Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

на 10.07.2019 г. в 15:52, gagodrago написа:

Че какъв инджинерин е тоя Мирчо?! Той хем неграмотен, хем тъп. Едно изречение не може да напише без правописни грешки. Да не е станал инженер в помощно училище?

Да , за това инжинерите не пишат книги, при тях се иска алгоритмично мислене, но ти нали си най-умния, коментираш неща които от нямаш грам понятие, г-н Ганя. Ника ми е посветен на хора като теб. ;)

преди 10 часа, sliderum написа:

Обективно погледнато, ако не бяха "блядовете", твоето семе можеше въобще да не просъществува отвън някой от прадядовците ти и ти въобще да не съществуваш и да тролиш тук.

Така е, но да си кажем и истината както си е. Ако Русия нямаха интерес да дойдат на Балканите нямаше да има и освобождение. Никой не върши услуги с жертви просто така. Хубаво е също да благодарим и на украинци, финландци, румънци и всички които са участвали в освобождението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

преди 32 минути, Bai_Ganio написа:

Ако Русия нямаха интерес да дойдат на Балканите нямаше да има и освобождение.

За мен и за много други българи, е важен резултатът, а не причината. За тия които явно се чувстват повече глобалисти отколкото българи и се опитват да се глобалеят, или се опитват да се кравеят, подобно на гърчеенето преди време, явно е важен мотивът, щото така им е удобно и го използуват да плюят против Русия. Между другото, мотивите на императора едва ли са били толкова прости и едва ли го е направил както само от чисти помисли, така и само и единствено заради руският интерес, както се опитват тези кравеещите се,  да твърдят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

За мен и за много други българи, е важен резултатът, а не причината. За тия които явно се чувстват повече глобалисти отколкото българи, или се опитват да се кравеят, подобно на гърчеенето преди време, явно е важен мотивът, щото така име удобно и го използуват да плюят против Русия. Между другото мотивите на императора едва ли са били толкова прости и едва ли го е направил както от чисти помисли, така и само и единствено заради руският интерес, както се опитват тези кравеещите се,  да твърдят

Императора със сигурност го е направил само от интереси. Влияние на Балканите, или както казват повечето историци, ако руснаците не бяха загубили при Крим , нямаше да ни освободят и т.н. Не знам какво е "кравеят", просто фактите са си факти. Това че ти цитирам исторически факти, не означава че имам нещо против Русия. Напротив харесвам ги много. И никой не умаловажава това, което са направили за нас, но хубаво е да си гледаме нашите интересни и да имаме обща политика и с всички големи държави. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Bai_Ganio написа:

Императора със сигурност го е направил само от интереси. Влияние на Балканите, или както казват повечето историци, ако руснаците не бяха загубили при Крим , нямаше да ни освободят и т.н. Не знам какво е "кравеят", просто фактите са си факти. Това че ти цитирам исторически факти, не означава че имам нещо против Русия. Напротив харесвам ги много. И никой не умаловажава това, което са направили за нас, но хубаво е да си гледаме нашите интересни и да имаме обща политика и с всички големи държави. 

Цитати на нечии думи на някой, ако ще и да е от великите на времето личности, са факт само че този някой е казал, или написал мнение по въпроса, а не и че е прав. А нашите си интереси в момента изглежда никой не гледа, само личните банкови сметки да са ок и краварските щения обслужени.  Да се подмазвате на големият краварски брат, да давате дупе на всеки който си плати, да плюете по Русия, да подарявате предварително милиарди, за неколкократно надценени и недовършени летящи кошници, години преди да бъдат предоставени...Предполагам схващаш, пък ако не можеш проблемът не е мой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Цитати на нечии думи на някой, ако ще и да е от великите на времето личности, са факт само че този някой е казал, или написал мнение по въпроса, а не и че е прав. А нашите си интереси в момента изглежда никой не гледа, само личните банкови сметки да са ок и краварските щения обслужени.  Да се подмазвате на големият краварски брат, да давате дупе на всеки който си плати, да плюете по Русия, да подарявате предварително милиарди, за неколкократно надценени и недовършени летящи кошници, години преди да бъдат предоставени...Предполагам схващаш, пък ако не можеш проблемът не е мой.

Съгласен съм с теб, надявам се, че и ти ме разбираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, sliderum написа:

Не става, ние хората от форума не можем да ти помогнем, затова дай някой лев на адвокат и той ще те осведоми за твоята задача, а като бонус и как да се развода ти в Мексико да се валидира и в България. :38:

Човеченце,  ти си тотално неадекватен.  В опит да се направиш на интересен се оплиташ в собствените си глупости. Пий си гинко билобата,  че сутринта си забравил какви си ги плещил вечерта. Отдедно,  че темата с развода в Мексико не е моя,  ама карай, заблудил си се,  пък и не си длъжен да помниш и да проверяваш . Всичките ти постове лъхат на пошлост,  на необразованост.  Пишеш простовато,  без фактология,  пренебрегваш исторически истини,  защото не са ти удобни,  типична петолъчка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Michigan111 написа:

Човеченце,  ти си тотално неадекватен.  В опит да се направиш на интересен се оплиташ в собствените си глупости. Пий си гинко билобата,  че сутринта си забравил какви си ги плещил вечерта. Отдедно,  че темата с развода в Мексико не е моя,  ама карай, заблудил си се,  пък и не си длъжен да помниш и да проверяваш . Всичките ти постове лъхат на пошлост,  на необразованост.  Пишеш простовато,  без фактология,  пренебрегваш исторически истини,  защото не са ти удобни,  типична петолъчка.

Знам че не е твоя темата, но ти там си нарочил колегите че нищо не разбират и го съветваш да ги заеве и да не пита тук, а направо да си взема адвокат. Показваш неуважение към всички колеги. Това не е реална помощ, защото всеки би могъл да му го напише и да се отърве по тоя начин от това той да се опита да помогне.  С това си доказал че не ставаш за нищо,  явно в троленето повече те бива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Знам че не е твоя темата, но ти там си нарочил колегите че нищо не разбират и го съветваш да ги заеве и да не пита тук а направо да си взема адвокат. Това не е реална помощ, защото всеки би могъл да му го напише и да се отърве по тоя начин от това той да се опита да помогне.  С това си доказал че не ставаш за нищо,  явно в троленето повече те бива.

Я ми покажи как съм нарочил колегите, че нищо не разбират?  Копирай ми това,  което наричаш нарочване. Я виж, дали не съм написал "не че се съмнявам". Аз не съм ставал за нищо, петолъчкааааа. ... гинко билобата. 

И естествено,  че ще го посъветвам за адвокат,  за водопроводчик ли да го насоча.  Първо, че е в чужбина,  по DHL ли да прати документите.  Пък и в България да е, развода е достатъчно сериозно основание за вземане на адвокат.  И ако си следил развитието на темата,  оказа се че си е взел човека адвокат,  който иска да води ново дело,  та това което съм написал го е направил,  просто не е случил на адвокат  (или на съдебна система, не знам).

А ти, какво го посъветва,  или наблюдава тихо, като шумкар пред мандра? 

И между другото,  колкото повече използваш думата тролене,  за мнения,  които не съвпадат с твоето,  толкова твоите мнения се обезценяват. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, miro20 написа:

А ти замисли ли се защо родината ти , след като е най богата в света а ресурси, не те е направила с доходи на шейх, а мизерстваш по български форуми , да пропагандираш колко е велика Рассеята ? :)

Родина ми е България и не ми е тъжно тук!   Не мизерствам като теб, Миро. Русия си е велика и това не е нужно да се пропагандира.    Другата седмица се готвя за разходки в Рила, Пирин и Родопите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Michigan111 написа:

Недоказаното самочувствие няма измерения,  особено когато мисловните способности на въпросния народ са подтиснати с цел да мисли , че няма доказани поводи за самочувствие,  а да се чувства неспособен, зависим и благодарен на един друг народ,  който пък е в действителност не достатъчно умен за да измисли своя азбука, а ползва тази на първия народ,  тоя с Недоказаното самочувствие.  

А когато някой е имал склонност да мисли и да се противопостави е пращан на летен лагер, в Белене примерно. В тази връзка, не искаш ли да ни поздравиш с песента Партизани,  на същия изпълнител? 

Заповядайте   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.07.2019 г. в 21:04, Michigan111 написа:

Недоказаното самочувствие няма измерения,  особено когато мисловните способности на въпросния народ са подтиснати с цел да мисли , че няма доказани поводи за самочувствие,  а да се чувства неспособен, зависим и благодарен на един друг народ,  който пък е в действителност не достатъчно умен за да измисли своя азбука, а ползва тази на първия народ,  тоя с Недоказаното самочувствие.  

Като кажеш "А", трябва да кажеш и "Б"!!! Казваш че не трябва да сме благодарни на братята освободители, щото не били достатъчно умни да измислят собствена азбука, но за сметка на това трябва да сме изключително благодарни на умните англета и американци за това, че са бомбардирали София и да строим паметници на загиналите и избити пилоти от нашите войски в центъра на София!!! Странна логика!!! А тези умници каква азбука са измислили, че не се сещам???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Джугашвили написа:

Странна логика!!!

Това не е логика ! Това е Матрица ..........същото е както едно време са жигосвали говедата ! Изтриване няма , освен ако не му одереш кожата ! Жигосвали са ги да се знае , кое говедо е тяхно..... :lol6:Логика търси в Пастира....! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Казваш че не трябва да сме благодарни на братята освободители, щото не били достатъчно умни да измислят собствена азбука, но за сметка на това трябва да сме изключително благодарни на умните англета и американци за това, че са бомбардирали София и да строим паметници на загиналите и избити пилоти от нашите войски в центъра на София!!! Странна логика!!!

А все едно "братушките" не са ни бомбардирали ? а ? Но имаме безброй паметници .

А кой бе яростно против Съединението на България ?  а?  А кой въведе не освободителен, а окупационен корпус ?  А кой обезглави и остави умишлено на произвола българската млада армия  в прословутата битка "капитани срещу генерали"  ?? Нещо много ти куца историята

:)

Ето това наричам странна логика да се кланя някой коленопреклонно за всички тези неща и не само тези.

Чечи в случая в прав. Само дето не осъзнава че именно вашето мислене е като щампосано, дамгосано от изкуствено наложена пропаганда и лъжи . С наложена "матрица" на мислене като намордник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

А кой бе яростно против Съединението на България ?

Стига повтаря тази глупост.Отдавна е оборена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, M.Николов написа:

Стига повтаря тази глупост.Отдавна е оборена.

Айде бе  ? От кога ? :)

https://voinaimir.info/2017/09/защо-русия-пречи-на-съединението/

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2018/09/06/bylgarite-ne-ni-poslushaha-zashto-syedinenieto-razgnevi-tolkova-rusiia.387134

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, attj написа:

Кога ще спреш с глупостите и лъжите?  Ще го доживея ли?

Ти не знам, но той едва ли ще го доживее. Това да си патологичен лъжец трудно се лекува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, miro20 написа:

Това , даже и да не е пристрастие не променя факта , че преди 90-та бяхме държава в първата четвърт  , а сега сме колония след средата . Още може....надолу ! ......Тази разлика ти е непонятна ! (виж световните класации тогава и сега !)

"....не ни послушаха, действаха тихомълком, съвети не искаха, нека сега сами да си сърбат попарата, която забъркаха...."

Защото всички много разбират от политика и .......историческо развитие на цивилизациите...... !

И за да не рипаш като краставо яре , винаги има и добро , и лошо.....! Въпросът е къде си , като теглиш чертата ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2019 г. в 19:26, attj написа:

Заповядайте   

Бяхме заедно моряци във ВМФ.Беше солист на оркестъра ни, акомпанирал съм му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Джугашвили написа:

Като кажеш "А", трябва да кажеш и "Б"!!! Казваш че не трябва да сме благодарни на братята освободители, щото не били достатъчно умни да измислят собствена азбука, но за сметка на това трябва да сме изключително благодарни на умните англета и американци за това, че са бомбардирали София и да строим паметници на загиналите и избити пилоти от нашите войски в центъра на София!!! Странна логика!!! А тези умници каква азбука са измислили, че не се сещам???

Да направим така,  ти ми показваш къде съм казал,  че трябва да сме благодарни на англета и американци,  а аз се извинявам.  Няма как да стане това, не харесвам ни едните, ни другите.  И причината не са бомбардировките,  а политиката им.  Впрочем, руснаците знаеш също са ни бомбардирали, такива са били времената.

А за самите руснаци,  воювали за освобождението, няма как да кажа, че не трябва да сме благодарни.  Просто не ми харесва изопачаването на фактите и изкривяването на историята. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Michigan111 написа:

Да направим така,  ти ми показваш къде съм казал,  че трябва да сме благодарни на англета и американци,  а аз се извинявам.

По презумция - ако не се възхищаваш на руснаците, значи си фен на американците; ако не си с герб, значи си с бсп; ако не цска, значи левски; и т.н. Тъй, че и да искаш, няма как да се извиниш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sound написа:

По презумция - ако не се възхищаваш на руснаците, значи си фен на американците; ако не си с герб, значи си с бсп; ако не цска, значи левски; и т.н. Тъй, че и да искаш, няма как да се извиниш.

Това твърдение "по презумпция" не е вярно ! Ако мъъъъничко размислиш....! Ползвайки го води до заблуда !:nono:

Възхищението(или обратно) е за конкретно нещо . На едно може да се възхищаваш , а на друго не.....Или и на двете.... :)

Аз примерно се възхищавам на Духа на Русия и Практицизма на САЩ (до преди 30-40 години)....(това е друга тема).

Няма на кого да се извинява , освен на себе си ! Защото то е за него си ! :nono:

Да се извини на себе си , че не си е направил обективна ( съответстваща на действителността) ревизия на собственото си Съзнание ......

НО ! Трябва да го можеш ! Това е извинението : " Извинявай Съзнание мое , че това не го умея ! Обещавам да се науча и да го направя ! " . Отнася се за всеки и винаги  ....:nono:

На първо място е необходим безусловно ясен , основен критерий за сравнение , който тук го "дъвча" от много време :

В случая " Едните искат ресурса на целия свят , а другите не си го дават ! "  

Мъъъничко здрава мисъл е достатъчна за да не можеш да сгрешиш и да се коригираш......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....За нас (България) що се отнася , и двете страни винаги са искали територията ни и лоялност (да си седим кротко на задника) , и нищо друго ! Защото територията ни е геостратегически ценна...! :nono:

То , и ресурса ни ! Ама пък колко ни е ресурса.....? :)

Но какво дават в замяна ? Едните ни дадоха просперитет , а другите ни дават мизерия....и "моркови и тояга" за управляващите (:)).

Ако изборът за България не е ясен (той е и по лични подбуди във връзка с подадения "морков и тояга" :) !) , другото е присъща тъпотия....! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, by_chechi написа:

Няма на кого да се извинява , освен на себе си ! Защото то е за него си ! :nono:

Да се извини на себе си , че не си е направил обективна ( съответстваща на действителността) ревизия на собственото си Съзнание .....

След толкова философски словоизлияния и мъдрости аз пак не разбрах ще се извинявам ли, няма ли. Тавариш Висарионович твърди че съм казал неща,  които аз не съм казал, и предложих той да го докаже, а аз да се извиня. 

А ти не ми говори за ревизия на съзнанието,  точно тези,  които имат самочувствието,  че всичко знаят,  обикновено нищо не знаят,  но пък дават акъл и чуждото мнение не го приемат. 

Ако на тебе телевизора ти говори,  на мене не ми говори.  Моя мироглед не е изграден от гледната точка и от интересите на други. Не приемам нещо за вярно,  само защото "по телевизора го казаха". Предпочитам фактите.  Така че, ако ще умуваш,  давай конкретно. .... това, това и това , излъга, фактите са такива и такива.  Другото е пошлост и комплексарщина.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване