Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Днес по обяд прескочих до близкия магазин ( един от веригите...) да си купя хляб и др. продукти, и някакъв плод за десерт.

Купих си банани от Еквадор (1,89лв./кг.), защото българските череши и кайсии, на които сега е сезона, бяха два пъти по-скъпи (3,99 лв./кг.-черешите)!!!

Така е и със зеленчуците!

Да Ви таковам на "демокрацията"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dedidi написа:

Днес по обяд прескочих до близкия магазин ( един от веригите...) да си купя хляб и др. продукти, и някакъв плод за десерт.

Купих си банани от Еквадор (1,89лв./кг.), защото българските череши и кайсии, на които сега е сезона, бяха два пъти по-скъпи (3,99 лв./кг.-черешите)!!!

Така е и със зеленчуците!

Ха , я виж ти! Взел си банани и недоволен!!! Може ли такова нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Ха , я виж ти! Взел си банани и недоволен!!! Може ли такова нещо ?

Да се смееш ли, да плачеш ли?

Цяла зима ям ябълки от Полша, Италия, ..................

А "едно време" от заводите ходехме на бригада да берем, ябълки, царевица, цвекло, грозде, ...............

Като ученици цял месец брахме домати за износ........

И т.н.

P.S.: Вместо банани предпочитам пъпеши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dedidi написа:

Не ти е виновна "демокрцията" . Причината е същата поради която и днес източноевропейските германци бягат в западните райони на ФРГ.

Не знам дали можеш да осмислиш тази причина.

https://www.dw.com/bg/измиращите-села-на-източна-германия/a-41795586

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък вчера в кварталното Болеро си купих доволно череши и кайсии на цена 1.79 лв за килограм. Бяха по-евтини от бананите!   Демокрацията си е хаос -това ни е всеизвестно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, miro20 написа:

Не ти е виновна "демокрцията" . Причината е същата поради която и днес източноевропейските германци бягат в западните райони на ФРГ.

Не знам дали можеш да осмислиш тази причина.

https://www.dw.com/bg/измиращите-села-на-източна-германия/a-41795586

И ти смяташ "умиращите" села за положително развитие на демокрацията? Всички да сме в големите градове, за да станем регистрирани безработни? И какво става със земеделието и животновъдството? Майната им!

В някои големи села в България имаше консервни фабрики, в които се преработваха част от произведените плодове и зеленчуци.Имаха и болници, и аптеки, и училища.

При "демокрацията" инженерките станаха шивачки! Не всички горят от желание да работят далеко от родното си място.

Така че, замисли се ти (ако имаш това право)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dedidi написа:

И ти смяташ "умиращите" села за положително развитие на демокрацията?

Не . Просто ти показах че дори в източна Германия хората са с по нисък сандарт от ФРГ. И че въпреки обединението не могат да наваксат изоставането.

Причината /подсказах ти но не осъзнаваш/  е .. соца. Не демокрацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://exnovinite.bg7.eu/269316/

Цитат

Във Фейсбук групата „Забелязано в София“ алармираха, че в Младост 2, до магазин от голяма хранителна верига седи бездомна жена, която е била буквално пребита и е цялата в кръв.

Значи какво - общество и държава .... ама във фейса. Ку не е фейса ....... ко прайм - автентично риалити шоу, седим и гледаме как ни тепат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери се достоен човек, който да кажа истината за състоянието на българския народ, който е загубил вяра, че може да промени нещата към добро и продължава да мълчи и да търпи...всичко търпи...

Психиатър: Габриел, у нас умират деца. Вземай суперкомпютъра и отивай на Марс

Цитат
12 лмн. евро за суперкомпютър. Какви суперкомпютри, какви 5 лева. Габриел, явно не знаеш, да ти кажа - у нас 25% от хората живеят под прага на бедност.

У нас умират деца, защото няма пари за ЛЕЧЕНИЕ, у нас събираме капачки за кувьози, у нас висши чиновници имат частни асансьори и тераси за милиони, у нас хора умират, защото не дочакват трансплантация и т.н. И т.н. Не се лендзи от телевизора с многохилядната си заплата в евро, ами ела тук и иди в Северозапада или....или си вземай суперкомпютъра и отивай на Марс. А нас ни остави да оцеляваме, затънали в МИЗЕРИЯ и КОРУПЦИЯ.

Д-р Цветеслава Гълъбова, директор на държавната психиатрия "Св. Иван Рилски", Фейсбук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде баш съдебните психолози да не ми се правят на дръж ми шапката, щото тъкмо те оневиняват камара рецидивисти в съда. Нямало пари за лечение - ами няма, щото съдебните психолози вземат по- дебели пачки и от европейските си колеги, как да има. Да почна да снимам как не просто в провинцията, а в дълбоката провинция, лекарите ми карат поръчкови Мерцедеси - как става този номер бе "мисис баба". Нямало пари, пък карат коли по половин милион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, miro20 написа:

Не . Просто ти показах че дори в източна Германия хората са с по нисък сандарт от ФРГ. И че въпреки обединението не могат да наваксат изоставането.

Причината /подсказах ти но не осъзнаваш/  е .. соца. Не демокрацията.

Бил си непълнолетен преди 1989 година -  виж  https://bultimes.com/Колко-лошо-живяхме-преди-1989-година/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, attj написа:

Бил си непълнолетен преди 1989 година -  виж  https://bultimes.com/Колко-лошо-живяхме-преди-1989-година/ 

фейкомета бултаймс цитира сайта соцбг  :)

Виж, и сега можеш да си живееш "като при онова време" . Да, бяхме непълнолетни, и не ни интересуваше откъде идват парите.

Вземаш и сега един дебел заем, живееш и ядеш на корем, пък кой ще плаща после, не те интересува. Истината е доста попрозаична, и я има дори в признанията на вашата комунистическа партия.

И в документите за трите фалита на НРБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен фейкомет е Миро - на такива хора никой без ипотека няма да даде един дебел заем. Лично аз съм финансово по-добре сега спрямо периода в социализма - обаче положението при единици е недостатъчно за глобални изводи.  Никога не ми е било нужно да ставам комунист или социалист. Докато истините и лъжите на Миро са така оплетени, че човек дори да желае,  разумно е никакви изводи да не си прави.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, attj написа:

Надявам се и ти да си бил непълнолетен за да вярваш на подобни тъпи преиначавания на истината . Другият вариант е да те е ударила яко склерозата и да не помниш

Цитат

1.Защо уж много се чакаше за жилища, пък почти всички имаха собствени.

2.Защо уж се чакаше за телевизор и всякаква техника, пък всички имаха, а домовете ни бяха добре обзаведени.

3.Защо уж магазините бяха празни, пък хладилниците бяха пълни, а трапезата на хората богата и то с качествена и истинска храна. Даже ни задължаваха постоянно да ходим по банкети организирани изцяло от заводи и предприятия.

4.Защо Уж се чакаше много за кола, пък почти всяко семейство имаше и то нова.

Въобще, голяма мъка си беше…..

„Мъчеха ни“ още от деца, та всяка година бяхме на летни лагери и екскурзионни летувания, а после пък ни задължаваха всички да ходим на работа и пак всяка година, почивка на море и Балкан.

Мъчеха ни и ни задължаваха да се учим и лекуваме безплатно, та и неграмотни не разрешаваха да има. Та, лошо живяхме наистина.

1 защото уж много се чакаше за жилища ..... Ами чакаше се и даже сега 30 години след този рай някои хора продължават да очакват държавата да им върне парите с които са я кредитирали . Не виждаш ли какво става с така наречените многогодишни жилищноспедтовни влогове -станаха вече многодесетилетни. Отделно какви жилища ни предлагаха панелните кутийки още могат да се видят навсякъде то е красота то е удобство абе жилище въобще. Когато бях дете живеехме в едно такова заедно с едно друго семейство щастливи слижители  в софийският градски транпорт. Пълна веселба и социалните контакти са на ниво.

2 Чакаше се за телевизор разбира се ако не успееш да се уредиш по "втория начин" за пералня също за хладилник също . От магазина свободно можеше да си купиш някой радиоапарат или тъп транзистор щото дори Вефовете бяха дефицит.

3 магазините наистина бяха празни и се купуваше не което ти трябва в момента а това до което можеш да се докопаш . Основния начин на пазаруване беше "под рафта" тоест със връзки с продавача. Страшната клетва беше  "Да ти умрат връзките"

4 За кола също се чакаше поне 5 години за Москвич , 7 за лада и над 10 за Волга. Западна кола - само за избрани. Който не му се чака купуваше на старо накаква съветска таратайка на цена по висока от тази на новата.

Ходехме на пионерски лагери които приличаха по скоро на казарми . Спални помещения бараки за по 50 - 60 деца. Външни тоалетни. Ограда от бодливо тел. Мръсни столови с храна която децата не искат да ядат. Проверки като в казармата и движение под строй. Изобщо почивка та дрънка.

Учехме се и се лекувахме безплатно - затова и дипломите ни се котираха по цял свят отиваш някъде и започваш като мияч на чинии въпреки че имаш българска диплама за инженер например. Лекуването също беше на ниво и сега си берем резултатите . Най болната и бързо изчезваща нация.

Та такива работи за тогавашният "рай" - разказвам ги тези неща защото във форума има и млади хора на които просто не маже да им роди акъла че може да съществува такава система. Пък те да си преценят на кого да вярват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не съм пенсионер и всичко помня.  Получих ведомствено двустайно жилище като инженер с дефицитна специалност навремето след две години чакане.  Още си го имам ,а сега имам и  други жилища.  Два месеца се редих и подписвах за цветен  телевизор Велико Търново, накрая се ядосах и без ред си купих чернобял Респром.   Първата ми кола беше Шкода 120 - някога имаше шкодички и без чакане, пък те бяха дори по-добри от руските возила.  Сега ми е по-добре от преди, обаче отдавна не съм на около 25 години.  Крайните отричания и възхваления са погрешни и неприемливи за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Ограда от бодливо тел.

Детски лагер с бодлива тел, ти сериозно ли?!!:shock11:

Сигурен ли си, че е било детски лагер, да не е било ТВУ?

преди 1 час, lsmurf написа:

Учехме се и се лекувахме безплатно - затова и дипломите ни се котираха по цял свят отиваш някъде и започваш като мияч на чинии въпреки че имаш българска диплама за инженер например. Лекуването също беше на ниво и сега си берем резултатите . Най болната и бързо изчезваща нация.

Пълни глупости, в медицинските ни университети идваха да се изучат от цяла Африка, Латинска Америка, Индия и т.н. и нашите лекари бяха приемани там с голямо уважение!На други места не можеха да работят по-политически причини, не заради липса на умения и квалификация и това се видя след промените, когато тези спънки отпаднаха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, M.Николов написа:

Детски лагер с бодлива тел, ти сериозно ли?!!:shock11:

Сигурен ли си, че е било детски лагер, да не е било ТВУ?

Пълни глупости, в медицинските ни университети идваха да се изучат от цяла Африка, Латинска Америка, Индия и т.н. и нашите лекари бяха приемани там с голямо уважение!На други места не можеха да работят по-политически причини, не заради липса на умения и квалификация и това се видя след промените, когато тези спънки отпаднаха!

За детските лагери - абсолютно сериозно! То бодливата тел си се смяташе за нормално оглаждащо средство по онва време . Колко дрехи съм скъсал и колко драскотини съм получил преминавайки през оградите за да си купим сладолед или пък цигари. Не сме били хулигани във ТВУ а примерни пионерчета с някои малки залитания. Относно телта в Русия още си я ползват. Наскоро някой беше пуснал във форума снимка с детска площадка в Русия оградена по този начин та ми стана някак "носталгично" за отминалото време.

За университетите наистина идваха от Африка други страни от "третият свят" да учат при нас защото беше безплатно. Колко са научавали е друг въпрос. Идваха и не само в медицинския в нашия институт също имаше и знам добре какви "страхотни" инженери им произвеждахме. Той  едва се оправя с българският да си поиска хляб и вода а ние му даваме диплом за инженер. Не че ние българите бяхме на кой знае какво ниво но в сравнение с тях си бяхме направо върхът. Може би затова и наистина сме почитани в някои западнали дърави.

За политическите причини със сигурност ги е имало не защото просто са били гадни а защото непрекъснато се опитвахме да им пробутаме някакви хорица за да правят промишлен шпионаж което си беше държавна политика .Не знам дали е било заради липса на достатъчна квалификация или за да се пазят от подобни навлеци но истината беше че дипломите ни не се признаваха.  Сега след като тези спънки отпаднаха няма как да кажат дипломата ти не важи ама опитай с българска диплома в "бяла" държава да видиш през какво сито ще трябва да минеш за да се уредиш. Има хора които го правят и наистина са уважавани специалисти но това е защото са се доказали в личен план и дипломата е просто формалност която все пак трябва да притежават. Освен това вече има доста българчета завършили наистина престижни университети които им отварят вратите за реализация навсякъде по света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lsmurf написа:

За детските лагери - абсолютно сериозно! То бодливата тел си се смяташе за нормално оглаждащо средство по онва време .

Тия ги разправяй на някой, който не е живял по това време, може и да ти се върже!

преди 9 минути, lsmurf написа:

За университетите наистина идваха от Африка други страни от "третият свят" да учат при нас защото беше безплатно. Колко са научавали е друг въпрос.

Интересно защо и сега продължават да идват и даже си плащат и то от страни, които преди бяха от другия политически блок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, M.Николов написа:

Тия ги разправяй на някой, който не е живял по това време, може и да ти се върже!

Смърфчето просто се опитва да манипулира аудиторията.

Летувала съм в пионерски и средношколски лагери на МНО, но никой и по никакъв начин не е ограничавал свободата ни!

Не беше рядкост някои по-палави момичета да излизат нощем от лагера, да посещават дискотеки и да се прибират подпийнали преди разсъмване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

Интересно защо и сега продължават да идват и даже си плащат и то от страни, които преди бяха от другия политически блок?

Съжалявам "другарю"  Николов че ти припомням някои дребни неприянтни неща от харесваното от теб време - знам че ти няма да си промениш мнението и ще отричаш докрай "като комунист на разпит" както беше казал Радевски "Аз знам аз вярвам че си права когато съгрешиш дори"  Това ви беше идеологията и такава си остана за такива като теб.  Ако си губя времето да пиша такива неща то е защото такива като теб се опитват да скрият нелицеприятното минало от младите и да представят социализмът като "изгубеният Рай" . Препоръчвам всички да гледат сериалът Чернобил където доста добре е представено времето за което си говорим. Истината е че заради непрекъснатите лъжи и увъртания които са наследени още от онова време все още умират хора. Защо мислиш че сме първенци по ракови заболявания ами защото тогава тряваше да се скрие издънката на великата съветска наука.

преди 5 минути, Мойра написа:

Смърфчето просто се опитва да манипулира аудиторията.

Летувала съм в пионерски и средношколски лагери на МНО, но никой и по никакъв начин не е ограничавал свободата ни!

Не беше рядкост някои по-палави момичета да излизат нощем от лагера, да посещават дискотеки и да се прибират подпийнали преди разсъмване.

Не се опитвам да манипулирам - това е по твоята специалност аз просто споделям преживявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, lsmurf написа:

Не се опитвам да манипулирам - това е по твоята специалност аз просто споделям преживявания.

И аз споделям преживявания.

Странно, в какви лагери си летувал?

Само в ТВУ-тата имаше телени мрежи по онава време.

В днешно време родителите изпитват ужас, когато училищните власти ги заставят да пуснат децата си на т.н. зелено училище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

И аз споделям преживявания.

Странно, в какви лагери си летувал?

Само в ТВУ-тата имаше телени мрежи по онава време.

Е не съм имал привилегията да летувам в лагери на МНО като теб . Летувал съм в обикновени пионерски лагери за "простосмъртни" деца защото цената наистина беше символична 10 - 15 лева. Но условията бяха точно такива каквито ги описвам . А да добавя че и ръководители и спасители обикновенно бяха ченгета защото и те изкарваха по една безплатна почивка пък и може да са наблюдавали "бодрата смяна" . Още се срещам с някои от тях и се поздравяваме  . Запомнили са ме защото ги пребивах на шах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може някъде из детските лагери да е имало бодлива тел, но не като казармена/ граничарска ограда, а щото са нямали обикновенна мрежа - ако става дума и в основното ми училище, едната страна на училищния двор бе с бодлива тел, и до съвсем скоро беше така, сега сложиха по- модерни огради. Та да се преекспонират негативите на соца е също толкова глупаво, като да се отричат. Специално детските лагери, бяха едно от хубавите неща на строя - сега лапетиите не смеят да ги разходят, дори на ексурзия, а аз до 6 клас вече бях обиколил половин България: до голяма степен заслугата е на класната ми ръководителка, защото тя бе човек, който много държеше децата да виждат свят, до ден днешен целия клас сме й благодарни за ексурзиите и лагерите, защото ние бяхме най-- облагодетелствани в това отношение от цялото училище, а същевременно бе и най- строгата учителка от всички, спукваше ни от учене, тази жена не знаеше да пише оценка "отличен", ама на факт, всички я уважаме и до днес я уважаме. Къде е сега уважението към учителите? Един народ, който презира учителите си, презира себе си - това ще ти кажа смърфчо. Такъв народ е народ без бъдеще. Ще ми посягат разни келеши на учител в час - ти замисляш ли се за каква страшна деградация иде реч? За първи учебен ден - Азис. Егати простащината и падението, и аз не знам вече как да се изразя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не убеждавам никой в нищо, но нямам познати които да работят за под 1500 лева в България. Не знам, за какви банани и череши и нисък стандарт говорите, но истината е (Според мен) е че обичаме повече да мрънкаме, отколкото да променим или подобрим нещо.Ако някой бачка за 500 лева, не му е виновен никой, да учи, да кара курсове и т.н. Ако отворя фейсбука , масово хора са качили снимки от морета , планини, океани и разни екзотични места. Не виждам нищо тъжно никъде, а по скоро завист от едно пропаднало поколение след комунизма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...