Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Просто някъде трябва да "избълвам" яда си, пък и кой знае,да предпазя някого от такава изненада.

Аз съм /цялото семейство/ от щастливците, на които Мтел забавиха сметките с три месеца.Независимо,че не изкараха фактура за септември,ми спряха телефона за надхвърлен лимит.Имаше по какво да се поспори,но....

Днес дойде сметката за октомври.Дъщеря ми има 570лв.?! сметка при лимит 50лв. Обяснението което дадоха на *88 - че след въвеждане на новата си система не са длъжни да спират разговорите и определянето на лимит не е услуга.

Като се има пред вид, че са изтекли ноември и декември,мен ме очакват още две подобни сметки.

С това писание имам за цел да предупредя някой друг заблуден като мен, който очаква коректност от въпросния оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо нямам думи. Не е истина просто :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо,извинения,че съм лепнала темата не където трябва. А на въпроса- лесно,с дълги,"напоителни" разговори към другите оператори.Точно поради тази опасност е сложен и лимитът. с една дума, молете се, да ви се паднат по-захлюпени тинейджърки :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да повярвам, казвам го като собственик на десетина карти на сметка към Мтел. В момента цената на минута е средно около 32 стотинки. 570лв делено на 0,32 = 1781минути това са около 30 часа разговори. Не че е невъзможно (аз самия говоря по около 1500 минути на месец в семейство и приятели) но е малко вероятно. В края на септември ходих до Турция и на една от картите надвиших кредитния лимит за което получих съобщение от оператора, но честно казано не си спомням дали ограничиха повикванията. Имаше забавяне а и все още има на сметките с около месец но всичко при мен си е точно. Моята последната сметка беше за периода 14.10 - 14.11 новата фактура излезе Дата на издаване 04.12.2010 Крайна дата за плащане 25.12.2010 Редакция: Не ги защитавам, дори напротив. Подиграват се и злоупотребяват с клиентите си всекидневно. Пример за това е лавината от спам съобщения.

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поискай им разпечатка... като отидеш на магазина как ти дават касова бележка със стоките, техните цени и бройки, длъжни са да ти дадат такава... проблемът че им се е скапала системата не ги оправдава... можеш да ги съдиш... http://rodopi24.blogspot.com/2010/12/m-tel.html а може и жалба да пуснеш в някй от офисите: http://e-vestnik.bg/10081/kakvo-stava-v-m-tel-shte-ima-li-kompensatsii-za-neureditsite/ ако откажат да я заведат и да ти дадат входящ номер: http://www.kzp.bg/ а тука има интересни коментари и цитиране на условията на договора, който нарушават от мтел: http://aktivnipotrebiteli.bg/f/comments.php?DiscussionID=1164

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с 1 малко допълнение към горния пост пускайте жалбите преди да платите сметките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметката,която сега ми пускат е за периода 23.09-23.10. точно затова ме е яд,защото ако вървяха ритмично,след първа голяма, щях да взема мерки.Разпечатка естествено ще взема/трябва време обаче,едва днес ми дойде SMS/.Но реално погледнато аз не оспорвам разговорите.Яд ме е,че вече няма услугата,за което не сме уведомени.Съденето малко безсмислено/зависи колко още ще набера,по-скоро мъжът ми/, защото заявяването на лимит се правеше и на *88, а и в офисите го активираха без анекс към договорите....нищо черно на бяло за пред съда. Пак казвам,темата е по-скоро предупреждение да не изгорят и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де аз току що проверих това за кредитния лимит че две от картите ми са в ръцете на деца.

Текуща сметка

Текущата сметка на номер 359889****** е: 0,27 лева.

До достигане на кредитният Ви лимит остават: 69,73 лева.

Звънях и на оператора и лимит има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз това се чудя и си мисля че Петьо е прав ... нали госпожо като сте подписали договор със споменатият оператор , е наложен лимит от 50 лв. как ще го надвишите и няма да го спрат ! Няма ли някаква точка в договора подписан от двете страни ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де аз току що проверих това за кредитния лимит че две от картите ми са в ръцете на деца.

Звънях и на оператора и лимит има.

Да бе лимит има,но не били длъжни?! да спрат набиранията и я оставили видители.

Не забравяй,че ти говоря за старите сметки,сега нормализираха нещата.За сегашната и при нас няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А щом става дума за Мтел, не се учудвам.Мен са ми правили мазало във фактурата - по-просто казано аз съм си звънял на себе си и всичките ми разговори от мен към мен (ъъъъ???? :cool: ) са по 0.27лв. Показах това на една от офисите им, тя гледаше като теле в железарски магазин и ми каза с цялата си наглост, аз да и обясна тези небивалици а не тя на мен, да пиша молба и дрън дрън ....докато не ми оправат сметките няма да им дам лев- проблема си е техен :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо извън темата. Ако ви е писнало от лавината от SMS от номер 9999 има БЕЗПЛАТЕН начин да ги спрете веднъж завинаги. Номера става с два SMSа. на номер 17867 с текст stop9999 на номер 9999 с текст stop

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....докато не ми оправат сметките няма да им дам лев- проблема си е техен :cool:

Ти направо обра лаврите.

Обаче ...не е техен проблема туй е лошото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо извън темата. Ако ви е писнало от лавината от SMS от номер 9999 има БЕЗПЛАТЕН начин да ги спрете веднъж завинаги.

Номера става с два SMSа.

на номер 17867 с текст stop9999

на номер 9999 с текст stop

Най-после,че ми писна от тях-

хиляди благодарности!

:love:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после,че ми писна от тях-

хиляди благодарности!

:wors:

Моля :)

до това решение стигнах след почти двучасов разговор и прехвърляне през не помня вече колко сътрудника.

Накрая любезно попитах кога ми изтича договора защото желая да се откажа от услугите им и ми казаха набързо как да забраня въпросните SMS.

Имам няколко карти и никак не е приятно като седнем да вечеряме примерно или пък докато шофирам да получа 6-7 SMS един след друг.

И като отчетем факта че всички известия за дължими суми по разни сметки идват като SMSи, всеки път подскачам и се чудя коя поредна сметка е излязла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля :)

до това решение стигнах след почти двучасов разговор и прехвърляне през не помня вече колко сътрудника.

Накрая любезно попитах кога ми изтича договора защото желая да се откажа от услугите им и ми казаха набързо как да забраня въпросните SMS.

Имам няколко карти и никак не е приятно като седнем да вечеряме примерно или пък докато шофирам да получа 6-7 SMS един след друг.

И като отчетем факта че всички известия за дължими суми по разни сметки идват като SMSи, всеки път подскачам и се чудя коя поредна сметка е излязла.

направо ме разби :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти направо обра лаврите.

Обаче ...не е техен проблема туй е лошото.

Какво имаш в предвид под това "обра ларвите" :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид под това "обра ларвите" :blink:

Държиш първенството за нелепост,която ти се е случила

"аз съм си звънял на себе си и всичките ми разговори от мен към мен (ъъъъ????).... "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по лошото че едни мои познати(англичани) се дръннаха в МТел....аз им казах че нито МТЕЛ,нито Глобул стават за нещо,ама...кой да ме чуе.Като дойдат в България и си мислят,че като пише vodafone под логото на МТел тия имат качество на услугите.Аз им казах,че VF логото е лепнато само за красота и да лъжат клиентите,че имат нещо общо с Vodafone...Vodafone UK им били познати...знам кои са VF UK и нямат нищо общо с МТел. Отвратителни са тия,и не стига че имаха 2 месеца проблеми със "новата им подобрена система",и сега нас обвиняват.Леле тва е наглост. Тия МТел първо да забързат системата си,че е станала по-бавна и отпреди и средното висене по магазините им е 1 час,да си оправят обхвата,щото по селата е пълна скраб.... Тия само надписват сметките...не им е за пръв път.Като лимит от 50 лв. трябва да спре до 50 лв.Ама...не било услуга?А Какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държиш първенството за нелепост,която ти се е случила

"аз съм си звънял на себе си и всичките ми разговори от мен към мен (ъъъъ????).... "

Хаха съгласен съм :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа,получихме отговор на оплакването си от Мтел, от което става видно,че лимитът е защита само за оператора

Здравейте!

Относно поставените въпроси за кредитния лимит, моля, обърнете внимание, че неговата стойност е ориентировъчна и при достигането йне е задължително достъпът на номера до мобилната мрежа да бъде преустановен незабавно. Нещо повече – кредитният лимит е сума, с която компанията определя степента на кредитиране, т.е. надхвърлянето й би дало основание за прекратяване на достъпа на номер до мобилната мрежа. В действителност, обаче, регистрирането на разговори и тяхното отчитане в суми са два отделни процеса, които както всяка технология, изискват съответното технологично време. Кредитният лимит не е услуга, която се предлага в ценоразписа на компанията, а е регламентиран в нашите oбщи условия /неразделна част от всеки договор/ като възможност “М-Тел” да не предоставяуслуги, в случай че изразходваната сума през даден таксуващ период надхвърли определена стойност.

Благодаря Ви за проявеното разбиране!

Екипът на МТел.

From: nikolova /////////////////

Sent: Monday, December 27, 2010 5:43 PM

To: M-Tel - Complaint Management

Subject: [#2] Dogovorni usloviya

Категория : Договорни условия »

Име : nikolova

Мобилен номер : 35988588///////

Договор :

E-mail : /////////////////

Обратна връзка : Мобилен номер

Оплакване : pri limit 50lv.telefonyt mi beshe sprqn nezawisimo,che imahte problem s fakturite i ne mojeh da prowerq,kak sa se poluchili 65lv. pri limit 50lv. telefonyt na dyshterq mi /088478..../ ne e sprqn i kym momenta smetkata e 570lv?! na *88 mi obqsnqwat,che wywejdaneto na limit ne e usluga i ne ste dlyjni da spirate razgoworite. Sled kato sme wi se dowerili, a ni lyjete,kakwo mislite trqbwa da naprawim, oshte poweche po tazi logika sledwashtite 3 meseca smetkite shte sa syshtite. Ako sym mojela da plashtam podobni sumi,dali shtqh da slagam limit?! Ochakwam adekwatna reakciq

Засега сме се обърнали към Комисията за регулиране на съобщенията /натам ни насочиха от КЗП/, като им гледам обаче срокове на реакция,пък и каква тежест имат решенията им, най-вероятно ще пием една ГОЛЯМА и много СТУДЕНА вода.Лошото е,че се сблъсках с още по-фрапантни случаи,където нещата задължително отиват до съд.

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мамка му и мечка ... това тяхното е такова безочие ... по голяма глупост не бях чел отдавна ! Слагаш лимит 50 лв. , и нищо че си я надвишил десетократно телефона не се спира ... и за чии к** са го сложили този лимит ... и те не могат да ти отговорят ! Баси ... отговора е кръгла нула , политически похват с много думи нищо не казваме ! Абе щом си казал че искаш лимит на телефона 50 лв. значи 50 лв. ! Що са правят на прясно любени ! На 55 лв. да звъннат на номера и да осведомят че на номера ще се забранят изходаящите обаждания защото си превишил лимита , да ама не ... що да не те набутат пари .

Plqsak , съд до дупка ... да покажеш че не само те могат да ни любят във въздуха !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване