Премини към съдържанието
Fifa

Влакове с 200 км в час до морето

Препоръчан отговор

Скорост от 160 - 200 км. в час ще развиват влаковете, които ще се движат по новата високоскоростна жп мрежа, която ще бъде изградена в Югоизточна Европа до 2020 година. Това предвижда декларация, която бе приета в петък вечерта в Атина на Срещата на министрите на транспорта от региона.

Проектът за високоскоростната железопътна мрежа включва 16 железопътни направления, пет от които минават през България. Това са линиите: Видин - София - Кулата - Атина, Белград - София - Пловдив - Свиленград - Истанбул, Стримона - Кулата - София - Горна Оряховица - Варна, Дурас - Скопие - Гюешево - София - Варна - Бургас, Букурещ - Гюргево - Русе - Горна Оряховица - Стара Загора - Свиленград - Питион.

С приемането на декларацията се прави първата крачка към съвместното изграждане на по-добра железопътна инфраструктура в Югоизточна Европа, съвместима с тази на страните-членки на ЕС, обясниха от транспортното министерство.

Високоскоростната мрежа ще осигури по-бързи и качествени връзки между градските и търговски центрове в региона за превоз на пътници и обслужване на товари, е записано в приетата декларация. Предвижда се и да бъде опростена процедурата по обработка на документите на граничните пунктове.

Баси кефа - 2 часа и съм в Бургас biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

до 2020 година.   

Две хиляди и коя година казваш....? Надявам се до тогава софийското метро да е стигнало до Младост...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Баси кефа - 2 часа и съм в Бургас

От такава гледна точка наистина е страхотно ;) . Жалкото е, че трябва да чакаме чак до 2020 година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Две хиляди и коя година казваш....? Надявам се до тогава софийското метро да е стигнало до Младост...

<{POST_SNAPBACK}>

И аз не вярвам да стане.БДЖ са много зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. За да стане това засега броя поне 3 тунела под наши планини за да е постижима такава скорост.

Баси кефа - 2 часа и съм в Бургас
    Откъде - от Карнобат или Сливен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Откъде - от Карнобат или Сливен?

<{POST_SNAPBACK}>

Ами от София до Бургас съм го зимал за 2 часа и 55 минути :whist:

Но тогава пътя беше чист, нямаше ТИР-ове, а и шофера до мен беше луд (излязохме от София със 190)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    От Сф става и за час - с АН24  :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

...като този един час ще ти се стори като цяла вечност, имайки предвид това чудо колко тръска и шуми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    От Сф става и за час - с АН24  :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

дам... ама сложи още 2х30 мин по летищата... и още 2х15 мин за път до центъра на градовете и то какво стана - колкото с кола biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е чак за 2 часа и нещо с кола ;) Но и с 300км/ч да пуснат влакове пак няма да се кача :offtopic_s: Знам какво ще стане след около 2 месеца като ги пуснат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Във Франция и Германия и може би не само там влаковете стрели си се движат в момента с над 300км/час.В Германия S-Bahn-а вдига 200км/час.Ние през 2020г. ще достигнем техния нисш стандарт,а те тогава с каква скорост ще се предвижват - 1000км/час ohmy.gif

Във Франция и Германия и може би не само там влаковете стрели си се движат в момента с над 300км/час.В Германия S-Bahn-а вдига 200км/час.Ние през 2020г. ще достигнем техния нисш стандарт,а те тогава с каква скорост ще се предвижват - 1000км/час ohmy.gif

Е чак за 2 часа и нещо с кола :) Но и с 300км/ч да пуснат влакове пак няма да се кача :offtopic_s: Знам какво ще стане след около 2 месеца като ги пуснат...

<{POST_SNAPBACK}>

Може би просто ще са една класа надолу :),но не ми се вярва - все пак повечето линий ще са международни и ще бъдат добре поддържани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

еее нееее няма смисъл бе хора. друго си е като знаеш че София-Бургас ти е 7-8 часа и се качите 2 купете резерве с 3 кашона водка и 5 стека бира и една луканка да кажем (за къде без мезенце);) и с най-голямо удоволствие да установиш че в съседния вагон пътува балетна формация или гимнастички или 20-тина момиченца отиващи на ежегодния турнир Мис Мокра Фланелка (гледам да е по-реалистично щото не ми се вярва националния отбор по слънчев загар да се вози на БДЖ, по-скоро на корабчето от Boat Trip - малиии). е тогава вече започва купона. и удоволствието от пътуването с влак ако ни отнемат ще станем ебати сухарите. то за 2 часа неможе човек да се напие и в несвяст да се качи на покрива на вагона и да играе кючек, а камо ли да се сбие с машиниста понеже бил много мръсен или с кондуктора че му е направил дупки на билетчето. вкарайте малко въображение това не е за изпускане :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.