Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Tемператури,Стойности на напрежението

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,вчера имах следния проблем пускам си компа играя си да речеме DIRT 2 и след известно време компа се исключваше поразрових се из вашите форуми имаше доста темички.В една от тях разбрах за програмата EVEREST ULTIMATE EDITION истеглих си я и се оказа че диода на графичния процесор буквално прегрява свалих видеото беше ужасно мръсно почистих и вече всичко е ОК.та вапросчето ми е дали тези стоиности са на ред говоря за температурите на компа и всички др останали описани по доло.Слагам и конфигурацията на компа. Компютър: DualCore Intel Pentium E6500, 2133 MHz (8 x 267)-процесор Gigabyte GA-P41-ES3G (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)-дъно Intel Eaglelake G41-чипсет на дъното DIMM1:Kingston 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)-рам памет Award Modular (10/01/09)-биос NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)-видео Температури: 25 °C (77 °F)-процесор 30 °C (86 °F)-процесор ядро 1 32 °C (90 °F)-процесор ядро 2 Aux 31 °C (88 °F)-това не го знам какво е пише AUX оставил сам го в началото 36 °C (97 °F)-диод на графичния процесор 2446 RPM-обороти на вентилатора на процесора Стойности на напрежението: 1.09 V-ядро на процесора +2.5 V 1.90 V +3.3 V 3.34 V +5 V 5.03 V +12 V [ TRIAL VERSION ] +5 V помощ 5.24 V VBAT батерия 3.20 V стойностите за напрежението сам ги преписал както ми ги искарва еверст имам в предвид не пише коя стоиност за кое е. това е в момент на използване на компа имам в предвид заредена е DIRT 2 слушам музика скайп работи и пиша темичката. Надявам се сам предоставил всичката информация за да може да определите дали всичко е ОК. Благодаря още от сега на всички. ПП.Сега разбрах че темата не е за тук sorry за което не се съобразих който може да я премести ако е възможно....

Редактирано от rally maniak (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,вчера имах следния проблем пускам си компа играя си да речеме DIRT 2 и след известно време компа се исключваше поразрових се из вашите форуми имаше доста темички.В една от тях разбрах за програмата EVEREST ULTIMATE EDITION истеглих си я и се оказа че диода на графичния процесор буквално прегрява свалих видеото беше ужасно мръсно почистих и вече всичко е ОК.та вапросчето ми е дали тези стоиности са на ред говоря за температурите на компа и всички др останали описани по доло.Слагам и конфигурацията на компа.

Компютър:

DualCore Intel Pentium E6500, 2133 MHz (8 x 267)-процесор

Gigabyte GA-P41-ES3G (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)-дъно

Intel Eaglelake G41-чипсет на дъното

DIMM1:Kingston 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)-рам памет

Award Modular (10/01/09)-биос

NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)-видео

Температури:

25 °C (77 °F)-процесор

30 °C (86 °F)-процесор ядро 1

32 °C (90 °F)-процесор ядро 2

Aux 31 °C (88 °F)-това не го знам какво е пише AUX оставил сам го в началото

36 °C (97 °F)-диод на графичния процесор

2446 RPM-обороти на вентилатора на процесора

Стойности на напрежението:

1.09 V-ядро на процесора

+2.5 V 1.90 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 5.03 V

+12 V [ TRIAL VERSION ]

+5 V помощ 5.24 V

VBAT батерия 3.20 V

стойностите за напрежението сам ги преписал както ми ги искарва еверст имам в предвид не пише коя стоиност за кое е.

това е в момент на използване на компа имам в предвид заредена е DIRT 2 слушам музика скайп работи и пиша темичката.

Надявам се сам предоставил всичката информация за да може да определите дали всичко е ОК.

Благодаря още от сега на всички.

Почисти го целият.Не само видеото. Процесор ,захранване, слотове, термопаста на процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормални са температурите,но може да ги провериш и под товар.А за по сигурно може са следиш температурите на процесора и видео картата с тези двете програми GPU-Z 0.4.9 и Core Temp 0.99.8.0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
post-143990-0-84061500-1297711991_thumb.здравейте! искам да ви попитам възможно ли е от захранването да ми изключва самичък компа,няма значение колко време е работил може и на 1-та минута може и след час да го направи.Интересното e че докато не го изключа от контакта неиска да се включи отново. Изчистих го от прахоляк,свалих и захранването и там изчистих добре, пробвах и на друг контакт-пак нестава,пробвах го да работи без тв тунера пак същото, моля ви помогнете Редактирано от vatkata (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е марката на захранването? Температурите на системата какви са? Възможни причини да изключва много... Ако си отварял захранването - погледна ли дали няма подути кондензатори или някъде да си личи да е прегрявало?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

погледнах за подути конзоли,но няма пробвах със стайна температура или малко повече към 30 градуса и изключи пак а ето и модела на захранването

post-143990-0-91404900-1297799414_thumb.

post-143990-0-10913600-1297799609_thumb.

Редактирано от vatkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да провериш с друго захранване ако можеш да вземеш от някой твой приятел. Сканирал ли си за вируси?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай "пръстомера", само внимателно да не се изгориш. А системата ти на колко време е - отдавна ли е сглобявана или е скорошна? Проблемът кога се появи? Както по-горе предложих ще разбереш дали е от захранването ако го смениш за проба с това на някой твой познат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за по сигурно може са следиш температурите на процесора и видео картата с тези двете програми GPU-Z 0.4.9 и Core Temp 0.99.8.0

Провери температурите и с тези двете програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте! Вчера проверих и аз мойте температури на компа.С Уиндоус 7 съм.С процесор и дъно дадени на прикаченият файл,който съм приложил!Нормални ли са температурите които са на прикаченият файл.Нямат кой знае каква разлика когато компа се натовари?

post-27835-0-49530800-1298623717_thumb.j

post-27835-0-34123500-1298623723_thumb.j

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Вчера проверих и аз мойте температури на компа.С Уиндоус 7 съм.С процесор и дъно дадени на прикаченият файл,който съм приложил!Нормални ли са температурите които са на прикаченият файл.Нямат кой знае каква разлика когато компа се натовари?

Напълно нормални са :P Няма за какво да се притесняваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен на процесора не ми се виждат нормални 44 градуса и то при нормално ползване и в зимния период!чистил ли си го скоро и сменял ли си му пастата на процесора?Видеокартата с пасивно охлаждане ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване