Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

преди 20 минути, Мойра написа:

Щом едно кученце е могло на 16-годишна възраст да посети Будапеща, Берлин, Варшава и други градове от държавте, чиито столици са, а година по-късно и Русия, явно е имало просторна клетка.

Спокойна и усмихната вечер, миркоУ! :)

Там ви е проблемът че бъркате просторната клетка със свободата. Бъркаш ходенето в чужбина по благоволението на някого и под надзора на ченгета със свобода. За мен е по скоро разходка на кучето с каишка и намордник но на някои кученца това не им пречи. Вече доста пъти споменавам че човек трябваше да си извади "открит лист"  за да посети роднините си живеещи в пограничен район. Ненапразно се наричахме "социалистически лагер"  . Но в крайна сметка си права за себе си щом бананите са били най - важното нещо което ти е липсвало - наистина не е проблем без тях въпрос на личен мироглед. Не ми е ясно само защо подхващаш темата "манталитет" .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

преди 5 минути, sound написа:

Софийско чадо расло в епруветка - червена, червена, та чак розова. Аз на 16 златните можех да ги гледам само на картичка, тя обиколила половината столици на Европа - ми ясна работата.

В твоето училище не са ли организирали екскурзии?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Мойра написа:

интересно колко ли е бил трафика към съседките ни по празниците

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lsmurf написа:

Там ви е проблемът че бъркате просторната клетка със свободата. Бъркаш ходенето в чужбина по благоволението на някого и под надзора на ченгета със свобода. За мен е по скоро разходка на кучето с каишка и намордник но на някои кученца това не им пречи. Вече доста пъти споменавам че човек трябваше да си извади "открит лист"  за да посети роднините си живеещи в пограничен район. Ненапразно се наричахме "социалистически лагер"  . Но в крайна сметка си права за себе си щом бананите са били най - важното нещо което ти е липсвало - наистина не е проблем без тях въпрос на личен мироглед. Не ми е ясно само защо подващаш темата "манталитет" .

Никога не казвай кой какво бърка и какво - не, защото другият не си ти и не мисли като теб.

За твое успокоение - имах всичко, което е нужно на едно момиче, за да се чувства щастливо - майка ми, малкото ми приятели, себе си, книгите, музиката и мечтите си.

Съжалявам, ако съм те засегнала с нещо.

Приятна вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Мойра написа:

не говорим за това - а за, да ти хрумне днес да идеш в франция - и да тръгнеш (не организарано)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Мойра написа:

В чужбина - ти майтапиш ли се? Мойра приеми, че си живяла в среда само за избрани - че днес по шопско слабо си имате идея как живеят останалите в държавата, ала по соца пък въобще никаква представа нямахте.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

Никога не казвай кой какво бърка и какво - не, защото другият не си ти и не мисли като теб.

За твое успокоение - имах всичко, което е нужно на едно момиче, за да се чувства щастливо - майка ми, малкото ми приятели, себе си, книгите, музиката и мечтите си.

Съжалявам, ако съм те засегнала с нещо.

Приятна вечер!

Радвам се за безметежното ти съществуване щом си била доволна - прекрасно ! Правилно отбелязваш че всеки мисли различно. На мен примерно ми пречеше това че книгите бяха подложени на сериозна цензура или не издаваха дадени автори или пък "редактираха"  някои така че човек да не може да ги познае. За музиката също темата би била доста обширна тъй като имаше така наречената " упадъчна" музика която беше забранена в България. Но явно ти си слушала друг тип музика .

Приятна вечер и на теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, sound написа:

В чужбина - ти майтапиш ли се? Мойра приеми, че си живяла в среда само за избрани - че днес по шопско слабо си имате идея как живеят останалите в държавата, ала по соца пък въобще никаква представа нямахте.

Живеех само с майка ми в нормална среда, близък роднина беше в затвора по политически причини, подслушваха телефона ни, но никой не ми е пречил да следвам пътя си.

Това е истината.

Знам как живеят хората извън София и много пъти съм писала, че не трябва да има разлика между града и селото.

По времето на социализма през лятото ходех при баба и дядо на село - всички в селото живееха добре, с изключение на селския пияница.

преди 12 минути, lsmurf написа:

Радвам се за безметежното ти съществуване щом си била доволна - прекрасно ! Правилно отбелязваш че всеки мисли различно. На мен примерно ми пречеше това че книгите бяха подложени на сериозна цензура или не издаваха дадени автори или пък "редактираха"  някои така че човек да не може да ги познае. За музиката също темата би била доста обширна тъй като имаше така наречената " упадъчна" музика която беше забранена в България. Но явно ти си слушала друг тип музика .

Приятна вечер и на теб!

Само упадачна музика слушах!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мойра написа:

подслушваха телефона ни

а Цветанов като подслушваше - хареса ли им на народа

как става подслушването да е приятно за подслушвания

а баща ти справедливо ли бе да е в пандиза - харесваше ли ти , а на майкати приятно ли ви бе без него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, sound написа:

Ми, не си прав родителите ми ходиха до Унгария на екскурзия с колата, пък дори не са били членове на БКП.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и баща ми ходи до Унгария - служебно - и докато беше там, всяка вечер майка ми трябваше да се подписва след работа в общината. Така, че ай да не ми обясняваш баш на мен кое как било. Направо същите простотии почвате, като онези как по турско българите можели да си щъкат, където си искат по света. На Мойра роднина бил в пандиза по политически причини, ма па си иска същата политика - вие направо не сте наред, честно!!! Това вашето е някаква особена форма на мазохизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изследване: Българите са в групата на най-нещастните нации в света

Цитат
Българите спадат към по-нещастните нации в света. Това показва изследване на световната асоциация „Галъп интернешънъл“ в сътрудничество с УИН. В него са участвали повече от 50 държави държави по целия свят. Прави впечатление още, че много голям дял от българите изобщо не могат да преценят дали са щастливи или не.

Щастие. Висша ценност за всеки човек на планетата без оглед на пол, раса или националност. За съжаление българите не сме сред най-щастливите, сочи статистиката. По-скоро попадаме в „нещастния“ край на скалата в сравнение с нивата на щастие в световен мащаб, допълва БНТ.

45% от българите се определят като щастливи, само 10% като нещастни, а цели 40% не могат да преценят дали са нещастни или щастливи.

Сред нашите съседи, най-доволни от живота са в Северна Македония и Румъния с над 60% щастливи. Жителите на Гърция и Турция пък са по-нещастни от нас.

А в световен мащаб усещането за лично щастие по света преобладава. Въпреки че според социолозите в последните години се забелязват спадове. Сега 60% от хората заявяват, че са щастливи. Само 10% не са доволни от живота си, а 25% са апатични.

Най-радостното място на земното кълбо се оказва Фиджи с 94% щастливци.

Доброто настроение и усмивките са редовно явление и в Индия, Латинска Америка и Източна Азия. А най-рядко се срещат сред хората в Близкия изток, Африка и Западна Азия.

Сред не особено щастливите места напоследък се нарежда и Европейският съюз, където доволните от живота са 55%. Статистиката показва, че западноевропейците успяват да се насладят на настоящето малко по-успешно от източноевропейците, които са по-нещастни.

Дали човек се чувства щастлив или не, зависи от ценностната му система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Щом едно кученце е могло на 16-годишна възраст да посети Будапеща, Берлин, Варшава и други градове от държавите, чиито столици са, а година по-късно и Русия, явно е имало просторна клетка.

Спокойна и усмихната вечер, миркоУ! :)

Като туристка нали :)

Мисли си че си видяла "нещо" . :laughing4:  Мооойроооу :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали човек се чувства щастлив или не, зависи от ценностната му система.

Значи ти си безмерно щастлива, пък тука само лееш крокодилски сълзи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Като туристка нали :)

Мисли си че си видяла "нещо" . :laughing4:  Мооойроооу :)  

Което не бях видяла, видях го подробно години по-късно.

Дано и ти да си успял да видиш нещо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Вече доста пъти споменавам че човек трябваше да си извади "открит лист"  за да посети роднините си живеещи в пограничен район.

Така е . По едно време имаше някаква инициатива да се работи към Малко Търново ... е там пак не можеш да припариш без бележка от .. забравих от кого .. май от някой партиен отговорник по месторабтоа или нещо такова...

А в  СССР  също се ходеше с "приглашение"  /покана/ или с планирани туристичекси групи  .  Не можеш ей  така самостоятелно да кажеш - хора, реших отуската да отида в Москва да погледам мавзолея... Ще отидеш ама друг път :)

преди 53 минути, sound написа:

Тя си е била добре, родителите са намирали връзки и т.н.

преди 48 минути, Мойра написа:

Само упадачна музика слушах!

Е, определено си била с връзки .

преди 29 минути, M.Николов написа:

Ми, не си прав родителите ми ходиха до Унгария на екскурзия с колата, пък дори не са били членове на БКП.

Николов, кой ти говори за "членове на БКП " бре :)

Леле колко не си в час...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sound написа:

Е и баща ми ходи до Унгария - служебно - и докато беше там, всяка вечер майка ми трябваше да се подписва след работа в общината.

Ти сам си противоречиш май, уж не можело да се пътува, пък после можело, ама майка ти трябвало да се подписва.

Хайде да заемеш позиция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано и ти да си успял да видиш нещо!

О да, видях много неща които няма да ти ги покажат на екскурзия.

Когато поживееш повече от година някъде, тогава заповядай да коментираш.

Говоря за системата. Като хора всички бяхме почти еднакви. Все пак "соц лагер" . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

Николов, кой ти говори за "членове на БКП " бре :)

Леле колко не си в час...

Алооо, папагала, никой не те пита нищо, не си ми интересен, колкото и да ме цитираш!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sound написа:

Значи ти си безмерно щастлива, пък тука само лееш крокодилски сълзи?

Май ме бъркаш с някого?

Искам справедливост и законност, но никога не съм ревала, че съм нещастна, защото не е така.

Искам да живея в държава, в която няма бедни и гладуващи хора, болни, които не могат да си купят лекарства и да платят лечението си, бездомници и сираци живеещи в ужасяващи условия.

Искам смяна на системата на държавно управление и достоен живот за всеки гражданин на България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Ако ще говорим за ядрена реакция, първо трябва да споменем ядрения източник, а той е манталитетът на българина.

През хилядолетната ни история е имало такива управници, които са активирали този източник, извличайки изгода за себе си, и такива, които са се опитвали да спрат ядрената реакция за благото на народа.

Моето мнение е, че по времето на социализма ядрената реакция беше затихнала и народът ни живееше сравнително добре, като изключим дефицита на банани, разбира се. ;)

Лошото дойде на 10 ноември, но ние го мислехме за добро, радвахме се, надявахме се на светло бъдеще и...най-накрая се събудихме в още по-страшна и унизителна диктатура от предишната.

:(

Пропускаш обаче нещо съществено,  след 9 септември елита на нацията беше ликвидиран.  Освен политици,  военни,  индустриалци и т.н. също учители и университетски преподаватели.  Партията налага тотален контрол над обществения живот и насаждането върви ден след ден - ти недей да мислиш,  има кой да мисли, ти си бачкай.  Хората бяха свикнали да изпълняват,  решенията ги вземаха други. Напомням един донос на агент Димитър (кеворкян),в който обявява свой колега в телевизията за неблагонадежден,  защото имал склонност да анализира фактите .  И ето ти го резултата - 30 год след т.нар. промени българите чакат някой да дойда да ги оправи.  Та, като говорим за манталитет,  редно да е споменем първоизточника.  Избиването на интелигенцията на всеки един народ е най лесния начин да го поробиш и да го превърнеш в стадо,  лесно за манипулация 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

....

Ще ме извиняваш, обаче вече хептем смъкваш нивото. Ако не можеш да осмислиш толкова ясно написано изречение, то ..... си гласувай там за комунистите и паметник, ако искаш им издигни, и те така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Мойра написа:

Искам смяна на системата на държавно управление и достоен живот за всеки гражданин на България.

И каква форма на държавно управление ще осигури достоен живот на стадото? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мойра написа:

Май ме бъркаш с някого?

Искам справедливост и законност, но никога не съм ревала, че съм нещастна, защото не е така.

Искам да живея в държава, в която няма бедни и гладуващи хора, болни, които не могат да си купят лекарства и да платят лечението си, бездомници и сираци живеещи в ужасяващи условия.

И кои държави се доближават до твоя "идеал" ?

Странно е че симпатизираш на нещо което е анти-твоите мечти.

/съдейки по медиите които цитираш/

преди 1 минута, sound написа:

Ще ме извиняваш, обаче вече хептем смъкваш нивото. Ако не можеш да осмислиш толкова ясно написано изречение, то ..... си гласувай там за комунистите и паметник, ако искаш им издигни, и те така.

Това е някаква характерна черта на всичките фенове на цоциализма. Симпатизират на нещо което не познават.

И Николов , и Мойра хал хабер си нямат че никой не можеше да излиза "просто ей така" . Те са си изградили идеализиран модел , през очите на безгрижно дете, на което са спестени всичките тези подробности , и то вижда само цветя , море и балони.

:)

преди 7 минути, M.Николов написа:

Алооо, папагала, никой не те пита нищо, не си ми интересен, колкото и да ме цитираш!

Не съм ти искал "ценния" отговор.  :)

Ако те е срам че се излагаш..  и че не си в час как е било, това си е твой проблем . Поне слушай хора които са по запознати от теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sound написа:

Извинявай, ти в България ли живееш или в чужбина?

Ако си в България, замини там, където искаш и се успокой.

От заяжданици във форум полза няма, има полза, когато нещата се обсъждат без излишни емоции и се търсят разумни начини как да се променят към добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване