Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

7on1

Проблем с PC-то !

Препоръчан отговор

Кога го стартирам започва да пищи (забелязал съм че пищи през около 8 сек).Рестартим посоянно но той продължава , докато не изчакам малко и после пак ресна и вече вс е окк !! :rolleyes: всъщност още не е напълно ок но ми излиза един черен фон на който най-оттдолу пише Warning! Now System is in Safe Mode. Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup На моменти забива напълно (изписва нещо но не мога да го прочета понеже изчезва мн бързо) и докато не ресна не се оправя и пак същата песен Пищии ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога го стартирам започва да пищи (забелязал съм че пищи през около 8 сек).Рестартим посоянно но той продължава , докато не изчакам малко и после пак ресна и вече вс е окк !! :rolleyes: всъщност още не е напълно ок но ми излиза един черен фон на който най-оттдолу пише

Warning! Now System is in Safe Mode.

Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup

На моменти забива напълно (изписва нещо но не мога да го прочета понеже изчезва мн бързо) и докато не ресна не се оправя и пак същата песен Пищии ...

Занеси си компютъра на сервиз да му се направи профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЗ бих направил така. 1-Връщам му настройките на биоса 2-Оглеждам процесора да не се е разместил,това съм го забелязал на процесорите на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Специално проблема със съобщението може да се дължи на изтощена батерийка на CMOS паметта на BIOS. Едно донесено ми компютърче беше с абсолютно същият проблем и съобщение. Замени я с 3V литиево-йонна тип CR2032 За другите неща вече трябва тестване. За начало си извади RAM и видео картата, почисти контактите им с гумичка/спирт и ги върни обратно.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Е, браво за допълнението...

Ама ако автора беше казал и как точно пищи, може би бихме могли да му помогнем по-адекватно...

Но списъчето е непълно, кодовете на Award ги няма.

За това ще си позволя да дам по-пълно Линк

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема с пищенето се дължи на дъно гъзус (асус) с настройка в биоса на quiet fan =>enable и оборотите на вентилатора са прекалено ниски когато процесора е студен, затова и след няколко рестарта спира пищенето. трябва да се цъкне и да се забрани мониторинга на оборотите (ignored). забивите вероятно са от памет, както са написали по горе почисти я и я тествай... п.с. възможно е и проблема да е в надути кондензатори по дъното или захранването (то трябва да се отвори за да се види...)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ако автора беше казал и как точно пищи, може би бихме могли да му помогнем по-адекватно...

ами как пищи. Трябват му около 10-15мин и се влючва нормално сам без да пипам. Пищипрез интервал от 7-8 сек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами как пищи. Трябват му около 10-15мин и се влючва нормално сам без да пипам. Пищипрез интервал от 7-8 сек.

Много е важно как точно-колко дълги изписквания, колко къси и колко паузи.

Това отговаря на даден проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...