Премини към съдържанието
Fifa

Грипът поваля по 100 на час

Препоръчан отговор

По 100 души на час се разболяват от грип и остри респираторни инфекции. Само миналата седмица, когато времето беше студено и вирусът се разпространяваше по-бавно, са регистрирани 12 448 случая на остри заразни заболявания. Това сочи справка на здравното министерство. Неговите експерти очакват в първите дни на февруари болните да се увеличат значително.

На прага на епидемията сме, предупреждават лекарите. Рязкото затопляне е почти толкова опасно за здравето, колкото и внезапният студ. Температурните разлики водят до стрес на организма и срив на имунитета. Силата на епидемията обаче не може да се прогнозира, колко хора ще се разболеят зависи от вируса причинител. Тази година той е "Калифорния" (А Н3N2). Името му е доста екзотично, но вирусът е познат у нас и е включен в състава на противогрипната ваксина, така че хората, които са се имунизирали, ще имат защита

За да не повали мнозина, специалистите дават прости съвети - обличайте се по-леко, прекарвайте част от времето си на чист въздух, увеличете консумацията на цитрусови плодове и зеленчуци, пийте по-големи дози витамин С. Антибиотиците не лекуват грип, по-скоро съсипват имунната система, предупреждават лекарите. Те се предписват само когато е налице и бактериална инфекция. Грипът не е безобидно заболяване. Всяка година от него умират над 2000 души. Вирусът може да порази белите дробове, слуховия апарат, нервната система и сърцето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм една от 100те, повалени през някой час от вчера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости CoMMeRCiAl

Е чак пък по 100 на час не вярвам.... ама наистина броди някав грип...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Romantichkata не си само ти и аз изкарах 3 дена на легло. тоя грип ме гони вече трети път от началото на годината и този път успя да ме свали за малко sad.gif пазете се че е много тежък, пък и ако се разболеете по форумите ще е пълно с хора и няма да можем да смогнем :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз по-миналата седмица бях с остра вирусна инфекция,но от два дни насам се чувства в кондиция вече. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.