Премини към съдържанието
kowallskii

RQ: Програма за дефрагментиране на хард диска

Препоръчан отговор

Здравейте.

Търся програмка за Defragment..Та мисълта ми беше , дали някой може да ми препоръча някоя такава програмка ако знае..

Мерси предварително..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Diskeeper Professional Edition v9.0.532

PerfectDisk.v7.00.042

O&O Defrag v8.0

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не ползваш тази която ти е вградена в виндолса, на мене ми варщши работа :clap:

Редактирано от nicsan88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в сайта на PerfectDisk има едни сравнителни тестове, та там прочетох че тяхната програма била най-хубавата. дефрагментирала най-добре файловете, но била по-бавна от Diskeeper-а.

викам си добре, ще си деинсталирам Diskeeper и ще си сложа PerfectDisk ... и какво да ти кажа, за малките файлчета може и да е перфектна, ама имам един дял дето 130гб от които, около 80гб са заети с големи файлове (двд-исота между 3.5 - 7гб). качих 4 двд-та и пуснах перфект-а. Ставам сутринта и какво да гледам, PerfectDisk-a ми казва че неможе да ги дефрегментира. ОК! - викам си аз, я сега да видим отново Diskeeper-а. инсталирах го, стартирах го, след около час файловете бяха дефрагментирани.

Така че моя избор е Diskeeper

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В програмата "System Mehanic" си има такава опция за дефрагментиране на дисковете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без Коментар !!!

Това е Top 3 на този тип софтуер

Още много други програми имат такава функция ,примерно System Mehanic

Но ако ще полаваш някоя такава то по-добре ползваи функцията на самия Windows за Desfragment на диска

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой да е пробвал Power Defragmenter 2.0.110? Програмата е малка - само 410 КВ, free и работи бързо. Има опции за дефрагментиране на файл, директория и диск. Интересува ме как се справя в сравнение с "класиците" в този жанр.

Ето два коментара от softpedia.com:

Nice original, free and easy to use program, works great, there is no arguing with that a great program like this.
    Faster than a seeding bullet. More powerful than a locomotive.

Not only that, it really works. Sure beats standard defrag hands down.

В download.bg също има много добри отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    В TuneUp Utilities 2006 има такава опция

<{POST_SNAPBACK}>

Да, ама, не.TuneUp Utilities 2006 предлага дефрагментация на регистрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да, ама не???Ако трябва да съм точен, kowallskii не е споменал за регистъра или за харддиска иска програма.

tao, без да желая да полемизирам с теб, искам да ти припомня значението на думата "контекст".Ако си го забравил, пиши ми ЛС - ще ти го припомня.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да Diskeeper е добра но има някои условия примерно да имаш мин. 20% свободно пространство на диска които ще дефрагментираш.Пробвай VoptXP7.x малка лесна за употреба и както почти всеки софт има и допалнителни функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Eдна от най-добрите в това отношение

Perfect Disk 7.0 Build 46

ето го и така

http://www.kaldata.com/comments.php?id=103...ghlight=Perfect

cool.gif

Редактирано от [BG]Scarface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много са мненията по този въпрос, даже навремето имахме специална тема за това, но след един срив в базата данни, тя изчезна.

Тогава аз похвалих една малка и много лесна за работа програмка - VoptXP. Има линкове за изтегляне във форума. Работи изключително бързо, има ограничен брой бутони, защото тя върши реално само една цел - да дефрагментира харда и наистина го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А аз ще ти препоръчам това тук: Кликни! това е един много качествен продукт на Ashampoo. Сканира тихо и не товари системата:speak:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте всички.

Търся дефрагментатор, подобен на Norton Utilite за Win 98.

Там имаше опции по какъв начин да си подредиш файловете - първо page.sys, после най-дългите файлове, после .DLL файловете и т.н.

В следващите версии не съм ги срещал тези опции, или са скрити на необичайни места, а и идва в комплект със Symantec Antivirus, а пък аз не харесвам работата му и не го искам сложен на щайгата ми.

Някои ако знае нещо подобно моля да сподели.

Благодаря на всички отзовали се предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте.

Търся програмка за Defragment..Та мисълта ми беше , дали някой може да ми препоръча някоя такава програмка ако знае..

Мерси предварително..

Не знам дали ти трябва такава защото всеки компютър си има Disk Defragmenter. Ето достъпа за Windows XP Proffesional -->| Старт меню --> Всички програми --> Принадлежности --> System tools --> Програма за дефрагментиране на диска (или Disk Defragmenter ). Надявам се да съм бил полезен :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки който е "на Ти" с компютрите,ще каже че Мерцедеса в тази област е Diskeeper.И аз ползвах какви ли не дефрагментатори,докато се захванах да прочета повече по темата.Който разучи и види на практика възможностите и,повече не поглежда към друг подобен софтуер. http://lmgtfy.com/?q=Diskeeper

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждате ли от коя година е темата(2005), че пишете в нея!

:hush: Вярно,ще трия!

#off Тук обаче не може...

Редактирано от jossbomon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.