Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Писах имейли до няколко БГ. фирми който продават COOLER MASTER ELITE 430 BLACK със захранване 400W и 500W. Отговора е че захранването по нищо не отстъпва на EXTREME серията. При ограничен бюджет бих рискувал с една такава кутия в комплект със захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах имейли до няколко БГ. фирми който продават COOLER MASTER ELITE 430 BLACK със захранване 400W и 500W.

Отговора е че захранването по нищо не отстъпва на EXTREME серията.

При ограничен бюджет бих рискувал с една такава кутия в комплект със захранване.

Петьо аз не видях захранване Elite power 500W в сайта на Cooler master.Има Extreme.

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=3738&category_id=3575

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ако пък сменя дъното с MA770T-UD3, AMD 770, DDR III 1666(O.C)/1333/1066, SATA II, RAID, 1394, GLAN, AM3 и ми остават 450 лв за захранване и карта. Имам предвид, че конфигурацията няма да се ъпдейтва в бъдеше и затова мисля,че няма смисал от дъно 870а-уд3 също така няма да се клоква! Затова се чудя какво захранване и карта да избера? Няма да се ползва кросфайър завбъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 1024M HD6850 DDR 5 PCI-E LITE - 330 лв.

ENERMAX ECO 80+ II EES400AWT II, 400W - 135 лв.

Мъничко над бюджета, но определено си заслужава и няма да съжаляваш. Ако ти идва в повече, можеш да смениш захранването с това: COOLER MASTER GX 550W, Active PFC - 115 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За наличности на Enermax проверявайте на сайта на Reset, понеже само те ги внасят. В момента 400-ватовото ECO го няма, но в Декада има Xigmatek NRP-PC502, което е отлично захранване и по-добро от GX серията на Coolermaster.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За наличности на Enermax проверявайте на сайта на Reset, понеже само те ги внасят. В момента 400-ватовото ECO го няма, но в Декада има Xigmatek NRP-PC502, което е отлично захранване и по-добро от GX серията на Coolermaster.

Дадох линка към SKY, понеже обърнах внимание, че Enermax захранванията са по-евтини, не знам има ли друга разлика, като изключим това, че Reset са официален вносител. Предполагам, че това трябва да означава, че останалите фирми ги купуват от тях ? Не знам как става врътката на други места да е по-евтино. Но може би наистина е най-добре да се купува от официалния вносител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма значение от къде го купуваш. Просто цената за краен клиент и на едро е различна, и е нормално да има разлика. Както в повечето фирми които работят с Мост крайната клиентска цена е по-ниска от колкото при вносителя(Мост). Имаш предвид, че ако Енермакса го няма в наличност при вносителя, няма да го има и в Скай, въпреки, че присъства в ценовата листа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не искам да отварям нова тема за това ще ви попитам тук за една скромна конфигурация от около 500лв. Ще се използва за браузване, филми и чат пат игри каквото тръгне но най - вече фифа;) Ще се използва старата кутия и двд, само не знам дали ще стигне това захранване 350w.. Какво мислите?

post-92537-0-53771200-1295950138_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си избрал нещата, но ти препоръчвам да ако можеш да отделиш още 25лв. и да вземеш ADATA 2x2GB DDRIII 1333. Много по-добре е 4GB 1333 от 2GB 1600.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си избрал нещата, но ти препоръчвам да ако можеш да отделиш още 25лв. и да вземеш ADATA 2x2GB DDRIII 1333. Много по-добре е 4GB 1333 от 2GB 1600.

Много добър съвет. А ако нямаш възможност, по-добре двата GB RAM ги вземи на 2х1, заради dual-channela.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще се опитам да убедя човека за който ще е пц-то инъче с 4гб се слага един вин7 и всичко заспива:) Гледах за 2х1гб плочки евентуално но по този начин илизат на цената на 2х2 поне това което видях в скай. Значи 350в захранване ще стигне засега, а евентулано ако ще се слага по хубаво видео и процесор занапред ще трябва да се сложи поне едно 500в?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само ватовете за важни. Но ако ще се ъпгрейдва с по-мощен процесор и най-вече по-енергоемка видео карта е препоръчително да вземе едно по-стабилно захранване. Нещо такова ще свърши работа - COOLER MASTER SILENT PRO M500, 500W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 1024M HD6850 DDR 5 PCI-E LITE - 330 лв.

ENERMAX ECO 80+ II EES400AWT II, 400W - 135 лв.

Мъничко над бюджета, но определено си заслужава и няма да съжаляваш. Ако ти идва в повече, можеш да смениш захранването с това: COOLER MASTER GX 550W, Active PFC - 115 лв.

400 вата не са ли малко? Знам, че другите неща са също от значение, но за видеокартата в официалния сайт пише минимум 500 вата.

Преди малко видях в характеристиката на кулер мастърското да пише Output Capacity - 550W • Max. Output Capacity - 660W това значи ли, че може и ватовете да се насторйват?

Редактирано от granadier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400 вата не са ли малко? Знам, че другите неща са също от значение, но за видеокартата в официалния сайт пише минимум 500 вата.

Преди малко видях в характеристиката на кулер мастърското да пише Output Capacity - 550W • Max. Output Capacity - 660W това значи ли, че може и ватовете да се насторйват?

Производителите винаги се презастраховат и слагат до около 100-ина вата отгоре като изискване. Не само ватовете са важни. Enermax са едни от най-добрите и надеждни захранвания. Така че тези 400 вата на Enermax-а ще могат да захранят системата и картата, но ако искаш да си спокоен от към мощност можеш да вземеш едно 500-ватово захранване или направо Cooler Master-a, като този, който съм посочил е от по-нисък клас в сравнение с останалите захранвания на Cooler Master и в сравнение с класа на Enermax захранването.

Ватовете не може да се настройват, това означава, че захранването може да подаде максимална мощност от 660W.

А тук можеш да си изчислиш от колко ватово захранване има нужда системата ти според компонентите - Enermax Power Supply Calculator

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6:

Производителите винаги се презастраховат и слагат до около 100-ина вата отгоре като изискване.

"Истинските" производители се презастраховат защото имат репутация която пазят. Жълтурите като JNC, JNA, Codegen и редица други повече или по-малко известни марки имат за цел ниска цена. Не им пука особено дали продукта им може в действителност да изпълни оптимистичните обещания написани върху етикета... Ако се справи и на 50% от написаното за поне една година, това си е късмет :ass:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят сайт

Последно на това се спрях. Ще има ли спънки?

Добре е. Само ако можеш смени харда с този - WD 500GB 7200 32MB SATA II Black - 97 лв.

Не е фатално да си оставиш и синята серия, но черната е по-добрата и по-бързата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леки корекции по някои съществени според мен елементи:

Публикувано изображение

Видеокартата е малко по-бърза от 6850, а захранването е много по-добро от GX-a.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да изчакаш скоро от Амд ще свалят цените на 6850 и 6870 както и на 69хх серията и 6870 става на цената на гтх460, която е по - бавна от нея. Ако не ти се чака конфигурацията, която е предложил Людмил е чудесна!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Соника да не е овърклокната версия на нормалната 460? Мога да изчакам не повече от месец. Мислиш ли, че дотогава ще има намаления? И как използвате вмъкването на снимка? Като опитам винаги ми дава грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Соника да не е овърклокната версия на нормалната 460? Мога да изчакам не повече от месец. Мислиш ли, че дотогава ще има намаления?

И как използвате вмъкването на снимка? Като опитам винаги ми дава грешка.

Да, SONIC клокнатата версия. SONIC PLATINUM е с още по-завишени фабрично честоти. Иначе до месец на тази карта цената да падне най-много с 10-15 лв. Ако смяташ, че си заслужава, изчакай.

За снимката, има си иконка (добави снимка). Слагаш линка към снимката, която искаш да постнеш и си излиза. В лентата с инструменти е, над полето, в което пишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвате забранено разширение за изображения. Валиден формат е: http://www.domain.com/picture.gif, а невалиден формат е: http://www.domain.com/picture.one.gif Проблема продполагам е, че искам да кача бмп? Иначе се замислих дали този процесор няма да спъва видеото, защото ако немога да използвам картата на макс няма смисъл да взимам нито 6850/70 или 460 соник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвате забранено разширение за изображения. Валиден формат е: http://www.domain.com/picture.gif, а невалиден формат е: http://www.domain.com/picture.one.gif Проблема продполагам е, че искам да кача бмп?

Иначе се замислих дали този процесор няма да спъва видеото, защото ако немога да използвам картата на макс няма смисъл да взимам нито 6850/70 или 460 соник.

Повярвай ми, няма да можеш да натовариш до такава степен процесора и видеото, че картата ти да се спъва. Но дори и да успееш, няма да го усетиш. Освен ако не цъкаш FurMark и 3DMark по цял ден. :cool:

Проблемът със снимката най-вероятно е, че си дал неправилен линк към нея, то си ти го пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леки корекции по някои съществени според мен елементи:

Публикувано изображение

Видеокартата е малко по-бърза от 6850, а захранването е много по-добро от GX-a.

Дънното е сата, а твърдият диск е сата 2. Това не ги ли прави несъвместими?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.