Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Със заплати под 1000 лева в България са 1,7 млн. души от общо 2,2 млн. на трудови договори. През лятото има и по-малко работещи, защото много българи са се изнесли на сезонна работа в чужбина.    Отделно е и притеснението да си създадат семейство с поне 2 деца.  При ""изкуствения инкубатор"" защо не са се притеснявали хората?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Докъде се докарахме: България е №1 в Европа по робски условия за населението Покъртителните данни са от доклада „Индекс за робството“ за 2014 година, оповестен днес    

Според мен am-am e на някакви много тежки наркотици. Около 400 000 българи са работещи бедни а 2000000 живеят със заплата до 600 лв. Аз съм извън тези две категории и пак не хвърлям хилядарка за уикен

Публикувани изображения

преди 15 минути, attj написа:

Със заплати под 1000 лева в България са 1,7 млн. души от общо 2,2 млн. на трудови договори. През лятото има и по-малко работещи, защото много българи са се изнесли на сезонна работа в чужбина.    Отделно е и притеснението да си създадат семейство с поне 2 деца.  При ""изкуствения инкубатор"" защо не са се притеснявали хората?

Ти рядко глупав ли си или да ? Такива са били времената. И в Северна Корея са правили по 10 деца, ама сега правят по 1. Защо ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Нито ми е тъжно каквато е темата. И да бях в чужбина и там бях най-нещастния човек на света. За тук не мога да го кажа. Не гледам новини, ям и пия яко, ходя по почивки и съм супер щастлив в България.""  Какво прави Живко Желев в тази тема?   Неадекватно умно ли ще се изявява?     

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, attj написа:

""Нито ми е тъжно каквато е темата. И да бях в чужбина и там бях най-нещастния човек на света. За тук не мога да го кажа. Не гледам новини, ям и пия яко, ходя по почивки и съм супер щастлив в България.""  Какво прави Живко Желев в тази тема?   Неадекватно умно ли ще се изявява?     

Най - умния ти пост днес. Прав си, нямам работа тук.  Просто, обичам да слушам на хората оправданията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jivko Jelev написа:

Най - умния ти пост днес. Прав си, нямам работа тук.  Просто, обичам да слушам на хората оправданията.

Садомазохизъм в съчетание с неадекватности?  И в чужбина не съм се чувствал нещастен, а в България съм щастлив.   Това не ме прави грандоман с нереалистични преценки - повечето хора в България с основание са тъжни. За съжаление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, attj написа:

преди 2 часа, attj написа:

Садомазохизъм в съчетание с неадекватности?  И в чужбина не съм се чувствал нещастен, а в България съм щастлив.   Това не ме прави грандоман с нереалистични преценки - повечето хора в България с основание са тъжни. За съжаление.

А последно реши как се чувстваше в чужбина ! За България разбрах добре си материално и си супер щастлив въпреки че народът ти се топи и е на границата на оцеляването. Случайно да знаете с господина с който дискутирате кой е по щастлив от двамата че средната пенсия в България е под прага на бедност. Или ще ми кажете че старите хора от страната трябва да се стегнат и да учат в частни училища за да вземат добри заплати като вас ? Може би трябва да работят до сто години. Би било прекрасно и те биха го направили с удоволствие ако не беше природния закон на остаряването. Та по грижите за слабия се познава една държава дали е тъжна или щастлива защото всеки е бил дете и всеки в даден момент остарява. Какво ще ми кажете за щастливото си прекарване сега ако когато дойде старостта не можете да си позволите да си платите лекарствата и сметките с пенсиите които държавата ви отпусне ? Не ми е ясно щастливи ли сте като слушаме че качеството на образованието непрекъснато се влошава и в един момен няма да има къде да учат децата ви. Щастливи ли сте че медицинските сестри получават малко над минималната работна заплата и утре ако ви се наложи да отдете в болница няма да има персонал който да се грижи за вас. Те ще са учили в частни училища и ще са станали програмисти защото на тях им се плаща добре.

Та исках да ви обърна внимание че трудно човек може да бъде щастлив когато хората около него са нещастни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Та исках да ви обърна внимание че трудно човек може да бъде щастлив когато хората около него са нещастни.

Най-после да сме на едно мнение!

Все пак има немалко богати българи, които се чувстват щастливи, независимо че всеки ден виждат хора, които ровят в кофите за боклук, търсейки храна,  знаят за болните деца и възрастни, които не могат да се лекуват поради липса на средства, знаят за хората, които умират в пълна мизерия и самота, изоставени от децата си, които са напуснали България, надявайки се на по-добър живот, знаят за старците по селата, живеещи в страх, да не бъдат ограбени, бити или убити.

Моралната и духовна деградация на обществото ни е факт, ужасяващ факт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проф. Слатински: Настоящето е ипотекирано, бъдещето е капарирано

Цитат
Защо при бюджетен излишък се взимал нов заем? Ами такава е цялата същност на управлението - това е толкоз просто и логично:

Парите от настоящето те харчат докато са на власт, парите от бъдещето те харчат, за да бъдат пак на власт.

Настоящето е ипотекирано, бъдещето е капарирано.

Като си помисля само, че за някакви си 10 миларда дълг падна соцът, а ние на митингите, на срещи с избирателите и в медиите ако за нещо правихме луди БСП (к) [нали така им викахме тогава], то бе за дългът на България.

За 10 милиарда дълг ги обвинявахме в некадърност, казвахме, че са докарали държавата до катастрофа. Сега за 3-4 пъти по-голям дълг никаква емоция.
Казват, че ако на крачето на умряло жабче се пусне слаб ток, то мръдва.

На обществото ни с дълга му правят електрошок, но то не помръдва дори.

Нашето общество е по-умряло и от умрялото жабче.

Николай Слатински, Фейсбук

Тъжната истина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, attj написа:

Неадекватно умно ли ще се изявява?     

Не че нещо , но нека всеки обърне внимание на постовете ти . Едно че сте няколко трола зад един ник, че и имате резервни, но и стилистиката ви е тотално контрастираща.

Понякога изпускаш с копипейста шрифта и големината, което пак показва елементарен копипейст на спуснати опорки и стандартни изрази. Които са леко далечни на българския оригинален стил .

Личи ти бре.  Личи ти . :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, lsmurf написа:

За България разбрах добре си материално ....

1500лв. не са чак толкова добре - докато си сам и млад бива, но не за дълго. 1500+лв. съм ги вземал по София, къде преди 15 години и още тогава не бяха нищо особено - само квартирата ми бе 500лв., пътните на месец поне 200лв. (работех по адреси, па то голям град бре) и ко станА, половината изхарчени още преди да съм ги взел. С тези 1500лв, като направиш две деца и си дотам - много бързо разбираш, защо действителността в България е тъжна. Един роднина да легне болен същото - в момента съм със 4- ма, без да броя бабите. Ни апартамент да изплащаш, ни нов автомобил да купуваш. Още да изброявам ли? Фирмата фалира или шефчето обръща резбата - айде 2- 3 месеца без доходи, докато намериш друга работа със подобно заплащане всичко заделено заминава, а то няма да е много. Те още от моето положение - къщата ти пада, щото държавата си занемарила обектите, институциите ти казват "свиквай", ам ся? Нова къща как се строи - с тези 1500лв не мож плати само тоалетната хартия на майсторите. Като стане катастрофата, падишаха па ще намери повод да ми пиарства пред камерите - пък след камерите, вълците ни яли и ще отваряме сметки за дарения.

Пинковци - виде два лева у джоба си и айда, работата му пораства и става голем философ: 'сичко супер, па другите ги мързи. Те така наедро го раздаваха програмистите, ала в последно време и те почнаха да ловат пътя за чужбина - баш същите, дето ми развиваха финансови теории по форумите, сега ги гледам дърпат сополи "туй било, онуй било", ко стана бре програмиста и теб ли те застигна мързела, ама не, изведнъж държава се оказва нещо не наред. Та тей - ходи обяснявай на хора, къде не могат да погледнат по- далеч от собствения си корем, кое, как и що: то не мисли с главата, а със задника си, щом задника ходи редовно до тоалетна, значи държавата си е добре.

Едно около десетина хиляди човека са в тази държава, къде наистина няма да ги застигне суровата родна действителност - за всички останали е само въпрос на време. Има- няма 20/ 30 години, от там насетне само гробища и цигански махали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, miro20 написа:

Личи ти бре.  Личи ти . :) 

Все се оплакваш, че съм руснак, ама не съм.   Защо Миро няма семейство с две деца ?    Денонощно живее  във форуми.  Прагът на бедност е 348 лева и в същото време минималната пенсия ще е 219 лева от 1 юли, 1,2 млн. души живеят под линията на бедност, т.е. всеки пети българин живее на магия.      Тъжна работа.  1500 лв на месец изглеждат огромна сума за най-бедните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, attj написа:

от 1 юли, 1,2 млн. души живеят под линията на бедност

в официалната статистика може да са толкова, все пак трябва да се задържим на власт
друг е въпроса, че реално са два и кусур пъти повече

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, дръндю написа:

в официалната статистика може да са толкова, все пак трябва да се задържим на власт
друг е въпроса, че реално са два и кусур пъти повече

Дори да се приемат за истина данните на официалната статистика а аз съм сигурен че са фризирани и напудрени положението е повече от стряскащо http://24may.bg/2018/03/13/неравенството-в-българия-е-фабрика-за/

След внимателно прочитане на материала изводът ми е че България е страна приватизирана от около 1000 бивши комунистически фамилии и както всичко приватизирано се унищожава безогледно в името на все по голямото богатство на шепа "избрани" Как средната заплата става 1100 лева като 78 процета от населението вземат под 1000 лева а само 22 процента взимат над тази сума и само 12 процента взимат над 1300 лева. Ами отговорът е прост някои от групата с доходи над 10000 лева вземат много ,много повече от 10000 хиляди защото въпросната група се състои от само 7300 души. Ама нали трябва да отчетем по нормална средна заплата - защо да не дадем на нашите хора по 200000 такава. :angry22:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sound написа:

1500лв. не са чак толкова добре - докато си сам и млад бива, но не за дълго. 1500+лв. съм ги вземал по София, къде преди 15 години и още тогава не бяха нищо особено - само квартирата ми бе 500лв., пътните на месец поне 200лв. (работех по адреси, па то голям град бре) и ко станА, половината изхарчени още преди да съм ги взел. С тези 1500лв, като направиш две деца и си дотам - много бързо разбираш, защо действителността в България е тъжна. Един роднина да легне болен същото - в момента съм със 4- ма, без да броя бабите. Ни апартамент да изплащаш, ни нов автомобил да купуваш. Още да изброявам ли? Фирмата фалира или шефчето обръща резбата - айде 2- 3 месеца без доходи, докато намериш друга работа със подобно заплащане всичко заделено заминава, а то няма да е много. Те още от моето положение - къщата ти пада, щото държавата си занемарила обектите, институциите ти казват "свиквай", ам ся? Нова къща как се строи - с тези 1500лв не мож плати само тоалетната хартия на майсторите. Като стане катастрофата, падишаха па ще намери повод да ми пиарства пред камерите - пък след камерите, вълците ни яли и ще отваряме сметки за дарения.

Пинковци - виде два лева у джоба си и айда, работата му пораства и става голем философ: 'сичко супер, па другите ги мързи. Те така наедро го раздаваха програмистите, ала в последно време и те почнаха да ловат пътя за чужбина - баш същите, дето ми развиваха финансови теории по форумите, сега ги гледам дърпат сополи "туй било, онуй било", ко стана бре програмиста и теб ли те застигна мързела, ама не, изведнъж държава се оказва нещо не наред. Та тей - ходи обяснявай на хора, къде не могат да погледнат по- далеч от собствения си корем, кое, как и що: то не мисли с главата, а със задника си, щом задника ходи редовно до тоалетна, значи държавата си е добре.

Едно около десетина хиляди човека са в тази държава, къде наистина няма да ги застигне суровата родна действителност - за всички останали е само въпрос на време. Има- няма 20/ 30 години, от там насетне само гробища и цигански махали.

Хахаха, за 25 годишен човек 1500 лева са си нормални пари, въпроса е че момчетата се развиват и на твоите години взимат добри пари. А теб те усетих отдавна , както и цялата трупа тролове , че сте от това пропаднало поколение межуд 80-та и 90-та години. Сега ви разбирам защо сте тъжни. Там наистина положението е трагично. 90% са наркомани, алкохолици, рецидивисти, останалите 10% са мрънкачи и страдалци като теб. Но, прав си, не си виновен ти. Държавата е виновна. Нали сте деца на прехода. Все някой трябваше да бъде прецакан. Никой не е казал че държавата е добре, но по вашата тролска логика ако една държава има социални проблеми , значи целия народ е тъжен. Не съм видял в САЩ да страдат хората защото майките им са 4 месеца майчинство , а в България по 2 години. Всеки може да ходи където си иска, нали това са свободните граници. Никой не те задържа тук. Никой не е казал, че трябва да си винаги България. Ако те кефи комунизма ходи в Северна Корея.  Имам чувството че живеете в няква паралелна вселена ? Сериозно ли си мислите че 10 000 човека са щастливи , а другите нещастници като вас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Jivko Jelev написа:

Сериозно ли си мислите че 10 000 човека са щастливи , а другите нещастници като вас?

да те попитам, в коя държава, дневния доход на работници и пенсионери е две-три кутии цигари
ами че, фалиралите гърци са значително по-добре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, дръндю написа:

да те попитам, в коя държава, дневния доход на работници и пенсионери е две-три кутии цигари
ами че, фалиралите гърци са значително по-добре

Население живеещо с под $2 и
под $1 на ден (в %)
Държава < $2[1< $1[2]
Албания
Алжир
Аржентина
Азербайджан
Бангладеш
Бенин
Бутан
Боливия
Босна и Херцеговина
Ботсвана
Буркина
Бурунди
Венецуела
Гамбия
Гана
Гватемала
Демократична република
Доминиканска република
Еквадор
Египет
Салвадор
Етиопия
Замбия
Зимбабве
Индия
Индонезия
Иран
Йемен
Йордания
Казахстан
Камбоджа
Камерун
Кабо Верде
Кения
Киргизстан
Колумбия
Коморски острови
Коста Рика
Кот д'Ивоар
Лаос
Лесото
Либерия
Мадагаскар
Малави
Малайзия
Мали
Мавритания
Мексико
Микронезия
Молдова
Монголия
Мароко
Мозамбик
Намибия
Непал
Никарагуа
Нигер
Нигерия
Пакистан
Панама
Папуа Нова Гвинея
Парагвай
Перу
Руанда
Сао Томе и Принсипи
Есватини
Сирия
Сейнт Лусия
Сейшелски острови
Сенегал
Сиера Л
Словакия
Словения
Судан
Суринам
Сърбия
Таджикистан
Танзания
Тайланд
Тринидад и Тобаго
Тунис
Того
Турция
Туркменистан
Уганда
Украйна
Уругвай
Филипини
Хаити
Хондурас
Централноафриканска република
Черна гора
Чили Чили
Шри Ланка
Южна Африка
Ямайка

Ти на земята ли живееш или на Марс?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въх, те тея Албанци тъжни кът нас ве
http://hikersbay.com/prices/albania?lang=bg#num-prices-salariesandfinancing
баси, ся разбрах по кои страни се водим и догонваме
ама не съ съмнявам, че ще ги стигнем
аз от среден доход през 1985--1987 от 450 лева и пиков 1200 при цена на цигарите левче
ся съм на 300 при цена на цигарите 5лв
вече не се съмнявам, че ще стигнем за където сме тръгнали

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, дръндю написа:

въх, те тея Албанци тъжни кът нас ве
http://hikersbay.com/prices/albania?lang=bg#num-prices-salariesandfinancing
баси, ся разбрах по кои страни се водим и догонваме
ама не съ съмнявам, че ще ги стигнем
аз от среден доход през 1985--1987 от 450 лева и пиков 1200 при цена на цигарите левче
ся съм на 300 при цена на цигарите 5лв
вече не се съмнявам, че ще стигнем за където сме тръгнали

Ние даже ги бяхме и надминали при Жан Виденов заплатата беше 6 долара. :)

Но сериозно, абсолютно съм на същото мнение, че не трябва да се сравняваме с изброените държави нито с времето на Жан Виденов и от там да правим заключения колко сме цъфнали и вързали. Но това не значи че трябва да забравим Виденовото време и да теглим непрекъснато натам както правят някои хора във форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, lsmurf написа:

нито с времето на Жан Виденов

един ден истината ще излезе наяве, кой бутна държавата в пропастта
и защо Виденов се хвана да спре падането и най-важното, защо не успя да го спре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

един ден истината ще излезе наяве, кой бутна държавата в пропастта
и защо Виденов се хвана да спре падането и най-важното, защо не успя да го спре

И защо трябва да е "един ден" - вземи осветли ни сега щом си наясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Jivko Jelev написа:
Население живеещо с под $2 и
под $1 на ден (в %)
Държава < $2[1< $1[2]
Албания
Алжир
Аржентина
Азербайджан
Бангладеш
Бенин
Бутан
Боливия
Босна и Херцеговина
Ботсвана
Буркина
Бурунди
Венецуела
Гамбия
Гана
Гватемала
Демократична република
Доминиканска република
Еквадор
Египет
Салвадор
Етиопия
Замбия
Зимбабве
Индия
Индонезия
Иран
Йемен
Йордания
Казахстан
Камбоджа
Камерун
Кабо Верде
Кения
Киргизстан
Колумбия
Коморски острови
Коста Рика
Кот д'Ивоар
Лаос
Лесото
Либерия
Мадагаскар
Малави
Малайзия
Мали
Мавритания
Мексико
Микронезия
Молдова
Монголия
Мароко
Мозамбик
Намибия
Непал
Никарагуа
Нигер
Нигерия
Пакистан
Панама
Папуа Нова Гвинея
Парагвай
Перу
Руанда
Сао Томе и Принсипи
Есватини
Сирия
Сейнт Лусия
Сейшелски острови
Сенегал
Сиера Л
Словакия
Словения
Судан
Суринам
Сърбия
Таджикистан
Танзания
Тайланд
Тринидад и Тобаго
Тунис
Того
Турция
Туркменистан
Уганда
Украйна
Уругвай
Филипини
Хаити
Хондурас
Централноафриканска република
Черна гора
Чили Чили
Шри Ланка
Южна Африка
Ямайка

Ти на земята ли живееш или на Марс?

Пляскат се данни за края на 90-те, без да се чете, разбере... Хваща се първия линк от търсачката и пляс :(. Най-вероятно нито една от горните държави в момента няма доходи под 1$ или 2$ на ден. Да не говорим за източника, в който всеки може да си пише и редактира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lsmurf написа:

И защо трябва да е "един ден" - вземи осветли ни сега щом си наясно.

всяко нещо с времето си
не искам да звуча като Жул Верн с неговата подводница
не съм писател фантаст

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

всяко нещо с времето си
не искам да звуча като Жул Верн с неговата подводница
не съм писател фантаст

И защо да звучиш като писател фантаст нали ще ни изложиш факти от историята а не измислици.

Хайде де много ме интересува виновника за големият обир  на народа за който за мен е виновен човекът който е бил по това време начело на държавата а ако е бил друг то той беше длъжен да го посочи но доколкото знам такова нещо просто не се случи. Между другото обирали са ме много пъти но никога както по това време и по лошото е че обраха твърде много хора. Някои направиха състояния по същото време защото имаха точна информация какво ще се случи . За тези хора Виденов трябва да бъде поставен на олтар и всеки ден да му се кланят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Хайде де много ме интересува виновника за големият обир  на народа

ами ас съм прос сигън вей, не ги разбирам нештата
амъ си мисла, кой имаше интерес да фалира държавата и да я изкупи на безценица
не съм я бутнал ас ф пропастта
не съм я изкупил ас
без бой не признавам нищо
мълча си ве, мълча  си и само им гледам сеира
дрът съм веке,
кихам, кашлам, трътам
не ставам за воевода

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване