Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Много противоречива случка, с много неизяснени твърдения. Твърдеше се, че металния бокс е използван от момчето. После се отрече. После се твърдеше, че Тодор дори е бил адекватен след побоя и е говорил по телефона. Приятелката му, също с противоречиви показания- първо казва, че той е слязал да се разправя, после твърди, че са го измъкнали от колата... Кой кум, кой сват едва ли ще разберем, защото случая вече се политизира. Виновни със сигурност има... и това сме аз и ти, дето снимахме боя с телефони и не предприехме никакви, други действия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

КНСБ: 1/3 от домакинствата у нас са на границата на бедността

Цитат

78% от домакинствата в страната живеят с общ доход на едно лице под необходимите средства за издръжка. Това обявиха от КНСБ, цитирани от БГНЕС.

Четиричленно домакинство се е нуждае от 2242 лв. за храна, образование, жилище и здравеопазване в края на 2015 г., посочи Виолета Иванова, изследовател от Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ.

За издръжката на един член на 4-членно домакинство трябват 560,55 лв месечно. Данните остават непроменени в сравнение с предходното тримесечие, а на годишна база се отчита спад с 0,1%.

Иванова посочи като основен фактор за годишното намаление на нивата на издръжка на живота динамиката в цените на петрола. За последната година цената на петрола на международните пазари е намаляла с 43,4%. "Цените на енергията от началото на годината са намалели с 15%", отбеляза още тя.

В същото време темпът на нарастване на работните заплати се задържа на ниски нива, а крайното потребление на българите през третото тримесечие на 2015 г. нараства едва с 2% .

Границата на бедността в стойностно изражение достига 295,55 лв. за едно лице. 30% от хората са с общ доход под издръжката за бедните домакинства от 296 лв. или около 2,2 млн. души. 48% от българите, или над 3,5 млн. души, са с общ доход между 296 и 561 лв. Доходите на 1/3 от тези домакинства гравитират на границата на бедността, което означава, че лесно могат да минат в категорията "бедни домакинства". Домакинства с общ доход на 1 лице над издръжката на живот от 561 лв са 22% или 1,5 млн. българи.

"Жизненият стандарт остава непроменен, продължава статуквото на самоограничаване, отлагане на плащанията и липса на нарастване на доходите", коментираха от КНСБ.

Независимо от лекото нарастване на средната работна заплата, българите не усещат увеличаване в стандарта на живота си. Данните показват, че на годишна база средната работна заплата в България се е увеличила със 7,8%. През този период наетите лица нарастват едва с 0,9% или с около 19 000 души.

В 22 области се отчита по-нисък от средния темп на нарастване (7,8%) на средната работна заплата, като в три области има дори намаление (Смолян с -,1,5%, Кърджали с -0,3%, Силистра с – 0,3%). Все още е твърде рано да се говори за постигнати успехи в областта на заплатите, посочват от КНСБ.

No comment...

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми се ще,КНСБ и всички останали ,да не се превръщат в социологически статистици,ами да вземат да си вършат работата...."Статистиката" и сами я усещаме...всеки ден и всеки месец..Нямам нищо против синдикатите,но когато чуя и видя синдици,блокирали входовете ,на която и да е фирма,в празничен ден(събота и неделя,в които се работи без необходимост,а за "кеф-а" на някои измислен бизнесмен), или при ненормални условия на труд(особено през зимните месеци),ще призная ,че имаме синдикати в България....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Малко официална информация според НСИ

НСИ: За 20 години храните поскъпнаха 50 пъти, парното и токът – 120 пъти

В същото време от 1995 г. насам заплатите ни са се увеличили само 4 пъти

Цитат

Храните у нас са поскъпнали 50 пъти за последните 20 години. За същия период цените на тока, парното и здравните услуги, пък са скочили 120-130 пъти. В същото време средната работна заплата от 2000 г. насам се е увеличила само 4 пъти – до около 10 500 лв. годишно. Това показват данните на Националния статистически институт (НСИ) към декември миналата година, сравнени с декември 1995 г.

Заради дефлацията, в която се намира българската икономика през последните две години, скокът в цените на храните и безалкохолните напитки дори е леко притъпен. Най-високата инфлация с натрупване към декември, е регистрирана през 2013 г., когато индексът на потребителските цени е стигнал близо 5500.

По-конкретно към декември миналата година цената на хляба се е повишила близо 64 пъти (с 6400%) за последните 20 години. За месото се отчита доста по-скромен скок - едва 36 пъти. Почти същият е процентът и за рибата. За мляко и сирене обаче сега плащаме близо 45 пъти по-скъпо (4460%), отколкото сме давали през 1995 г.

Скокът в цените на плодовете и зеленчуците за 20-годишния период е 53-54 пъти. Доста по-скромен ръст според данните на статистиката има в цените на облеклото и обувките. За същия период те са се увеличили малко над 25 пъти. За олио и масло вече плащаме 51-52 пъти повече, а за кафе и чай - 27 пъти. Захарта и другите сладки изкушения ни излизат 44 пъти по-солено.

Днес ходенето по кръчми и барове вече ни коства 75-76 пъти повече в сравнение с края на 1995 година. Със 7500% са поскъпнали и хотелите.

За алкохолните напитки и цигарите се отчита ръст на цените в рамките на 140 пъти, като тук трябва да се имат предвид нарастващите акцизи след влизането ни в Европейския съюз, който има изисквания за минимални нива на ставките. Те са доста по-високи в сравнение с прилаганите преди членството ни.

Тройно по-висока в сравнение с тази при храните е инфлацията на разходите по жилищата, включително комуналните услуги. За същите 20 години поскъпването на тази група е малко над 12 000%, или 120 пъти.

Тук се включват действителните наеми за жилищата, плащани от наемателите. Те са скочили 113 пъти спрямо декември 1995 г. В същата група попадат и водоснабдителните услуги, чиито цени по данни на НСИ са се увеличили 170 пъти. Още по-голямо е поскъпването при отвеждането и пречистването на водата - близо 190 пъти.

За електроенергията изчислената от НСИ инфлация е над 13 100% (131 пъти), а за тези на парното - близо 13 500 на сто (135 пъти). Хората, които се греят с течни горива, плащат 137 пъти по-скъпо за тях в сравнение с 1995 година. 118 пъти пък са се вдигнали цените на твърдите горива като въглища и дърва.

Доста сериозно са скочили и услугите по сметосъбирането които влизат в същата група - близо 190 пъти.

За услугите в сектора на здравеопазването се отчита инфлация от 7500% за 20-годишния период. Най-голямо увеличение е регистрирано при лекарските услуги - с 14 300% (143 пъти), следвани от болничните услуги - 125 пъти, като от 2011 г. цените на последните не са се променяли.

При транспортните услуги увеличението на цените е с 6600% (66 пъти). Малко по-висок е процентът за скока на цените на горивата и смазочните материали, що се касае до личните автомобили. Пътнотранспортната застраховка обаче се е вдигнала 176 пъти.

Сериозна инфлация - над 143 пъти, НСИ показва и за образователните услуги, като най-много е поскъпнало висшето - 175 пъти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NAROD4.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България, в която е лукс да умреш спокойно

Цитат

Според статистиката 3616 възрастни чакат на опашка за място в старическите домове в България. А място там се освобождава само при ... смърт.

Тоест, някой в старческия дом трябва да умре, за да може друг старец да отиде на неговото място и да изживее спокойно края на дните си, под контролираните грижи на екипа в дома. Това е мизерната практика в мизерната ни държава, с която всяка година се сблъскват хиляди възрастни хора. Хора като нашите баби и дядовци. Самотни и болни, за които няма кой да се грижи. Хора, които посрещат края на живота си по най-тъжния и неприятен начин, защото са в България.

Такива са нашите старци. Такива ще бъдем и ние.

Spoiler

Според информацията, най-много хора чакат за свободно легло в дом за възрастни с психически увреждания. У нас има 13 такива дома, които осигуряват грижа за 1036 души. Нуждаещите се са двойно повече.

На опашка се нареждат още 512 възрастни с деменция, 340 - с умствена изостаналост, 209 - с физически недъзи и 14 - със сетивни увреждания.

Кой мисли за тези болни хора?

Знае ли някой как минава денят на човек, който страда от деменция или има физически проблеми? Как се гледа сам този човек? Мълчание. Никой не знае, защото на никой не му пука за тези хора. Те са вече... как беше ''лош човешки материал''. Негодни. Не стават...

Оказва се, че в България е лукс да умреш спокойно. Малцина имат тази опция. Малцина са синовете и дъщерите, които имат възможност или сами да се грижат за старите си родители, или да им наемат човек, който да се грижи за тях. И тогава се стига до момента, в който тези хора просто се опитват да оцелеят, докато дойде краят. Може би не съзнаваме колко е важно да има кой да се грижи за болните старци. Надявам се да го разбираме, защото иначе значи, че сме една армия от бездушни пионки, които погребват миналото, без да му дадат шанс да умре достойно.

Питам се, защо онези 240 в парламента, дето трябва само да гласуват и да намерят едни не много пари, за да подсигурят повече старчески домове за умиращото население, та те нямат ли баби и дядовци? Не са ли виждали тежестта на това да си стар човек в България? Трудностите, болката, самотата? Невъзможността да си сготвиш, изпереш, напазаруваш дори ...

Не им ли ли идва да помислят как да създадат условия за тези стари хора? Условия поне да умрат нормално.

Щото тази държава друго не предлага. Само смърт. Едната обаче е по-безболезнена и ми се струва, че я дължим на нашите стари съграждани. И на нас самите, защото и ние след време ще сме като тях. Жертви на собствената си държава.

Тъжната истина...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да сме най-тъжно място!? Аз не съм Миро и не се оплаквам - дори ми е трудно да преценя за какво точно да си харча парите...Изборът си е мой и пак се чудя - аз съвсем не съм  беден българин...   Имаме като семейство  2 автомобила и 4-5 апартамента и животът си продължава...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, attj написа:

Защо да сме най-тъжно място!? Аз не съм Миро и не се оплаквам - дори ми е трудно да преценя за какво точно да си харча парите...Изборът си е мой и пак се чудя - аз съвсем не съм  беден българин...   Имаме като семейство  2 автомобила и 4-5 апартамента и животът си продължава...

:D И какво общо има Миро(когото никога не съм виждала да се оплаква тук) с постоянния рев на някои особено активни потребители тук, на които всичко в Родината ни им е тъжно, грозно, ненавистно... и все забравят, че ние сме тези, от които най-много зависи какъв ще бъде живота ни в нея?

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Нел написа:

И какво общо има Миро(когото никога не съм виждала да се оплаква тук) с постоянния рев на някои особено активни потребители

Хехе :) ами то какво ли не бях чувал да си измислят и приписват на мен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към написалите предните 3 поста:

На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят нещо годно за ядене?

Не ви ли става тъжно, когато стари хора умират, защото нямат пари за лекарства?

Не ви ли става тъжно, че самотни стари хора издъхват в мизерни условия, защото няма кой да се погрижи за тях?

Въпреки, че и аз имам всичко, ми става тъжно, много тъжно...

Защото тези баби и дядовци са работили цял живот, а не са висяли по кафенета и форуми.

Тъжно е, че живеем в държава, в която никой не се интересува от проблемите на ближния и подминава с безразличие насилието над хора и животни, които станаха ежедневие.

п.п. Не съдя никого, просто ми е трудно да повярвам, че има хора, които не забелязват до какво ниво са паднали моралните ценности в държавата ни.

А това е повече от тъжно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Нел написа:

:D И какво общо има Миро(когото никога не съм виждала да се оплаква тук) с постоянния рев на някои особено активни потребители тук, на които всичко в Родината ни им е тъжно, грозно, ненавистно... и все забравят, че ние сме тези, от които най-много зависи какъв ще бъде живота ни в нея?

Как така - бандеровците и Миро все се оплакват от Путин и от Русия...   На мен пък ми е гот да има толкова много руснаци в област Бургас! България е весело място с евтини алкохол и хазарт, с невероятни природни забележителности...    Лично аз нищо тъжно не виждам и препоръчвам повече оптимизъм на сънародниците си!   А Мирко няколко пъти ме убеждава, че съм за затвора...   Аз с бандеровски идиот никога не мога да се разбера. Жалки са подобни хора...  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Мойра написа:

Към написалите предните 3 поста:

На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят нещо годно за ядене?

Не ви ли става тъжно, когато стари хора умират, защото нямат пари за лекарства?

Не ви ли става тъжно, че самотни стари хора издъхват в мизерни условия, защото няма кой да се погрижи за тях?

Въпреки, че и аз имам всичко, ми става тъжно, много тъжно...

Защото тези баби и дядовци са работили цял живот, а не са висяли по кафенета и форуми.

Тъжно е, че живеем в държава, в която никой не се интересува от проблемите на ближния и подминава с безразличие насилието над хора и животни, които станаха ежедневие.

п.п. Не съдя никого, просто ми е трудно да повярвам, че има хора, които не забелязват до какво ниво са паднали моралните ценности в държавата ни.

Разбира се.

Ама какво общо има това със хейтърството , гаменщината, обидите , които ето тоя над мен защитаващ сепаратизма и тероризма бълва , и е изцяло  поклонник на чужди интереси и държава, а и не само той  ?

Един гамен никога няма да приеме присърце описаното от теб, няма да търси сериозен анализ, а ще продължава да си излива помията.

Това е всъщност по темата - защото такива деструктивни хора има доста в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Мойра написа:

На парад като на парад, а? :D

Морална ценност ли е да мрънкаш постоянно и непрекъснато?

Морална ценност ли е да критикуваш, но да не предлагаш алтернативно решение или поне насока?

Морална ценност ли е да не виждаш и малкото добро, на което си свидетел?

Морална ценност ли е слабоволието и словоблудството?

Не, не са морални ценности, Мойра. Точно това правите в тази тема-показвате липсата на такива.

Дали ми е тъжно за пенсионерите? - За някои - да, за други-не.

Дали ми е мъчно за безработните? - За някои - да, за други-не.

Дали ми харесва всичко в държавата? - Определено не всичко, но! Правя каквото трябва да правя, за да участвам в подпомагането на онези пенсионери, болни, безработни, дечица, за които ми е мъчно.

И не мрънкам постоянно и непрекъснато!

Отношението ми е по същия начин, по който бих се отнесла към болен човек -бих се постарала да му вдъхна кураж и сила, а не да го заливам с негативизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Нел написа:

На парад като на парад, а? :D

Морална ценност ли е да мрънкаш постоянно и непрекъснато?

Морална ценност ли е да критикуваш, но да не предлагаш алтернативно решение или поне насока?

Морална ценност ли е да не виждаш и малкото добро, на което си свидетел?

Морална ценност ли е слабоволието и словоблудството?

Не, не са морални ценности, Мойра. Точно това правиТЕ и в тази тема-показваТЕ липсата на такива.

Дали ми е тъжно за пенсионерите? - За някои - да, за други-не.

Дали ми е мъчно за безработните? - За някои - да, за други-не.

Дали ми харесва всичко в държавата? - Определено не всичко, но! Правя каквото трябва да правя, за да участвам в подпомагането на онези пенсионери, болни, безработни, дечица, за които ми е мъчно.

И не мрънкам постоянно и непрекъснато!

Отношението ми е по същия начин, по който бих се отнесла към болен човек -бих се постарала да му вдъхна кураж и сила, а не да го заливам с негативизъм.

Поставянето под един знаменател е обида към всички, които пишат в тази тема, Нел.

Всеки човек има смоята индивидуалност, която го прави уникален и тя трябва да бъде уважавана.

Знаеш как.

А дали ще мрънкаш или не, е твой личен проблем, както и разбирането ти за това, що е мрънкане.

п.п. Относно доброто - всеки човек определя дали нещо е добро или не според ценностната си система.

Оставам с най-добри чувства към теб, въпреки, че не ми вдъхна кураж, че в България ще стане уютно място за всички българи, както и не посочи решение, как ще стане това.

Усмихнат и спокоен ден! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже е всекидневна гледка в София (за други места не мога да бъда сигурен, нямам набюдение) на инвалидни места да паркират коли за по 100К+ в евро, смятам, че щом инвалидите в България са толкова богати, макар да не са напълно способни, останалите или сме много мързеливи, или пък в България живеят най-богатите инвалиди на световно равнище...
Сега сериозно, никой не може да каже дали е най-тъжното място, защото има къде, къде по-тъжни места - дори смятам, че в сравнение с другите в ЕС сме едно от веселите места, сега ако говорим само за пари (защото само това е в главата на всички напоследък), сме най-зле в ЕС :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

РомаТв

http://romatv.bg/

,ако гледате ще сте на друго мнение,както ако живеете в циганска махала.Купони,сватби,ядене на корем.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Оставам с най-добри чувства към теб, въпреки, че не ми вдъхна кураж, че в България ще стане уютно място за всички българи, както и не посочи решение, как ще стане това.

Приеми, че не харесвам маниера на вечно недоволните и тези, на които винаги някой друг им е виновен, Мойра.

Ако това, че не харесвам начина, по който тук се оплаквате от всичко в България те обижда... мой проблем ли е?

Не мисля, че моето нехаресване е обида към когото и да било.

Решение съм посочила - повече позитивност и повече отговорност във всичко, което вършим и/или говорим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Нел написа:

Приеми, че не харесвам маниера на вечно недоволните и тези, на които винаги някой друг им е виновен, Мойра.

Ако това, че не харесвам начина, по който тук се се оплакваТЕ от всичко в България  те обижда... мой проблем ли е?

Не мисля, че моето нехаресване е обида към когото и да било.

Решение съм посочила - повече позитивност и повече отговорност във всичко, което вършим и/или говорим.

Ако нещо не ми харесва и/или ме обижда не споря, а постъпвам според разбиранията си.

Ако престанеш да поставяш всички пишещи тук, чието мнение те дразни, под един знаменател и да насаждаш неистини(подчертала съм какви), ще разговарям с теб.

Приятен следобед

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не почетохте един велик български футболист бе боклуци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плевньо, Тиквата и сие

от Фейса ще се сбогува Тиквата

https://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1552613

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, haidukpikaso написа:

Плевньо, Тиквата и сие

от Фейса ще се сбогува Тиквата

https://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1552613

Мен повече ме впечатли, че Емо Костадинов и Любо Пенев не са присъствали на погребението.

Премиерът и Президентът си имат държавна работа, няма как да изпращат всеки известен българин в последния му земен път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако политици се бяха поклонили пред паметта на Туню веднага щеха да кажат троловете ,че държавните ора се възползват от това.По-добре ,че не са ходили да сквернят паметта му !!!

11

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Нел написа:

Мен повече ме впечатли, че Емо Костадинов и Любо Пенев не са присъствали на погребението.

Премиерът и Президентът си имат държавна работа, няма как да изпращат всеки известен българин в последния му земен път.

тъй ли, а случайно да ти е известно защо а - Любо Пенев има тафофобия

http://donbalon.eu/news253152.html

на Емо Костадинов му е бил отменен полета

http://www.sportal.bg/news.php?news=590553

вземи се осведоми преди да ги осъждаш а не да ми защитаваш боклуците дет имали работа ... то и краденето и то работа де така е

Тиквата вижте какво написал на стената си - приятелю... приятелите му бяха там, и плакаха за него, приятел ще му се пише няма що, боклук нещастен

https://www.facebook.com/boyko.borissov.7?ref=ts&fref=ts

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Нямам време да чета клюките,  чух в движение от репортаж по телевизията, че Любо и Емо не са присъствали. Няма никаква присъда в думите ми, нито обида към личностите им, а учудване. Сега вече знам защо не са присъствали.

Иначе колегата Маклейн е абсолютно прав - ако пък бяха отишли държавниците, пак щяха да са боклуци за теб(както е видно от поста ти). Няма угодия, ей! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване