. Но не забравяйте – “Този който ви освободи, той ще да ви и пороби.”

Политиците

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Българската заплата свършва най-бързо

С дохода си българинът може да си позволи най-малко стоки и услуги в целия Европейски съюз. Това сочи проучване на европейската статистическа служба Евростат за покупателната способност, изчислена на базата на Брутния вътрешен продукт на страните през 2011 г.

На първо място – не само в ЕС, но и в цяла Европа, е Люксембург. Жителите на една от най-малките държави в света могат да си позволят над три пъти повече от средния българин. Индексът им е 150. На второ място в ЕС, със 113, е Нидерландия.

По-богати в цяла Европа са Норвегия (138), която заема второто място в класацията на целия континент, и Швейцария (125).

В Топ 5 на ЕС след Нидерландия са Австрия, Ирландия, Швеция.

Германия е на 7-а позиция, Великобритания – на 10-а, а Франция – на следващата, 11-а.

Въпреки дълбоката криза, в която се намира Гърция, жителите ? имат над двойно по-висока покупателна способност от съседите си българи. Южната ни съседка заема 17-ата позиция с индекс 94. (Българският е 44.) Непосредствено преди България в ЕС е Румъния с 49.

Страната ни е на едно ниво със Сърбия. След нас са само Македония, Албания и Босна и Херцеговина, сочат данните на Евростат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дер Щандарт: Българите бранят душата си

http-~~-//vbox7.com/play:c5bfba9b45

Поголовната сеч е факт ! Дървеният материал се изнася в чужбина, от което печелят една дузина хора.

Иван Бедров

Редактирано от agr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Публикувано изображение

“Безбройни са световните кръговратности, в които се вре человек из своя си живот. Докато е малък человек, стига да протегне ръчичка, да се усмихне или просто да каже „мама” и всички го трупат с похвали. И колкото повече се източва человек, колкото по-голям става, толкова повече похвалите намаляват, за да се изгубят на края, кой знае къде по трудните друмища на голямата световна похвала, за да се разпилеят в глупашки битки, наивни победи и безплодни занятия. Кога мравката срещне мравка, тя я докосне с краченце, за да й каже, къде има зрънце, тревичка или сладко коренче. Кога се срещнат две пчели, те танцуват разни танцове, за да си съобщят, къде има повече цвете и прашец. А ние, людете,твари уж умни и разумни, все тичаме нанякъде, все не ни остава време за человешка приказка, за крехката радост от окуражителния поглед, за един единствен лъч на взаимно разбирание и топлинка. А колко разумно може да бъде, дами и господа, ако се поспрем за малко от тая непрекъсната гонитба на наивна слава, власт, богатства, ако проумеем пропилеената на това неписайно ръг насам ръг натам, ако си спомним, че тичащият человек не само трудно диша, но и трудно се смее, че дори и влюбените, когато се целуват, се спират на място. Лъжовен е тоя свят, господа, лъжовни са хората, но най-лъжовно е времето. Чака то человека да се захласне в нещо красиво, във влюбени очи, румен залез и хоп, тури му бръчка на лицето, резка на душата, бяло му плисне в косите, залепи му печално устни. Какво си викате, а? Калата какви ги приказва, колко е нещастен! Нищо подобно, млади хора! У мене няма боязън, в тялото на всеки един от нас има толкова много фосфор, че от него могат да се направят 2000 клечки кибрит. Представяте ли си, какъв огън ще бъде това! А ние какво? Тук драснем клечка, там драснем клечка и накрая последната догаряща клечка лекичко пада в премръзналите ръце на стария човек.

Мой беден български народ, в душата ти препускат хладни ветрове, в нивята ти кълнят бурени, в домовете ти кълне безверие. Мой нежен и раним български народ, надарен и търпелив, лъган и ограбван, от цветове и интереси, от чужди съветници и свои безбожници, мой нещастен български народ! Ний, твоите чеда, където и да се намираме, граничим с България, и на тая граница митничари няма. На тая граница стои нашата съвест, нашата доблест, нашата толерантност, гробовете на тия, които са били преди нас и люлките на тия, които идват след нас. Мой нещастен български народ, заради страданието ти – поклон!

Уважаеми дами и господа, когато няма хляб, има една стара приказка: „Имало едно време един дядо и една баба…”, когато няма сол, има сълзи и от тях ще добием, но когато няма вяра, тогава е страшно. И когато нямате хляб, аз ще ви обичам, и когато нямате работа, аз ще ви обичам, и когато се чудите, как да свържете двата края, аз ще ви обичам. Спомнете си, че някой някъде ви обича, че тази страна ви обича – слънцето, небето, цветята, горите, полята, морето. Че България ви обича. Млади хора, дано във вашите спомени звъни понякога и моят гласец. Дано във вашия път напред се гушне някъде и моя милост.

Георги Kaлоянчев

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване