Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи компютъра ще бъде купен най-вероятно от тук http://ae.mobifonika.com/ затова ако имате предложение моля да са съобразени с този магазин. Просто мисля, че в Сливен другите са не много изгодни...

Компютърът е за едно семейство няма да се играят много игри(братчеда е все още на 4 :blink:, а свако ми не вярвам да тругне да пуца яко игри :P), филми ще се гледат(ъфкоурс) и ще се учат да боравят с техниката :D . В момента на бързо сглобих това, но не следя пазара изкъсо и затова, ако има нещо по на аванта да кажете :cheers:

GB 880GM-UD2H /AMD880G/AM3 143.00 лв

ATHLON II X2 240 /BOX 105.00 лв

2GB DDR3 1333 A-DATA 66.00 лв

500GB SEAGATE SATA2/7200/16MB 74.00 лв

BENQ 20 LCD WIDE G2020HDA 206.00 лв

PSU FORTRON FSP350-60APN/350W 48.00 лв

за кутия ще помоля за предложения, нещо евтинко, може и комбина с захранване, но да не е шумно и да става за нещо.

ASUS DRW-24B1ST/SATA/BLACK 39.00 лв

A4 X7-300MP GAMING MOUSE PAD 5.00 лв

A4 X6-57D DUAL FOCUS LASER 10.00 лв

2 Microlab B-55, 2x3W, захранване през USB 17.83лв http://jarcomputers....g/?m=7&i=534777

Слушалки A4Tech HS-800, микрофон 20.40лв http://jarcomputers....g/?m=7&i=534169

A4Tech KB-5A, черна, водоустойчива, PS2/USB 13.20лв http://jarcomputers....g/?m=7&i=539613

За цена с монитора нека дадем граница 800лв. Тишината и качеството на компонентите са от значение.

Редакция на заглавието - т.2.3

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти процесора да е 4 ядрен (около 180 лв.),хард диска смени с Хитачи-цената е почти същата.Захранването поне 500-550 Вата(около 80 лв.).Видеокарта не видях обаче в предложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти процесора да е 4 ядрен (около 180 лв.),хард диска смени с Хитачи-цената е почти същата.Захранването поне 500-550 Вата(около 80 лв.).Видеокарта не видях обаче в предложението.

Няма пари за 4ядрен и е излишно, няма да се натоварва за домашна употреба е компота. Хитачи са по-шумни и бавни. Видео картата е вградена! Няма нужда от толкова мощно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма пари за 4ядрен и е излишно, няма да се натоварва за домашна употреба е компота. Хитачи са по-шумни и бавни. Видео картата е вградена! Няма нужда от толкова мощно захранване.

Добре си се ориентирал.Хитачи наистина са шумни.

Eвентуално рам паметта може да я смениш 2х1GB заради дуал чанела. Ще се отрази добре на вграденото видео.

От лични наблюдения на повечето хора такъв компютър им върши отлична работа.

Ето какво "сглобих" за съжаление в посочения сайт не можах да се ориентирам и частите ги гледах от разни други сайтове.

Монитор - BENQ 20" G2025HDA, 5ms, 200 cd, 40000:1 - 200лв

Кутия по ваш избор има доста кутии на Асус до 50лв които горе долу биват.

Захранване - FORTRON FSP400-60APN, 400W - 67лв

Дъно - GIGABYTE 880GM-D2H, AMD 880G, DDR III 1666(O.C)/1333/1066, VGA, HDMI, SATA II, RAID, GLAN, AM3 - 126лв

процесор - AMD Athlon II X2 Dual Core 250, 3.00GHz, 2M, AM3, BOX

Рам - ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 - 80лв

Хард - SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA II

и една записвачка LG DVD-RW GH22NS50 DVD RW SATA BLACK - 32лв

До тук около 750лв. остават 50лв за мишка, клавиатура, колонки.

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като видя някой да си купува Seagate (особено 500GB) препоръчвам да се прочете това. Може и да е запознат с проблема, може и да не е :( Аз съм длъжен да предупредя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като видя някой да си купува Seagate (особено 500GB) препоръчвам да се прочете това. Може и да е запознат с проблема, може и да не е :( Аз съм длъжен да предупредя :)

Това се отнася за 11 серия от преди 1-2години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прословутата 12 серия,като не е работил и 3 месеца.Имам и още един такъв,абсолютно същият с над 4000 грешки и е работил само няколко часа.Изводите оставям всеки сам да си прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се отнася за 11 серия от преди 1-2години.

И не може да има изостанали такива по складовете в БГ ? Или прясно внесени с намаление отнякъде :( И 1% шанс да има за дефектен фърмуер е добре да се провери. За 2 минути работа се спестяват големи главоболия...

Миналия месец си замина единия от 3те диска в раид5 на едно пц дето се прави на сървър, на няма и 3 седмици служба, прясно купен от магазина. Всичко се оправи много лесно, но можеше и да не се случва изобщо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Харда е на около 2години.Като миналата зима е ползван като външен и е разнасян в кутия, случвало се е и да пада един два пъти.

Ама щом е за спора, спорете си колкото си искате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф за харда нека не спорим, препоръчвал съм на приятели 12-та серия и е пушка никой не се е оплакал и е сравнително тих. Това, което най-много ме интересува е кутията(евентуално захранването с нея), монитора и дъното(това смятам е добро, но ашрок доколкото знам имали добри решения за новите чипсети и ако са на по-добра цена, защо не?) и последно ако има някои добри предложения за слушалки и колонки за по двадесетина лева. П.С. Пешо Стоянов, от кой магазин е тая цена на ддр3 2х2гб за 80лв.

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф за харда нека не спорим, препоръчвал съм на приятели 12-та серия и е пушка никой не се е оплакал и е сравнително тих.

Това, което най-много ме интересува е кутията(евентуално захранването с нея), монитора и дъното(това смятам е добро, но ашрок доколкото знам имали добри решения за новите чипсети и ако са на по-добра цена, защо не?) и последно ако има някои добри предложения за слушалки и колонки за по двадесетина лева.

Слушалки, колони и други гледай A4TECH като марка, цените са съвсем поносими качеството задоволително.

От години ползвам и препоръчвам на приятели техни продукти и съм доволен.

За кутия със захранване FOXCONN.

FOXCONN 3GTS002, 400W PFC

COOLER MASTER ELITE 330 BLACK, 420W PFC тази също бива.

Последните дъна на Asrock 8** са добри на съвсем приемливи цени.

ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 - http://911.bg/a2/offers.asp?p=4408901&id=4206

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление 2по1 кита в сливенските магазини е на тая цена... ачитеча(така им викам аз) и мене ми харесват затова и мишка/клавир, които съм дал като примерни са техни. За кутия може би тази FOXCONN ZL-142A /NO PSU 55.00 лв , кофти е че май отпред е жълтичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление 2по1 кита в сливенските магазини е на тая цена... ачитеча(така им викам аз) и мене ми харесват затова и мишка/клавир, които съм дал като примерни са техни.

За кутия може би тази FOXCONN ZL-142A /NO PSU 55.00 лв , кофти е че май отпред е жълтичка.

И е без захранване. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И е без захранване. :)

Знам, виж че съм избрал захранване в първото мнение. Просто търсех ако има по-финансово изгоден вариант, който да е безшумен. Така кутия изахранване излизат 103лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда е на около 2години.Като миналата зима е ползван като външен и е разнасян в кутия, случвало се е и да пада един два пъти.

Ама щом е за спора, спорете си колкото си искате.

Seagate имам от 4 години.Никакви проблеми.Екселстор(Hitachi) от 6г. работи без проблем и не сам го чул.Всичко си е до бройка.Митове колкото си искаш. Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво имаш наблюдения от един диск, но от 20 продадени 8 дефектираха, как ти звучи? :yanim: Вземи си зелен WD щом хитачито ти е шумен, като цена не е голяма разликата. За монитор по-добре това http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=540920 Ако немогат да ти го доставят в Сливен, доставката от жар е безплатна :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво имаш наблюдения от един диск, но от 20 продадени 8 дефектираха, как ти звучи? :)

Вземи си зелен WD щом хитачито ти е шумен, като цена не е голяма разликата.

За монитор по-добре това http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=540920

Ако немогат да ти го доставят в Сливен, доставката от жар е безплатна :)

Philips 192E2SB

18,5''

1366 x 768 при 60 Hz

Стъпка на пикселите: 0,30 x 0,30 мм

BENQ 20" G2025HDA, 5ms, 200 cd, 40000:1 - 200лв

Предложения от мен е 20 инча с резолюция 1600х900 с по малки пиксели и като цяло е с по добри параметри от Филипса за същите пари.

Наблюденията ми не са от един диск а от много повече.Зелената серия на WD не е лоша но става единствено за склад.

Колкото до Хитачи не е нормално харда да заглушава останалите вентилатори и тук наблюденията са ми на повече от един диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...