Премини към съдържанието
Hustler

RQ: Програма за поставяне на защита на CD и DVD

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Може ли някои да ми каже или препоръча програма за защита на CD, с която да направя така, че например да не мога да запиша даден file от CD-то през windows explorer на харда. Интересува ме изобщо има ли такъв software :eek ? Става въпрос за някаква елементарна защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че подобна функция имаше вградена в WinOnCD (класически софтуер за запис на CD-DVD), а ако търсиш отделни програми, ето ти две от тях: CryptCD и CD-Lock

Ако не ти е достатъчно само да се информираш за тях, а искаш и да ги ползваш, потърси ги в нашите фрий сървъри или дай знак да ъплодна някъде почти последните им версии (имам предвид "пълнофункционални").

Редактирано от Licensed User (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах всички програми които ми препоръча но нито една от тях не ми върши работа. В Winoncd не видях да има такава функция, cryptcd ми направи някакво autorun menu в което се вижда file-a, който искам да защитя от записване но като му дам да го отвори дава че file-a е corrupted, а в cd-lock като дам на някоя функция в повечето случаи "увисва". Ако знаеш някой друг software кажи pls.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Ще съм Ви адски благодарна, ако ме светнете как мога да защитя сидитата ми със снимки и т.н., че да не могат да се прекопират, търкат и т.н.Мерси предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-сигурно е да ги пазиш в някой банков трезор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За защитата можеш да пробваш да направиш един RAR архив с парола, която само ти ще си знаеш разбира се. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвсем наскоро писах по подобна тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=13417&hl=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте !!!

Как мога да поставя някаква защита на записаните от мен DVD и CD дискове така че да не могат да се копират с copy/paste. Та въпросът ми е може ли да се сложи такава защита и ако да с коя програма.

Благодаря Ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Moже да се използват програми:

Платени за СD:

* Alcatraz* Alpha-ROM* CD-Cops* CD-Lock* CD-Protect* CopyLok/CodeLok*CrypKey* DBB* DiscGuard* FADE* HexaLock* LaserLock* LaserLock Marathon* LockBlocks* Phenoprotect* ProtectCD* Ring PROTECH* Roxxe

* SafeDisc* SafeDisc v2* SafeDisc v3* SafeCast* SecuROM* SecuROM Business Edition* SmarteCD* SoftLock * Star Force* SVK Protector (SVKP)* TAGES* The Copy-Protected CD* The Bongle

Платени за DVD:

* Alpha-DVD* DVD-Cops* SecuROM* SafeDisc v3* TAGES

Платени за CD/DVD:

* Alpha-Audio* Cactus Data Shield* Key2Audio* MediaCloQ v1.0* MediaCloQ v2.0

* MediaMax CD3 * MusicGuard* SAFEAUDIO

Защита на CD, включваща и други методи:

* CD-Checks* Dummy Files* Illegal TOC* OverSize/OverBurn the CD* Physical Errors

Конзолни CD защити:

* Sega DreamCast GDROM* Sony PlayStation CDROM

Безплатни CD/DVD инструменти:

* CD Protector* CloneAudioProtector* FreeLock* Protection ID* TZCopyprotection * WinLock

Но според мен няма съвършена защита на CD/DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви доста ми помогна :baby::):clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aз нещо не разбрах за какво става въпрос, но намерих някаква програмка + ръговодство.

Ето и линк:

ЦЪК!

ПП: Вземи вкарай малко кирилица, че така едвам се чете :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такова животно няма. Но пробвай с ТОВА. Може да затрудниш с копирането някои квартални хлапета. Ето и кратко описание:

Коротко о файле: Программа, WildCDProtector предназначена для защиты CD (или DVD) от копирования.

Т.е. если у вас есть файлы, которые вам нужно записать на диск, с тем условием, что читать их оттуда можно будет, а скопировать НЕЛЬЗЯ, то эта программа для вас !

Конечно программа НЕ защитит от программ типа CloneCD, Alcohol, Virtual CD и др.

Скопировать на винт - можно, НО скопированные данные не будут работать !

В будущей версии, автор обещает сделать защиту от перечисленных выше программ, а пока наслаждайтесь этим !

Это полная FULL версия. В FULL версию включены ВСЕ необходимые библиотеки.

Аз лично не съм я пробвал тази програмка. Ако решиш да я ползваш, дай някакви отзиви за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто усещам как се търси начин да се направи това, което от музикалната индустрия не успяха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1 година по-късно:

Колеги, пробвах какво ли не, нищо не работи така както ми се иска. Трябва ми някакъв ефективен софтуер за защита на диск от копиране. Не става дума за някаква кой знае каква защита, ами просто за спиране на "кварталните хлапета" (както някой каза)...

Платени за СD:

* Alcatraz* Alpha-ROM* CD-Cops* CD-Lock* CD-Protect* CopyLok/CodeLok*CrypKey* DBB* DiscGuard* FADE* HexaLock* LaserLock* LaserLock Marathon* LockBlocks* Phenoprotect* ProtectCD* Ring PROTECH* Roxxe

* SafeDisc* SafeDisc v2* SafeDisc v3* SafeCast* SecuROM* SecuROM Business Edition* SmarteCD* SoftLock * Star Force* SVK Protector (SVKP)* TAGES* The Copy-Protected CD* The Bongle

Платени за DVD:

* Alpha-DVD* DVD-Cops* SecuROM* SafeDisc v3* TAGES

Платени за CD/DVD:

* Alpha-Audio* Cactus Data Shield* Key2Audio* MediaCloQ v1.0* MediaCloQ v2.0

* MediaMax CD3 * MusicGuard* SAFEAUDIO

Защита на CD, включваща и други методи:

* CD-Checks* Dummy Files* Illegal TOC* OverSize/OverBurn the CD* Physical Errors

Конзолни CD защити:

* Sega DreamCast GDROM* Sony PlayStation CDROM

Безплатни CD/DVD инструменти:

* CD Protector* CloneAudioProtector* FreeLock* Protection ID* TZCopyprotection * WinLock

Но според мен няма съвършена защита на CD/DVD.

Пробвах почти всички безплатни, но нямаше ефект. Или аз нещо съм се побъркал или тия програмки не стават. Платените са наистина добри, само че не намерих никъде крак или сериал (а в опитите си лепнах само вируси, червей и троянци)

Хелп? Трябва ми спешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен единствения вариан е да запишеш на ЦД-то криптиран архив, който след това и да бъде копиран ще е безполезен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж тази статия:

http://hometechlabs.hit.bg/Articles/Protec...protection.html

Има и такива специални оптични устройства:

http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...117cd99e222eabb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж тази статия:

http://hometechlabs.hit.bg/Articles/Protec...protection.html

Има и такива специални оптични устройства:

http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...117cd99e222eabb

Честно казано не съм сигурен че първото въобще ще всърши работа, да не говорим че версията му 0.2...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Честно казано не съм сигурен че първото въобще ще всърши работа, да не говорим че версията му 0.2...

Напротив, мисля че SecureBurn ще свърши чудесна работа. Лошото при нея е,че трябва да я имаш инсталирана на компютъра ( трябва да разполагаш ако не с цялата програма, то с "unlock.exe") за да отвориш диска посредством паролата, която го пази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

МЕрси за програмката... Лошото е, че не ми върши работа. Принципно най-лесния начин е с парола, обаче за съжаление не и в моя случай. Трябва ми нещо, което да затруднява обикновения юзър да копира файловете (става дума за пдф). Все повече се убеждавам обаче, че такова нещо НЕМА, още повече безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Ще съм Ви адски благодарна, ако ме светнете как мога да защитя сидитата ми със снимки и т.н., че да не могат да се прекопират, търкат и т.н.Мерси предварително! :headphones:

опитай с тази < secureBurn v0.2d> Става и за снимки, и за музика

post-38170-1193158156.jpg

Редактирано от timokvet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.