Премини към съдържанието
Fifa

В САЩ е по-опасно отколкото у нас

Препоръчан отговор

Дълбоко невярно е твърдението, че в България се вихри безнаказана престъпност, престъпност, която е с огромни измерения. Опасността да бъдеш потърпевш от престъпления в САЩ или някои европейски страни е 5-10 пъти по-голяма отколкото у нас. Това заяви директорът на Национална служба "Полиция" ген. Валентин Петров.

Ако вероятността в България да бъдеш потърпевш от престъпления е определена константа, то в доста европейски страни тази вероятност е няколко пъти по-висока, каза още директорът на полицията. В Англия, Норвегия вероятността е от 5-10 пъти по-висока отколкото в България. Същото е състоянието и в САЩ. Там вероятността да бъдеш потърпевш от убийство, кражба, изнасилване, блудство е от 5 до 7 пъти по-висока отколкото в България, обясни ген. Петров. Стигнахме до доста високи нива и в борбата с организираната престъпност. Доста гиганти от престъпния свят бяха елиминирани от полето, каза още ген. Петров.

Какво е вашето мнение?!

Чувствате ли се в опасност? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То човек колкото и да е защитен, понякога стават необратими неща. Затова по-добре да се чувства леко застрашен и да е по-внимателен, отколкото ако му се случи нещо да се пита "защо" или "как". Всичко е възможно, така че бъдете по-наблюдателни! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

напълно съм съгласна,че в България не е толкова опасно,колкото другаде.Поне за тези,които си вървят по пътя и не се забъркват в "разни" ситуации...А в някои европейски страни аз не бих излязла след 21.00 навън,каквото и да става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Доста гиганти от престъпния свят бяха елиминирани от полето, каза още ген. Петров.
    Еми с тези поръчкови убиийства от държавата как иначе :hush::hush:

Еми да колкото по малко сме толкова по малко са и кражбите,лудите,изнасилванията{За изнасилванията скоро едно момиче 7 клас от моето даскало беше захвърлено в едно мазе и го намериха мъртво и тва доста ме притесни.............}Абе трябва да сме много внимателни защото никой не е застрахован :eek::eek::eek::nono:

Доста гиганти от престъпния свят бяха елиминирани от полето, каза още ген. Петров.

Еми с тези поръчкови убиийства от държавата как иначе :down::down:

Еми да колкото по малко сме толкова по малко са и кражбите,лудите,изнасилванията{За изнасилванията скоро едно момиче 7 клас от моето даскало беше захвърлено в едно мазе и го намериха мъртво и тва доста ме притесни.........}Абе трябва да сме много внимателни защото никой не е застрахован :down::down::down::hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

офф

fifa, ако имаш още инфо по тази тема ще те помоля да пуснеш.

/офф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никога не съм се чувствала в опасност да излизам сама навън, по което и да е време от денонощието. Даже обожавах да се разхождам вечер под светлините на уличните лампи. Но предполагам, че това си до човек и до местоживеене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ха-ха. Като чуя разни твърдения без факти и ми става смешно...

За мен меродавна цифра е престъпност, но на глава от населението.

Това без факти го вярвам за някои квартали на големите им градове, т.е. престъпността там е много концентрирана /говоря за уличната/.

И мен не ме е страх, но...чук-чук на дърво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ха-ха. Като чуя разни твърдения без факти и ми става смешно...

За мен меродавна цифра е престъпност, но на глава от населението.

Прав си,юначе.Какво е съотношението в САЩ престъпност/население,след като само в Ню Йорк населението е колкото в цяла България. И при това е 5-10пъти по-голяма...Хм.Простата аритметика доказва,че българите сме по-застрашени от американците...

Живея в "Надежда",известна като "бандитския" квартал на София и съм била свидетел на отвличания на момичета по късните часове на нощта... Не желая да коментирам повече,но мен откровено ме е страх да излизам сама по тъмно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Там вероятността да бъдеш потърпевш от убийство, кражба, изнасилване, блудство е от 5 до 7 пъти по-висока отколкото в България, обясни ген. Петров.

<{POST_SNAPBACK}>

Къде от този текст се разбира, че се говори просто за цифри без да се съобразят нещата с населението. Говори се точно за вероятността за глава от населението - "да бъдеш потърпевш". Да не забравяме какво беше преди няколко години у нас, каква беше вероятността да останеш без портфейл по улиците или без телевизор и т.н. вкъщи. Аз съм на мнение, че наистина у нас има спад на дребните престъпления. А за големите риби, не ми пука от какво умират, важното е да ги е страх!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Арти-зависи къде живееш,даха сигурно с право я е страх да излезне вечер.Както е и от значение дали се разхождаш из центъра на Ню-Иорк или в някое негърско гето,и моя град има квартали където си е чисто самоубииство да се разхождаш по тъмно.Просто трябва да се внимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Арти-зависи къде живееш,даха сигурно с право я е страх да излезне вечер.Както е и от значение дали се разхождаш из центъра на Ню-Иорк или в някое негърско гето,и моя град има квартали където си е чисто самоубииство да се разхождаш по тъмно.Просто трябва да се внимава.

<{POST_SNAPBACK}>

Никога не съм твърдяла обратното! :whist:

Мисълта ми беше, че аз от тази статия разбрах, че ако се разхождам във Вашингтон, а не в София, вероятността да стана обект на престъпление е 5 до 10 пъти по-голяма. Разбира се, че има райони, в които е много по-опасно от на другите места, но в гетото в САЩ е от 5 до 10 пъти по-опасно за мен отколкото в някой от нашите квартали-гета. Това разбрах аз от написаното по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами разбира се, че в Щатите и Западна Европа престъпността ще бъде по-висока, след като всичката измет от Източна европа се пресели на запад :whist: Не е ли така?

Е дано и останалата тук в България се изсели!!!!!! Аиде бегайте бе , че и за нас да остане Живот!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен полицията си прави реклама с някъкви измислени статистики,а че крадците избягаха в чужбина е така.Много са наплашени от нас на запад,във Виена само като видяха българския номер на колата ми,и в участъка.Два часа обяснявах че съм турист.3 пъти не ме пускаха в Испания.Като видят паспортите и назад.Като видят че са български ги хвърлят в колата като че ли парят ohmy.gif ,а уж след по малко от година ще сме в съюза.Показвахме снимки от дигитален фотоапарат на забележителности и тогава ни пуснаха,голяма излагация.Така че съм съгласен че и сред крадците има изтичане на професионалисти към западна европа biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.