Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Нел я ми кажи кои са тия личности в Плевен,че нещо не виждам за кого може да се гласува? Доктора голем ремонт направи на центъра пред общината и каскадата...я сега я виж. Реформаторите пък щели да я оправят тая пуста каскада...а помниш ли кога я направиха?

Как да избереш сред крадци и разбойници? Как и кого?

Никси, не знам какви са ти изискванията към кмета и твое лично право е да не гласуваш, това никога и на никого не съм оспорвала, но личности кандидати за кмет на Плевен има...

А аз предпочитам да не мрънкам. :D

Каскадата... проблем ли е, че това лято не работеше-фонтаните работеха. Нея ще я оправят, а новия вид на площада ми допада, новите тролейбуси също, но повече ме радва, че "Кайлъка" живна, че отвориха врати няколко нови завода и един е в усилен строеж.

Доколко професор Стайков има заслуги... да, има ги, по време на неговото градоначалстване стават тези добри дела.

А и не съм хейтър, аз виждам и най-микроскопичното добро както в хората, така и в делата им.

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

Никси, не знам какви са ти изискванията към кмета и твое лично право е да не гласуваш, това никога и на никого не съм оспорвала, но личности кандидати за кмет на Плевен има...

А аз предпочитам да не мрънкам. :D

Каскадата... проблем ли е, че това лято не работеше-фонтаните работеха. Нея ще я оправят, а новия вид на площада ми допада, новите тролейбуси също, но повече ме радва, че "Кайлъка" живна, че отвориха врати няколко нови завода и един е в усилен строеж.

Доколко професор Стайков има заслуги... да, има ги, по време на неговото градоначалстване стават тези добри дела.

А и не съм хейтър, аз виждам и най-микроскопичното добро както в хората, така и в делата им.

Да има заслуги,че старата главна и площада са в плачевно състояние. Има заслуги за безобразията и корупцията и за целия хаос, който цари в общината.

Бившият заместник-кмет на Плевен Алексей Зелов е бил осъден днес на три години и половина затвор от Апелативен съд - Велико Търново. Това съобщи Софийската градска прокуратура, която наблюдаваше разследването срещу него.

Зелов беше арестуван през април миналата година при акция на ДАНС, а през август му беше повдигнато обвинение за взимане на 4 000 лева подкуп от търговско дружество, което имало договор с община Плевен за поддръжка и ремонт на общественото осветление.

Парите са били поискани за по-бързо изплащане на сума, която общината дължала за извършени услуги. Първоначално Плевенският окръжен съд постанови оправдателна присъда, която бе протестирана от Софийската градска прокуратура.

Много може да се пише по този въпрос но не е мястото тук. Пък и няма смисъл.

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Днес, когато нашата Българска държава
всеки я купува и я препродава,
днес, когато всеки кръгъл идиот
прави се на лидер и на патриот,
днес, когато бившите пак се подредиха
и от демокрацията шапка си скроиха,
основаха фирми, построиха банки
на социализЪма с гнилите останки.
днес, когато новите наши демократи
спяха във палатки, спят сега в палати,
а народът гладен в никого не вярва
и със много мъка хляба си изкарва,
ако не открадне, ще загине инак,
днес, когато кражбата стана ни поминък,
днес, когато гинат нашите войничета
и проституират нашите момичета,
днес, когато властват рекет и пиратство
и си пълнят гушите с нашето богатство,
наглият престъпник има нова роля –
вместо във затвора пуснат е на воля,
граби, и насилВа под път и над път,
днес, когато няма ни закон, ни съд,
днес, когато вредом тържествува злото –
трябва да му сложим прът във колелото,
кърлежа да смажем, стига кръв е локал!
Ножът във плътта ни стигнал е до кокал.

И вместо да скочи, да извика кански,
спи във сън дълбок юнакът балкански.
Защото България вече е свободна,
но къде си, вярна ти любов народна,
но къде си, съвест, но къде си, смелост?
Или се превърнахте пак във вкаменелост?
Тъй ли ще си иде цяло поколение
с жалкия инстинкт за самосъхранение?
Българино кротък, българино хрисим,
докога от други ти ще си зависим,
докога съдбата ти ще решава друг?
Я впрегни магарето в дървения плуг,
изори земята от гнилите бурени,
смачкай паразитите, върху тебе турени,
отгледай грижливо своя собствен плод,
за да се докажеш, за да си народ.

Но търпим как бавно и без съпротива
малката ни нация почва да загива.
Мъките не свършват. Бягствата не спират,
младите не раждат, старите умират,
няма го отдавна българският трепет,
чужди ни командват, своите ни трепят.
Сякаш озверя човешката природа,
где е покаянието, где е милостта,
едни чрез властта ограбват народа,
други чрез народа заграбват властта.

Затова да махнем днешните бездария
и не Бог, а ние да пазим България!

Недялко Йорданов

1995 г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак предизборно точите ножове,
обещавате гръмки неща...
Кандидати безброй се извъдихте,
но не ви пука за тази страна !
Не тракайте ! Паничките са празни,
отдавна тоз народ е озверял...
Плакати все предизборни и мазни,
и кой какво на кой е обещал!
Сега ли асфалтирате улици,
и пейките боядисвате сега?
Измамни алчни,алчни политици,
изтрихте ли поне една сълза ???
Кокалът само да хванете Боже,
тъй добре ще ви дойде властта.
Дотогава кебапчета може,
да раздавате с щедра ръка.
Ама тези пари не са ваши ,
пак от хората страдащи взимате.
Господа политици , уплаших се,
на гърба на народа да имате!
А тоз народ ,велик народ търпи ви!
Народе мой, лъвът не е заспал...
Гласувайте за личности по име,
за някой да измие този срам!
Но има ли Апостол по душа,
за хората си първо да помисли ???
Тъй както воин на Самуила ослепял ,
че без народ един водач е НИЩО !

Павлина Христова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12027711_1652551085021266_53831546780782

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ебал съм й майката на тая държава !

Преди известно време се случи така, че се наложи да напусна България. Не по собствено желание, а поради липсата на надежда. Липсата на много хубави неща, както и изобилието от лоши, бяха основната причина за този избор. Както много други хора, бях принуден да събера животът си в един куфар и една чанта ръчен багаж. И да кажа чао на хората с които бях отраснал. През годините много пъти бях от обратната страна. Изпращах приятелите си и въпреки, че си казвахме “чао”, а не “сбогом”, знаех, че това са последните моменти в които ще видя някои от тях. Така от весела компания ученици и квартални деца, станахме парчета, разхвърляни из света. Футболните мачове, сутрешните кафета някъде из квартала и безкрайните летни вечерни разходки останаха в миналото. Защото вече или стоиш в България и чакаш чудо, или си далеч и се бориш с адаптацията към новото място.

И така, в един летен ден, погледнах всичко за един последен път и се отправих към летището. Минах през check-in-а на Терминал 2, дадоха ми бордната карта и тогава ми се сви стомаха, защото това беше краят на един живот и началото на друг. Изпълнен с много неизвестни. И след като имаше 20 мин до полета, реших да изляза навън и да изпуша една цигара. Седнах на една пейка и се замислих …

Защо напускам родното си място? Или по-скоро защо бях изгонен от него?

Може би, всеки един от напусналите я има своя лична история, своя конкретна причина. Ще говоря за мен лично, вярвайки, че много хора ще се припознаят в тези думи. Завърших университет и дойде денят X. Денят, който във всяка една нормална държава е стартът на един самостоятелен живот, ново начало, може би прилична работа. Но, не и в България. През годините вече бях установил, че няма абсолютно никакво значение какво си завършил, къде и с каква оценка. Няма значение, дори на 22 да имаш 10 годишен стаж. Няма значение колко умен, способен, мотивиран и отдаден си. Няма значение. Защото работата, която те чака е за максимум 600 евро. И това е при положение, че имаш чудовищен късмет. Всичко друго е за по 400 евро. Как се живее с 400 евро? Мишкарски. Как се прави семейство с 400 евро? Никак. Как можеш да си щастлив с 400 евро? Много трудно. Опитвали ли сте се да обясните на човек от белият свят как преживява някой с 400 евро?

Ядеш ли месо? Къпеш ли се с топла вода? Позволяваш ли си да излезеш на ресторант? Купуваш ли си дрехи? А като се разболееш какво правиш? Това са част от въпросите, които са ми задавали досега. И после им казвам какви са цените в България. Как да му обясня на човека, че кенче Coca Cola е 1.20лв, при положение, че тук е 45 цента? Как да му обясня, че сосът за спагети е 5.00лв, а тук е 1.50евро. И така за абсолютно всяка всекидневна стока. С напомнянето, че тук минималната заплата е 1200 евро. В България колко беше … 175 евро?  Да, досещате се. В очите на тези хора ние сме някаква чудовищна изненада, оцеляла напук на всички очаквания. И тогава те разбират защо си напуснал тази имитация на държава.

Защото България е може би единствената държава в света, в която всеки трети бездомен човек е висшист. За сметка на това, министри, депутати, че дори и Министър Председателят ни са необразовани. Питате се тогава, как се става успял човек в България? Не е с труд или усилия.

Нужни са 3 неща – роднински връзки, лизане на гъзове и престъпления.

Ако имате късмет и имате и 3-те, значи честито – вие сте депутат! И така, ако си изтеглил късата клечка баща ти да не е крупен бизнесмен, ако не си навит да си гъзолиец и ако не ти се продава трева или амфетамини, то тогава остава Терминал 2. Нека да ви кажа защо тази територия няма да се оправи абсолютно никога. Всеки който има грам акъл отдавна я е напуснал или ще я напусне. Никои от тези деца, които са заминали в чужбина за да учат, няма да се върнат за да слугуват за 500 евро. Защото държавата в момента се управлява от 100 човека и техните жени, деца, братовчеди, комшии, любовници и лакеи. И всеки един от тях е абсолютно некомпетентен, неосведомен и лишен от чувство за отговорност. Нека ви дам един прост пример. Делян Пеевски на 21 години беше шеф на пристанището във “Варна”. Половината ни министри са със фалшиви дипломи, другите май въобще и нямат. Хората на които са поверени милиони левове, не са нищо повече от “син на този”, “приятел на онзи” и “с тоя ритам Събота футбол”. Следователно, системата си е ок – да го духат бедните.

Някои могат да си кажат, че ще просперират със собствен бизнес … Успех приятели! Чак когато се сблъскате с Агенцията по Вписванията, ХЕИ, НАП и останалите подобни институции, ще разберете, че няма как да стане. Защото законите на тези институции важат само за смотаняци като вас. За онзи отсреща, който си плаща като поп (на правилните хора), за него няма закони. И докато вие подскачате от единия крак на другият, чудейки се какъв проблем ще намерят на фирмичката ви, конкурента ви си прави каквото си поиска и вие нищо не можете да направите по въпроса. Защото няма дори на кой да се оплачете.  И накрая идва престъпността. Да, донякъде логична опция. Но, важи максимата, че за кокошка няма прошка, а за милиони няма закони. Престъпността и властта вървят ръка за ръка и никой няма да ви допусне да си веете знамето дълго време.

И така, докато цигарата ми беше наполовина изгоряла, твърдо се убедих, че взимам правилното решение. Няма смисъл да играеш игра, която няма как да спечелиш. На който му харесва – да остава. Да слуша Азис, Гери-Никол и Криско. Да работи всеки ден като куче, за да се подиграват с труда му. Да слуша новините, където няма нищо друго освен смърт, катастрофи, наводнения и Бойко. Да пие всеки ден като смок, защото депресията до това води. Да се вози при башкиши с присъди за убийство или във рейсове от 1980-та година. Да чака 2 седмици за направление във болницата. Да яде кренвирши от конски копита, рога и пластелин. Да псува ГЕРБ, ДПС и БСП и следващият път чинно да отиде да гласува за тях. Да си плаща за синя, зелена, лайняно-кафява зона. Да си купува винетка, за да кара офроуд.  Да плаща ток, докато мангала си закача една жица и го краде безплатно. Да бие жена си. Да си плаща данъците, за да купува на Бате Бойко и компания трюфели и шампанско. Да си плаща осигуровките, за да издържа талибаните от Близкия Изток, настанени в “Овча Купел”.Да търка талончета за Държавната Лотария. Да пуска тото.

Така само да ви кажа, преди известно време се паднаха едни и същи числа в 2 поредни тиража на тотото. Та и това е шантажирано. Така че … НЕ, няма да спечелите от тотото!

Хванах си самолета, прелетях над Подуене и една последна мисъл мина през главата ми ….

Ебал съм й майката на тая държава!

http://bultimes.com/ebal-sam-j-majkata-na-taya-darzhava/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кретаме едва 51-ви по просперитет в света

20151102.akqfuacbor.jpg

България е на 51-во място в класацията, изготвена от мозъчния тръст „Легатум инститют“ за просперитета на страните по света за 2015 година. Това е най-ниската позиция на страната от 2009 година насам, а най-добрият резултат е отчетен през 2010 година – 46-о място, пише "Труд".В списъка са подредени 142 страни, като начело са Норвегия, Швейцария и Дания. Въпреки че общият резултат на България е 51, страната не се представя еднакво добре в различните категории.

По състояние на икономиката например България е оценена на 79 място, по предприемачество и възможности страната заема 43 място, управлението е оценено с 81, а образованието ни извежда до 44 позиция.

Здравословното състояние на населението отрежда на България да бъде 48-ма в класацията, сигурността и безопасността ни дават 42 място, но за категорията „лична свобода“ страната слиза до 96 позиция. По социален капитал България се нарежда на 67 място.

Държавите от 1 до 30 място са определени като проспериращи, тези от 31 до 71 място имат ниво на просперитет, което е по-високо от средното; следват държавите от 72 до 112 място. Позициите от 113 до 142 са заемани от страни с ниско ниво на напредък.

actualno.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според всички обобщаващи (не за отделни неща) световни класации сме в първата третина на света .

Това е факт ! 

Щастието - нещастието е състояние на ума .

Искаме повече от колкото заслужаваме ! 

За това !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, by_chechi написа:

...

Искаме повече от колкото заслужаваме ! 

Може би е по-прецизно да кажем че искаме повече от колкото работим за :)

Аз лично искам само толкова, колкото си заработвам и съм доволен и щастлив с него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, capnemo написа:

...

Дефиницията която съм дал се отнася за всичко !

Както материално , така и идеално...

Ето и циничен пример за да е безпределно ясно :

Почине от старост близък човек (или нещо подобно) , а ние страдаме .....Че няма да живее с орлите , я ! 

Ако се замислим по-дълбоко , става дума за пропуснати/загубени ползи , пък дори само като духовна подкрепа.....за това страдаме.

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, by_chechi написа:

Дефиницията която съм дал се отнася за всичко !

Както материално , така и идеално...

Ето и циничен пример за да е безпределно ясно :

Почине от старост близък човек (или нещо подобно) , а ние страдаме .....Че няма да живее с орлите , я ! 

Ако се замислим по-дълбоко , става дума за пропуснати/загубени ползи.....за това страдаме.

Аз съм съм дал своето разбиране за нещата. Нали не искаш да ми натрапваш своето? Защото това (да се опитваме да натрапваме своето мнение) е също една характерна негативна българска черта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, capnemo написа:

Аз съм съм дал своето разбиране за нещата. Нали не искаш да ми натрапваш своето? Защото това (да се опитваме да натрапваме своето мнение) е също една характерна негативна българска черта

На никого нищо не натрапвам , а показвам законите на живота .....

Един за всички дава , всеки за себе си взема !

Така , че съсредоточи се върху себе си. Изборът какво и дали ще можеш да вземеш си е твой !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, by_chechi написа:

На никого нищо не натрапвам , а показвам законите на живота .....

Един за всички дава , всеки за себе си взема !

Така , че съсредоточи се върху себе си. Изборът какво и дали ще можеш да вземеш си е твой !

T.e. вие представяте вашето виждане за живота.

А аз взимам това, за което имам желание и съм щастлив с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, capnemo написа:

T.e. вие представяте вашето виждане за живота.

А аз взимам това, за което имам желание и съм щастлив с него.

Вярно !!!

С уточнението , че само желание не стига . Трябва да можеш да вземеш и да го направиш....

На сила можеш да вземеш ! На сила не можеш да дадеш !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

срам ме е че съм българка, мразя тая "държава"

къде по света го има това бе кажете ми

Над 20 дка новозалесена гора на Витоша - изкоренена

655-402-gora-sech.jpg

Над 20 декара гора, залесена с доброволен труд и с фиданки, закупени с европейски средства, са унищожени в Природен парк Витоша за по-малко от две седмици.

За това варварство алармира в профила си във "Фейсбук" природозащитникът и бивш шеф на парка Тома Белев, който е качил и снимки.

По думите му унищожението се разпростира успоредно на писта "Витошко лале".

За момента няма установени извършители, нито собствениците на три строителни машини, които стоят на терен и се виждат на снимките.

"Обзалагам се, че утре и машините няма да ги има", пише Белев.

Според подадения от природозащитниците сигнал представители на няколко институции са направили проверка на място и са установили размера на сечта.
Източник: Тома Белев,

В констативния протокол от инспекцията е посочено наличието на трите тежки машини, но не и собственикът им.

Инспекторите са установили разораване и увреждане на горния почвен слой, както и унищожаване на смърчовите фиданки.

Тази нощ доброволци организират граждански патрул край багерите, за да не може фирмата, която е разчистила младата гора, да ги изнесе без последствия.

още снимки http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/dekari-novozalesena-gora-na-vitosha-izkoreneni-snimki-6045155

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светът не можете да го Промените , ама може да го "изолирате" , доколкото са ви възможностите.

Поне до Състояние на Хармония , която ви е Нужна ..

Как става ли ?

Ограничете Информационните 'полета" ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вандали изпотрошиха хладилника за бедни на Главната в Пловдив
0000010174_w663.jpg

Кампанията "Ако си дал..." в Пловдив е пред провал. Само 5 дни след поставяне на хладилника за бедни пред Община Пловдив той бе разбит, вратите му изпочупени, а той е абсолютно празен, съобщи сайта topnovini.bg. Добрата инициатива бе подета от пловдивчанка, живееща в Цюрих, но идеята й за помощ на бедните в града под тепетата не просъществува дълго.

Хладилникът не бе охраняван и не е нужно, защото такива кампании се иницират от хората за хората. Но явно обществото в България все още не е дорасло за такива инициативи.

mediacafe.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

В голяма част от написаното си прав (за зулумите на комунистите), но не всеки русофил е задължително комунист (никой в семейството ми не е бил, а мене даже ме изключиха от ДКМС).

Западът беше по-човечен и по-социален от сега докато имаше "желязна завеса"  и студена война.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Докъде се докарахме: България е №1 в Европа по робски условия за населението

Покъртителните данни са от доклада „Индекс за робството“ за 2014 година, оповестен днес

20151221.cblxcyceks.jpg

Цитат

България е на първо място в Европа по процент на населението, което живее в робски условия. Това сочи докладът „Индекс за робството“ за 2014 година, изготвен от фондацията Walk Free, информира "Фокус". В условия на модерно робство живеят 27 600 българи, или 0,38% от населението. Следват Чехия, Унгария, Сърбия, Словакия, където делът на хората, живеещи в принуда, е 0,36%.

Организацията подчертава, че през миналата година България е била страната в Европа с най-висок дял на поробените хора. Икономическата криза и политиката на икономии в ЕС са довели до увеличение на броя на българите и румънците, които са търсили по-високо платена работа зад граница. Някои от тези работници са попадали в ситуации на експлоатация. България се намира на 30 място в Европа в класацията за действията на държавата в борбата с робството.

През 2014 година страната в региона с най-висок брой на хора в условия на съвременно робство е била Турция, където много деца са принудени да сключват бракове, жертва са на трудова и сексуална експлоатация.

В Полша също е отбелязан висок дял на жертвите на робство, отчасти заради експлоатацията на евтината работна ръка от източноевропейските съседки на Полша в рамките на страната.

Според доклада през 2014 година общо 566 200 души в Европа са живеели в робство, което е 1,6% от всички жертви по света.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Братът на убития Тодор взриви нета: "Гневен съм, мразя страхливците!!!"

Чакай ме, братле, ще дойда някой ден, написа Йордан

20160114.ofrssutzga.jpg

Цитат

Братът на убития Тодор от Враца взриви Фейсбук с потресаващо писмо. "Гневен съм, мразя страхливците! Защо разследващите в този град веднъж не посмяха да бъдат хора? Как ще разследвате, ако това са вашите деца?

Как ще постъпите, ако разберете, че някой държи любимия за вас човек, докато друг го удря с метален бокс?

Брат ми е смел бе! Разбирате ли? Научете се на смелост всички! Един живот живеете..и не се знае до кога!

Постъпете правилно, защото България гледа! Направете нещо смислено преди да си отидете! Направете го бързо, защото животът е кратък.

Отнеха ни мечтите, отнеха ни усмивките.

Родители, излезте навън...там днес видях вашите деца...видях страх! Животът е кратък...направете нещо за малките, бъдете правилен модел за подражание! Това, което се случва не е в телевизора, а е отвън..

КОЙ е следващият? ТОНИ Е ШАМПИОН, научен е на смелост. Прегърнете братята си, утре няма да ги има. Остава ми да вярвам, че е на по-добро място...чакай ми братле, ще дойда някой ден!"

Ивайло Йорданов, фейсбук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване