Премини към съдържанието
Fifa

Изпитват с филм новите шофьори

Препоръчан отговор

Филм и компютърен тест сменят листовките за шофьорски изпит. Мераклиите за книжка вече ще имат право на избор между три варианта за препитване върху Закона за движение по пътищата. Идеята е на Съюза по авто-мотоподготовка. Тя ще бъде внесена до дни в транспортното министерство, съобщи шефът на автоучителите Йонко Иванов. Шофьорският изпит да е чрез прожекция на филм, настояват инструкторите. На кандидат-водачите ще се пускат заснети по улиците и пътищата в страната ситуации. Задачата на "зайците" ще е да посочат правилната. Втората алтернатива е компютърен тест. Попълването на листовки да става анонимно, като при кандидатстудентски изпит, пък настояха от изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" преди дни. Така щяла да се намали корупцията при вземането на книжка. Инструкторите искат още младите водачи да карат с навигатор. Тяхното предложение е книжката да се дава на 17 г. и в продължение на година младежите да шофират с придружител. Той трябва да е над 25-годишен и да има поне 5 г. стаж зад волана без нито едно нарушение. До 15 февруари инструкторите ще внесат тези предложения и в транспортната комисия към парламента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не знам дали е много добра идея, но ще видим като влезе в употреба. това за придружителя според мен е пълна глупост. btw скоро си бях изтеглил една програма, на която караш кола и трябва пак да си спазваш знаци и т.н. все едно си шофираш на улицата и с ръчни скорости и огледала - много добе направено само че за западноевропейските градове - лондон, париж не помня берлин имаше ли и с техните ограничения. добре ще е да се направи и на българските пътища и най-вече на София, нещо като симулатор само че и за компютър.

п.п. ако на някой му е интересно мога да проверя за името.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моето мнение е,че сегашните курсове за шофьори са пълна пародия ! И затова има толкова много катастрофи по пътищата за съжаление sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Моето мнение е,че сегашните курсове за шофьори са пълна пародия ! И затова има толкова много катастрофи по пътищата за съжаление  sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Данеби само младите шофьори да катастрофират?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    не знам дали е много добра идея, но ще видим като влезе в употреба. това за придружителя според мен е пълна глупост. btw скоро си бях изтеглил една програма, на която караш кола и трябва пак да си спазваш знаци и т.н. все едно си шофираш на улицата и с ръчни скорости и огледала - много добе направено само че  за западноевропейските градове - лондон, париж не помня берлин имаше ли и с техните ограничения. добре ще е да се направи и на българските пътища и най-вече на София, нещо като симулатор само че и за компютър.

п.п. ако на някой му е интересно мога да проверя за името.

<{POST_SNAPBACK}>

И аз имах подобна и даже първите ми опити бяха пълен провал, после обаче й хванах цаката. Наистина е направена супер реално и може да бъде използвана, но с волан и педали разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.